Перейти к содержанию

Племінний матеріал, спільна купівля, обговорення


konoval_am

Рекомендуемые сообщения

так. потрібно вказати у кого саме взяти вароатолеранц чи  тройзек

в такому випадку  "катастрофи" не стається, ваша пасіка не на острові, чи високо в горах! навколо стільки трутнів, невідомого походження, що всі ваші дочки будуть покриті чужими ,не близькими по родству трутнями. Дочки, від вашої матки,  у багатьох випадках будуть переважати по господарських показниках своїх матерів (ефект гібридизації F1). Наступні покоління , поступово, втрачатимуть ці якості. Необхідно проводити масові покращуючі  добори, в ідеалі потрібно що 2-3 роки привозити на пасіку новий племінний матеріал і продовжувати пасічникувати:IMHO:

Трутнів скрізь хватає,не тільки вбділ а й......,а якщо серйозно, то я не кочую,до мене не привозять нічого,навколишні пасіки 3-5км,На місці матки від моєї карнікі та карпаток з вучкового. ставлю сімям трутові рамки.Обліт трутнів таки,що гул бомбовозів.Тому більшості домашні кавалери подружкам не дають від пасіки одлетіть.Щось таке похоже як проводять селекцію карпатки рахівського типу.Кому цікаво звертайтесь до Гайдар В.А.  Ефект не поганий,Крім того користуюсь матками І.О.  всеж 2-3 роки генофонд треба поповнять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://www.aca.at

 

Austrian Carnica Association

Die lm Mai auf einer Insel rein  gepaarten K?niginnen kosten 42,- € und die ab Juni auf Gebirgsbelegstellen gepaarten kosten 37,50 €.

Gr??e!                  Hermann

В Google переведете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://www.aca.at

 

Austrian Carnica Association

Die lm Mai auf einer Insel rein  gepaarten K?niginnen kosten 42,- € und die ab Juni auf Gebirgsbelegstellen gepaarten kosten 37,50 €.

Gr??e!                  Hermann

В Google переведете.

Маток від АСА можнаа брати, прізвища Пеххакера і Пернера вже говорять про багато що. Тим більше шо острівного обльоту в травні 42 євро, здогадуюсь шо це ті матки, що облітані на Малі Дрвенік, з червня облітані на гірських облітниках 37,5 євро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Маю можливість у 2016 році   купити і  привезти маток з Австрії. Машина буде щонеділі. Працюємо у Відні, звідти можемо забрати маток.

Замовив  тут : http://www.mr-bien.at/kontakt.html Скленар 47/н/47 і  47/G/10.  Буде в червні. 

Підкажіть, що цікавого варто купити ? Порекомендуйте продавців . Ліміт коштів на придбання племматеріалу - 1000 евро.

Мене цікавить  лише карніка.

Якщо хтось хоче собі щось замовити , можемо привезти. Якщо  замовлена матка ціною до 100 евро, попередньо платити не потрібно. Лише потрібно вказати де купити (посилання в інтернеті, телефон продавця)  і що саме Ви бажаєте. Маток забераємо у Відні. Не забувайте про вартість пересилки,яка є не малою і потрібно враховувати при замовленні.

Подяка за  нашу послугу : 20 неплідок від кожної привезеної матки , в перший місяць після одержання замовлення.

Михайлович беріться за справу,є нормальні контакти.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маток від АСА можнаа брати, прізвища Пеххакера і Пернера вже говорять про багато що. Тим більше шо острівного обльоту в травні 42 євро, здогадуюсь шо це ті матки, що облітані на Малі Дрвенік, з червня облітані на гірських облітниках 37,5 євро.

Я за ці матки.Зважаючи що вже в травні можна першу партію отримати островних.Да і з гірського облітника мабуть не гірші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Від АСА пропонуються острівні матки з острівного облітника Малі Дрвенік і матки з гірських облітників впродовж всього літа, а згідно інформації на сайті www.aca.at в підпорядкуванні у них перебуває 16!!! гірських облітників. Треба звязуватись і домовлятись. Іване Михайловичу, дуже просимо вас...

Ander, ви б погодилися взяти маток від АСА?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Від АСА пропонуються острівні матки з острівного облітника Малі Дрвенік і матки з гірських облітників впродовж всього літа, а згідно інформації на сайті www.aca.at в підпорядкуванні у них перебуває 16!!! гірських облітників. Треба звязуватись і домовлятись. Іване Михайловичу, дуже просимо вас...

Ander, ви б погодилися взяти маток від АСА?

