Перейти к содержанию

Перший обліт початківця (як, що, яким чином?)


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Згадую свій перший обліт у ролі пасічника-початківця. Коли з батьком та дідом у сонячну ранкову неділю березня виносили мого пока єдиного першого вулика. Тоді мені було років з десять. Питань було значно більше, а ніж відповідей. Не було тоді ні іннету, а ні форума Точок, де можна було б одержати відповіді. Та й злітературою пасічною тоді теж була скрута. Тепер маємо інші виміри і інші ситуації. На обліт з омшанника бажано виносити у першу половину дня за теплої бевітряної погоди, коли в тіні буде +12 С - +14 С. Виносити і виставляти на ті місця, де вони мають стояти протягом сезону. Місця перед льотками прибрати від снігу,- ліпше можна щось постелити типу якогось настилу. Дати відстоятися тут вулику 15-20 хвилин і відкрити усі льотки на всю ширину. В цей же день прибрати днища, Якщо є змінні,- поміняти. А ще ліпше пересадити у сухий і чистий вулик. Забезпечити кормом, скоротити до максимума гніздо, добре утеплити. Скоротити льотки для проходу до двох-трьох бджіл і залишити у спокої. Тепер не бійтесь переутеплити сім"ї. Тепло їм зараз необхідне для обігріву черви.:ay:Тож початківці пасічної справи - запитуйте про те, що Вас цікавить, саме для цього й створено дану тему. Початківці, запитуйте зараз, бо після обльоту вже буде запізно що виправляти..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Початківці, запитуйте зараз, бо після обльоту вже буде запізно що виправляти..
На привеликий жаль ,у великоi кiлькостi початкiвцiв облiту не буде. I це дуже прикро :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, оптиміст :(:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пользуются зимовниками от 5 до 10% пчеловодов. У начинающих омшаников быть не может - это для них сильно дорогое удовольствие, может быть только приспособленное помещение типа пустого дома или сарая. Я рекомендую выставлять из таких помещений еще по морозцу, перед прогнозируемым потеплением и на ночь. Если подморозило под ногами не буде "грязи по колено" и пчелки за ночь успокоятся , на облет выйдут спокойно и по необходимости. Надо учитывать то что начинающий занимается пчелками по выходным и караулить

першу половину дня за теплої бевітряної погоди, коли в тіні буде +12 С - +14 С

просто не могут. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я рекомендую выставлять из таких помещений еще по морозцу, перед прогнозируемым потеплением и на ночь. Если подморозило под ногами не буде "грязи по колено" и пчелки за ночь успокоятся , на облет выйдут спокойно и по необходимости. Надо учитывать то что начинающий занимается пчелками по выходным

Брониславович, не в бровь, а в глаз! Именно так :ay:.Особенно про грязь. Не всегда удаётся найти трезвого помощника да еще в сапогох... Температуру
коли в тіні буде +12 С - +14 С.

вважаю дещо завишеною. Розумію, що вона взята з надійних джерел, та підходить вона :IMHO: більш до зимівників, а початківці (і не тільки) здебільшого туляться в прогріваємих весняним сонцем приміщеннях. Буває й вулики в два поверхи ставлять. Навіть незначний пучок світла бджіл виманюватиме... Отож, зранку морозець, прогноз +10 ( в тіні), виносимо! Дякуємо помічникові :az: Здається все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене в зимівнику (стара дерев'яна хата) температура дуже довго не піднімається. Тому для мене особисто варіант на вулиці 12-14 тепла цілком реальний. Проте буду дивитись за поведінкою бджіл. Якщо клуби щільні і не розпадаються (температура в зимівнику близько 0), то буду чекати нормального тепла. Але якщо бджоли відчуваючи весну збуджуються і намагаються вилетіти то сенсу тримати їх теж не має. На сонці при температурі 7-8 бджоли цілком можуть літати. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пользуются зимовниками от 5 до 10% пчеловодов. У начинающих омшаников быть не может - это для них сильно дорогое удовольствие, может быть только приспособленное помещение типа пустого дома или сарая. Я рекомендую выставлять из таких помещений еще по морозцу, перед прогнозируемым потеплением и на ночь. Если подморозило под ногами не буде "грязи по колено" и пчелки за ночь успокоятся , на облет выйдут спокойно и по необходимости. Надо учитывать то что начинающий занимается пчелками по выходным и караулить
першу половину дня за теплої бевітряної погоди, коли в тіні буде +12 С - +14 С

просто не могут. :IMHO1:
Брониславовичу, а я колись знаходив і час, і засоби. Нема ж більшого задоволення, як спостерігати перший весняний обліт. А зимують бджоли на дачах по підвалах, гаражах. По селах теж ховають бджіл початкіці по приміщеннях. Непереборимий страх перед холодом тут нічим не стерти. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нема ж більшого задоволення, як спостерігати перший весняний обліт.

