Перейти к содержанию

Комп"ютерні програми для визначення кубітального індекса та дискоїдального зміщення


владек

Рекомендуемые сообщения

Дивно що мої бджоли виходять за діапазон відомих порід. Дискоїдальне зміщення близьке до "0", хоботки не міряв.

Цей висновок передчасний. Те що сім"я належить до А.меліфера.меліфера то скоріше за все це дійсно так. А от те що максимум не лежить на вказаному середньому значенні нічого не значить, через невелику кількість проміряних бджіл. Це по-перше. А по друге є ще діапазон зміни КІ. Так, що пік всеодно попадає в нього. Я сильно переробив свою програму (на жаль ускладнилась сильно, через мою малоосвіченість у програмувані; і не знаю чи Вам вдасться нею скористуватись) з метою врахування великоі кількості бджіл (до 100 шт). Мушу сказати, що при цьому результат (тобто графік) стає значно достовірнішим. Основний пік значно переважає над домішками. У наступному повідомленні я подам та прокоментую зміни до програми.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отже тепер для проміру крила і оцифровки використовую програму tpsDig2. Зсилка взята з ОПФ :http://life.bio.sunysb.edu/morph/soft-dataacq.html. Скачав цю програму та запустив її. Трохи потренувався і тепер 100 крилець міряю та створюю файл цифрових координат за дві доби. Ці дані створюються в Блокноті в особливому форматі TPS. І він прямо може бути використаний у програмі, яку створив kart95 Для своєї програми я ці дані трохи змінюю (крапку заміняю на кому, та призначаю текстовий формат) і використовую у своїй програмі. Ось вона:___.___.tpsDig2.rar Я співставляв свої розрахунки з розрахунками kart95. Співпадіння задовільне. Та мене не влаштовує інтерпретація результатів розрахунків у програмі kart95. Що я запропонував у своїй програмі. 1. Після одержання варіаційної залежності для КІ я пропоную виділити чотири групи (або менше) бджіл. 2. Окремо для кожної групи проводиться окремий розрахунок з метою визначення середніх значень КІ та ДЗ. 3. За цими даними вже робиться висновок про породний склад сім"ї. 4. Окрім того пропоную використати для бонітування сімей додаткові ознаки: довжина хоботка, екстер"єрні ознаки (колір бджоли, матки тощо). Цей розділ ще не дороблений. Він є дискусійний і потребує кваліфікованої критики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек, перший файл в PDF це графік після промірів в Пейнт. Другий графік в результаті роботи в Фотошоп. Крильця були такі post-1377-1303464297_thumb.jpg Відсканував на сканері і знімав координати в Фотошоп і Пейнт. Чомусь є відмінності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробка в Фотошоп 1______________.rar в Пейнт ___.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відсканував на сканері і знімав координати в Фотошоп і Пейнт. Чомусь є відмінності.

Сильно відрізняється. Чому? Мені важко зрозуміти. Що стосується сканера. У мене немає. Та все ж вирішив для пришвидшення роботи відсканувати у товариша. Вдалось зняти при розрішенні 900 -1100. Більше комп"ютер не потягнув. Якість порівнюючи з фотками на порядок гірша. Тому продовжую знімати "мильницею" на мікроскопі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробка в Фотошоп

в Пейнт

Тепер все читає добре.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відсканував на сканері і знімав координати в Фотошоп і Пейнт. Чомусь є відмінності.

Сильно відрізняється. Чому? Мені важко зрозуміти. Що стосується сканера. У мене немає. Та все ж вирішив для пришвидшення роботи відсканувати у товариша. Вдалось зняти при розрішенні 900 -1100. Більше комп"ютер не потягнув. Якість порівнюючи з фотками на порядок гірша. Тому продовжую знімати "мильницею" на мікроскопі.
Роздільної здатності сканера не вистачає для роботи з зображенням. У Фотошопі я збільшую картинку крила поки дозволяє якість зображення (поки не появиться мозаїка з пікселів) Ставлю курсор і записую координати. Помітив, що рухаючи курсор на 3-4 пікселі, буває кордината залишається незмінною. В Пейнті простіше, там є обмеження по збільшенню, здається 400%, з ним я і працюю. І координати наче відображаються з більшою чутливість до переміщення курсору. В Пейнті наче точніше. Думаю для точності краще робити фотографію цифромильницею в режимі "макро", або камерою з макрооб'єктивом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю для точності краще робити фотографію цифромильницею в режимі "макро", або камерою з макрооб'єктивом.

У мене мікроскоп. Якість просто прекрасна. Жилки чітко видно з двох ліній.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...