Jump to content

Володимир 74

Пользователи
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Володимир 74

 1. Не засмічуйте тему. Якщо це Вам не цікаво, або не потрібно - проходьте мимо. Якщо бажаєте показати гостроту свого розуму найдіть відповідний розділ і тему форуму.
 2. Переважна більшість пасічників, що користується такими платформами, як правило документів не мають і кочують на невеликі відстані до 100км, і вже давно навчилися як спілкуватися з поліцією. Для тих пасічників, кому потрібні документи, на сьогоднішній час можуть офіційно зареєструвати як причіпи для перевезення вуликів, було б бажання.
 3. Продам дві платформи для бджіл. Перша на базі причіпа птс-4, на кругу, довжина 7,4м, ширина 2,2м ціна 16тис. грн. Друга на базі зіловського причіпу, також на кругу, має дві видвижні секції, довжина в транспортному положенні 8,5м, в розкладеному положенні 16м, на платформу стає 70 10-ти рамкових вуликів. Ціна 26тис. грн. Платформи без документів. Територіально знаходяться - Черкаська обл., Драбівський р-н.
 4. Продам 6-ти рамочники ППС б/у (виробник Денис Фадєєв), на 230 рамку, відпрацювали 2 сезони, стан нормальний. Ціна 400гр. тел. 097 766 08 52
 5. Да в планах таке є, хоча з кінцевим варіантом ще не визначився.
 6. Товщина корпуса 22мм,корпуса Рутовські. Собівартість у кожного своя, так як я їх роблю власними руками то мені виходить ціна дерева, амортизація обладнання і електроенергія, а Ви рахуйте самостійно з 1 куба обрізної дошки можна зробити приблизно 65 - 70 таких корпусів.
 7. в Канаді їх зимують в приміщенні. Для себе бачу якщо зимувати на дворі то щоб поряд стояли по двоє, тоді і клуб один і пересаджувати в 10 рамочні легше.
 8. шестирамочники класичний канадський варіант прильотка з вкладишем дно з похилим щитком проста криша - фанера з обв'язкою і отвором для підгодівлі льотковий отвір в криші вже наш український варіант
 9. Зробив і заселив. Залишилося потримати в них бджіл декілька років. криша утеплена пінопластом
 10. вага корпуса під мед на 6 рутовських рамок є комфортною для праці.
 11. Фанеру підкручує і після проварювання, і можуть бути щілини. Найкраще рішення придумав канадський комерційний пасічник Іан Степлер -це обв'язочка в середині + фольгоізол. Стосовно кришок в нахлобучку - вони дорожчі хоча й краще захищають від вологи, а самий більший недолік на машину стає менше вуликів.
 12. Каналізаційна заглушка можливо по функціоналу й краща, але кришки від ПЕТ бутилок безкоштовні, після прополісування бджолами вода не протікає.
 13. https://www.olx.ua/obyavlenie/fanera-b-u-600h800h21mm-IDEnEg6.html#c6fddf8c16 Я купував подібну і не в цих людей, але також з під брусчатки, на вид страшненька, але думаю, що після проварки в парафіні з олією ще трохи послужить. В мене був розмір 520 х 750 якраз на дві кришки одна для 10-рамкового корпуса а інша для 6-рамкового.
 14. Недавно бачив на олх оглошення фанера бакелітова ( вологостійка ) - використовували для виробництва бруківки, розмір 600 х 800мм за 50 гр.
 15. На відео досить простий кран, який може повторити при бажанні любий пасічник, але чи достатній цей кран для великої комерційної пасіки? Думаю, що ні. Недоліки, як на мою думку: великий час на приведення крана в робоче положення, щоразу при переміщенні прицепа (так як всі вулики неможливо виставити за один раз) потрібно регулювати горизонт, висота крана не дозволяє перевозити вулики в два яруси. Переваги: простота конструкції, відповідно й ціна - тобто він чудовий для невеликої пасіки. Для комерційної пасіки час це гроші. Перевозити по 40 ( на відео 36 ) вуликів за раз, якщо на невелику ві
