Jump to content

professorm

Пользователи
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by professorm

 1. Доброго вечора! Та уже вище написав- для запобігання виникнення будь-яких спірних ситуацій. Підписали скажімо договір-от я, тестер , отримую Х-маток породних, ІО чи природнього обльоту, на таких і таких умовах , зобовязуюся виділити н-вуликів, забезпечити бджолою ( зробити відводки і т д) зобовязуюся проводити огляди .... раз в н днів, вести вуликові картки ... збирати зразки .. Маю/не маю право на репродукцію і продаж дочок ... моментів масса, звідси і питання. Занудно? згоден! Але працевлаштовуючись, думаю усі договори підписували? а читали добре?
 2. От з цього моменту і має бути чітко розписано і врегульовані усі моменти і можливі випадки, форс-мажори, щоб не вийшло .... домовлялися про одне, а потім тестер буде крайній. Про перекладену на тестера відповідальність акцентів багато. Без письмово викладеного договору між двома сторонами ,я особисто в такі ігри грати не буду. З повагою.
 3. Вельмишановний Борис Іванович , покищо Ваше оголошення нагадує сумнозвісне *мопед не мой- звонить по номеру* Уклінно прошу, викласти тут,у відкритому доступі , текст угоди між Вашою ГО і тестером, яким на данний час,я зацікавлений бути в межах патріотичного руху по відтворенню УС. При зрозумілих і прозорих умовах співпраці ,я думаю , справа може піти на лад.
 4. Тоді прошу пробачити, поспішив. Але... Прямих і зрозумілих відповідей я так і не бачу. В чому проблема опублікувати тут, для усіх бажаючих ,відкрито інформацію?
 5. Наскільки розумію, це камінь в мій город. Так,у мене на пасіці представлена саме популяція бджіл, яка історично пройшла шлях адаптації до природніх умов моєї місцевості, і так ,ця популяція має часткові приливи крові інших порід, які завозилися свого часу в нашу область попередніми *покращувачами* . Так в чому проблема? Що мої бджоли успішно живуть і працюють у данному регіоні, але вони не *кошерні* ? Прошу пробачити , але з таким відношенням дивно, що у Вас є ще тих десяток тестерів, які зазначені на сайті. Хотілося як краще, але бачу що не судьба. Дя
 6. Доброго вечора! Можна детальніше по тестерам? Текст договору , який має укладатися , обовязки сторін і т.д
 7. Прошу пробачити,не зробив на цьому акцент. В темі обговорювалася центрифуга із парогенератором відкритого типу, тому його і мав на увазі. Це вже на тему- небезпечності його використання.
 8. Доброго дня! На свій парогенератор спеціально встановив манометра, щоб перевірити теорію з тиском . По результату- манометр не показав буквально нічого, тиск не досягав навіть такої величини щоб стрілка рухалася. ( манометр 0-10 атм.)
 9. Доброго дня! Потрібно передбачити захисні засоби . Наприклад отакого типу запобіжні клапани . Або регульований,і самому за допомогою компрессора виставити потрібний тиск спрацювання,або сантехнічний, теж є на різні задані тиски.
 10. Так пиріжки ж не крутяться з швидкістю 1000 рпм , вони сидять у закритому просторі ,із значно суттєвішим підігрівом ,і конкретно довший час,порівняйте обєм духовки і свого бака, порявняння . Вважаю що рух барабана створить завихрення потоків повітря і відтіснить їх до стінок, передача тепла до барабана зменшиться. Я цілком згоден що практика розсудить, (взагалі пишу тут скоріше з солідарності як до земляка і коллеги по цеху , пройшов свого часу таку школу виробництва , щоб максимально передбачити вузькі моменти і їх усунути до виникнення) Практикою теж
 11. За підшипники вже наче дійшли згоди , при тому режимі роботи і адекватній змазці, вони ,вважаю,свою функцію виконають. При потужності навіть у 1200 вТ ми не можемо вважати що усі 100% його енергії перейдуть у тепло баку, вище по тексту я писав ,чому так вважаю,це перше. А по друге, підігрів для барабана погоди робити не буде, задайтеся питанням, Ви як Конструктор, яким теплоносієм отой % тепла від тена ,через бак, має перейти до барабана,котрий тут досить таки чудово обертається? при тому контактуючи лише віссю в підшипниках? Згадайте конструкцію пральної м
