Jump to content

liberal2005

Пользователи
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by liberal2005

 1. 36 минут назад, Петрович 49 сказал:

  В мене 150 км. до пасіки. Аматор (любитель) від народження, стажу достатньо, аби вставити "свої 5 копійок". Тож уникайте зимувати слабкими сім'ями.  (там же у Вас 1-2 р.бджоли). Не жаліте бджолам  меду (зверніть увагу на ss77 ваш земляк).  Робіть осінню все своєчасно і без помилок. (Щоб не збанкрутіти на транспортних витратах.) Взимку спокійно спілкуйтеся з колегами.

  Дякую! Слабкі сім'ї в усіх бувають і бувають сім'ї які погано зимують. В мене таких три сімейки, я розібрав їх, зжав гнізда.  Зробив те саме що ви з ослаблими сім'ями робитиме після обльоту. От якби нормальну сімю розібрав, то я б зрозумів критику. А так.....

   

  П.с.: за мої витрати не переймайтеся, це мої витрати і лише мої. 

  • Like 1
 2. 13 минут назад, Николай S сказал:

  Так, дійсно зимою такого не роблю, лише пісьля обльоту, а спробував радити прочитавши 

   

  уклінно прошу пробачити, що не правильно  Вас  зрозумів, я більше не буду:ah:

  У нас обльти з 24 грудня по 1-сіня. Що ви до тих обльтів  привязалися.  

   

  6 минут назад, Николай S сказал:

  Колего, нам з Вами ще вчитись і вчитись і починати потрібно з того, що  потрібно розуміти кому потрібні наші поради а комусь лише лайки в Ютубі.:hi:

  Мені ваші поради точно не потрібні, як і вашого побратима. Якось без них обійдуся. А на рахунок вчитися, то це всім треба. Ви дивитеся після обльоту, а у нас обльоти з 24-го грудня по 1 січня були. Потім невеличкий був 22-го січня. То за вашою логікою ви би в же розбирали сімї другого січня і певно разів 10. 

  • Haha 2
 3. 11 минут назад, asot сказал:

  Я своїм слабким ( тих кого виділив такими) ще у вересні замінив майже повномедки + пару л сиропу ! + Вжав ! 

  Молодь дивиться - на такі маніпуляції і собі дивись полізе перевіряти ,а чи все нормально??)

   

  В осени в них було все нормально.  Тут вибір не великий, коли бачиш, що сімя явно сипеться і є какахи на рамках. Можна забити і чекати весни, але вона явно загине.  Можна допомогти їм вижити.  От і все.  Притому в відео чітко сказав в кіці, що я нікого не призиваю, не раджу розбирати гнізда в зимку і тд, але проблемні сімї я розбираю, міняю рамки при потребі, зжимаю гнізда і в мене вони дотягують до підсилення і в результаті на сонях приносять меду.  

  • Like 1
 4. 6 минут назад, asot сказал:

  Вставлю 2 копійки своїх: я пасічник любитель ,але за свої 7 р стажу з бджолою ще ні разу не давав зимою : ні рамок ,ні канді ,ні сиропів і.д .

  Ревізія по кормах тільки після обльоту ! Зазвичай під час ревізії ,ще дивуешся - що лишнього багато !! 

   

  Я не робив рівізії,  не розбирав сімї, які нормально зимують, а  розібрав, зжав три слабких сімейки і порожні рамки замінив на медові. У нас перший обліт був 1-го січня, а після нього ще два не величких. 

   а 

 5. Я  забув, тут зібралися гуру! Як я без цього форуму живу навіть не знаю. Вибачайте, але не має на вас ні часу, ні бажання. Хай щастить. Але перш ніж давати комусь поради, покажіть, бо на форумах, в інтернеті легко бути Бетменом. Доречі я ще там електрообігрівач під вулик ставив. Це щоб вам було про що поговорити.

  • Haha 5
 6. Только что, Николай S сказал:

  А якщо сильно кортить,приспічило  то як мінімум  звечора до ранку потримайте рамки  в хаті на "теплому полу" , зверху можна утеплити, потім утепленими ложіть в машину і їдьте на пасіку

  От ви так ніколи не робили, але проради даєте)))) Повірьте, я так робив минулої зими в грудні 2019 року зі слабенькими сімями і я поради не даю. 

 7. Только что, ромео сказал:

  Тоді чого приводите весняні маніпуляції як аргумент?

  Погукати на допомогу фізику. Єдиний спосіб нагріти -  потримати рамку з медом у теплому приміщенні хоча б добу. 

  А те, що Ви зробили з газовим пальником - ніяк не можна назвати "нагріванням". Температура меду ніяк не змінилась. Це банальна розпечатка. Тобто Ви розпечатали рамку з медом. Зимою. Тепер подумайте чи хорошу маніпуляцію Ви зробили? І які це може принести наслідки? :hmm:

  Ч

   

  Только что, шаруда сказал:

  Прежде чем дискутировать с кем-то, очень советую ВНИМАТЕЛЬНО читать сообщения оппонента. Иначе  Ваши сообщения - бездумное ляпание по клавишам... ЗИМОЙ, подчеркиваю для невнимательных, в гнездо ставится нераспечатанная полномедная теплая рамка, прогретая несколько суток в доме.

