Перейти к содержанию

Весна - літо 2015 рік


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Бакфаст роились?
Бакфаст сроился 23 августа с маткой сеголеткой :dntknw: и что ему надо было. Роёк с килограмм .видео снято попозже выложу .Остались пять маток неизвестного племя -роду .Производные от карпаток .Не менял ,уж больно хорошую силу наганяли .Но вот результат :dntknw: Во время ГВ вошла в роевое ,когда пчеловод расслабился и занят был только откачкой мёда .Да и боялся апилифт сломать поднимая 4 медовых корпуса одновременно ,что бы глянуть в гнездо .Вощину строят ,работают как все ровно ,но результат :dntknw: Остались ещё четыре таких матки .Может быть присоеденю нуки с матками бакфаста .
Романович, а те що залишилось як себе повело? 5 маток це не про цей бакфаст?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а те що залишилось як себе повело? 5 маток це не про цей бакфаст?
Пять маток ,это остатки роскоши от карпатки .Одна из них сроилаль ,в одной прошла тихая смена ,под моим контролем .До трёх пока не дошел ход .Но на ГВ работали как рабы на галерах :ay: Сейчас отбираю нижние маломёдки с пергой ,заоодно и контроль гнёзд по засеву -расплоду . Пока вопрос недержания расплодного гнезда не стоит ,в среднем расплод на 10 -12 рамках :ay: И у карники и у бакфаста. Рамка вся 145 Видеоподтверждение осенью -зимой ,когда перейду в тему Осінь 2015 та зимівля 2015/16 У меня пока лето-осень 2015
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так підводим підсумки серпня:при цвітучій гречці десь за 1 км від пасіки при нинішній спеці при огляді усіх сімей результат нульовий(((( :dntknw: сім'ї скоротились до мінімуму,( в деяких по 5-6 рамок бджоли) матки червлять по трошки та меду в рамках 0. Верхні корпуса сухі. можна сміло загодовувати на зиму без відкачки, скоротивши до 1 корпуса. От таке літо( :ak::ak::ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня при отборе мёда обнаружил втечу роя на ГВ. Пчелы правда осталось на двадцать рамок ,но расплода нет и засева тоже ,матку искать не буду .Присоеденю соединённые нуки, там по 7-8 рам расплода :ay: Заодно и немножко уменьшу количество идущих в зиму пчёлосемей ,не в моих правилах зимовать так много пчелосемей .маточники большие ,матка как воробей наверно была ,да видать не судьба ей облететься было
Почему была? Может и есть. Маточник вроде свежий, может бегает сейчас неплодка или только с облета дозревает или вот-вот должна полететь, по времени не так и поздно, у меня в прошлом году случайно вывелась Ф2-матка и благополучно облетелась в сентябре, так даже жалко было менять сеяла как из пулемета. Или вы к тому что после соединения с плодками из нуклеусов ее всё равно уберут?
Мико, безконтрольне об"єднання разом з матками зараз може привести до того, що залишиться ця сім"я реально безматочною. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, безконтрольне об"єднання разом з матками зараз може привести до того, що залишиться ця сім"я реально безматочною.

Цебро смело объединял семью и два отводка, из 3 пчелы оставляли одну матку, проблем небыло :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, безконтрольне об"єднання разом з матками зараз може привести до того, що залишиться ця сім"я реально безматочною.

Цебро смело объединял семью и два отводка, из 3 пчелы оставляли одну матку, проблем небыло :dntknw:
У нього може так і було. Важливо , коли це робити. І ще,- а Ви самі спробуйте саме з нуками поступити так. Серед них можуть же бути й трутівки. :dntknw: Саме так у мене й було кілька разів. :ak: Тож обережність нікому ще не завадила.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

