Перейти к содержанию

Дереза (повій), годжі, тибетьський та китайський барбарис....


sewerby

Рекомендуемые сообщения

Дереза, заманиха, повий (Lycium barbarum L.) — раскидистый кустарник сем. пасленовых с длинными дугообразными свисающими побегами. Листья очередные, простые, ланцето-овальные. Цветки расположены в пазухах листьев с бледно-красноватым или лиловым венчиком. Ягоды ярко-красные, суховатые. В Украине распространена в южных районах, растет на каменистых почвах Степи и Лесостепи. Рекомендуется для укрепления склонов, живых изгородей и др. Цветет в июне — августе, пчелы собирают нектар и пыльцу. Цветок функционирует четыре дня, выделяя от 0,09 до 0,13 мг сахара в нектаре, сахаропродуктивность I га сплошного насаждения — 80—90 кг. Служит источником поддерживающего медосбора при осеннем наращивании пчел. post-1517-1358148531_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Про дерезу (повій) якось кільканадцять років тому була публікація в "Пчеловодстве". За власними спостереженнями, вона цвіте ціле літо, це точно, і аж до осені. А медопродуктивність була названа науковцем,- до 1000 кг з га. На жаль, не пам'ятаю номер журналу, але цифри у мене у записах збереглися. :ay:

На жаль, не пам'ятаю номер журналу, але цифри у мене у записах збереглися. :ay:
Цікаво, що на всьому точку немає жодної людини, хто б звернув увагу на цей один з найцінніших медоносів наших сіл? :ay: Це рослина з ряду Ваточника, Крутая, Амі зубної, Синяка і т.п. і цвіте усе літо й на початку осені.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
Цікаво, що на всьому точку немає жодної людини, хто б звернув увагу на цей один з найцінніших медоносів наших сіл? :ay: Це рослина з ряду Ваточника, Крутая, Амі зубної, Синяка і т.п. і цвіте усе літо й на початку осені.
Я звернув, бо сусiд робить з неи мiтла i геть усю повирiзав
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я звернув, бо сусiд робить з неи мiтла i геть усю повирiзав

Треба сусіду подарувати рій-тоды не буде вирізати... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я звернув, бо сусiд робить з неи мiтла i геть усю повирiзав

Треба сусіду подарувати рій-тоды не буде вирізати... :umora:
Старой закалки. Сталина помнит, 50 мётел в месяц гуляючи делает с ручкой и в виде веника .Так что рой пчёл ему даром не нужен, он может даже денег дать ,что бы я от него отстал со своими пчёлами :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я звернув, бо сусiд робить з неи мiтла i геть усю повирiзав

