Перейти к содержанию

Проблема (гибель во время зимовки)


ex_edc

Рекомендуемые сообщения

Господа так что делать с медем, у меня сейчас почти 20 полных рамок, куда его или пусть так в ульях стоит до весны....????А потом новым пчелам на подкормку??
ну, там же у вас не мед, а сахар...???
Причину гибели-исчезновения надо искать в этом - почему обработка заставила семью слететь из гнезда где все условия для зимовки? Траванули может чем-то вместо бипина. Поэтому к меду из травленой семьи я-бы лично отнесся с осторожностью!
тем более до весны сахар может превратиться в песок... лучше свежачку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...А пчел жалко! Сразу понятно, что откачка меда и подкормка здесь не причем. Основная причина клещ..Прокол был еще в том году, потому что такое количество клеща за один сезон не разведешь. Семья вышла из зимовки заклещенной , присоздании отводка и его подсилевании часть клещей (может и большая) попала в отводок, заклещенность при этом снизилась. Возможная причина усугубившая обстановку заключалась в том, что этот год урожайный, что приводит к срабатыванию пчел на медозборе , "переполнению" улья медом и сокращению места под расплод, особенно в лежаках на 20р. Количество расплода становится меньше при этом процент заклещенности расплода выше. Если на личинке был клещ пчела слаба и до зимы не доживет, обработка от клеща этим пчелам уже не поможет. Похоже, что бипин был левым или просроченным т.к осыпи на бумагу не было..
скажіть будь-ласка як ви бачите кліща на бджолі чи розплоді.весною клав полоски а осінню-два рази біпін.дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Несложный метод определения заклещенности. Поверх рамок кладем стекло, так чтобы пчелы перешли на стекло. Основная часть клещей сидящих на пчелах находятся снизу пчелы, при хорошем освещении их хорошо видно. В расплоде проверяют на трутневом, на строительной или на "языке". Личинки извлекаются вилкой на лист бумаги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Господа так что делать с медем, у меня сейчас почти 20 полных рамок, куда его или пусть так в ульях стоит до весны....????А потом новым пчелам на подкормку??
Раскидай немного по ульям может шарик залетит, а остальное на самогон :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні виявив що в мене пропала одна сім"я. Перша в моїй власній пасіці, перша з якої починав, першою і пропала. Боляче але факт. Меду з неї накачав приблизно як із інших. Вуллик лежак на 18 рамок, зимують на вулиці. Сім"я була в кінці літа середня, матка 2 рік, розплід кількість бджіл та таке інше все було в нормі при останньому огляді, оставив на зимівлю на 8 рамках (я завжди залишаю 8-9), сироп брали нормально, обробив від кліща, утеплив, на мій погляд все все було добре, так як завжди. Слухав перед новим роком - гули, але слабше як інші. Результат - відкрив вуллика, а вони всі осипались на дно, на рамках по 10-20 шт всі мертві, за однею заставною дошкою було ще десь жменя. Дивлячись на рамки так як вони зовсім у клубі не сиділи. Мед майже не чепаний. Пчоли сухі поносу не видно. Невже пропала матка?

post-1190-1294924188_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні виявив що в мене пропала одна сім"я. Перша в моїй власній пасіці, перша з якої починав, першою і пропала. Боляче але факт. Меду з неї накачав приблизно як із інших. Вуллик лежак на 18 рамок, зимують на вулиці. Сім"я була в кінці літа середня, матка 2 рік, розплід кількість бджіл та таке інше все було в нормі при останньому огляді, оставив на зимівлю на 8 рамках (я завжди залишаю 8-9), сироп брали нормально, обробив від кліща, утеплив, на мій погляд все все було добре, так як завжди. Слухав перед новим роком - гули, але слабше як інші. Результат - відкрив вуллика, а вони всі осипались на дно, на рамках по 10-20 шт всі мертві, за однею заставною дошкою було ще десь жменя. Дивлячись на рамки так як вони зовсім у клубі не сиділи. Мед майже не чепаний. Пчоли сухі поносу не видно. Невже пропала матка?
врядли это из-за матки ! может проблемма в корме ( чото принесли ) !!! зимуют и без матки !!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото весь подмор? Подмора на 2-3 улочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо все. Але підгодовував я всіх разом, додавав антибіотики в сіроп. Я так кожен рік робив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото весь подмор? Подмора на 2-3 улочки.
десь 3/4 всього, але він лежить там ворохом висотою десь 5-7 см, фото неякісне із телефону
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дивлячись на рамки так як вони зовсім у клубі не сиділи. Мед майже не чепаний.

Чи були при розборці гнізда пусті без меду стільники? Якщо сім'я слабенька, то при похолоданні могла пропасти з голоду, хоч збоків було вдосталь меду. Можливо сильна закліщеність.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При отходе нормальной семьи подмора ведро! Тут явно меньше, внимательно осмотри подмор, поищи клещей под слоем подмора. Есть и сколько?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо в клубі не сиділи можливо був розплід пізній? чи на рамках не видно запечатаних комірок з розплодом чи таких з яких розплід вийшов? а підмора там нормально :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо все. Але підгодовував я всіх разом, додавав антибіотики в сіроп. Я так кожен рік робив.

