Jump to content

Grygorii

Пользователи
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Grygorii

 1. У мене промерзли, 2х річні, складно цій екзотиці у нас. А хтось же повівся, засадив цілі поля, купив тисячі штук, серйозно вклався. І воно все до першої серйозної зими, 30 градусів морозу у нас буває, від нього під корінь промерзне навіть 5ти річне дерево. Може на Закарпатті чи під Одесою у когось виживе. 

  Мій висновок, що в зоні помірного клімату, їй місце або в теплиці, або в місті за будинками, над теплотрасою. 

  Ніби ж взяв, оту спеціальну, ін вітро, ще буду спостерігати, місце є, не шкода. Іншим не раджу серйозно вкладатись. Можна взяти пару штук, для інтересу, тільки не дуже багато очікуйте.

  • Like 3
 2. 12 хвилин тому, Женя Циба сказав:

  Та це ж шикарно.Це краще ніж 4 рамки бджоли і купа меду. 

  То напевно сарказм, зважаючи що у Вас карніка? ) 

  Без образ, карніка мені теж подобається і УС селекційна. Можливо, для моїх умов, більш оптимальною буде карніка. При нагоді, спробую. Я любитель і вижати з бджіл кожну краплину меду, для мене не самоціль. Ходжу не покусаний і з медом, цього більш ніж достатно. Як на мене, питання ідеальної оптимізації, це для людей із 100+ сімей.

  • Like 2
 3. Якось складно перелаштуватись після аборигенів. Звик що їдять мало, тому що мала сила сім'ї .

  Вчора відкрив F1 у B80 (VYP)- всі вгорі, клуб ніби розпався, розлізлись на весь вулик, 9-10 вуличок. На душі не спокійно, що внизу не видно,  поклав на клуб рамку. Правда, якщо весною вийдуть на 9ти рамках, тоді це ідеальна бджола, скільки б вони там не їли.

  • Like 3
 4. На відео селекційна програма, яку використовує університет штату Вашингтон. Детально проговорюють підбір батьківських сімей для ІО. Деякі цікаві приспособи, наприклад для зважування вуликів. Дуже просто. Впевнений, що хтось і у нас так робить, але нікому не показує.

  • Like 2
 5. 3 хвилини тому, Ворон сказав:

  При зазворювані на нозему церану,слідів поносу не буває,пряма кишка тверда як камінь.:hi:

  Із того що читав, від ноземи сипляться ближче до кінця зими. А у мене вже :(, на стінках вулику, пару бджіл захололо, ніби живі, основна маса на дні. Ясно що тільки аналіз покаже. Ризикувати не буду, але так шкода (

 6. 28.12.2020 в 12:58, Подолян сказав:

  По весне 2021 года планируется продажа пчелопакетов с матками Карника 2020 года. цена 900 грн стандартный пакет. Тел. для связи 0977196002 

  Варіанти доставки в межах області є? В район Хмільника?

  • Like 2
 7. У мене теж посипалась сімейка. Заходили на 8ми рамках в жовтні, зараз на дні 2 пригорщі, що сталось не зрозуміло. Гнильцеві, це захворювання розплоду. Якщо розплоду не було, напевно не гнилець. Від ноземи, були б сліди поносу. Рамки чисті. Жаба давить 20 кг меду в горілку пустити.

  • Confused 1
 8. 2 години тому, Сергій-апі сказав:

  Не зовсім згідний і зараз попробую пояснити чому. Раніше (принаймі у моїй місцевості) практично всі тримали аборигенів і зараз велика частина також. І успішними були ті, які відселекціонували (підібрали) для себе бджіл з котрими було комфортно працювати (не агресивних) і вони нормально зимували. Особисто у мене 80% відсодків дворових бджіл, але: агресія відсутня, зимовка 100%, може щось просісти, але не пропасти. Я звичайно погоджуюсь, що мої бджоли можуть поступатись в медозборі бакфасту, але соняшника у мене як правило немає, зате можу похвалитись вербовим медом, який має шалений попит і на відміну від соняшникового коштує 200+ грн.

  А те, що у вес негативний досвід з першими агресивними бджолами - напевно підсунули "доброжелателі", заміною матки така хвороба лікується.

  Ваші місцеві, напевно умовна карпатка. Як відомо, найкраща карпатка, це карніка ) Можна звичайно початківця вкинути у воду і нехай пливе. А можна на чужому досвіді і селекції виїхати, коли бджола вибачить перші неминучі помилки. 

 9. Якщо бджіл ще не купили, порада від вчорашнього початківця: - Ніяких аборигенів! 
  Тільки селекційну бджолу, якщо в окрузі карпатка - беріть карніку, якщо довкола літають жовтенькі бджоли, є соняшник і пізні медозбори - бакфаст. Власне авто, великий плюс, можна подивитись як вони себе поводять у продавця.  Мої перші абригени зажалили всіх, а потім зроїлись. Хочете нормально жити, беріть миролюбних. А ще краще, обгородити вулики, щоб ніхто нічого не міг побачити і підозри не було, що у вас бджоли. У мене шалашик з рубероїду, внизу отвори під льотки.  Ніхто навіть не здогадується. А так було б, в другому кінці села, когось оса вжалить, ви будете винні. У нас такий народ, що одне одного в ложці води втопили б. 