 12. Якщо вище сотні гріти не плануєте то літол по паспорту має вижити. Стосовно думки про нагрів усього простору баку одним теном.... теплотехніку в інституті вивчав уже досить давно,і не використовую , але вважаю, чисто на мій погляд,без розрахунків , що його потужності може бути мало для виконання поставленої задачі. Якщо промоделювати Ваш технологічний процес виходить слідуюче, Ви заливаєте в бак розварену сировину з водою, вода і гарячий віск через мішок дружно витікають,частково підігрівають сам бак,і уходять на злив, в баку залишається мерва з залишк
 13. Тому знизу і пишу, прошу не вважати за критику В цьому випадку якщо тен має теоретично там вижити, то варто задуматися лише за підшипники,і їх змащування, якщо температура бака буде дійсно в межах ста градусів то певно варто перепакувати змазку в них хочаб літолом, чи іншою змазкою, яка буде витримувати подібні температури?
 14. Звичайно тут Ваш особистий вибір, але дозволю собі нагадати що ,в природі є тени призначені для роботи на відкритому повітрі,як у нашому випадку, так вони мають додаткове оребрення для кращого тепловідведення, крім того по них є рекомендовані заводом -виробником швидкості руху повітря,для нормальної їх роботи ,щоб виключити перегрів і перегорання. Можу тоді лише порадити поставити прямо до тена датчик термометра, щоб контролювати його температуру і недопустити перегорання. Прошу не вважати за критику.
 15. Вітаю коллего! Стосовно тена- чи буде достатня поверхня контакту нагрівача з баком? По фото погано видно, але три точки жорсткої фіксації навряд чи забезпечать ,на мою думку,повноцінну теплопередачу до бака, чи є конструктивна можливість доварити додаткові кріплення на бак щоб доп. пластинами/хомутами збільшити площу ?
 16. Приветствую! В нижнем полукорпусе матка сеяла ? или только пергу (мед) складировали ?
 17. Рої в пастку залітають при умові що вони від когось вилітають, по іншому не буває. Якщо усі навколишні пасічники не сплять, то пастки можуть так і провисіти, або там поселяться оси/шершні/садові соні . Диких бджіл в наших краях не бачив . З середини літа льот роїв як правило припиняється, хоча 100% гарантії тут не буває. По відводку зробити можете,навіть і не два а три, але тоді все залежатиме коли ви їх зробите і від медоносної бази, бо більшніж імовірно що меду від них тоді уже не візьмете. І що більш імовірно доведеться підгодовувати в зиму.
 18. На смак і колір усі фломастери різні . Давайте не будем тут починати холівар з приводу породи, як для початківця, порадив би для початку бджіл місцевої, аборигенної породи (як варіант української степової) щоб без надлишкових вкладень спробувати сам процес, крім того обгрунтую, якщо купувати породистих то потрібно буде підтримувати чистоту породи, докуповувати знову маток, бажано плідних, а це крім того вже ціла селекційна робота, трутневий фон і тд, Для початку щоб з найменшими затратами стартувати, спробуйте виготовити кілька пасток і з весни
 19. Доброго дня! Дерево пінопластом утеплюють та ще й як! Маю у себе на пасіці кілько таких вуликів,дісталися в спадщину, лежаки на 20 рамок дадана, всередині фарбована ДВП , потім товстенький пінопласт, і ззовні обшиті деревяною вагонкою в четвертя. Що вам сказати, він порожній майже непідйомний, переносити не дай Бог з медом,то тільки удвох і то руки вриваються. Саме такий варіант як ви хочете, злодій буде не радий що вліз на цю пасіку З практики скажу що двп треба було б фарбувати на два боки, або кріпити до каркаса, бо набрала вологи від гнізда і повид
 20. Вітаю усіх присутніх! Ризикну вставити своїх копійок: Відео переглянув,хотів би звернути увагу на те що знизу у Вас корпус не обладнаний ребрами жорсткості хочаб із дерева, беручи до уваги запланований обєм в 24 рамки, мене беруть сумніви, чи витримає сам корпус без деформації вагу повного комплекту рамок із медом? По медоносах в самому Мізякові не дуже орієнтуюся, тому підтримаю думку Іванича, можливо спробуйте один сезон провести без надставок , а далі вже з досвідом самі приймете рішення .
×
×
 • Create New...