Перейти к содержанию

Спілка пасічників України - Новини Спілки пасічників України


Рекомендуемые сообщения

6 минут назад, konoval_am сказал:

Зараз Ви в чому намагаєтесь (себе в першу чергу) переконати? В тому що карніка гірше УС зимує? ))))

Зимостойкость карники на уровне карпатки и уступает УС.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, realto сказал:

вам потрібно зрозуміти що держава для того і створена щоб допомагати людям, які найняли чиновників на роботу щоб 
вони дбали про інтереси людей,

Но не разрешать вседозволенность. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, kudla14 сказал:

Нужно договариваться с обществом пчеловодов,

Сначала эти общества надо создать. А менталитет этого сделать не позволяет.

Вот и мечутся пчеловоды нулевого уровня обьединения по своим пасекам и негодуют:

- деньги крадут, не помогают,

- на своей пасеке Я буду делать что захочу,

- хочу цену на мед 2$ а ветконтроля не хочу!

Короче дилемма ДО УМНЫХ или ДО КРАСИВЫХ? продолжается до тех пор когда РЕКТОР или ПРЕДСЕДАТЕЛЬ не скажет:

умные - направо, красивые - налево. Шагом марш!

11 час назад, kudla14 сказал:

в диалоге употреблять выражение "готовтесь" можно воспринять как угрозу.

Прогноз однозначный - всем надо готовиться к тому , что рано или поздно в стране будет наводиться порядок во всех областях, в том числе и в пчеловодстве. Это не угроза  а констатация действительности - история движется по спирали...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 час назад, konoval_am сказал:

Ви ухилились від відповіді. Дайте її будь-ласка. Ви трішки не вірно розумієте бджільництво товарне. Я буду зрівнювати бджіл і з авто, і з одягом, і з сервісом і т.п. послугами... і обирати те, що для моїх умов буде найкращим. А ми не краш-тест проводимо, а ставимо на автоЗАЗ деталі від більш якісного автомобіля. Незнаю як хто, а я схиляюсь до думки що гірше ніж є вже точно не буде ).

Суп из галапагосской черепахи тоже был вкусный и нравился людям, теперь такого супчика не по хлебать ! Или промышленное уничтожение китов - они же промышленики, им можно, да !? Следуя вашей логике, можно.

Да вот восстановите вот эти виды как машины или одежду, вам же это не проблема !?  Так что расскажите это животным которых уже не существует.

 Вы на земле гость, а не всевышний чтоб решать кому жить, а кому вымирать !

З.Ы. Да и такой вопрос почему у немцев все такое хорошее, а у нас плохое не задумывались ? 

12 минуты назад, realto сказал:

вам потрібно зрозуміти що держава для того і створена щоб допомагати людям, які найняли чиновників на роботу щоб 
вони дбали про інтереси людей,

а те що ви намагаєтесь це поняття перевернути в угоду вам це хибно.

Да но и одна из функций государства природоохранная ! Не давать людям из за корыстных интересов уничтожать все и вся!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, konoval_am сказал:

Ви реально вже пристойно так напружувати починаєте.

Можна просто не заходити в цю тему - не буде й напруження...

2 часа назад, konoval_am сказал:

Товариш УкрСтеп. Я спробував УС і спробував Карніку. Ви тепер під дулом пістолету не заставите мене працювати з УС.

У моєму попередньому пості дана відповідь - треба визначатися.

Анархія, демократія, диктатура - ЩО ВАМ більше подобаеться?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, UkrStep сказал:

Можна просто не заходити в цю тему - не буде й напруження...

У моєму попередньому пості дана відповідь - треба визначатися.

Анархія, демократія, диктатура - ЩО ВАМ більше подобаеться?

Не рахую за необхідне відповідати на питання людей, які не надають відповіді на поставлені їм. На цьому відвідини цієї теми і правда закінчую.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, UkrStep сказал:

державницький підхід до справи

це ви так думаєте , чому ? мабуть знань не вистачає :IMHO:

10 минуту назад, UkrStep сказал:

з врахуванням багатьох складових, на перспективу 20-50 років.