   

  • Like 2
  • Sad 1
 10. 3 години тому, LexDP сказав:

  Проблема була в формах. Тобто геометрія була нарушена ще при виготовленні.

  Зараз форми повністю замінені на нові!

  Інформація, що ппу усідається відразу після виготовлення, все ж трапляється. Так розумію, це залежить від якості і складу компонентів?

  Відносно форм, у мене таке уявлення , що форма виготовлена фрезеруванням, допуски найвіть найбільш розбитого фрезерного верстату на рівні десятих міліметра. 

  Ну добре, якщо питання вирішене і рецедивів немає, можна не мусолити.

  У вас є заставні дошки (Хімекселен пропонує Дадат і Рут), розгороджувачі, які чітко стають в паз теж в комплекті?

  • Like 1
 11. Якщо правильно зрозумів, були нюанси із порушенням геометрії в процесі експлуатації?
  Тобто на момент отримання і оплати, виглядало більш менш, а далі повело? 
  Гарантія це добре, але заміна то зайва морока для всіх.
  Може їм вистоятись потрібно?
  Теми з Хімекселен щось не можу знайти. Там напевно з гарантіями взагалі глухий номер?

 12. 14 годин тому, Sanich сказав:

  Как болеющий на пневмонии несколько раз могу сказать, что с Ковидом это не так просто и однозначно. А еще и качество анализов. Сдаю анализ в клинике и Синево с разницей в 20 минут. Правда, в одном случае из пальца а во втором из вены. На одном СОЕ - 17, а на втором - 8. Вот врачи и страхуются. :IMHO1: 

  Як людина, що ставила обладнання в те ж Синево... Із аналізом ШОЕ не все так однозначно. Є 2 методи, по Панченкову і по Вестергрену. Якщо роблять в різнобійних капілярях по Панченкову, то розгодження навіть з одного зразка дуже високе. Вестергрен стандартизований з одноразовими капілярами і то стрибає. Є апартний спосіб, він має відтворюваність до 90% із Вестергреном, але цих апаратів дуже мало стоїть по Україні.
  В цілому, більш достовірним, іноформативним і відтворюваним є результат загального аналізу крові, апаратів із хорошою диференціацією субпопуляцій лекоцитів в Україні вже достатньо і по приватних лікарнях і в державних. Інше питання, лікарі і їх мотивація, та й можливості для лікування.
  Коротше кажучи, не хворійте, бо ні в кого там немає особливого бажання вас лікувати, і з міркувань гуманності і навіть за гроші.

  • Like 1
  • Sad 1
 13. 24.11.2020 в 23:31, Александр К. сказав:

  Спасибо вам за разъяснения :hi:.

  Только я не просил рассказать личные схемы кроссов... Просто спросил кого как скрещивать ( кстати не я и задал вопрос просто и мне актуален ответ)... И только в модели линейного скрещивания....

   Повторюсь потому так всей страной в го*не и живем... Потому что помочь друг другу у нас коммерческая тайна...

  Когда-то я спросил одного знакомого почему он мне помогает ответ был очень интересный.... "Дурак не научится хоть 10 раз подскажи а умный научится и без подсказки но так ты мне обязан":hi:

  Взагалі тему дуже цікаву підняли, навіть для аматорів. Якщо правильно зрозумів мету, є бажання займатись селекцією в межах якоїсь породи, наприклад умовної УС. Кількість матеріалу, для того ж ШЗ, досить обмежена. Якщо триматись в межах породи і в ній відбирати матеріал від найкращих. Зрештою можна дійти до інбридінгової депресії. Коли впродовж багатьох поколінь, все більше споріднених схрещувань. Наприклад в 20ти поколіннях виведених маток, рази 3-4 буде перетинатись матеріал від однієї із родоначальниць. Якщо таких родоначальниць буде навіть з десяток, все одно кількість чистих комбінацій не така й велика. Думаю правильна відповідь тут в поєднанні математики і біології. Комбінаторика, нам покаже кількість варіантів для перебору, біологія для кожного конкретного виду має бути з якимось нюансом. Із того що читав, інбридінг має не перевищувати 10%, але це роботи початку століття. Попросив біолога прокоментувати, мені обіцяють приватну лекцію. Поділюсь, що винесу )

  • Like 1
 14. В цьому році посіяв клаптик. Взагалі не відвідували. Політають довкола кущика, сядуть, а в квітку не лізуть. І в дощову погоду і в посушливу, така от картина. Грунт- чорнозем,  із суглинком. При тому що навіть на глині гречка дає нектар, якось дивно. Підозра на насіння, гібрид без нектаровиділення. Якісь перевірені на медоносність сорти гречки існують і де їх знайти можна?