Треба сусіду подарувати рій-тоды не буде вирізати... :umora:
Старой закалки. Сталина помнит, 50 мётел в месяц гуляючи делает с ручкой и в виде веника .Так что рой пчёл ему даром не нужен, он может даже денег дать ,что бы я от него отстал со своими пчёлами :hi:
Та невже ж з берези гірші мітли? А з дерези мед - просто супер! Жаль, що ріже, знаю таких,- йому хоч кіл на голові рубай,- у нього все ж своє на думці. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, що на всьому точку немає жодної людини, хто б звернув увагу на цей один з найцінніших медоносів наших сіл? :ay: Це рослина з ряду Ваточника, Крутая, Амі зубної, Синяка і т.п. і цвіте усе літо й на початку осені.
Прочитав про Дерезу в інтернеті. На перший погляд, рослина варта уваги. Може спробувати? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, що на всьому точку немає жодної людини, хто б звернув увагу на цей один з найцінніших медоносів наших сіл? :ay: Це рослина з ряду Ваточника, Крутая, Амі зубної, Синяка і т.п. і цвіте усе літо й на початку осені.
Прочитав про Дерезу в інтернеті. На перший погляд, рослина варта уваги. Може спробувати? :dntknw:
Навіть не сумнівайтеся! Бо в советському "Пчеловодстви" дурниць не публікували. А цій рослині якось було виділено більше половини сторінки, де наводилась дуже висока медопродуктивність. А тоді не з "повітря" це робилось, а після належних (і не разових!) спостережень. Посадіть його де-інде на сонячних схилах - він це полюбляє і розростається залюбки. Може виконувати й роль живого плота. Та й не є "заборонно- агресивною" культурою. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, що на всьому точку немає жодної людини, хто б звернув увагу на цей один з найцінніших медоносів наших сіл? :ay: Це рослина з ряду Ваточника, Крутая, Амі зубної, Синяка і т.п. і цвіте усе літо й на початку осені.
Прочитав про Дерезу в інтернеті. На перший погляд, рослина варта уваги. Може спробувати? :dntknw:
Навіть не сумнівайтеся! Бо в советському "Пчеловодстви" дурниць не публікували. А цій рослині якось було виділено більше половини сторінки, де наводилась дуже висока медопродуктивність. А тоді не з "повітря" це робилось, а після належних (і не разових!) спостережень. Посадіть його де-інде на сонячних схилах - він це полюбляє і розростається залюбки. Може виконувати й роль живого плота. Та й не є "заборонно- агресивною" культурою. :ay:
Дякую за підтримку. Переконали. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Навіть не сумнівайтеся! Бо в советському "Пчеловодстви" дурниць не публікували. А цій рослині якось було виділено більше половини сторінки, де наводилась дуже висока медопродуктивність. А тоді не з "повітря" це робилось, а після належних (і не разових!) спостережень. Посадіть його де-інде на сонячних схилах - він це полюбляє і розростається залюбки. Може виконувати й роль живого плота. Та й не є "заборонно- агресивною" культурою. :ay:
Скажіть будь-ласка, чи росте зараз у, Ваших, околицях дереза ? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Навіть не сумнівайтеся! Бо в советському "Пчеловодстви" дурниць не публікували. А цій рослині якось було виділено більше половини сторінки, де наводилась дуже висока медопродуктивність. А тоді не з "повітря" це робилось, а після належних (і не разових!) спостережень. Посадіть його де-інде на сонячних схилах - він це полюбляє і розростається залюбки. Може виконувати й роль живого плота. Та й не є "заборонно- агресивною" культурою. :ay:
Скажіть будь-ласка, чи росте зараз у, Ваших, околицях дереза ? :hi:
evgenij M, попадав на неї на кочівлі. А біля пасіки немає.Просто немає, де її посадити. Дереза полюбляє сонячні пагорби і схили. А в мене - пісок і рівнина. Хоч спробую якось насадити,- є у мене там одне підходяще містечко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дереза полюбляє сонячні пагорби і схили. А в мене - пісок і рівнина. Хоч спробую якось насадити,- є у мене там одне підходяще містечко.
Росте і на пісках.Але не так щоб буйно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дереза полюбляє сонячні пагорби і схили. А в мене - пісок і рівнина. Хоч спробую якось насадити,- є у мене там одне підходяще містечко.
Росте і на пісках.Але не так щоб буйно.
hena, моя пасіка на шести дачних сотках. :dntknw: Тож не дуже на ній розгонешся. А ось довкола... Дереза (повій) тим і цінна, що цвіте майже увесь пасічний сезон. І дає як нектар, так і пилок. Основного (головного) взятку з неї годі чекати. Але як для підтримуючого,- це рослинна просто ідеальна. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я и не сомневался в её ценности. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А з дерези мед - просто супер!
Невже і з дерези пробували? Ви, я так помічаю, рекордсмен по кількості отриманих сортів меду :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А з дерези мед - просто супер!
Невже і з дерези пробували? Ви, я так помічаю, рекордсмен по кількості отриманих сортів меду :baby:
Ромео, та не зовсім щодо рекордів. Я вересовий так і не отримав, з коріандра - теж. Ну , правда, пока. Щодо дерези ,- я мав на увазі не смак, а взяток. Видно, трохи не точно висловився.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

я вот тоже обнаружил этот куст возле пасики. Обратил внимание тк постоянно цветет и куча пчел. Стал вопрос, как его размножить?

было пару мелких порослей, то я их рассадил, а остался большой куст. Но сложилось впечатление, что делением корня особо не получится

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я вот тоже обнаружил этот куст возле пасики. Обратил внимание тк постоянно цветет и куча пчел. Стал вопрос, как его размножить?