  Та грейте хоть десять суток в доме. Нет у меня суток на прогрев. Я живу от пчел в 160 км. Грейте в доме, печатайте не распечатывайте. Я же не кого не заставляю так распечатывать-греть и тд. Более того никому не своетую.  Я так делаю и все ок. В данном случаее делал так для слабой семьи, которой самостоятельно греть, распечатывать мед будет затруднительно.  

  • Confused 3
 8. 9 минут назад, ромео сказал:

  Виправив, то добре, але свої домисли тримали б при собі

   

  Скажу по секрету, але тільки Вам. Я по дідівськи не слухаю трубочкою, не колупаю вилочкою, ні по сучасному не знімаю на відео. Напевне, ще по допотопному - взагалі до них не ходжу. Тільки 15 лютого роблю першу поверхову ревізію...

  Може це не по сучасному... але мені підходить...

  Ну то  добре. У мене напарник робить ревізію лише весною, потім після переїзду і все))) 

  2 минуты назад, ромео сказал:

  Ну добре, давайте подискутуємо...

  Замітили, я виділив у вашому пості слова? Весь цей минулорічний дослід можна тепер застосувати до зимового клубу? Рівноцінне порівняння?:hmm:

  Нажаль дослід в зимку не вдасться провести))) Сімей шкода для такого досліду. Це ж розбирати збирати треба їх. Але це краще ніж ставити не розпечатану і холодну. Тимпаче що одна рамка з вулика і яким чином її треба було нагріти?

  • Like 1
 9. 4 минуты назад, ромео сказал:

  Показувати щось не маю бажання.

  Ви ж опублікували відео на весь Інтернет, я запостив його на форумі, вказав, ЯК можна гріти рамки. Шо не так?:dntknw: Чого такі нерви?

  Ну і добре!  Я Вас хіба попрікав?

  П.С. Ми з Вами знайомі? Чи на брудершафт пили? :dntknw:

  Ваш сарказм абсолютно не доречний. Минулого року так розпечатував, прогрівав при розширені гнізд. І навіть провів дослід. Взяв дві сімї абсолютно однакової сили, з однаковою кількістью розплоду, матками одного року і в одну сімю  за заставну поставив рамку розпечатану "катком" а в іншу паяльною лампою. Як ви думаєте де вибрали швидше, потім в ціж самі сімї поставив рамки навпаки і як гадаєте де швидше вибрали?

 10. 10 часов назад, ss77 сказал:

  Это что, замена холодных на тёплые? Или замена опустошённых рамок. Кормов у меня в гнезде всегда достаточно! большая часть корма вообще остаётся нетронутой. говорят это не нормально, но пчёлы зимуют отлично. 

  Вот решил заглянуть, так как солнышко вышло и может быть облёт, надо расчистить снег вокруг ульев. Увидел такую картину. Пчёлки расползлись по рамкам, а в середине ладошка тепла, расплод появился. Наверное за кормом поползли, хотя ещё на центральных полно, у передней стенки сидели, да и сверху видно нераспечатаный корм.https://www.facebook.com/100001086739019/videos/3767757886603732/

  IMG_6226.JPG

  А что вы хотели мы же на юге. Декабрь ввесь плюсовой, морозы только с середины января начались. Они и так долго терпели. У меня тепло появилось после этих морозов, но пока штук 5, но сидят в клубах, не расползись, хотя на бруски поднялись шапочки, а канди  из этих 5 начал брать только один. Слабак которого здесь постили не в счет, он в эти пять не входит, с ним 6.

  3 минуты назад, ромео сказал:

  Показувати щось не маю бажання.

  Ви ж опублікували відео на весь Інтернет, я запостив його на форумі, вказав, ЯК можна гріти рамки. Шо не так?:dntknw: Чого такі нерви?

  Ну і добре!  Я Вас хіба попрікав?

  П.С. Ми з Вами знайомі? Чи на брудершафт пили? :dntknw:

  Я ж виправив. 

 11. 23 часа назад, ромео сказал:

  Майстер-клас "Як прогріти рамки" ;)

   

  Покажіть майстер клас, як  гріти?  Чи все по дідівському?  У мене такі розумні напарники по кочівці. Але чомусь у одного вже 0 сімей в іншого 50% вже посипалось. У мене проблемних лише двій сімейки і відводок з нуклеусної бджоли (Він скоріш за все мінуснеться) А якщо серйозно, то так дуже зручно розпечатувати мед - мед розпечатав і підігрів. А ви можете вилкою колупати і далі.

   

   

  • Haha 1
  • Confused 2
×
×
 • Create New...