скільки вас знаю тут на форумі, не можу згадати жодного твердження з обґрунтуванням своєї позиції , все не більше як загальні вислови. тому про які складові йде мова ? які 50 років ? :) Ви в більшості на поставленні вам питання відповіді навіть собі не даєте , не говорячи вже про якусь дискусію. Нагадати вам пару питань на які ви так і не відповіли ? Борис Іванович , хочете конструктивного діалогу , тоді знімайте пов'язку з очей і виходьте з-за паркану своєї пасіки. Чи може ...

22 минуты назад, UkrStep сказал:

Ще не настав час зрозуміти, треба трохи почекати...

Минулого року ви "зайшли" в мою тему і почали намагатися "нагадити" . Пропали ви з теми після того як пообіцяли підтвердити свої слова про шкідливість ШО і дати розгорнуте обґрунтування своїм словам. Того обґрунтування ждемо по сьогодні хоча вже рік пройшов. Нове питання по темі районування на яке ви самі собі не даєте відповіді, це пояснення того яким чином в районування в Україні попала кавказянка ? відповідь на це питання нищить ваші твердження про ціль районування як збереження аборигенних порід бджіл, але ви знову уникаєте відповіді. Замість цього починаєте тиснути кнопку "жалоба" намагаючись руками адміна не дати мені ставити вам незручні для вашої теорії питання. Так адмін вам допоміг, але те що ви заховались від незручних питань не зробило вас розумнішим, а навпаки ви все більше деградуєте , не вивчаючи питання досконало, щоб надалі зрозуміти як його вирішити ,а  як мантру повторюєте свої (і вам  це зрозуміло, але ви навіть собі боїтесь схоже в тому зізнатись) давно "розбиті" тезиси. Моя вам порада , почніть відповідати собі на "незручні" питання , а там де не розумієте про що мова , чесно зізнайтесь в першу чергу самому собі в некомпетентності . Спробуйте почути і зрозуміти що кажуть люди по тих питаннях де ви не розумієтесь , і пройде не так багато часу коли ви зможете розмовляти з ними на рівних , а не кидатись "нульовими" фразами.  Ціллю цього поста було зовсім не принизити чи якось образити , а спроба привести вас до тями. Для початку дайте собі відповідь на тих два питання які були мною вам нагадані (мені теж цікаво почути ваші відповіді) , а якщо не зможете то правдиво в цьому признайтесь хоча б собі. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, konoval_am сказал:

Не рахую за необхідне відповідати на питання людей, які не надають відповіді на поставлені їм. На цьому відвідини цієї теми і правда закінчую.  

Карники ,бакфаста и итальянки нет в Украине,то что продается это помеси,которые напоминают эти породы,но к ним уже ни какого отношения не имеют.Покупать данный материал только за границей.И вот за это и надо говорить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

Зимостойкость карники на уровне карпатки и уступает УС.

спілкуюсь з чоловіком , який є "фанатом" степової , в цьому році для порівняння мав він на змівлі 1 сімю бакфаста, декілька сімей карніки і декілька карпаток, основна пасіка на степовій. По його словам найкраще перезимувала карніка , підмору нуль, корма практично на місці. на другому місці степова , третє місце карпатка, найгірше відводок бакфаста. І таких прикладів маса, так що не треба ля-ля :umora:

1 минуту назад, Иван Иваныч сказал:

Карники ,бакфаста и итальянки нет в Украине,то что продается это помеси,которые напоминают эти породы,но к ним уже ни какого отношения не имеют.Покупать данный материал только за границей.И вот за это и надо говорить.

:umora:ну що на те можна сказати :dntknw::umora: как ето не имеют отношения ? чистопородные дочки не имеют к породе отношения ? :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минуту назад, Иван Иваныч сказал:

Но не разрешать вседозволенность. 

 

7 минут назад, Кривич сказал:

Да но и одна из функций государства природоохранная ! Не давать людям из за корыстных интересов уничтожать все и вся!

