Jump to content
konoval_am

Племінний матеріал, спільна купівля, обговорення

148 posts in this topic

Пахомович ви хочете щоб вам купили матку ? ;) Краще не шукайте "халяв" , купіть собі самі і нікому не будете винні. :wave:

Тут вихід один скидатися декільком пасічникам, а потім виводити з даного матеріалу і всі будуть задоволені.

Тут є зерно , якщо скинутись на матку класа А :ay: а на 100 Є думаю не варто ..

Тут є зерно , якщо скинутись на матку класа А

Смысл вроде есть А дальше?

Тут є зерно , якщо скинутись на матку класа А а на 100 Є думаю не варто ..

Ану паланочка розшифруйте - матка класу А

Смысл вроде есть А дальше?

а дальше, просто такая матка для одного дорого , а для групи нормально, а вот дочери от нее действительно будут племенним материалом. ну а там уже кто во что горазд хочеш ио хочеш не ио. :)
матка класу А

Пахомович ціна такої матки на порядок вище острівної чи ІО . тобто може сягнути від 500Є і вище в залежності від матки. В Германії маткам які отримують статус племінної присвоюються класи . Ця процедура зветься кёрунг (Korung) дослівно «коронація» матки. Підтвердженням проходження маткою Korung є спеціальний документ Кёршайн (Korschein). По результатам Korung племінній матці можуть бути присвоєнні такі класи. Клас «А» - матка визнається придатною для отримання нащадків (дочок) без обмежень . також її дочки можуть використовуватись для отримання трутнів для ШЗ і виставлення їх сімей на ізольовані злучні пункти, якщо кожна із характеристик матки вище за 100% . Клас «В» - матка придатна тільки для виводу дочок, якщо середнє арифметичне всіх тестованих характеристик більше 100%. Клас «Р» - матка може використовуватись для вивода дочок в плані експерименту , матководу заборонено продавати дочок таких маток . Клас «Av» - матка може отримати такий клас якщо при її випробуваннях тестувались дві ознаки (зазвичай одна). Показник індексу ознаки вароа(Varroa Index) повинен обов’язково бути вище 100 %. При цьому з 4 інших ознак по яких ведеться відбір ,два повинні бути також не менше 100%, а два не менше 95%. Існують і інші класи. Як же проводиться сама процедура Korung ? По суті це перевірка матки яка показала високі показники під час тесту, на чистопородність . Бо тільки чистопородні матки з консолідованими ознаками будуть передавати свої показники нащадкам. При використанні ШО і 100% ізольованих злучних пунктів це швидше формальність , але в той же час іще один ступінь захисту від випадкового схрещування. Для підтвердження належності до породи висилаються по 50 робочих бджіл і трутнів від матки яка претендує на Korung. Для коронації матки повинні бути виконанні слідуючі вимоги: 1. Підтверджене походження. Повинні бути повністю відомі родоводи ,як мінімум двох попередніх поколінь . Ці матки – мати претендентки і бабуся. Повинні також бути короновані. 2. Матка претендентка повинна показати результати в сестринській групі тесту вищі за середні по групі. 3. Успіхи сестер не менше ніж 5 сімей із тої ж групи аналогів.

а дальше, просто такая матка для одного дорого , а для групи нормально, а вот дочери от нее действительно будут племенним материалом. ну а там уже кто во что горазд хочеш ио хочеш не ио.

Вроде все правильно и красиво. И если и будут брать, то не просто Епифан с Фомой с колхоза "Червоно дышло" но все таки
Куплю з Вами матку, будемо утримувати в мене на пасці... при певних обставинах втратимо... і що Ви мені скажете? Навіть не те що скажете, а я сам буду розуміти що підвів людину. Точно так само і навпаки. М

:hi:

В цій темі говоримо про варіанти і можливості отримання плем матеріалу якщо не вистачає коштів одноосібно придбати племінну матку. Варіанти можливої співпраці і все таке інше.