Думаю штук 5-6 взяти,якщо все ок.документи,перевозка. За послугу віддячу це не проблема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось ще один сайт по австрійській карніці, є також їхнє відео на ютубі. Бджола медиста і дуже лагідна. Пасіка неподалік Відня http://imkerei.zwinz.co.at/, Ясмін Цвінц

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

Трутнів скрізь хватає,не тільки вбділ а й......,а якщо серйозно, то я не кочую,до мене не привозять нічого,навколишні пасіки 3-5км,На місці матки від моєї карнікі та карпаток з вучкового. ставлю сімям трутові рамки.Обліт трутнів таки,що гул бомбовозів.Тому більшості домашні кавалери подружкам не дають від пасіки одлетіть.Щось таке похоже як проводять селекцію карпатки рахівського типу.Кому цікаво звертайтесь до Гайдар В.А.  Ефект не поганий,Крім того користуюсь матками І.О.  всеж 2-3 роки генофонд треба поповнять.

цей метод я використовую також. для  виведення маток  для робочих сімей що працюють на медозбір. Називаю  такий спосіб виведення маток заводського типу. Суть методу. На одну , більш -менш ізольовану пасіку звозяться  найбільш продуктивні бджолосімї , додатково перевіряються бджоли на морфометрію. Збираю  виключно карпаткський тип. Приблизно 50-60 сімей. У цих сімях ОБОВЯЗКОВО ставляться трутові стільники для виведення трутнів. Таким чином створюється насичений трутовий фон для природнього запліднення маток. Щорічно з  10% найбільш  продуктивних  батьківських сімей , в другій половині літа виводжу дочок і замінюю в решти батьківських сімей. Таким чином відбувається щорічний покращуючий добір по батьківських сімях.

Материнські сімї знаходяться на інших пасіках. Там же знаходяться перспективні сімї, за якими ведеться спостереження. Щорічно привозиться 10-12 нових "племінних"  маток як з України, так і з Европи (Австрія, Польща). З цього масиву відберається  лише на 3 рік спостереження материнські сімї з яких виводиться маток.

Часто -густо, пасічники замовляють карніку  відомої їм назви ( з тих що маю на пасіці), приходиться брати личинку з такої сімї і вирощувати трохи маток . Такі матки я називаю гібридами першого покоління, і вони покриваються трутом карпатського типу зібраному на репродуктивному точку. З цих маток щось залишаю для заміни маток в павільйоні чи на платформі, досить часто вони є найкращими в сезоні. А далі знову відбори, добори трута і так багато років.

Єдине що не змінюю, а лише добираю , це трутовий фон , він у мене виключно карпатянки  від  матководів (Б.Балюбаш, В.Папп,О. Берцик,І.Фотул, П.Ковач,П.Горобець, )це мої колеги, які знають для чого мені матки,  і у мене претезій до присланих маток зазвичай немає.

матка 1-15-2015.jpg

матка 1-1-15-2015-2.jpg

на медозборі з гречки 1.JPG

розплід тигрулі.JPG

характер яйцекладки маток GALYCHYNA.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на медозборі з гречки 1.JPG

Как так у карпатки мокрая печатка?:hmm::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как так у карпатки мокрая печатка?:hmm::dntknw:

цитирую главного селекционера карпатки В.А.Гайдара, допускается смешанная и мокрая печатка меда в гнездовых рамках, во время не главного

медозбора, погуглите найдете больше информации. Есть видео селекции карпатских пчел.Кстати такое замечаю и в карники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

 

трохи глючить панель на форумі, скидає кілька постів в один. 

Щодо печатки. Дійсно є така особливість. На світлих, нововідбудованих сотах печатка біла і суха, на старих , гніздових печатка "півсуха" і " мокра". Це факт. Чому таке відбувається, я не можу сказати, не знаю.

IMG_1815.JPG

карпатка на меду.JPG

Лінія Галичанка 2-1.28-2015.JPG

рамка Podolynky.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

трохи глючить панель на форумі, скидає кілька постів в один. 

Щодо печатки. Дійсно є така особливість. На світлих, нововідбудованих сотах печатка біла і суха, на старих , гніздових печатка "півсуха" і " мокра". Це факт. Чому таке відбувається, я не можу сказати, не знаю.

IMG_1815.JPG

карпатка на меду.JPG

Лінія Галичанка 2-1.28-2015.JPG

рамка Podolynky.JPG

Люблю таку красоту...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Люблю таку красоту...

