Перейти к содержанию

Авторитетна Лабораторія по морфологічному аналізу, без корупції і кумівства


Рекомендуемые сообщения

хочеться почути бджолярів хто що думає . Чи потрібна нам в Україні на базі інституту (в Києві) лабораторія . яка оперативно (тиждень, два.) буде проводити морфологічний аналіз і надавати пасічнику результат, за плату. аналіз повинен відсилатись нвоою поштою , ане возитись в київ, там реєструватись і по проведенні аналіз відправляти назад з відповідним документом який би засвідчував результат аналізу. Для чого ?? перш за все це далоб змогу нам відділити "зерно від буряну" тобто коли ми замовляємо матки карпатки степової чи якої іншої породи , нам говорять що ми отримаємо чистопородну , на 90% на 80% і так далі % бджолу якоїсь породи , але як в цьому бути впевненим ? навіть якщо ви навчились самі зробити якісь проміри , то ці проміри мають вагу тільки для вас, а на мою думку має бути міжпасічний арбітер. найкраще це малаб бути лабораторія інституту створена не для якогось філіалу з своїми проблемами , а для обслуговування всіх. Наприклад купивши матки в Чехунова Бориса Івановича ми зможемо перевірити його слова про 80% , або отримавши маток ІО від Паланочки зможемо провірити і їх морфометрію і по результатах бути впевнених чи це матка контрольованого спарювання чи ні. також така лабораторія дасть можливість пасічнику любого рівня знань і можливостей вести свою невелику (чи велику) селекцію маючи в роботі бджіл з відповідним стандартом, і проводячи відбір не тільки по хпп а і маючи наглядно аналіз бачити наскільки консолідованим є генотип (морфологічні ознаки) Лабораторія повинна мати відкритість , тобто як вона працює по яких методиках і хто саме тим займається повинні знати всі, найбільша відкритість і достовірні аналізи , (без корупції) дадут з часом авторитет такій справі,а це в свою чергу дасть бджільництву України інструмент до прогресу в бдіжльництві. Отже хто що думає по цьому питанню ?? :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нужна.Есть мнения что продавци Укр. Степной водят людей в заблуждение :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однозначно потрібна. :IMHO1::IMHO1::IMHO1::IMHO1: Ще б таку по хворобах зробить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотрел видео Егошина, он говорил что куда-то в Гадяч отправляет пчел. Если там такое и где это?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смотрел видео Егошина, он говорил что куда-то в Гадяч отправляет пчел. Если там такое и где это?

вот в том и проблема что кто то куда то чтото отправляет , а реально никто ничего не видел. То что в гадяче или в другом каком филиале института могут померять морфометрию я не сомнваюсь, но не всем. такой лаборатории которая мерялаби не спрашивая что ти им прислал и без лимитов нет. я договаривался в закарпатьє про промери мне сказали что в сезон промеров 20 могут сделать но не больше потому как свое меряют, а лучше вообще зимой. и то все на чесном слове соответственно. я сдал анализ в институт в августе, как гворится до сих пор ни слуху ни духу. когда ми с юрой вальчуком принесли пчел в лабораторию на нас смотрели как на явление "марсиан" скорей всего из-за нашей настойчивости у нас взяли тех пчел , а когда ми ушли вибросили . :IMHO1: 6-7 в Умани я задавал директору вопрос о том как сдать анализ в институт, на что получил ответ , "приезжаете в институт находите меня и я у вас прийму анализ" как ви понимаете ето просто абсурд , когда деректор занимается приемом анализов. :dntknw: тоесть на данний момент интстут может сделать анализ , но системи и лаборатории которая ето делала нет. Робота не налаженна. А наладить такую работу прямая обязаность института. Но так как доверия чесно говоря мало, то работу такой лаборатории , (чтоби она била успешной) должна както контролировать пчеловодная общественость ,а отчети о ее работе должни бить общедоступни и рпозрачние. Коекакие мисли на ету тему есть , интересно что еще кто что думает.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще б таку по хворобах зробить

тут мабуть треба працювати на районому рівні, з ветврачами. Хоча інститут міг би надавати таку послугу. :IMHO1:
Нужна.Есть мнения что продавци Укр. Степной водят людей в заблуждение af.gif

для того щоб прибрати сумніви і потрібний цей інструмент. друга справа що сам інститут тоді повинен буде відповідати що продає , бо його ж можна буде перевірити, чи зацікавлений в цьому він ???...