( в деяких по 5-6 рамок бджоли) матки червлять по трошки та меду в рамках 0. Верхні корпуса сухі.
Сумно читати таки пiдсумки . У нас трохи краще ,хоч i до гречки було дуже далеко ,зато сонях пiд боком ,а мед квiтковий здебiльше Сiмьi мають багато бджоли, деякi в два корпуси зiгнати не змiг .Розплоду на 10-12 рамках Нижнi корпуси знiмав ,всi з медом На розплiдних рамках теж доволi багато медку :ay: Цей рiк мабуть кращий за 2014 .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цебро смело объединял семью и два отводка, из 3 пчелы оставляли одну матку, проблем небыло :dntknw:
Ну допустим до Цебро мне ,как до Мурманска рачки .Но объединять семьи могу .А матку искать ,просто лень .Присоеденю штук пять нуков к семьям проблемным . Надо сокращаться ,а то придётся в личных данных количество семей менять ,опять же лишняя работа .Лучше на диванчике полежу :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нежданчик... :blink::( В двох сім'ях бігають неплідки. От чи заплідняться? Сьогодні не побачив жодного трутня в вуликах. Хоча в минулі роки вони навіть зимувати йшли. Може хоч десь є які-небудь "мужики". Інакше прийдеться списати дві одиниці. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цебро смело объединял семью и два отводка, из 3 пчелы оставляли одну матку, проблем небыло :dntknw:
Он то обьединял но результат с его слов не всегда положительный. Для вашей местности явно не подойдет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нежданчик... :blink::( В двох сім'ях бігають неплідки. От чи заплідняться? Сьогодні не побачив жодного трутня в вуликах. Хоча в минулі роки вони навіть зимувати йшли. Може хоч десь є які-небудь "мужики". Інакше прийдеться списати дві одиниці. :(
Та є ще в наявності, мало але особливо може бути в тих сім'я де матка в роках. Моя думка, що матка запліднеться, але якість її буде не високою. Коли вже вдень температура впаде нижче +20 тоді уже все. Сам особисто не захотів скорочувати і об'єднувати прикупив плідних молодих маток і вже підставив.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,матка как воробей наверно была ,да видать не судьба ей облететься было post-4404-1440519307_thumb.jpg

Не подібний цей маточник на такий, з якого матка вийшла. Хіба зір мене підводить. З якого матка виходить краї має рівніші і тонші. :IMHO: В нас теж спека. Носили щось і набризг був і хляпало з рамок, хоча вже злодійки з осами бушували(мені 4 відводки пізніх розбомбили - не роблю пізніше 15 липня, а тут молоді матки від країнки облетілися, хотів спробувати. Спробував... :dntknw: ), а в минулу суботу після обіду взяток різко обірвався взагалі - то просто жах на пасіці був... В неділю вже трохи стихло, але починати загодівлю в такому стані, то самогубство, вірніше бджологубство. Гнізда наполовину з медом, тож є надія, що загодівля пройде швидко і малими затратами, хоча осені зараз теплі і можуть ще до листопада червити. Щодо об'єднання, то зараз хіба безматок з маточними об'єднувати, щоб трутівки не було, а так краще вже по холоді - зараз ще матки почервлять паралельно, ну і в жовтні-листопаді краще видно фактичну силу сім'ї в зиму. За цей час ще сильні можуть ослабнути, а слабші піднятися. Ну і саме об'єднання, коли бджоли вже в клубі, безболісніше. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні після 5 години вечора ну дуже гарний літ бджіл :dntknw: Трутнів в сім'ях ще достатньо - літають на повну...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні після 5 години вечора ну дуже гарний літ бджіл :dntknw: Трутнів в сім'ях ще достатньо - літають на повну...
Очевидно на ослятник літаюить. Він виділяє рано вранці і надвечір. У Вас же, здогадуюсь, схожі угіддя з моїми. Лише боліт у мене майже немає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня вернулся с кочевки) пчелки дома)) завтра ревизию и немного подкормить сиропиком) :ole_ole::ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После 14 дней отсутствия в Харькове , побывал на песеке. Перед отъездом закинул всем апизана, как не странно но осыпь клеща ощутима.Анализмровал по отводкам которые стоят на клеёнке. Сегодня жахнул раствором щавелки :ay: . Но самое интересное, что чего то приволокли, есть неплохой напрыск. Судя по сухим угодьям, и сгоревшему огороду , несли наверное падь , или раздолбали кого то :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Качаем мёд , мёд не такой как с подсолнуха , тёмный . Когда скачаем будем готовить пчёл к зиме , обрабатывать от клеща и перевозить домой . Вот только не знаю как :dntknw: Через блок пост , пропускают с пяти утра и до 21-го . Мед с подсолнуха задубел в бочках , хоть и у нас днём и до 30-и . Правда ночи бывают холодные , падала температура и до +2-х