 16. Користуюсь гідравлічним маніпулятором з 2014р. на піддоні по 4-рі вулика, на машину стає в два яруси 20 піддонів - 80 вуликів. Грузить зручно в трьох - один на землі, один на машині та один на ричагах керує краном., на загрузку разом з ув'язкою 80 вуликів витрачаємо 2 години, на вигрузку 1,5 години. при цьому спина суха - мінімальне фізичне навантаження. До недоліків: якщо стаємо в лісосмузі то мусимо попередньо випилювати гілки , які мішатимуть крану; сам автомобіль зіл 131 чудовий для бездоріжжя, але на ньому не комфортно долати великі відстані. Невелике відео: На
 17. На своїй пасіці маю досвід використання каліфорнійської криші такої як на фото Андрія Сумчанина: а також спрощеної конструкції кусок фанери 20мм проварений у парафіні (їм 17 років): також користуюся кришами такого типу з ППС (власного виробництва щільність 120-130кг/м3): Від використання першими двома (дерев'яна накрита алюмінієм та фанери) відмовився, так як з часом вони втрачають свою геометрію, з'являються щілини між кришою та корпусом - щоб позбутися цих недоліків необхідно дерев'яні краще захищати від вологи - проварювати в парафіні або оліфі (
 18. Можна й так, але на 100% від запарювання це не спасе. Тоді вже краще робити прильоткові веранди, щоб бджолам було місце для викучування - так робить при перевезенні Віктор Папп. Але і цей спосіб перевезення нажаль не є ідеальним, так як потребує додаткового обладнання, а також додаткового часу на встановлення та зняття веранд, на машині поміщається менша кількість вуликів - тобто перевезення буде безпечним, але і більш затратним порівнюючи з тим, як це роблять промислові пасічники США та Канади.
 19. При перевезенні з відкритими льотками в день будуть вилітати не лише під час зупинок, а й протягом руху - тобто втрачаємо якусь кількість льотної бджоли, але всі сім'ї будуть живі. Щоб не втрачати льотну бджолу при перевезенні з відкритими льотками в день необхідно накривати сіткою, так як це роблять американці. З власного досвіду були випадки запарення бджіл навіть при використанні одночасно верхньої та нижньої вентиляції. Найчастіше це відбувалося при перевезенні з липи на сонях, особливо коли сім'ї мають хоч невелике принесення нектару - набризг, тоді під час руху на ямах нек
 20. Елементарні правила безпеки яких бажано дотримуватись при роботі в майстерні: 1. Здоровий глузд та тверезий розум - сюди крім алкоголю слід віднести всі фактори які впливають на швидкість реакції та моторику рухів людини, це можуть бути ліки, втома, а також холодна майстерня і тд.. 2. Робочий одяг. Повинен бути зручним і безпечним щоб уникнути потрапляння в станки. Як приклад можу навести пригоду яка трапилась з моїм товаришем столяром з багаторічним досвідом - звисаючий рукав світера попав у фуганок і за долю секунди весь світер був намотаний на вал - товаришу повезло відбувся легки
 21. Бажано щоб тема "Техніка безпеки в майстерні" була закріплена адміністраторами форума в списку тем розділу "Майстерня бджоляра" і ознайомлення починалося саме з неї. Шановних колег пасічників - столярів прошу ділитися своїми напрацюваннями, а пану Борода-1 велике дякую за відкриття даної теми.
 22. 2000 за три станки фуганок, рейсмус та циркулярка ціна адекватна, за майже 2,5 тони заліза. Та й відразу трьох найманих працівників можна поставити до роботи.
 23. Гострі ножі + мінімальна подача для даного рейсмуса 8м/хв і ніяких хвиль не має - поверхня як полірована.
×
×
 • Create New...