Вроде все правильно и красиво. И если и будут брать, то не просто Епифан с Фомой с колхоза "Червоно дышло" но все таки

все так но тут риски на всех одни , потому надо обсуждать что и как да и почем что кто получит в результате или если что то не получит.. предлагайте какие пути ви видите :wave:

все так но тут риски на всех одни , потому надо обсуждать что и как да и почем что кто получит в результате или если что то не получит.. предлагайте какие пути ви видите

Ризки , то понятно. Если и будут брать, то не завтрашние матководы. Ризк в том, а будут ли толкаться локтями за дочками от этой матки ? Вроде не первый год маток иностранок возят от туда, и что не у кого не возникло мыслей про такой поворот? :ah:

Ризки , то понятно. Если и будут брать, то не завтрашние матководы. Ризк в том, а будут ли толкаться локтями за дочками от этой матки ? Вроде не первый год маток иностранок возят от туда, и что не у кого не возникло мыслей про такой поворот? ah.gif

всмисле будет ли востребованна такая матка ? вы имеете в виду будут ли от нее продаватся матки лучше чем от обычной островной ? если я правильно вас понял , то думаю спрос был бы. вот Дочинец хотел у Бортника купить 500 неплодок , да вот документов нет, еслбы были то купил бы. 500 неплодок по 50 грн = 25000 грн а ето 1000 доларов , что прибилзительно и есть нижний порог стоимости такой матки. Если бы у кого была такая матка я сам бы сотню неплодок у него на весну взял бы . Да вот нет такой в Украине

в бакфасте вроде нет понятия матка класса А... а как про меня то каждый может иметь такую матку , и необязательно покупать за 500ойро. простой пример а меня была матка ИО перезимовала две зимы, проверенная по потомству и т.п. была проданна, и через пару месяцев пчелки сменили тихой сменой, вот и результат, Купить матку за 500ойро неозначает что она унас будет класса А Ну т пускай она будет чистопородной! а нам надо искать пути в изолированном облетрике, потому как ИО матки долго неживут

всмисле будет ли востребованна такая матка ? вы имеете в виду будут ли от нее продаватся матки лучше чем от обычной островной ? если я правильно вас понял , то думаю спрос был бы.

Хорошо, тогда на сколько я понял, там не так то и спешат с продажей маток такого класса? Почему не у нас, ни в какой либо стране из бывшего СССР нет такой матки? Насколько я понял, то и Прокудин сейчас ездит за плем матерьялом туда? Походу мы чем то не вышли до таких маток? :ak:

Хорошо, тогда на сколько я понял, там не так то и спешат с продажей маток такого класса? Почему не у нас, ни в какой либо стране из бывшего СССР нет такой матки? Насколько я понял, то и Прокудин сейчас ездит за плем матерьялом туда? Походу мы чем то не вышли до таких маток? ak.gif

нет почему же у нас в Украине была такая матка у одного из нашых форумчан. и в России есть.
в бакфасте вроде нет понятия матка класса А... а как про меня то каждый может иметь такую матку , и необязательно покупать за 500ойро. простой пример а меня была матка ИО перезимовала две зимы, проверенная по потомству и т.п. была проданна, и через пару месяцев пчелки сменили тихой сменой, вот и результат, Купить матку за 500ойро неозначает что она унас будет класса А Ну т пускай она будет чистопородной! а нам надо искать пути в изолированном облетрике, потому как ИО матки долго неживут

ну вот как думаеш за сколько продаст отобраную для репродукцыи матку Юнгельс ну или другой известный бакфастчик, если цена маток проданых от нее островного спаривания бакфаста 125Є ? :) дело в том что то что мы покупаем просто (карника) чистопородные матки с хорошей генетикой. облетник ето хорошо , но что получится создать такой по бакфасту сейчас я сомневаюсь. Хотя ето былобы хорошо. uslav ты разницу между чистопородной и племенной не чуствуеш ? :dntknw:

Пахомович ви хочете щоб вам купили матку ? ;) Краще не шукайте "халяв" , купіть собі самі і нікому не будете винні. :wave:
Тут вихід один скидатися декільком пасічникам, а потім виводити з даного матеріалу і всі будуть задоволені.

