Jump to content

Palmir

Пользователи
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Palmir

 1. Вибачайте що трохи намішана тема виходить (в темі про підсадку пишу про трутовку). Та матка що в товариша і мої 4 молоді матки - з одного часу. В мене по кілька рамок з різним розплодом (критим і не критим) і засівом на усю рамку, в нього кілька яєчок. Тобто навіть якщо є матка, то однозначно з нею щось не так. Знайти молоду/малу матку , без засіву не просто). Вияснив ситуацію щодо агресивності моїх бджіл. В сусіда овес посіяний з викою, от бджоли там літали, а сусід посеред них махав косою). Трохи меду інцидент згладили). Сусід косить дальше, але вже вечером). Тому міняти маток все
 2. Усім вітання! Маю питання щодо заміни маток, але з невеликою передісторією. Знайомий має одну сім’ю. Час від часу просить приїхати глянути. В кінці травня сімейка зароїлась і відпустила рій. Коли приїхав побачив багато маточників і жодного засіву. Один маточник був відкритий, тобто одна молода матка все ж вийшла. Забрав усі маточники, і для страховки зробив відводок на маточник. Через три тижні - у відводку матка сіє, в основній сім’ї пусто. В той момент якраз робив заміну кількох своїх маток. Взяв рамку з маточником, відвіз і доставив у сім’ю без матки. Через три тижні (а може й чотири
 3. Варіант прийнятний.Але є загроза мишей--де сіно,там і вони.Якщо ж убезпечите бджіл від грзунів,то переміщайте вулики. Про присутність мишей думав. Льоток повністю закрив металевою сіточкою. В дні також сітка, на сітці хвоя. Минулого тижня ніби все було гаразд, за сіточкою було кілька бджіл, решта тихенько жужать.
 4. sij, шаруда - дякую за поради. Зараз на дворі іній, затвра в ночі також передають0 гЦ, А дальше невелике потепління до +5 в ночі. Треба використати цей момент.
 5. Усім вітання! Осінь закрутила, рідко заходив на форум... і крім того прощолкав з обробкою біпіном бджіл. Полоски ставив. Питання чи вартує зараз рухати бджіл і все ж обробити, чи мати надію що полоски подіяли? Порадили лише обкурити. Бджоли вже в клубі,.. ех минулого тижня не попав, а була гарна погода. І ще одне питання. Є три малі сімейки на 3, 4 і 5 вуличок відповідно. Вулики багатокорпусні з гніздовими рамками на 300. З низу глибоке дно 20см + сітка з хвоєю. Страшнувато малі сімейки залишати на вулиці (минулої зими, найменша сімейка мала найбільше підмору). Є варіанти: 1) Пивниця де збе
 6. Нет, это не причина тихой смены. Не мешайте им сделать тихую замену матки. Сьогодні передзвонили, скзали що над вуликом літала хмара бджіл, вище будинку. Політали і назад до вулика залізли. І місяць тому так само хмаркою політали над вуликом і назад. Рояться? Ознак ніби не видно, літають справно, борід немає (хоча кілька маточників заклали). Не дуж тиха заміна виходить
 7. Нет, это не причина тихой смены. Не мешайте им сделать тихую замену матки. Тиху заміну робили на початку літа. Можливо, що щераз задумали змінити?
 8. В лежаку матка, по відношенню до льотка, сіє в другій половині вулика. Видно частина бджіл до неї все ж не доходить, і ближче до льотка заклали кілька маточників. Засів і розплід переставляв навпроти льотка, але не помогло (тобто матка далі сіє в другій половині) вулика. Ця сімя на початку літа робила тиху заміну. Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка і що порадите зробити?
 9. Читав що такі маточники можуть утворитись, коли личинка добре не закріпилась і сповзає вниз. От бджоли і добудовують маточник. Такі маточники для виводу доброї матики не підходять.
 10. Микола Іванович - цей варіант простіший - все зрозуміло. Думаю в різних ситуаціях може пригодитись. Дякую. капроновий шнурок - надіюсь не білий тонкий))) Думаю, що в кожному конкретному випадку треба вибирати кращий спосіб для спускання. Тому не вартує відмахуватись від запропонованих варіантів, а при потребі брати на озброєння. Щодо рукавець при лазанні по дереві з точки зору техніки безпеки дійсно не правильний варіант. Вихід натягувати лише при спусканні ловушки. Певна річ, що це все додаткові рухи і деталі, на які людина переважно махає рукою. Ну але це вже справа кожного окремо.
 11. Хороша штука, але як відкрив посилання то з ходу не зрозумів, тай в загалі не впевнений чи правильно зрозумів))). А якщо шнурок просто обмотати раз за гілку (якщо за стовбур, то не зручно спускати буде). Чи тут тож можуть бути "підводні каменюки"?