Poroda_po_kryliam_v_2.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотел уточнить, насколько сложно проводить самому замер пчел, я так понимаю нужен микроскоп и много терпения. Существует какая-нибудь методика (может письменная) этого вопроса. Вкратце отпишите если можно (Спасибо). Может появиться какие нибудь частные (частная) служба. Думаю на институт рассчитывать не придется еще долго... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лаборатория при институте должна БЫТЬ. И каждый матковод при приобретении племенных маток должен требовать!!! морфометрический бланк.Но и перепроверять самому нужно даже дважды за сезон.И операторам И.О.надо уметь :az: .Морфометрическим анализом занимаюсь давно. Оказывал эту услугу безкорыстно.Мой интерес был найти таким образом чистопородных карпатоток.В итоге приобрёл ...две матки одна с россии :blink: !По КАРПАТКЕ и УКР .СТЕП помогу померять (К.И).(Г.И.)(Д.С.)бесплатно.И обучить..там много тонкого.А по поводу...контроля.Предположен пасечник засомневался....Нагрёб пчёл (у меня были случаи присылали и подмор) где были не только от тестируемой матки и выслал.Анализ лаборатории укажет помесная. Так по неопытности в отборе пробы пасечник может разочароватся об матке и матководе Брать только молодую 3х дневную жена называет таких "пингвины"цепко лержатся на соте после встряхивания их нужно искать.Акуратно в баночку Точный анализ если 100 отсканированных крыльев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

bercik, а есть какая нибудь методика что-бы почитать? Значит для анализа надо 100 отсканированых крыльев молодых трех дневных пчел (это оба крыла?). Потом берется среднее число. А другие признаки? И какой инструмент Вы используете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дело в том что померять не такая уж и проблема. Дело в другом те результати что ти померял имеют ценность для тебя , а практически неимеют никакой ценности (не достоверни) для института, или другого пчеловода . тоесть результати должни бить законни. результат анализа должен давать независимий експерт. Например промери которие делает више упомянутий господин ничего не будут значить для института, или например для меня. на причинах я пока не останавливаюсь. но такая лаборатория должна признаватся всеми, а ето может бить только государственная структура, или человек работающий от етой структури.

а есть какая нибудь методика что-бы почитать?

попросив Sanich ось він закине сюди програмку Порода по крыльям, в. 2 там є інструкція і впринципі нічого неможливого. я міряв все виходить, для себе можна користуватись, але показувати свої проміри і говорити що вони відповідають дійсності можна тільки тоді коли немає кому перевірити ;):umora: для свого відбору можна користуватись . якщо виносити на люди треба незалежну лабараторію.
Значит для анализа надо 100 отсканированых крыльев молодых трех дневных пчел (это оба крыла?).

не треба сто 30 штук досить і тільки одне крило з однієї сторони
Потом берется среднее число. А другие признаки?

да нет там ничего сверх умного.
И какой инструмент Вы используете?

сканер , компютер, пару програм. а можно микроскоп і калькулятор , кому что удобней. к микроскопу надо окуляр с мерной шкалой.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

bercik, а есть какая нибудь методика что-бы почитать? Значит для анализа надо 100 отсканированых крыльев молодых трех дневных пчел (это оба крыла?). Потом берется среднее число. А другие признаки? И какой инструмент Вы используете?
Почитайте фридрих рутнер "техника разведения и селекционный отбор пчёл.Там азы.Инструмент? Сканер Компютер :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо, все понял. Тут теперь главное что-бы к институту или другой структуре было полное доверие, а то знаете как у нас... все через карман можно решить, будем надеяться скоро это закончиться. Еще почему важно самому измерять, что-бы я знал с чем работаю, для собственной племенной работы так сказать, а уже если вдруг решишь что твои пчелы заслуживают внимания..., тогда в независимый центр для исследование их породной принадлежности. Так что однозначно институт должен работать на пчеловода и для пчеловода и отвечать запросам времени! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

aleksanderche смотри сообщение 6 етой теми там есть прикрепленная програма "порода по крильям в 2 " скачаеш там инструкции, при желании разберешся. что не поймеш спроси.