Фото якісне. З ньог добре видно, що сімейка слабенька. А була сильною. Отже ослабла. Був вочевидь сильний відхід бджіл, матка червила слабо. Слабо ще не означає, що погано. Корма цілі. Висновок один: хвороба. Тут я не спец. Звичайно найкраще здати підмор на аналіз. Тепер в лабораторіях роботи мало. Думаю, що зроблять швидко. От тільки необхідно вказати їм яку хворобу шукати. Це проблема. Такий випадок, правда без летального кінця, є і у мене. Сім"я була сильна. Матка молода. Червила від бруска до бруска даданівську рамку. Та медом так швидко забивали рамки, що місця достатньо для червління не було. А я щось злегковажив, суш не підставив вчасно, бо серпень вже був. А кінці вересня подивився - жменя бджіл. Сидять бідаки на 8-ми медових. Отак. Але дивився - живі здорові. А такий випадок, як у Вас, у мене також колись траплявся. Купив я чотири "карпатянки" у серпні (десь числа 10-го) в Стрію на ярмарку, із Закарпаття. Всіх прийняли. Червили добре. А десь у такий час, як зараз, всі чотири сім"ї осипались таким рівним-рівним дво-три сантиметровим шаром (рівномірним, не кучею) на дно. Стільники чисті, практично не рухнуті, бджоли також чистенькі. Хоч плач. То це було ще при розрусі, і лабораторій я не знав чи є вони, чи ні. Так по сей день не знаю, що то за хвороба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо лабораторій, то я так би і зробив, але мій товариш-однокласник, який і подарував мені якраз цю сім"ю на день народження, уже здавав у нашу лабораторію влітку (в нього була проблема), то по-перше забрали 85 грн. за роботу, а по-друге висновок був приблизно таким: " так дійсно ваші бджоли хворі" і все. Може У Вас у великих містах ще щось роблять...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може У Вас у великих містах ще щось роблять...

Може дійсно можливостей більше. Та все ж просто так здавати неможна. Необхідно вказувати на яку хворобу необхідно перевіряти !!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо лабораторій, то я так би і зробив, але мій товариш-однокласник, який і подарував мені якраз цю сім"ю на день народження, уже здавав у нашу лабораторію влітку (в нього була проблема), то по-перше забрали 85 грн. за роботу, а по-друге висновок був приблизно таким: " так дійсно ваші бджоли хворі" і все. Може У Вас у великих містах ще щось роблять...
Я також думаю. що ходити в наші лабораторії- те саме що сходити до воржки чи астролога. В нас людині три різних лікаря поставить три різних діагноза... Одному моєму знайомому дуже хотілось знати від чого померли бджоли - повеликому блату і знайомству сказали що зроблять у Мукачево. Крім того що платити діусеві ще сказали принести півня... пояснювали що треба для аналізу - точно як ворожки... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек--- :IMHO1: --зачем говорить если они должны сами сказать какая болезнь , для этого и существует лабаратория , а так получается что я должен предположить , а они дадут заключение--скорей всего они так и поступят , а если я ошибся --как говорит пословица (кто деньги платит тот и музыку заказывает), они должны найти корень зла и дать конкретный результат Вот я сдал анализ мёда -мне и влажность и там всякого :IMHO1: много по написывали , что бы деньги отработать --плата 26гр 80 коп

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А никто не заметил на стенках чтот похожее на следы поноса?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може У Вас у великих містах ще щось роблять...

Може дійсно можливостей більше. Та все ж просто так здавати неможна. Необхідно вказувати на яку хворобу необхідно перевіряти !!!
В лабараторії на рівні обласних регіонів,максимум що можуть це виключить ту чи іншу інфекційну хворобу,при наявності реагентів на ту хворобу якою по вашим замовленням чи по заключенням ветлікаря.Заповнюється супровідна,підпис.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А никто не заметил на стенках чтот похожее на следы поноса?

На передней стенке в углу видно следы поноса, летки в лежаке сделаны немного далековато от боковой стенки или мне так показалось, на фото не видно всего улья.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а так получается что я должен предположить , а они дадут заключение

Огляд сім'ї, відбір матеріалу, перелік досліджень, повинен здійснити ветлікар Державної служби ветеринарної медицини, а потім встановити діагноз , що входить в обов'язок служби. В більшості випадків їхні працівники погано розуміються на хворобах бджіл, отже, в дійсності пасічник сам мусить попередньо діагностувати можливе захворювання. А звинувачувати лабораторії в тому, що вимагають вид дослідження, несправедливо, адже існує більше півсотні захворювань і ще більше різних способів їх досліджень.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При отходе нормальной семьи подмора ведро! Тут явно меньше, внимательно осмотри подмор, поищи клещей под слоем подмора. Есть и сколько?
Нужно взять, разделить те умершие пчелы лежащие на дне на равные порции. Взять одну порцию со всем мусором с дна высушить и потом перебрать пинцетиком, так чтоб весь имеющийся клещ осыпался и подщитать. Я думаю что его там будет больше чем достаточно. Потом умножить на равные доли и полущим остаточную заклещонность.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю старая матка или конченая на фото пчелы на рамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ув . форумчане ! тут вариантов может быть много ! да и ветеринары у нас не очень ! у моего знакомого пчеловода 4 года назад осыпалось зимой 87 семей из 112 !!! при этом Он занимается пчеловодством более 20 лет и опыта у него хватает !! причиной было при осенней подкормке пчёлы принесли какуето гадость чо рамки все чистые т.е не опроношены и корма все остались...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може дійсно можливостей більше. Та все ж просто так здавати неможна. Необхідно вказувати на яку хворобу необхідно перевіряти !!!

Це так коли ви приходити до лікаря, чи у лабораторію і кажете зробіть мені аналізи,а то мене болить апендекс. Я знаю що зімною тільки дайте справку. На мою думку лабараторія існує для того щоб узнавати від чого, та причину. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...