Красивая сьемка, действительно.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

 І якість фото надзвичайна
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

раньше было все намного проще. а сейчас ко всему нужно прилагать просто огромные усилия ,а толк не всегда получается..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Племінний матеріал, спільна купівля, обговорення

Підійшов час щось замовити у сусідів.

У кого які будуть думки?

Чи будемо щось замовляти з карніки у Австрійців чи Німців?   У мене виникла потреба в матках з груп Т-1075 . Цікаво попробувати  кроси з цими матками. 

В планах   замовляти у Фукса  Sklenar 47/А/1 та  Пернера,.. 

Що рекомендують форумчани випробувати в Україні?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

Підійшов час щось замовити у сусідів.

У кого які будуть думки?

Чи будемо щось замовляти з карніки у Австрійців чи Німців?   У мене виникла потреба в матках з груп Т-1075 . Цікаво попробувати  кроси з цими матками. 

В планах   замовляти у Фукса  Sklenar 47/А/1 та  Пернера,.. 

Що рекомендують форумчани випробувати в Україні?  

В 2015 році виставлені були на острові Вангерооге як батьківські Тr1075 сімї Сергія Рауша,достойніший матеріал.

Дочери Zb.-Nr.  6-115-5-2012 
                            племенная ценность: - 120% меда 
                                                      - кротость 126% 
                                                      - 122% сота сиденье 
                                                      - Swarm 121% 
                                                       - 147% варроа 
                                                       - расплода 102% 
                                                        - 141% Итого
   Поставщик: Queens S. Рауш,

З цього виходить, хто з заводчиків облітував своїх маток тройзека на цьому острові,підібрать материнок і замовлять в них в 2017р.дочок, але також островних,чи ш.о.          Як замовить та отримать Ви знаєте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

одну мені на пробу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Підійшов час щось замовити у сусідів.

У кого які будуть думки?

Чи будемо щось замовляти з карніки у Австрійців чи Німців?   У мене виникла потреба в матках з груп Т-1075 . Цікаво попробувати  кроси з цими матками. 

В планах   замовляти у Фукса  Sklenar 47/А/1 та  Пернера,.. 

Що рекомендують форумчани випробувати в Україні?  

Візьму одну матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Підійшов час щось замовити у сусідів.

У кого які будуть думки?

Чи будемо щось замовляти з карніки у Австрійців чи Німців?   У мене виникла потреба в матках з груп Т-1075 . Цікаво попробувати  кроси з цими матками. 

В планах   замовляти у Фукса  Sklenar 47/А/1 та  Пернера,.. 

Що рекомендують форумчани випробувати в Україні?  

Іван Михайлович я візьму від Пернера, і Краутера по матці, ну і напевно і одного скленара. По 1075 то виж знаєте що Денис нам замовив. Якщо треба то можу одну зимувалу Раушовську 1075 зразу щоб поїхала до Вас. У мене такий матеріал для роботи є, якщо у Вас напряг то поїде зразу до Вас. Тим більше що я планую зробити її матки ІО в кобінації з Вашою подолянкою. То мені навіть буде краще, не потрібно буде відправляти Вам неплідок. Тай Богдан теж цікавився цим матеріалом, думаю йому буде не проблема приїхати до Вас привитись. Одним словом як Ви скажете так і буде, Виж знаєте що Ваше слово для мене закон

Забув сказати, все що по карнікі буде в цьому сезоні братись, то я все буду брать. Я карнікоман, і цим все сказано

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки бачу потенціал з карніки саме в Тройзек 1075 і з комбінаціями (Пешетц та усіма іншими Тройзек з подібних ліній) німецької селекції.

З австрійскої селекції потрібно детально перевіряти звідки пішла бджола, Скленар пускав би в серію лише після повної перевірки по ф1 по стабільності передачі ознак і зимівлі.

І ще не розумію, чому не можна для ШЗ взяти класу А Тройзек 1075 поділитися між собою. Бджола варта уваги навіть при тотальному медозборі з соняха, але як і всі інші має як явні плюси так і мінуси.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

 

З австрійскої селекції потрібно детально перевіряти звідки пішла бджола,

І ще не розумію, чому не можна для ШЗ взяти класу А Тройзек 1075 поділитися між собою. Бджола варта уваги навіть при тотальному медозборі з соняха, але як і всі інші має як явні плюси так і мінуси.

Матки К.Пернера(2015 рік) одна з кращих,в 2009 році тільки приливалась кров карніка-Маєн.