Тут теперь главное что-бы к институту или другой структуре было полное доверие, а то знаете как у нас... все через карман можно решить, будем надеяться скоро это закончиться.

нет тут главное чтоби институт ето сделать захотел. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи потрібна нам в Україні на базі інституту (в Києві) лабораторія

На базі інституту - в мене дуже великі сумніви щодо достовірності результатів.
яка оперативно (тиждень, два.) буде проводити морфологічний аналіз і надавати пасічнику результат, за плату.

За плату вийде, скоріш за все, але наскільки помірною для пересічного пасічника? А чи буде це ще й оперативно...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи потрібна нам в Україні на базі інституту (в Києві) лабораторія

Потрібна. Такі лабораторії існують, їх по країні декілька. Всі поважаючі себе матководи проводять аналізи на відповідність породі своїх маток. І ще деякі бджолярі не можуть без цього:
И каждый матковод при приобретении племенных маток должен требовать!!! морфометрический бланк.Но и перепроверять самому нужно даже дважды за сезон.И операторам И.О.надо уметь

АЛЕ! Ці аналізи турбують 1 % від всіх пасічників не тільки України а всього світу. Решті 99% байдуже до морфології. Головне щоб бджоли: 1. Носили багато меду 2. Добре зимували, швидко стартували 3. Мало роїлися, боролися з хворобами. 4. Мали доброго хазяїна. А тут віпливає головний парадокс: Самі чистопородні матки від самих-самих відомих матководів з самими- самими-самими красивими паспортами чогось часто приносять менше меду від місцевих, пройшовших відбір маток, або Ф1 від них. Тобто для 99% пасічників Лабораторія - це мулька. Для "продвинутих". Кому це цікаво.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тут главное чтоби институт ето сделать захотел.

Захотел - не захотел.... В Харькове начата работа в этом направлении. О каких-либо достижениях пока говорить рано, но работа ведется. Авторитетных научных заведений достаточно, база есть, желание тоже...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На базі інституту - в мене дуже великі сумніви щодо достовірності результатів.

Михаїл , а якщо створити систему перевірки достовірності результатів. ?
За плату вийде, скоріш за все, але наскільки помірною для пересічного пасічника? А чи буде це ще й оперативно...

так плата повинна бути адекватна , не 5 грн ,але і не 500. Економічно обгрунтувати при бажанні можна.
Такі лабораторії існують, їх по країні декілька.

я вище писав , так є але вони перш за все працюють над своїми пасіками і займатись великою кількістю чужих промірів не мають бажання . до тогож де прпозиція від інституту чи якої їхнньої філії проводити анлізи ? це атк як з ІО . "фахівці"? - є, інструменти ?- є , знання ? -є, маток немає ;) . та і насправді і довіри не багато. тому потрібно з нуля створити , і "підмурок" повинен бути тактй щоб стіни не впали.
Всі поважаючі себе матководи проводять аналізи на відповідність породі своїх маток.

і що ? де ті аналізи ? хто їх оприлюднює ? і як їх перевірити пересічному пасічнику ? у нас за "невеличку суму" можуть написати що хочеш , а за "більш значну" і що не хочеш ;):umora:
Ці аналізи турбують 1 % від всіх пасічників не тільки України а всього світу. Решті 99% байдуже до морфології.