Тут є зерно , якщо скинутись на матку класа А :ay: а на 100 Є думаю не варто ..
Матку класу А Вам ніхто не продасть ;)

Матку класу А Вам ніхто не продасть wink.gif

і чому ви так вирішили :dntknw: чи так якби щось сказати :wave:

Матку класу А Вам ніхто не продасть

Продадут без проблем. Главное деньги

Приходилось в руках держать паспорта таких маток и лицезреть самих маток. Не такое уж и простое дело приобретение такой матки, да и цена может начинаться от 1000 евро... Кто готов приобрести?

Приходилось в руках держать паспорта таких маток и лицезреть самих маток. Не такое уж и простое дело приобретение такой матки, да и цена может начинаться от 1000 евро... Кто готов приобрести?
Такую матку нужно брать только в безсотовом пакете.Рисковать с подсадкой опасно. Смысл брать такую матку есть,затраты могут окупится вкратчайшие стоки.

Такую матку нужно брать только в безсотовом пакете.Рисковать с подсадкой опасно. Смысл брать такую матку есть,затраты могут окупится вкратчайшие стоки.
Это всё понятно. Проблема с провозкой бессотового пакета через границу.....

'Бортник' date='22.2.2015, 16:07' post='243576'] Такую матку нужно брать только в безсотовом пакете.Рисковать с подсадкой опасно. Смысл брать такую матку есть,затраты могут окупится вкратчайшие стоки. Это всё понятно. Проблема с провозкой бессотового пакета через границу.....
Какие проблемы,наши ребята провезут хоть вместе с пчеловодом. А пакет можна зделать небольшой для 300-400 гр.пчелы. Edited by Дочинец

Матку класу А Вам ніхто не продасть wink.gif

і чому ви так вирішили :dntknw: чи так якби щось сказати :wave:
Продайте свій кращий матеріал на якому Ви заробляєте гроші, та ще й в іншу країну. Тут не річ в грошах, є ракі речі які не оцінюються папірцями :hi:А зробити паспорт і надіслати матку так це не проблема.

Продайте свій кращий матеріал на якому Ви заробляєте гроші, та ще й в іншу країну. Тут не річ в грошах, є ракі речі які не оцінюються папірцями opr06K93.gifА зробити паспорт і надіслати матку так це не проблема.

щоб бути таким категоричним треба вам розібратись що таке матка класа А. Те що ви пишете зовсім не так. Звичайно вам ніхто не продасть матку яка потрібна йому самому. але часто у селекціонера буває і зайвий матеріал. Не маю бажання з вами сперечатись , просто ви не праві, таку матку можна придбати , звичайно це не гарячі пиріжки. Та справа насамперед у коштах. :) Edited by Паланочка

просто треба навести приклади таких продаж, хто кому,куди, яка вартість? Чи це комерц. таємниця?

Чи це комерц. таємниця?
Яка там таемниця,булаб така матка і попит на дочок гарантований.

просто треба навести приклади таких продаж, хто кому,куди, яка вартість? Чи це комерц. таємниця?

У нас на форумі є користувач DrBee , він купував таку матку , за ціну і особливості цієї угоди я думаю якщо він захоче розповість , мені не коректно розповідати. Я можу говорити загалом , а не про конкретну людину.

і чому ви так вирішили чи так якби щось сказати

Ви цілком праві ! Ніхто не продасть початок своєї вдачної роботи. Позитивний результат, то велика робота.Той хто говорить про закупівлю такої еліти просто хоче бути в струї.
щоб бути таким категоричним треба вам розібратись що таке матка класа А. Те що ви пишете зовсім не так. Звичайно вам ніхто не продасть матку яка потрібна йому самому. але часто у селекціонера буває і зайвий матеріал. Не маю бажання з вами сперечатись , просто ви не праві, таку матку можна придбати , звичайно це не гарячі пиріжки. Та справа насамперед у коштах. Сообщение отредактировал Паланочка - Сегодня, 17:20

Шановний паланочка ! В селекції зайвого матеріалу не буває! Можливо ви і можите замовити собі токі замовлення ,хто його знає?
У нас на форумі є користувач DrBee , він купував таку матку , за ціну і особливості цієї угоди я думаю якщо він захоче розповість , мені не коректно розповідати. Я можу говорити загалом , а не про конкретну людину.

Тож доктор бі від такої матки на свому трутневоу фоні одержить, що ?