значить всі зарубіжні сорти сільхоз культур це ок,

породи коней і корів теж підходять а бджоли ні

не будьте циніками, та ще й за людзькі гроші...

зберегіайте укр степову на плем пасіках, поселіть їх в заповідники і зберігайте там аборигенну бджолу

 

або є інший варіант - таки зробіть потуги і за ті людські гроши, в тих плем господарствах проведіть достойну селекцію

щоб пасічникам було вигідно іх утримувати і щоб можна це було робити в густонаселених місцевостях...


а надмірне регулювання це рудимент якраз тоталітарної держави... (нехочеш заставім...)


значить стосовно 90% пасічниів які тримають місцеву бджолу - дай Бог щоб ті 90% пасічників хочаб уміли маток змінювати...
а тож може бути що й досі тримають собі по селах по 5-10 вуликів і ройовим методом пасічникують..
вони можуть бути саме тими пасічниками які не є активними пасічниками і які навіть незнають яка у них порода...
яі качають по 10-20 кг меду і то як бжоли не зарояться...

які не мають змогу порівняти насправді відселікціонованих бджіл і місцевих...


Якщо ви заговорили про державний підхід то навпаки потрібно підтримувати найбільш продуктивних бджіл,

які б нам давали більший вихід товарної продукції, збільшували наш експортний потенціал, були миролюбні,
з якимиб мозна було легко працювати в промисловому бджільництві....
о це буде державний рівень який всі підтримують

а так це виглядає як лобіювання (нічогонеделаня...) і підтримка обмеженнь прав та свобод громадян...

Такого породного районування по областям та ще й по дві породи мабуть ніде в світі немає...

це чистої води лобіювання інтересів певних плем пасік, які не виправдали назву племінних, (хіба що почнете в нагрузку тих маток роздавати...) 

чи може потрібно придумати такий закон який би заставляв людей та ще й купувати тих маток яких вони не хочуть... "оце буде по державному"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, realto сказал:

виходить що опоненти виступають за те що помісь карпатки, укр степової і кавказянки = теперішній гібрид укр степової який ми маємо то це добре і навіть можна (і помоєму так зробили) розширити стандарт на укр степову і включити туди бджіл з 1-2 рижими тергітами  =  це нормально це укр степова наче...

а от помісь карніки італійки карпатки і ще деяких порід = бакфаст то це наче не дуже добре бо називається інакше...

а от якщо піти шляхом наших "плем пасік" які мабуть ще й отримують дотації (мабуть за збереження "плем" матеріалу і за те що
нічого особливого не досягли в племінній справі... а всього лиш намагаються ЗБЕРЕГТИ породу, коли весь світ СЕЛЕКЦІОНУЄ  і виводить бджіл які і більш медисті і миролюбніші і кращі по інших показниках...

думаю нескладно дописати до стандарту що допускається 2-3 рижих тергіта і тоді назвемо наш Укр Степова лінія Бакфаст ;)

чи взагалі думаю що всі наші бджоли що літають у нас і є наші.. так як живуть у нас, поляки он наприклад наші плодові висівають, отримують сходи, називають їхніми іменами і на всю європу продають наші сорти смородини, кизилу ітд... з нашого генетичного матеріалу... і не захищають скажем їхні сорти смородини... так як вони мабуть не такі урожайні а кизилу - тому що мабуть нема їхніх сотрів... 

спрос має бути з тих плем пасік які відстали в селекції племінного матеріалу і той матеріал не є конкурентним...
а зберігати породу для збереження самої по собі можна в резерваціях чи заповідниках... але і Бог так придумав все що все змінюється відповідно до умов існування... і теоритично зберігши аборигенну породу (скажем через 20-50 років ) порівнявши 
її з відселекціонованим матеріалом (тобто відібраними кращими формами які природно змiнюються відповідно до наших вимог і умов існування) нам стане очевидним що саме нам потрібно в певних умовах.,..  

небагато зараз захоче висівати дикі види пшениці, які дають по декілька зернят... коли є сучасні сорти які дають в десятки разів більші урожаї...

