Перейти к содержанию

Весна - літо 2015 рік


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Я виставив своїх 27.02. Облетілись добре й одразу, погода була майже квітнева + 16 та сонечко.

У мене іноді відчуття що в якійсь окремій країні живу. В Україні майже у всіх пасічників обліти повноцінні були а в мене лише 5 сімей політали по троху і далі сидять в спокої. Зимуємо.
чого це, в мене майже так само, одного дня політали, обліт був не 100%, але й не оремі бджлои, середній скажімо так, а зараз сидять тихенько чекають на весну. Особисто я ще відлік сенону не починаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

+9 сьогодні був перший обліт 50% пасіки облетілось з кормами норма.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня сегодня летать начали около 12 дня и сразу за водой пошли табуном. Вечером прошелся по окрестностям вокруг дома и вразброс посеял 5 кг синяка, 2 кг донника, 2 кг клевера, 5 кг фацелии. еще 200 грамм мордовника осталось, но это уже дома посажу - на семена. Будем считать медоносную базу улучшили немного у себя :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обліт був вчора. Облетілось відсотків 80

post-7487-1425577686_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну да, ну да, так все и побегут и локтями будут толкаться, чтоб о своих боках признаваться. В лучшем случае осенью будут в вскользь обмовливаться.

Почему у меня нет 9 из 42, нечего тут скрывать. Но особенно жаль 4 семьи, стоящие были. У моего товарища еще до нового года из 20 осталось 5. :)
ну це :) про товариша- зразу видно українця!)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я утримався,пока не виносив.хоча чже зривався,встановив в приміщенні +8+10,почекаю ще трохи :al:
Не знаю... В мене в зимівнку при +6 бджоли почали вилітати з вулика - мусив винести. Як то вони у Вас не вилітають? Чи може льотки зачинені?
Верхні закриті ну і + повна темінь...трохи є вискакують з 70-75сімей змітаю десь третя частина 7-ми літрового відра.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обліт був вчора. Облетілось відсотків 80
Сподіваюся, що і мої облетілися. Вчора таки тепло було. Кому потрібно було - мали облетітися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня мои летали. Но уже на облет не похоже. Гдето рыскали, за 50 м от пасики воск перетапливал и они мне помогали)) Пришлось залазить в отводок (макс на одну рамку пчелы осталось) так там матка тоже засев сделала, но корма над засевом нет, ложу мед в пакете. Пылцы реально мизер, видел личинки причем день4й так там сухо :(. Видимо из за этого первая пчела после зимы не ахти. ждемс пылценосы и тепло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи треба ставити поїлку якщо 300 метрів від пасіки є водойма?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи треба ставити поїлку якщо 300 метрів від пасіки є водойма?

дело в том, что весной в такую не устойчивую погоду, 300 метров это уже расстояние. Так же пчела набирая теплую воду не коченеет на поилке. Поставте рядом поилку с подогревом, и без подогрева, и посмотрите сколько будет пчелы оставаться в поилке с подогревом и сколько замерзшей будет в поилке с холодной водой. А сейчас буквально каждая пчелка на счету
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи треба ставити поїлку якщо 300 метрів від пасіки є водойма?
В даний момент краще ставити поїлку з підогрівом. У водоймі вода не скоро прогріється - багато бджіл просто захолодають і гинуть. Літом я ставлю тільки з підсоленою водою. Просту воду вони беруть в природі самі. В більшості випадків збирають росу .....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З понеділка передіють потепління. Чи варто доставити по рамці для пилку з ліщини?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З понеділка передіють потепління. Чи варто доставити по рамці для пилку з ліщини?
вистачить їм місця для пилку без Вас. не охолоджуйте гніздо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З понеділка передіють потепління. Чи варто доставити по рамці для пилку з ліщини?
Яке там потепління 3 дні трохи вище 10. Потрібно хоча б оглядову ревізію зробити і утеплити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З понеділка передіють потепління. Чи варто доставити по рамці для пилку з ліщини?
Яке там потепління 3 дні трохи вище 10. Потрібно хоча б оглядову ревізію зробити і утеплити.
Viktor Kit , Це точно про чистку. Але я переглядав і при +6С. Якщо не враховувати ту сім"ю, що полягла незворотньо від ідіотських рівенських полосок ще перед зимівлю, то вихід 100 відсотків,- з 20 - 20. Але половина потріпана ще тими бракованими полосками Варофарм з осені, тож ослаблені. А зараз лише скорочувати треба. Бджола оновиться на весняну не раніше , ніж за місяць після перного обльоту. Отоді вже можна дивитись на предмет розширення. А зараз - утеплення й скорочення - однозначно. :ay: Доречі, зацвіли у мене біля пасіки підсніжники. Ліщина ще спить. Але пару днів за +10С і зацвіте, запилкує. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З понеділка передіють потепління. Чи варто доставити по рамці для пилку з ліщини?
вистачить їм місця для пилку без Вас. не охолоджуйте гніздо.
Підтримую, нетреба зараз дивиться. Підірвіть холстік подивіться корма, якщо за корма впевнені, то нетреба лазить. Дена почистить і утеплить, на даний момент це всі роботи. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот и я только что закончил выносить улья , :) отдохнул пойду очищу нижний леток и утеплю , к вечеру раздам пакеты с мёдом и буду ждать облёт . На десятое число обещают +11 :) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проходять невеликі обльоти. Сьогодні на сонці було 13, деякі не досить активно літали. У мене відхід 4 слабачки з 108. В 2 була підозра на відсутність маток і навіть з'єднання не допомогло, в загальному зимівля нормальна зими то толком і не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще й Сорока Святих не минуло, яке буде 22 березня - у весняне рівнодення. Після нього треба ждати за народними прикметами "Сорок лопат снігу". Побачимо, чи ж прикмети ці ще діють? А на Євдохи - 14 березня є такий пасічний прогноз на весь рік,- словом, як з стріх капатиме вода, так і з вуликів тектиме мед. А увесь день,- то прогноз на цілий пасічний рік. Зранку дощ,- весняні взятки багаті і т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вивставив бджіл з сараю та провік часткову очистку, також додатково утеплив, але мене цікавить необхідність залишеня холстикін над рамками, коли їх прибирати? Додатково цікавить чи практикується заміна холстика на пльонку? говорять, що вона надає воду та краще зберігає тепло. Дякую за поради.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вивставив бджіл з сараю та провік часткову очистку, також додатково утеплив, але мене цікавить необхідність залишеня холстикін над рамками, коли їх прибирати? Додатково цікавить чи практикується заміна холстика на пльонку? говорять, що вона надає воду та краще зберігає тепло. Дякую за поради.
vlad85, от я під час чистки це й робив - скорочував до мінімуму і укривав плівкою а зверху - холстини й добре утеплення. І так будуть мої бджоли днів 40. Далі, - по погоді - розширення. Рамку- дві з медом ставив за заставними, які накривав плівкою разом з гніздом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вивставив бджіл з сараю та провік часткову очистку, також додатково утеплив, але мене цікавить необхідність залишеня холстикін над рамками, коли їх прибирати? Додатково цікавить чи практикується заміна холстика на пльонку? говорять, що вона надає воду та краще зберігає тепло. Дякую за поради.
+1 за плівку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можна бджолам давати сироп якшо вони вже облетілися?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можна бджолам давати сироп якшо вони вже облетілися?
Не давав би, зарано, а от канді саме те. Наверх плівка, кругом, зайві рамки можна забрати, утеплити, льотки прикрити і чекаємо молодої бджоли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можна бджолам давати сироп якшо вони вже облетілися?
Кращє дати меду
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...