Все так! Але ж можна винести заздалегідь, а спостерігати, як сонечко пригріє, якщо є така можливість. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добрый день!Подскажите у меня один улей он стоит на улице!(зимует) я щас на каникулах до 2 марта а так могу смотреть за пчелами только по выходных!подскажите если был облет ,допустим, в четверг а я приехал в пятницу под вечерок!что делать?и как скоротить гнездо до максимума?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

добрый день!Подскажите у меня один улей он стоит на улице!(зимует) я щас на каникулах до 2 марта а так могу смотреть за пчелами только по выходных!подскажите если был облет ,допустим, в четверг а я приехал в пятницу под вечерок!что делать?и как скоротить гнездо до максимума?
Ничего не делай .Зимуем пока
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нема ж більшого задоволення, як спостерігати перший весняний обліт.

Все так! Але ж можна винести заздалегідь, а спостерігати, як сонечко пригріє, якщо є така можливість. :ay:
І це теж так, але, якщо є така можливість... :ah:
добрый день!Подскажите у меня один улей он стоит на улице!(зимует) я щас на каникулах до 2 марта а так могу смотреть за пчелами только по выходных!подскажите если был облет ,допустим, в четверг а я приехал в пятницу под вечерок!что делать?и как скоротить гнездо до максимума?
Vadimaka, " в пятницу под вечерок" ліпше не чіпати,- покусають. А так, якщо вже був обліт, при температурі понад +10 С зранку - почистити вулик, повитирати сирість, видалити пусті та поцвілілі (якщо є такі), але без розплоду рамки, струшуючи бджіл в гніздо ударом руки по рамці та гусиним крилом. Забезпечити матку світлокоричневими стільниками без трутневих чарунків. Треба, щоб бджоли дуже густо обсіджували рамки.Медо-пергові помістити за заставну(цей метод називається за Бліновим), можна накрити плівкою і дуже добре утеплити сухими матами. Тут вже не бійся переутеплення. Протягом місяця стара зимова бджола заміниться на весняну і вже почне розростатися сім"я. Тоді й підстав прямо в середину маломедну рамочку під засів, розпечатавши мед пасічною виделкою. Можна потроху - склянка - друга сиропу цукрового пару раз на тиждень. при змозі, наливати у крайні рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Медо-пергові помістити за заставну
Ну не знаю :hmm: мені здається там пергові рамки поцвітуть. Якщо є розплід, то пергову краще поставити в гніздо :IMHO1: За заставну я ставлю рамки коли вже ночі пішли теплі від 7 тепла
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Медо-пергові помістити за заставну
Ну не знаю :hmm: мені здається там пергові рамки поцвітуть. Якщо є розплід, то пергову краще поставити в гніздо :IMHO1: За заставну я ставлю рамки коли вже ночі пішли теплі від 7 тепла
Бджолопотам, малось на увазі - лишні медо-пергові. Щоб протягом наступного місяця бджіл не дьоргати. Поцвісти не встигнуть,- бджоли при збільшенні кількості розплоду ранньою весною його швидко улюлюкають. У гнізді так чи інакше з кормом рамки будуть. То метод Блінова, я про це ж писав. Ним у лежаках двосімейних і користуюсь вже давно, але трохи видозміненим під власні потреби і спостереження.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То метод Блінова, я про це ж писав.
По Блінову за заставною медопергові рамки, а потім стоїть ще одна заставна - це важливо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То метод Блінова, я про це ж писав.
По Блінову за заставною медопергові рамки, а потім стоїть ще одна заставна - це важливо.
Так, це важливо, але це ж не головне. Заставна друга для утеплення, її можна й замінити навіть рамкою,фанеркою чи й пінопластом, маючи на увазі, що у початківців нічого лишнього не буває. Головне тут,- щоб дуже добре утеплити гніздо на наступний місяць-півтора. А яким чином,- то вже не так і суттєво. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я щас на каникулах до 2 марта а так могу смотреть за пчелами только по выходных!

Запрошую до теми про "наскокове" бджільництво (пасечникам выходного дня). Буде корисно. Перший обліт, судячи з погоди, скоріш за все пройде без Вас. Може й на краще, що вулик надворі. Коли пригріє - тоді й полетять.
что делать?и как скоротить гнездо до максимума?