было пару мелких порослей, то я их рассадил, а остался большой куст. Но сложилось впечатление, что делением корня особо не получится

Все залежить від віку данного. Старий має такі ж коріння. Але, якщо є сила - то не перепона. Якось бачив чимало його неподалік ферми с. Нещерів і на горі біля монастиря там же. Насінням розводити не пробув. Насіння у нього червоненьке таке. А кущиками розсаджував. Дійсно цвіте увесь сезон. Зустрічав описи його медопродуктивності в межах 800-1000 кг у перерахунку на суцільні насаджень на 1 га.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулої осені посадив кущ годжі тибетський, (та ж дереза тільки дуже урожайна)
кущ на крапельному зрошенні за рік виріс до метра, дуже рясно зацвів в кінці липня і на початку вересня 
весь кущ був в ягодах годжі,

а потім зацвів у вересні теж дуже рясно і знову був весь в ягодах годжі...

укорінюєтсья легко - достатньо пригнути гілку до землі і прикопати, через 2-3 тижні зяв;яються коріння

не спостерігав особливий ажіотаж бджіл на тому кущі але бджоли там постійно крутяться.
плюс ще й лікувальні плоди. смак пасленовий, багато не зїсим але можна насушити.
на дикій дерезі також зустрічав такі ягоди але одиничні...

 

 

godzhi tibetskyj.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

минулої осені посадив кущ годжі тибетський, (та ж дереза тільки дуже урожайна)
кущ на крапельному зрошенні за рік виріс до метра, дуже рясно зацвів в кінці липня і на початку вересня 
весь кущ був в ягодах годжі,

а потім зацвів у вересні теж дуже рясно і знову був весь в ягодах годжі...

укорінюєтсья легко - достатньо пригнути гілку до землі і прикопати, через 2-3 тижні зяв;яються коріння

не спостерігав особливий ажіотаж бджіл на тому кущі але бджоли там постійно крутяться.
плюс ще й лікувальні плоди. смак пасленовий, багато не зїсим але можна насушити.
на дикій дерезі також зустрічав такі ягоди але одиничні...

 

 

Прикопайте кілька для мене.:ay: Якось під"їду й поміняю на щось інше.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на фотках кущ на 3 вересня - видно і урожай і закладені бутони на однорічних пагонах які зацвітуть у вересні...

godzhi v butonah 3 veresnja.jpg

godzhi.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прикопайте кілька для мене.:ay: Якось під"їду й поміняю на щось інше.:hi:

я той кущ весь порізав на черенки. і вже вкорінюю
а він знову відросте весною з новою силою.
рясно цвіте в вересні і для бджіл добре і ягід другий урожай, але в цьому році другий урожай попав під заморозок -9 і не витримав...
добре, прикопаю і поміняємось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

я той кущ весь порізав на черенки. і вже вкорінюю
а він знову відросте весною з новою силою.
рясно цвіте в вересні і для бджіл добре і ягід другий урожай, але в цьому році другий урожай попав під заморозок -9 і не витримав...
добре, прикопаю і поміняємось.

Щиро вдячний!:hi:Навіть і не знав, що повій (дереза) можуть бути сортовими! Тепер, дякуючи вам, ознайомився. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щиро вдячний!:hi:Навіть і не знав, що повій (дереза) можуть бути сортовими! Тепер, дякуючи вам, ознайомився. 

зараз справжній ажіотаж навколо ягід годжі - пишуть що він дуже лікувальний
по кількості вітамінів і антиоксидантів на другому місці, одразу після агрусу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня похоже, что д-кая. Т.к. на весь куст всего 3-5 ягод. 

В прошлом году пытался посадить ягодами, к-рые купил в маге, но ничего не взошло. 

Спасибо за совет, действительно надо прикопать будет ветки.

зараз справжній ажіотаж навколо ягід годжі - пишуть що він дуже лікувальний
по кількості вітамінів і антиоксидантів на другому місці, одразу після агрусу

не знал, что агрус такой полезный.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Николай S changed the title to Дереза (повій), годжі, тибетьський та китайський барбарис....

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...