 15. 29 хвилин тому, ЯроБа сказав:

  Парадокс нашої держави. Люди які працюють на  роботі (державні, комунальні та інші подібні фірми) думають де заробити гроші на прожиття!  І ви вважаєте це нормальним явищем, народ зажрався?

  Зарплати в Україні взагалі не адекваті. Проблема в тому, що ми погоджуємось на 300 євро зп. за висококваліфіковану і відповідальну роботу. Але якщо вже прийняти як данність такий рівень зарплат, то робота що не вимагає знання 2х іноземних мов, 3х мов програмування і квантової механіки, може оцінюватись в 200 євро. 

 16. Все таки народ трохи зажрався, не ясно з чого. Я працюю інженером в Києві за 10 К + міфічний процент. За 6 К в селі, місцеві підуть, як на мене адекватно все. Навіть пару старшокласників можна пристроїти, чи студентів на канікулах, скорочений день 6 годин зробити, я б в дитинстві з радістю пішов. Років 20 тому на канікулах городи в селі підгортав за 20 грн і обід. Кінь брався в тимчасовий лізинг за пару відер буряків коню і пляшку господарю в кінці сезону. І це було круто. Реальний бізнес проект робити доводилось. Всі заздрили такій комерції.  Той факт, що місцевих не знайшли, насторожує сильно...

  • Like 1
 17. Коротке відео з ютюб каналу, показують метод утримання бджіл в китайській провінції і приготування китайського меду, як я зрозумів із женшенем.

  Тримають в колоді... порода, можливо місцева, (апіс церана) Роблю таке припущення, через метод утримання. Азіатські бджоли мають природню стійкість до вароатозу, оскільки кліщ Вароа є звичним для них паразитом. Можливо особливої потреби із обробкою від кліщів у них немає, тому тримають в колодах. Тільки моя гіпотеза. Хто знає більше, напишіть будь ласка.

  • Like 2
 18. Уважні перехожі помітили, п'яних льотчиків, що спотикаються довкола будинку місцевого уряду Австралії в Канберрі.

  Глава парламенту  Кормак Фаррелл розгадав таємницю в серії твітів, що пояснюють химерну поведінку бджіл.

  "По мірі нагрівання нектар у деяких австралійських квітках починає бродити, від цього нектару бджоли фуражири п'яніють"

  "Якщо вони повернуться до вулика в нетверезому стані, охоронці проганятимуть їх, доки вони не протверезіють".

  image.thumb.png.a38a6cea87a05275a7846028db0b0ef7.png

  • Like 1
  • Haha 1
 19. 17 годин тому, Cfif сказав:

  Я ніде не бачив технологій вирощування дерева павлонии в відраз по року..))

  На рахунок цвітіння... залишилось перевірити практично. Але це не аномалія. маю інформацію що це просто от передоза фосфора. Або добрива пересипали. або фосфатами земля забруднена....наприклад біля дороги.

  Тільки не пинайте що тіпа 20 не цвітуть. а один зацвів и т.ін.... сперичатись не буду. просто виклав інформацію.

  Мені вручили листочок, там написано, що після першого року, обрізається під корінь і з наступного року формується стовбур. І тут в темі, хтось писав про це. Рослин 5 штук, із них 2 із такими твердими бурульками, як маленький зелений горіх ліщини. Із однієї ось вилізла квіточка.

  IMG_20191013_135844[1].jpg

  IMG_20191005_181105[1].jpg

  • Like 1
 20. В технології вирощування пишуть про обрізку після першого року. А хтось пробував не обрізувати і що з того вийшло? І так, між іншим, у мене ось прямо зараз зацвіла цьогорічна рослина... так має бути?

  IMG_20191013_135903[1].jpg

  • Like 2
 21. 5 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

  А це тренування характеру, а як Вам коли вулик корпусний пополам при перевезенні бджіл.

  І його повинні зібрати і виставити.

  Якщо там карніка сидить, то це одна справа, а якщо таке як у мене, то краще тікайте і приходьте через тиждень )))

  • Confused 1
 22. 5 хвилин тому, teplov сказав:

  Це навіть не рішення, це марна праця, та марно витрачені кошти. Не можна було відвадок зробти? Хоч з картонної коробки? В нас був випадок, хлопець роїв наловив та не мав куди заселити, то викопав вулик в землі.

  Постфактум це вже зрозуміло. А в той момент, коли під маскою вже є гості, на адреналіні рішення приймаються трохи по іншому.

  • Like 1
  • Haha 1
 23. 5 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

  Сильна сім'я прогризе місце під ковпаком і уб'є матку. 

  Якщо матку неможливо знайти, то простіше витрусити бджолу і в місці де збереться найбільше лишетьсч бджоли її можна буде знайти.

  А на рахунок витривалості і клітках маток Ви помиляєтеся до суботи протрималися б по наявності води в кормі і прохолодного місця.

  Значить перша спроба була не вдалою, буду продовжувати до перемоги. Знайду маток, а далі буде видно.

×
×
 • Create New...