тема з опитуванням , гляньте результат. і ви помиляєтесь це не так. просто ен маючи такого інструменту ніхто і не думає ним користуватись. а те що такого інструменту немає в пересічного пасічника потрібне тим хто під видом чистопородних маток продає що не лінь. І навпаки такий інстрцмент в руках пасічника убде спонукати до розвитку маткарства (якості, відповідності заявленому) і як результат розвитку бджільництва в Україні.
Головне щоб бджоли: 1. Носили багато меду 2. Добре зимували, швидко стартували 3. Мало роїлися, боролися з хворобами. 4. Мали доброго хазяїна.

все пізнається в порівнянні. ;) для мене наприклад 1. є не носили меду , а були спокійні, а 2 . не роїлись . а вже 3 носили меду.
А тут віпливає головний парадокс: Самі чистопородні матки від самих-самих відомих матководів з самими- самими-самими красивими паспортами чогось часто приносять менше меду від місцевих, пройшовших відбір маток, або Ф1 від них.

томущо ті матки - чистопородні тільки на бумазі. але чистопородності мало треба ще і проводити відбір, і якщо він з контролем обох батьків то буде ефективніший. лабораторія (яка працює насправді) це перший крок в селекції . Без неї можливо вести відбір але не з чисопородними бджолами , такими як степова і карпатка. а тому ця лабораторія перш за все потрібна цим породам.
В Харькове начата работа в этом направлении. О каких-либо достижениях пока говорить рано, но работа ведется. Авторитетных научных заведений достаточно, база есть, желание тоже...

конкретней какие плани скажи ?. я могу померять и вон закарпатский товарищ может но я для него не авторитет, а он для меня. Что задумали в Харькове ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однозначно, нужна. если мы хотим чегото достичь. На все, в том числе и матки и пчелы должны соответствовать определенным стандартам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так є але вони перш за все працюють над своїми пасіками і займатись великою кількістю чужих промірів не мають бажання . до тогож де прпозиція від інституту чи якої їхнньої філії проводити анлізи ?

У Вас склалися свої відношення з інститутом. У багатьох пасічників - нормальні, робочі відносини.
тому потрібно з нуля створити , і "підмурок" повинен бути тактй щоб стіни не впали.

Ваші висловлювання - побажання правильні. Але для чого? Для кого?
де ті аналізи ? хто їх оприлюднює ? і як їх перевірити пересічному пасічнику ?

Результати у матководів. Оприлюднення на попит не впливає. Перевірка документів пасічником? - Ви самі пишите що написати можна що завгодно...
тема з опитуванням , гляньте результат.

Якщо в Ураїні 240 000 пасічників а проголосувало 12 то це 0.005%. Якщо проголосує весь точок то це буде 2.5% Не забувайте, що інтернет - світ віртуальний. А ще існує світ реальний...
просто ен маючи такого інструменту ніхто і не думає ним користуватись. а те що такого інструменту немає в пересічного пасічника потрібне тим хто під видом чистопородних маток продає що не лінь. І навпаки такий інстрцмент в руках пасічника убде спонукати до розвитку маткарства (якості, відповідності заявленому) і як результат розвитку бджільництва в Україні.

Ви не спростували думку про те що 99% пасічників - по цимбалах - пройшла матка морфологію чи ні, головне чи носить мед і т.і. А розвиток бджільництва України повинен будуватися на неруйнуванні того, що дісталося нам від батьків та попередніх поколінь..(Ломать - не строить, ну Вы поняли...)
для мене наприклад 1. є не носили меду , а були спокійні, а 2 . не роїлись . а вже 3 носили меду.

Ваші вподобання - це Ваші вподобання. А для 99% пасічників - бджоли - це мед. А потім все інше.
томущо ті матки - чистопородні тільки на бумазі. але чистопородності мало треба ще і проводити відбір, і якщо він з контролем обох батьків то буде ефективніший. лабораторія (яка працює насправді) це перший крок в селекції . Без неї можливо вести відбір але не з чисопородними бджолами , такими як степова і карпатка. а тому ця лабораторія перш за все потрібна цим породам.