сім мішків гречаної вовни... А далі що?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, UkrStep сказал:

сім мішків гречаної вовни... А далі що?

діємо по принципу ,"а я нічого не чув" ? :umora::umora:

26 минуты назад, Паланочка сказал:

Для початку дайте собі відповідь на тих два питання які були мною вам нагадані (мені теж цікаво почути ваші відповіді) , а якщо не зможете то правдиво в цьому признайтесь хоча б собі. :wave:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, realto сказал:

 

зберегіайте укр степову на плем пасіках, поселіть їх в заповідники і зберігайте там аборигенну бджолу

А нечего не треснет.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Паланочка сказал:

 

:umora:ну що на те можна сказати :dntknw::umora: как ето не имеют отношения ? чистопородные дочки не имеют к породе отношения ? :umora:

А эта чистопородная матка может создать семью не с гибридных пчел и дать от себя дочек чистопородных?Вот в этом и заключен обман матка вроде чистопородная и трутня дает чистопородного,а вот маток уже гибридных.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Иван Иваныч сказал:

А эта чистопородная матка может создать семью не с гибридных пчел и дать от себя дочек чистопородных?Вот в этом и заключен обман матка вроде чистопородная и трутня дает чистопородного,а вот маток уже гибридных.

легко, ИО вам в помощь :wave: А без контроля спаривания любая порода будет давать гибридное потомство, то что и есть в настоящее время в Украине.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуты назад, Паланочка сказал:

хочете конструктивного діалогу

Для початку треба визначитися з термінами.

Діало?г (dialog) — двосторонній обмін інформацією (розмова, спілкування) між двома людьми у вигляді питань та відповідей.

В основі діалогу лежить діалогічна єдність: вираження думок та їх сприйняття, реакція на них, що знаходить відображення у структурі цього акту мовлення. Діалог складається з взаємопов'язаних реплік співрозмовників.

Діалогічне спілкування являє собою не один якийсь вид мовленнєвої діяльності його учасників, а мовленнєвий акт (обмін інформацією), у якому говоріння і слухання — нерозривно пов'язані види мовленнєвої діяльності.

Основними ознаками діалогу є: намір, цілеспрямованість, правила ведення розмови.

Цілеспрямованість мовленнєвої дії в діалозі — це наявна чи прихована мета мовця (слухача) (повідомлення про щось, питання, наказ, порада, обіцянка і под.).

Для того, щоб досягнути своєї мети кожний із співрозмовників реалізує свій намір, спонукаючи партнера до певних мовленнєвих дій. Необхідною для діалогу є правила ведення розмови: а) повідомлення подається певними порціями; б) повідомлення відповідає темі розмови; в) співрозмовники роблять мовлення зрозумілим, послідовним.

На даному єтапі  конструктивний діалог є молоймовірним, тому що не виконуються умови ДІАЛОГУ.

Простіше кажучи твердження "На своїй пасіці я буду робити що захочу!" є монолог  і він унеможливлює  ведення діалогу.

Що в свою чергу спонукає на відповідні дії з боку гіпотетичного співрозмовника - державні органи.

Які в свою чергу зроблять так, як вважають за необхідне... Готовтесь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Паланочка сказал:

легко, ИО вам в помощь :wave: А без контроля спаривания любая порода будет давать гибридное потомство, то что и есть в настоящее время в Украине.

ИО это не для рядового пасечника.А чтобы был контроль спаривания должна быть и территория которую занимает порода и не зависимо как она называется.ИО должны заниматься племхозяства где есть селекционеры,а не рядовые пчеловоды ,которые с ИО могут и пасеки погубить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, UkrStep сказал:

 

Що в свою чергу спонукає на відповідні дії з боку гіпотетичного співрозмовника - державні органи.

Які в свою чергу зроблять так, як вважають за необхідне... Готовтесь...

а ви там працюєте в тих державних органах чи може їх консультуєте?

це ж не ваш метод.... краще і далі збіднюйте народ, так вони більш слухняніші...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, UkrStep сказал:

Для початку треба визначитися з термінами.

