Перейти к содержанию

Весна - літо 2015 рік


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

То це ваш дим нас заполонив? Сьогодні зранку і зараз під вечір все, ніби в тумані. Говорять, що це з-під Києва дим до нас дійшов. Але вітер то західний.  

Точно не знаю, але якщо вітер західний, може бути. Лісу вигоріло достатньо кажуть, що з 100 га.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В жару полінувався зняти дві ловушки, обидві були з роями. Вчора вже похолодало (+17-20), поіхав і зняв одну і сьогодні другу.В першій в червні був невеликий рій, відбудував три рамки. Зараз немає ні одної бджоли, соти пусті, на дні воскова крихта - значить налетіли сильніші і взяли рій в "полон" разом з медом ( у нас півтора місяця немає приносу - все вигоріло). В другій ловушці коли знімав теж було тихо. Вдома розкрив і бачу що є бджіл на дві вулички, відбудовано 4 рамки, матка ще сіє яйця (кілька штук), ні одної личинки і ні краплі меду. Це сиділи, мабуть, останні дні перед смертю без їжі. Стало мені їх жалко, переселив у добрий вулик і дав дві рамки з медом. І не треба мені ця сім"я та і не виживе, хіба що об"єднаю пізніше. До чого цей пост:  в моїх умовах червневий рій сам не перезимує тай до зими не доживе. І той хто ловить "дикі" рої просто рятує їх від смерті.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В жару полінувався зняти дві ловушки, обидві були з роями. Вчора вже похолодало (+17-20), поіхав і зняв одну і сьогодні другу.В першій в червні був невеликий рій, відбудував три рамки. Зараз немає ні одної бджоли, соти пусті, на дні воскова крихта - значить налетіли сильніші і взяли рій в "полон" разом з медом ( у нас півтора місяця немає приносу - все вигоріло). В другій ловушці коли знімав теж було тихо. Вдома розкрив і бачу що є бджіл на дві вулички, відбудовано 4 рамки, матка ще сіє яйця (кілька штук), ні одної личинки і ні краплі меду. Це сиділи, мабуть, останні дні перед смертю без їжі. Стало мені їх жалко, переселив у добрий вулик і дав дві рамки з медом. І не треба мені ця сім"я та і не виживе, хіба що об"єднаю пізніше. До чого цей пост:  в моїх умовах червневий рій сам не перезимує тай до зими не доживе. І той хто ловить "дикі" рої просто рятує їх від смерті.:IMHO:

У мене теж 1 рій попався такий, зараз матки немає, бджіл на 1 рамку. Хоча спочатку було на 3. Але є й інші приклади - 2 рої що залетіли в 2-й половині червня нанесли собі меду стільки, що на зиму і годувати не потрібно. Один відбудував 6 рамок вощини, інщий 9 рамок 145 з язиками до низу (в якості ловушки стояв корпус 230). Я думаю це просто природний відбір працює.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я думаю це просто природний відбір працює.

Я також даю можливість роям по працювати місяць-півтора. Зразу видно що він собою являє. Ті що слабше розвиваються - об'єдную і даю молоду матку.  Два червневих роя (об'єднав) на сьогоднішній момент займають 20 рамочний український вулик (з 20  було 17 вощин)+ ще магазин частково відбудували і нанесли туди меду - вчора відкачував.Ще два роя підуть в зимовку в роєловках (в якості запасних маток). Були рої на 3 рамочки (роєловка на 8 рамок) до цього часу нормально розвинулись і нанесли собі меду на зимівлю (правда обом міняв на породні матки). Весною якщо маток не треба буде - просто приєднаю до будь-якої сім'ї. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас біля міста вже другий день горить ліс, кругом дим. Гроза що пройшла зранку лише трохи допомога. Кажуть що вигоріло достатньо, згоріло 2 хати і хлів біля пасік знайомих. Чекаємо дощу.

А у нас теж. Село Зазим"є, де про  сильну пожежу у лісі по теле  говорили, десь км за 10. Але з димом терпимо,- роза вітрів спасає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Корпусні буду скорочувати і відкачувати з 7 вечора...

 Цікаво, а як саме Ви їх скорочуєте? Бо я 230 переводжу в два корпуси. Десь по 4-7 рамок в корпусах.На нижній ставлю - РР.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Цікаво, а як саме Ви їх скорочуєте? Бо я 230 переводжу в два корпуси. Десь по 4-7 рамок в корпусах.На нижній ставлю - РР.

Дивлюсь по кількості бджіл. Скорочую до двох-трьох корпусів (145) Зайві медові рамки на відкачку і ставлю потім на осушку зверху. В кінці місяця буду дивитись по ситуації, можливо ще скорочувати до 6-7 рамок в корпусі при двох корпусах - будемо бачити. Того року сім'ї йшли в основному на 7=6 рамках, чомусь були слабенькі. А поза того року майже всі йшли в цілих корпусах

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

напередодні виявив при огляді в одній сім'ї зробили самозміну. І як писав відомий поет і письменник '' Дивлюсь я у вулик і думку гадаю'' де трутня взяти. Якщо його майже нема. Що з цього буде незнаю але залишив як було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Знайти або штучно зробити трутову сімейку - відділити відводок без матки і розплоду

Надіслано від мого i501, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

....... Не те слово.....

Опубликовано: 52 минуты назад · ЖалобаЛюбомир

Знайти або штучно зробити трутову сімейку - відділити відводок без матки і розплоду

 

Надіслано від мого i501, використовуючи Tapatalk

Странный непонятный совет.

ЧТОТО НЕПРАВЕЛЬНО ЦЫТАТЫ ВСТАВИЛ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Знайти або штучно зробити трутову сімейку - відділити відводок без матки і розплод

 

 

Навiщо ?

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайти або штучно зробити трутову сімейку - відділити відводок без матки і розплоду

 

Надіслано від мого i501, використовуючи Tapatalk

 

 

дивна порада. Але все пройшло добре сьогодні провіряв матка вже почала червити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поки трутень дозріе матка зістариться :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Навiщо ?

 

 

Та то Любомир, очевидно, писав, що потрібно було б самому виростити трутня. Але ж те треба було б зробити за місяць до того,- трутню , щоб подорослішати потрібно більше часу, чим матці .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Саме так. Колега питав:"Де тпутня взяти?"

Надіслано від мого i501, використовуючи Tapatalk

Саме так. Колега питав:"Де трутня взяти?"

Надіслано від мого i501, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Червонію за каламбур. Перепрошую. Це від незвички :

1 - інший інтерфейс

2 - зміна тел.апарату

3 - моб версія

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...