родословная

 

Abstammungsgrafik.php?tx1=99-120-71531-2015&tx2=99-120-71634-2012&tx3=99-120-71501-2012&tx4=99-120-71490-2011&tx5=99-120-71415-2009&tx6=99-120-71490-2011&tx7=11-1-22220-2009&text2=(2a)%20Mutter&text3=(4a)%20Anpaarung&text4=(3a)%20Gro%C3%9Fmutter&text5=(6a)%20Vater%20der%201a&text6=(7a)&text7=(12a)&text8=Tochter%20(4a)%20=%201b&text9=Tochter%20(6a)%20=%202b&text10=Tochter%20(12a)%20=%204b

 

Коэффициент инбридинга в%

 
Королева : 5,8         рабочие : 6.7
 
  мед мягкость сота сиденье роя наклон Индекс варроа Общая Merit расплода лицензирование
Взвешивание в% 15 15 15 15 40 - -  
Значения размножающихся в% 124 129 129 114  127 133 100
Безопасность племенной ценности 0,79 0,85 0,85 0,78  0,82 - 0,78

 

Щодо зимовалої Тройзек клас А матки: в процесі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Ander сказал:

Матки К.Пернера(2015 рік) одна з кращих,в 2009 році тільки приливалась кров карніка-Маєн.

родословная

 

Abstammungsgrafik.php?tx1=99-120-71531-2015&tx2=99-120-71634-2012&tx3=99-120-71501-2012&tx4=99-120-71490-2011&tx5=99-120-71415-2009&tx6=99-120-71490-2011&tx7=11-1-22220-2009&text2=(2a)%20Mutter&text3=(4a)%20Anpaarung&text4=(3a)%20Gro%C3%9Fmutter&text5=(6a)%20Vater%20der%201a&text6=(7a)&text7=(12a)&text8=Tochter%20(4a)%20=%201b&text9=Tochter%20(6a)%20=%202b&text10=Tochter%20(12a)%20=%204b

 

Коэффициент инбридинга в%

 
Королева : 5,8         рабочие : 6.7
 
  мед мягкость сота сиденье роя наклон Индекс варроа Общая Merit расплода лицензирование
Взвешивание в% 15 15 15 15 40 - -  
Значения размножающихся в% 124 129 129 114  127 133 100
Безопасность племенной ценности 0,79 0,85 0,85 0,78  0,82 - 0,78

 

Щодо зимовалої Тройзек клас А матки: в процесі.

У мене є інформація  як і схвальними відгуками про маток К.Пернера так і недуже позитивними, що говорить про не однакову якість маток 2015, так їх завозили всіх разом на скільки розумію.

Про дочок інформації не маю, а мене найбільш цікавлять дочки, які облетілись на неконтрольованому трутневому фоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результати тестування карніки маток 2015 року народження всі бачили, були викладені 15.02.2017р.

Бачили чиї матки в першій ТОП-25 з 8640 маток? Австрійці Харальд Штрьоммер 99-377, Франц Клаус 99-155 і Карл Пернер 99-120. Перша десятка суто матки Штрьоммера і Клауса, але головне не це, подивіться чиї матки значаться по батьківській стороні, вірніше де вони облітувалися - батьківська сторона від карніки Карла Пернера.

Брати матеріал обов"язково у Пернера, людина з року в рік СТАБІЛЬНО по бібріду в перших рядах, і не просто в перших, а в самих перших.

Можна в Штрьоммера взяти, він як я зрозумів з Пернером контактує, і є членом АСА

По німцям в першій сотні матеріал від Заатхоффа, з Майну, від Фелінга і від Греве, прізвища також відомі

4 часа назад, Wladimir_K сказал:

Поки бачу потенціал з карніки саме в Тройзек 1075 і з комбінаціями (Пешетц та усіма іншими Тройзек з подібних ліній) німецької селекції.

З австрійскої селекції потрібно детально перевіряти звідки пішла бджола, Скленар пускав би в серію лише після повної перевірки по ф1 по стабільності передачі ознак і зимівлі.

Тройзек - то вже перевірений десятиліттями штамм, особливо СТ1075 і СТ07

Склєнар ще треба провіряти в нас.

32 минуты назад, Wladimir_K сказал:

У мене є інформація  як і схвальними відгуками про маток К.Пернера так і недуже позитивними, що говорить про не однакову якість маток 2015, так їх завозили всіх разом на скільки розумію.

Про дочок інформації не маю, а мене найбільш цікавлять дочки, які облетілись на неконтрольованому трутневому фоні.

Пернер каже що його карніка це австрійський Тройзек, походженням з Штірмарку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...