ну-ну :umora: знову "зїжаєте" з теми :hmm::umora: а питання як висіли так і висять, до вас питання. ;)

5 минут назад, UkrStep сказал:

Готовтесь...

Так ні Борис Іванович це ви готовтесь , бо якщо таке буде то ваша пасіка піде під "ніж" ,адже гібрид степової це не те що і чистопородна степова, а от я якраз без проблем таку "інновацію" можу пережити бо маю контроль спарювання і на відміну від вас можу мати не на 80 а 100% бджолу відповідну до стандарту ;) отакі справи :umora:

2 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

ИО это не для рядового пасечника.А чтобы был контроль спаривания должна быть и территория которую занимает порода и не зависимо как она называется.ИО должны заниматься племхозяства где есть селекционеры,а не рядовые пчеловоды ,которые с ИО могут и пасеки погубить

саме так , селекцією мають займатись компетентні люди , а не пасічники які за часту не знають елементарної біології бджоли. Ви ж хочете щоб по суті всім пасічникам нав'язати ту роботу яку вони не вміють робити і не будуть. В пасічника ціль не збереження якоїсь породи , а отримати продукцію. І повірте мені районування не додасть до селекційних потуг і не відніме від них нічого бо для справжньої селекції, це не має ніякої ваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, realto сказал:

а ви там працюєте в тих державних органах чи може їх консультуєте?

Ми працюємо пересічними пасічниками.

Але не треба мати багато клепок в лобі щоб спрогнозувати можливий перебіг оставин:

15 минуту назад, UkrStep сказал:

На даному єтапі  конструктивний діалог є молоймовірним, тому що не виконуються умови ДІАЛОГУ.

Простіше кажучи твердження "На своїй пасіці я буду робити що захочу!" є монолог  і він унеможливлює  ведення діалогу.

Що в свою чергу спонукає на відповідні дії з боку гіпотетичного співрозмовника - державні органи.

Які в свою чергу зроблять так, як вважають за необхідне... Готовтесь...

Висновок - ТІЛЬКИ ДІАЛОГ!

Всіх все  влаштувати не може НІКОЛИ!

Треба шукати компроміс поки не пізно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

10 минуту назад, Паланочка сказал:

бо якщо таке буде то ваша пасіка піде під "ніж" ,адже гібрид степової це не те що і чистопородна степова, а от я якраз без проблем таку "інновацію" можу пережити бо маю контроль спарювання і на відміну від вас можу мати не на 80 а 100% бджолу відповідну до стандарту

Не має сенсу починати СПРОБУ діалогу з некомпетентними співрозмовниками.

Різні вагові категорії, виховання, менталітет.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, UkrStep сказал:

Не має сенсу починати СПРОБУ діалогу з некомпетентними співрозмовниками.

:umora:таки так про що з вами говорити:dntknw: якщо ви навіть не бачите різниці між селекцією і районуванням.

11 минуту назад, UkrStep сказал:

Різні вагові категорії, виховання, менталітет.... 

Хвали мене моя губонько, бо ...... аж до вух :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минуту назад, UkrStep сказал:

Ми працюємо пересічними пасічниками.

Але не треба мати багато клепок в лобі щоб спрогнозувати можливий перебіг оставин:

 

 

якщо ви просто робите ваші прогнози то непотрібно так напружуватись, якісь страшилки розповідати...


мій прогноз що серед пасічників пошируюються продуктивніші породи бджіл і гібриди,
і люди триматимуть ті породи які більш дохідні і прибуткові для них,

які дозволяють утримувати бджіл в густонаселеному місці, ладити з сусідами, отримувати мед, запилювати розлини, сприяти біо різноманіттю...

думаю пасічники ставатимуть більш заможними і почнуть питати результати діяльності віх тих інститутів, і спілок.

той скандальний план районування відмінять і будуть стидатися про нього згадувати...  (хтось же таке придумав... і по 2 породи в одній області районувати, і кавказянку тудиж ітд...)

думаю такі діди з зашкарублим мисленням будуть поступово відходити...