 12. Ви так думаете значить ніколи не мали з цим діла хотів би я побачити як це ви зробите без проблем Писав те що прочитав в книжці. 10 кілограм це відро води. Ключова думка була не "без проблем", а "як саме". Зрозуміло що завжди є нюанси. Автор роївні робив з бочок з матеріалу типу фанери чи щось в тому дусі. В цих бочках щось колись продавали, тобто він їх спеціально не робив, а використовував готові. Не з досвіду спускання роївень, а з трохи іншого - при спусканні, щоб шнурок не сунувся в руках (як наслідок не палив руку), на шнурку потрібно навязати вузли. Рука на них зачіпається - шнуро
 13. Ще на початку теми було згадано про книжку А.С. Панасенко "Пчелиный Рой" . Дійсно гарна книжка. Зокрема там описано, як і з чого можна робити роївні. А також, як їх піднімати на верх. В двох словах: вибирається дерево, на ньому вибирається сторона де є найменше гілок, якщо якась заважає, то підрізати (говориось про сосну і ялинку) так щоб утворився канал по якому можна тагнути ловушку і нічого не буде заважати. Вилізти на верх зі шнуроком привязаним до ловушки, але яка знаходиться в низу. Витягнути ловушку на верх (10 кг без проблем). На верху ловушку перемістити на ту сторону дерева де біл
 14. З ноутом по пасіці бігати важко, але з комунікатором (типу планшет - лише не кидайте помідорами, є дешевші- менші, старші речі))). Торгові агенти коли їздять по магазинах - нічого не набирають, а зі списку вибирають потрібного клієнта, потім відмічають що і скільки потрібно (відмічають типу олівчиком - забув як він називається). А в супермаркеті, взагалі з пістолетом - провів по штрихкоду - вибрав кількість. Інформація по вулику стандартна - вибрав вулик, вибрав що потрібно - з випадаючого списку вибрав число, чи інший параметр. Відразу видно попередні дані. Прилад малий, можна в поліетиленов
 15. Тема про рамки, вулики і інвентар мені на даний момент певною мірою більш важлива. Маю намір після морозів зробити кілька вуликів, якраз добре б було поговрити. На минулій зустрічі, доречі, чуть зачіпили цю тематику, але розвивати тему (обговорювати) - не випадало, бо основна тематика була інша. Так що я "за" двома руками і ногами)))
 16. Ось покроковий опис тиць Повторіть цей урок. Це власне одночасно і практика, і вивчення інструментів. ще уроки
 17. Щодо вирізування пачкою - ціна лазерної порізки залежить і від метражу, і від товщини матеріалу, тому всерівно буде дорого. Тай ПЕТ на лазері заплавляє. На фрезерній порізці, взагалі не люблять різати дрібні деталі, і пачку також не захочуть (принаймні на тій фрезі де я різав).
 18. і ви ж в ту сторону... тема не про алергію))) http://www.sciencephoto.com/feature/904?page=2 http://www.environmentalgraffiti.com/featu...icroscope/13013 http://ngm.nationalgeographic.com/wallpape...b07-05-1024.jpg http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/art...-sufferers.html http://www.amusingplanet.com/2011/03/polle...microscope.html
 19. Пилок під мікроскопом http://www.nkj.ru/archive/articles/14487/ http://interestingeventsclub.uol.ua/ukr/te...od-mikroskopom/ http://www.vashsad.ua/plants/interesting_plants/show/8177/ http://timeszp.com/current/29891-kak-vygly...alnye-foto.html
 20. В когось ноути на пасіці пропадали? )))
 21. Не пам'ятаю хто, але на формі писали про спосіб збільшення підрамкового простору на зиму шляхом перенесення рамок в надставку (тобто якщо у вулику передбачена можливість ставити надставки). Таким чином зимою під рамками у вулику додатково 150мм вільного простору. Літом рамки до низу - і немає ніяких язиків.
 22. Маю надію, що Ви зібрали гнізда з перекосом. Тобто меду залишили більше біля діафрагми з обох боків. У Вашму випадку клуби зимою будуть рухатися назустріч один одному від льотка до діафрагми, до тепла. нажаль ні. крайні рамки з одного боку пусті(в тому числі і ті що біля діафрагми). обовязково на вихідних заберу (їх ітак по суті забагато)
 23. Нажаль старих пасічників під боком не маю. Але добре що є форум, і старі пасічники на ньому)))) То кажете позабирати ці крайні рамки? В одному вулику, разом посадив дві слабенькі сімї. Розміщені вони по середині вулика, по середині заставна, з боків пінопласт. Якщо забрати лишні рамки і посунути пінопласт, тоді майже перекриються виходи до льотків. Тобто не буде вентиляції. Що в такому випадку порадите? Підрізати з низу пінопласт?
 24. Дякую за відповіді. У вигляді "шуби" немає. А то вже подумав, що ще зими не було, а тут така зараза. Гнізда були скорочені. На даний момент у вуликах рамок є на 2-3 більше ніж бджіл. Але як писав раніше, льотки були відкриті максимум на 2 см. Зараз відкрив повністю.
 25. Плесень или просто серовато-белый налет? Сірувато-білий наліт. Але практично на усіх рамках.На тій частині рамки де сиділи бджоли, його немає. Але на другій половині є.
×
×
 • Create New...