Вам справедливо радили: "ничего не делать". Я би уточнив: з бджолами нічого не робити, а от рамок настругати (купити), навощити треба. Підтягнути теорію. Скорочувати - то зайвий клопіт, звичайно, якщо перезимували нормально. Думайте про розширення. Успіхів! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Vadimaka, " в пятницу под вечерок" ліпше не чіпати,- покусають. А так, якщо вже був обліт, при температурі понад +10 С зранку - почистити вулик, повитирати сирість, видалити пусті та поцвілілі (якщо є такі), але без розплоду рамки, струшуючи бджіл в гніздо ударом руки по рамці та гусиним крилом.

Ще дуже рано чистити гнізда. Занадто холодно, хоч і був обліт. Розбираючи гніздо більше завдасте шкоди, ніж принесете корсті. Виключення - заміна або чистка ден у багатокорпусних.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я щас на каникулах до 2 марта а так могу смотреть за пчелами только по выходных!

Запрошую до теми про "наскокове" бджільництво (пасечникам выходного дня). Буде корисно. Перший обліт, судячи з погоди, скоріш за все пройде без Вас. Може й на краще, що вулик надворі. Коли пригріє - тоді й полетять.
что делать?и как скоротить гнездо до максимума?

Вам справедливо радили: "ничего не делать". Я би уточнив: з бджолами нічого не робити, а от рамок настругати (купити), навощити треба. Підтягнути теорію. Скорочувати - то зайвий клопіт, звичайно, якщо перезимували нормально. Думайте про розширення. Успіхів! :hi:
я рамки сам делаю!спасибо за конскльтацыю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Vadimaka, " в пятницу под вечерок" ліпше не чіпати,- покусають. А так, якщо вже був обліт, при температурі понад +10 С зранку - почистити вулик, повитирати сирість, видалити пусті та поцвілілі (якщо є такі), але без розплоду рамки, струшуючи бджіл в гніздо ударом руки по рамці та гусиним крилом.

Ще дуже рано чистити гнізда. Занадто холодно, хоч і був обліт. Розбираючи гніздо більше завдасте шкоди, ніж принесете корсті. Виключення - заміна або чистка ден у багатокорпусних.
ПАНАС ,а моя переконлива думка - чистити й скорочувати гнізда весною та утепляти їх ніколи не рано, головне, щоб була у цей день погода не менше +10С.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

Доброго времени суток.Хотелось бы совета.Видите ли,одна семья вела себя неспокойно,вот я и решила посмотреть.Подложила канди во все ульи,хотя наверх рамок вышли только те,что шумели.На следующий день весь снежок был в испражнениях,но ведь было холодно,около 4-6*С.И синицы теперь рядом постоянно.Пошла снег почистить возле ульев,лопата шум создает,пчелы зашумели,пошли на леток.Вообщем бросила я это дело.Посоветовали сеном или опилками посыпать.И еще,семья шумевшая оказалась на проверке с измазанными рамками.Нозематоз?Все делала для всех одинаково.Все процедуры стандартные соблюдены - полоски ставила(хорошие) и поила КАСом.Может падевый мед попал?Сейчас пока спокойно,гул равномерный,на стук отзываются и затихают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Перший обліт початківця (як, що, яким чином?)
21 година тому, НадеждаЛ сказав:

Доброго времени суток.Хотелось бы совета.Видите ли,одна семья вела себя неспокойно,вот я и решила посмотреть.Подложила канди во все ульи,хотя наверх рамок вышли только те,что шумели.На следующий день весь снежок был в испражнениях,но ведь было холодно,около 4-6*С.И синицы теперь рядом постоянно.Пошла снег почистить возле ульев,лопата шум создает,пчелы зашумели,пошли на леток.Вообщем бросила я это дело.Посоветовали сеном или опилками посыпать.И еще,семья шумевшая оказалась на проверке с измазанными рамками.Нозематоз?Все делала для всех одинаково.Все процедуры стандартные соблюдены - полоски ставила(хорошие) и поила КАСом.Может падевый мед попал?Сейчас пока спокойно,гул равномерный,на стук отзываются и затихают.

А від ноземи потрібно було б ще восени давати ст. ложку настоянки червоного гіркого перцю на чотири літри сиропу. Можна і зараз дати по 1літру такого сиропу для профілактики . Старий торішній  і цвілий сироп ліпше видалити з вуликів.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А від ноземи потрібно було б ще восени давати ст. ложку настоянки червоного гіркого перцю на чотири літри сиропу. Можна і зараз дати по 1літру такого сиропу для профілактики . Старий торішній  і цвілий сироп ліпше видалити з вуликів.:IMHO:

Сироп не оставляла больше трех дней или Вы имеете ввиду тот,что в сотах?Разве сироп уже можно давать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...