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

закрываю для себя тему весна-лето, перехожу в осень. Сезон супер. Сделал свои первые 3 тонны. Пчелки молодцы -потрудились на славу. Особо порадовала перезимовавшая карника-дала 200кг. Мельнику А.Л. респект :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

закрываю для себя тему весна-лето, перехожу в осень. Сезон супер. Сделал свои первые 3 тонны. Пчелки молодцы -потрудились на славу. Особо порадовала перезимовавшая карника-дала 200кг. Мельнику А.Л. респект :wave:
Мельник молодець і матки в нього дорі! Я вже заказав на наступний рік...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

закрываю для себя тему весна-лето, перехожу в осень. Сезон супер. Сделал свои первые 3 тонны. Пчелки молодцы -потрудились на славу. Особо порадовала перезимовавшая карника-дала 200кг. Мельнику А.Л. респект :wave:
Мельник молодець і матки в нього дорі! Я вже заказав на наступний рік...
А дэ той мэльник,я тэж хочу 200 кг по 30?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

закрываю для себя тему весна-лето, перехожу в осень. Сезон супер. Сделал свои первые 3 тонны. Пчелки молодцы -потрудились на славу. Особо порадовала перезимовавшая карника-дала 200кг. Мельнику А.Л. респект :wave:
Мельник молодець і матки в нього дорі! Я вже заказав на наступний рік...
А дэ той мэльник,я тэж хочу 200 кг по 30?
Це вже не від Мельника залежить скільки меду ви візмете, а Мельник тут: http://airbees.com/forum/viewtopic.php?f=3...;p=42452#p42452 (перепрошую, якщо заборонено викладати посилання)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібна бджоломатка бажано плідна. Умови обговоримо через приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібна бджоломатка бажано плідна. Умови обговоримо через приват.
Це вам треба в "Нужна срочная помощь" :) А трута справді таки немає, жодного. Закінчую підгодівлю, цього разу зовсім небагато і то не всім. Здається, носять щось, літ гарний фактично з самого ранку і до вечора, і це вже не в селі! В селі навпаки напади були. Головне, щоб не довелось годувати повторно через місяць, якщо таке літо продовжиться. І ще помітив дуже мало прополісу. Раніше зішкрібав з рамок в процесі огляду, а зараз немає що зішкрібати. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закінчую підгодівлю, цього разу зовсім небагато і то не всім. Здається, носять щось, літ гарний фактично з самого ранку і до вечора, і це вже не в селі! В селі навпаки напади були. Головне, щоб не довелось годувати повторно через місяць, якщо таке літо продовжиться. І ще помітив дуже мало прополісу. Раніше зішкрібав з рамок в процесі огляду, а зараз немає що зішкрібати. :dntknw:
У мене - все навпаки: приносу нема, вже традиційно. Годувати треба багато (думаю, по літрів 6-8). Ось закінчу скорочення і почну. Працювати вдень - рівноцінно погрому. Тому відкриваю вулики після 18ої, розпечатую маломедки і за щит. Кілька маток повністю припинили червління. Підкормка малими дозами нічого не змінила. Прополісу багато. Вже й нашкріб майже кілограмчик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прополісом все заклеєно. Стелини із тканин нові проклеїли наскрізь, без зусиль не відірвати. В 12 рамкових розплоду і по 6 рамок є. Мед - на решті. Що примітно - по 4 рамки повномедних вдалося забезпечити усім сім"ям. Перший корпус накрив положком під який дав сироп в пакеті. Залишив прохід для бджіл. В другий корпус поставив маломедні по 4-6 рамок, накрив плівкою - най носять в гніздо, яке зформоване по 6-7 рамок обсиджених бджолою. Згодом буде ще скорочення на 1 - 2 рамки. А 145 магазини з медом - в запасі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...