Якось не переконливо. Що повинно бути, може бути а може не бути - то все слова, слова... А простим пасічникам потрібні бджолосім.ї з матками, що носять мед.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У Вас склалися свої відношення з інститутом. У багатьох пасічників - нормальні, робочі відносини.

які відносини ? де вони , я вже писав що відповідає директор на питання про аналізи. інститут не повинен скимось працювати а скимось , ні . інститут це структура яка утримується на податки українців, а тому і прауювати повинна не для когось , а для всіх . ви тут не праві.
Ваші висловлювання - побажання правильні. Але для чого? Для кого?

як для кого ? я ж вище писав , це не мені особисто треба , хоча лишнім не буде, а бджільництву України.
Результати у матководів. Оприлюднення на попит не впливає. Перевірка документів пасічником? - Ви самі пишите що написати можна що завгодно...

який попит , ви про що :umora::umora: булоб що оприлюднювати :umora: і мова зовсім про інше. я не за матководів хвилююсь , а за галузь. така лабораторія не в інтересах матководів які продають гібриди , а в інтересах тої невеликої частини їх які заціквленні не в попиті а в прогресі галузі і України.
Якщо в Ураїні 240 000 пасічників а проголосувало 12 то це 0.005%. Якщо проголосує весь точок то це буде 2.5% Не забувайте, що інтернет - світ віртуальний. А ще існує світ реальний...

;) Борис Іванович, які 240000 ? :dntknw: хто їх рахував :umora: точок відображає бджільницто України в цілому , бо тут присутні всі вікові професійні і так далі категорії бджолярів. тому опитування тут нехай на невеликій кількості , впринципі показує більш менш результат по україні. Покищо ніхто ен заперечив потрібність такої лабораторії. Звичайно в Україні знайдуться ті кому воно не потрібно, та всеж я переконуюсь що не мені одному це цікавоі потрібно. про реальний- віртуальний, я коли з вами спілкуюсь то з ким маю справу з ботом чи реальною людиною ? ви путаєте віртуальність з реальністю.
Ви не спростували думку про те що 99% пасічників - по цимбалах - пройшла матка морфологію чи ні, головне чи носить мед і т.і. А розвиток бджільництва України повинен будуватися на неруйнуванні того, що дісталося нам від батьків та попередніх поколінь..(Ломать - не строить, ну Вы поняли...)

я взагалі нікого нівчому не маю на меті переконувати , я думаю досить "популярно " пояснив що мав на увазі створивши цю тему. те що ви любите % то ваша справа. я зі спілкування з людьми які в мене замовляють маток на 2015, а таких на даний час вже більше сотні роблю висновок інший , людей цікавить що їм продають . друга справа якщо вам немає що надати .. ну немає тоді можна доводити що нікому того не треба ;) А розвиток можливий тільки якщо будувати , а не оглядатись на "дідів".
Ваші вподобання - це Ваші вподобання. А для 99% пасічників - бджоли - це мед. А потім все інше.

знову ж таки не зовсім так. все пізнається в порівнянні. дайте бджолярові сімю яка буде лагідна(незвертає на вас жодної уваги) і зла(починає атакувати тільки відкрили кришку) і нехай перша принесе 90кг а друга 100 кг і як ви думаєте які бджоли обере пасічник ?
А простим пасічникам потрібні бджолосім.ї з матками, що носять мед.

таки носять і карніка і бакфаст не гірше карпатки і степової , а на додачу ще і по інших хпп переважаюсть. тому не почнем працювати над своїми бджолами , будем мати чужих. Борис Іванович із теми "Оцінка якості виведених маток" як бачите є люди що хочуть знати.
Але ж,купуючи матку за 150 грвень,я хочу знати за що виклав гроші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви не спростували думку про те що 99% пасічників - по цимбалах - пройшла матка морфологію чи ні, головне чи носить мед і т.і.