а активні 10% чи більше пасічниківбудуть рухати галузь вперед.


кажучи вашими словами - але вам той новий рівень мабуть незрозуміти (треба ж уміти мислити для цього...)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минуту назад, Паланочка сказал:

 бо якщо таке буде то ваша пасіка піде під "ніж" ,адже гібрид степової це не те що і чистопородна степова, а от я якраз без проблем таку "інновацію" можу пережити бо маю контроль спарювання і на відміну від вас можу мати не на 80 а 100% бджолу відповідну до стандарту ;) отакі справи :umora:

Все намного проще и ни кто под нож не пойдет.Есть территория к примеру с карпаткой .товарные пасеки ,то есть пасеки пчеловодов любителей никто трогать и не будет.Просто организуется племпасека карпатки.,которая занимается селекцией и распространением чистопородного материала на этой территории.Так как ввоз других пород на данную территорию запрещен.будет идти замещение помесей чистопородным материалом и скорость замещения зависит уже от пчеловодов.Чем больше каждый приобретет чистопородного материала тем быстрей произойдет замещение помесей.Тот путь что предлагается,то есть отменить все ограничения по распространению пород ведет к противоположному .На всей территории будут распространятся помеси и все в новых комбинациях.И на всем племенном деле можно поставить точку,просто смысла в нем нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Иван Иваныч сказал:

Все намного проще и ни кто под нож не пойдет.Есть территория к примеру с карпаткой .товарные пасеки ,то есть пасеки пчеловодов любителей никто трогать и не будет.Просто организуется племпасека карпатки.,которая занимается селекцией и распространением чистопородного материала на этой территории.Так как ввоз других пород на данную территорию запрещен.будет идти замещение помесей чистопородным материалом и скорость замещения зависит уже от пчеловодов.Чем больше каждый приобретет чистопородного материала тем быстрей произойдет замещение помесей.Тот путь что предлагается,то есть отменить все ограничения по распространению пород ведет к противоположному .На всей территории будут распространятся помеси и все в новых комбинациях.И на всем племенном деле можно поставить точку,просто смысла в нем нет.

я понимаю вашу логику но не разделяю. В чем вы видите смысл замены в пчеловодов "гибридов" на чистопородную степную к примеру ? а если в етом регионе другая какая пчела дает лучшый результат скажем по меду ? или вот к примеру для размножения пчел карпатка лучше степной, раний бурный старт и так далее, или вот на юге на "длинный" подсолнух карпатка не совсем подходит, а например итальянка со своей силой идеальная .. тогда как ? мы будем разводить пчелу которая имеет похуже показатели по каким то признакам и использовать ее там где она не работает ? ето как использовать лежак под мед, можно конечно и многие ето делают, но как ен крути а корпусный улей под мед удобней. Но нет нам надо использовать только украинский стояк почему ? потому что он Украинский . ;) У каждой пчелы есть свои достоинства и недостатки, и пчеловод должен использовать ту пчелу которая ему будет самой удобной и отдачу даст наивысшую. А вот селекцыей сохранением должны заниматся научные учреждения племенные пасеки и так дальше, а если они етим ен занимаются то кто виноват ? пасечник ктороый берет ту пчелу которая ему дает возможность получить результат ? Пора давно понять что мы находимся в рыночных условиях , а рынок все откоректирует. Для того что бы сохранить и приумножыть пасеки степной пчелы , по етой пчеле должна ити селекцыя , а не пустозвонство . Сейчас ета пчела имеет приоритет в нескольких направлениях, ето высокая гигиеническая способность как следствие повышенная стойкость к болезням. и второе ето зимовка. на мой взгляд пару самых большых недостатков ето низкая миролюбность и отсутствие стабильности в групах сестер, и с селекцыей по етим моментам насколько я понимаю у "месных" селекцыонеров проблема. Почему так происходит с етими хпп могу аргументировать , так как я ето понимаю , но позже, сейчас надо отлучится. Если инетересно то отпишу позже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Спілка пасічників України - Новини Спілки пасічників України

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...