У Вас стереотипні погляди. Все частіше можна зустріти пасічників, яким по цимбалам 20 кг з вулика, відібрані в куфаїці і кирзових чоботях. Їм краще 2 вулики по 10 кг і працювати коло них в спідній білизні і не боятися за малих дітлахів які вештаються коло пасіки.
Всі поважаючі себе матководи проводять аналізи на відповідність породі своїх маток.

А Ви себе поважаєте? Ви даєте оголошення про те, що продаєте маток Укр. степ. не помісних, не ф1 а саме породних. Так от Ви особисто зверталися? І якщо так, дайте будь-ласка сканкопію відповіді лабораторії в якій зазначено що направлені Вами на пробу зразки бджіл за ознаками відповідають стандартам Української степової і мають наступні морфологічні ознаки:.... Якщо надасте - я буду дуже приємно вражений :hi: . А по темі вважаю звичайно що потрібно. При помірній ціні беззаперечно користувався-б подібними послугами.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть на форуме человек, что еще два года назад предлагал желающим провести этот анализ. Я к этому отнеся недоверчиво. но образцы выслал. Вот некоторые из них Для РУС СЕМЬЯ 10 средний кубитальний индекс 2,7 соответствует карпатке Семья имеет не большой разбег по классам с етой семьи можно выводить маток Прикрепленный файл _________________________________10_c3ad.rar ( 370.55 килобайт ) Кол-во скачиваний: 72 Для РУС СЕМЬЯ 25 Средний кубитальний индекс 2,5 семья помесная как со стороны краинки так и со стороны УСПрикрепленный файл ___________________________25_c3ad.rar ( 369.63 килобайт ) Кол-во скачиваний: 39 Для РУС семья 75 средний кубитальный индекс 2,6 соответствует карпатке немного хуже разбег по классам чем в10 но тоже можна выводить матокПрикрепленный файл ___________________________75_c3ad.rar ( 372.42 килобайт ) Кол-во скачиваний: 37 Для РУС семья 112 средний кубитальный индекс 2,4 если посмотреть на куб индекс в графиках то мы увидем большую разбежность ето помесная семья между УС и карпаткойПрикрепленный файл ___________________________112_c3ad.rar ( 370.18 килобайт ) Кол-во скачиваний: 48 Для РУС семья 143 средний кубитальный индекс 2,25 соответствует Украинской степной Жаль что крыльев с етой семьи оказалось мало Я думаю что с етой семьи можно выводить маток как УС opr06K9M.gif Прикрепленный файл ___________________________143_c3ad.rar ( 368.93 килобайт ) Кол-во скачиваний: 40 Так вот первая матка была выписана как карпатка из Мукачево. Вторая и третья - мой "самопал". Четвертая - Хмельницкая украинка (выписана). Человек этого не знал, но его результаты меня впечатлили :hi: Что-то глючит...Пятая из Хмельницка :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нормальная ситуация. Кому-то интересно наличие такой лаборатории, кому-то - нет. Если количество заинтересованных лиц окажется существенным, это обеспечит экономическую составляющую деятельности морфометрической лаборатории и ей - быть... Я считаю, что это должно быть строго негосударственная лаборатория, но с аккредитацией. На Украине всё, что от пчеловодства государственное - под институтом, а они точно будут лоббировать свои шкурные интересы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я считаю, что это должно быть строго негосударственная лаборатория, но с аккредитацией.

кстате очень хорошый вариант былбы.
а они точно будут лоббировать свои шкурные интересы

а вот етого очень не хотелосьбы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я считаю, что это должно быть строго негосударственная лаборатория, но с аккредитацией.

кстате очень хорошый вариант былбы.
а они точно будут лоббировать свои шкурные интересы

а вот етого очень не хотелосьбы.
Как то беседовал с одним директором лаборатории. Он дал понять, что им под силу внедрить любую методику, причём даже готовы за свой счёт закупать оборудование и материалы. Главное - гарантия, что на этот вид исследования будет спрос и оно, как минимум,будет не в убыток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Авторитетна Лабораторія по морфологічному аналізу, без корупції і кумівства

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...