Перейти к содержанию

Проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва


Паланочка

Рекомендуемые сообщения

Всі способи польової оцінки подібні. Головне правила по яких працюють всі. І на основі закордонних напрацювань треба якось затвердити свої. Це викладено розпорядження польського міністра.І це працює в них. І матки знаних селекціонерів як Гембала, Лоц тестують звичайні пасічники але вони мають зареєстровані пасіки в спілці пасічників і мають всі ветеринарні справки. І з цих розпоряджень виникає що є два типи випробувань:

Стаціонарне це безпосередньо матководом або досвідченим пасічником з промірами і повною оцінкою.

і

Польове випробування, яке може проводитися на будь якій товарній пасіці. І великих знань порівняти сім'ю з сусідньою не потрібно. Просто подати відомості в кінці року за маток які отримав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, zapivan сказал:

Всі способи польової оцінки подібні. Головне правила по яких працюють всі. І на основі закордонних напрацювань треба якось затвердити свої. Це викладено розпорядження польського міністра.І це працює в них. І матки знаних селекціонерів як Гембала, Лоц тестують звичайні пасічники але вони мають зареєстровані пасіки в спілці пасічників і мають всі ветеринарні справки. 

Іван питання зараз не скільки в оформленні нашого статусу, а скільки в тому чи ми здатні зробити цю роботу, якщо здатні то статус ніде не дінеться, якщо не здатні то статус не допоможе.Тому перше потрібно хоча б розпочати вирішувати ті питання які стоять на порядку денному , 1. племінний матеріал 2. контроль спарювання. І по цих питаннях досить проблем.... я би не казав поки що "ГОП";)
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, Саша@ сказал:

 Хорошая  идея, но довести ее хотя бы на половину задуманого будет  тяжело. Хотя ценителей  карпатки и Укр- степной ещо много. Но надо спешить .Потому как после того как попробуют настоящий Бакфаст , уже не захотят нечего тестировать.  Я  сам например взял бы и 100 маток на тестирование но Бакфаста или Кордована.

Що вам стоїть на перешкоді?  В чому проблема?  По бакфасту мені не відомо людей які займаються селекцією бакфаста.  Знаю хто експерементує, але щоб хтось вів планомірно  дослідно- селекційну роботу  , таких незнаю.   Можете розпочинати.  Ніша не зайнята. Матеріалу в Україні є досить, от інформації обмаль. Зате досить інформації  у них на сайтах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПАЛАНОЧКА, саме це я і мав на увазі :az: :hi:

Ви відповіли швидше за мене :umora:

22 минуты назад, Паланочка сказал:

ІТому перше потрібно хоча б розпочати вирішувати ті питання які стоять на порядку денному , 1. племінний матеріал 2. контроль спарювання. І по цих питаннях досить проблем....
 

На рахунок матеріалу - іще є відносно чиста Карпатка і Степова. По поліській - я думаю що теж можливо відшукати.

Німці так само починали, якщо не у гірших умовах.

Приблизно знаю де ( можу підказати, якщо особисто займетесь, або надійна людина) Але іще потрібно знайти фанатів, які погодяться із полісянкою працювати у костюмах космонавтів. 

+ доповню :

3. Уміти зберегти те що є.

От поставить хтось сотню сімей бакфаста коло "умовно ізольованого пункту".

Система селекції на мою думку має бути повністю закрита.

Принаймні у майбутньому.

ШО вважаю перспективніше.

А то буде так як із 77 лінією і соткою :hi:

На рахунок участі - із задоволенням, але трішки пізніше - побачим що із цього вийде. Та і інформації мало. Зі своєї сторони - якщо знайду підходяще місце під новий точок - попробую зайнятись полісянкою. Цікаво відродити цю породу. Але нічого наперед не обіцяю. Можливість в принципі є ( тара, відводки) але сусіди мені не дозволять. ( ітак косо дивляться, а як іще "африканку" заведу ;)) І обговорю із колегами про можливість участі у цій асоціації чи там як і про мережу тестерів у своєму районі.Є такі люди які хочуть зайнятись селекцією. Контакти Ваші маю

На цьому змушений відкланятись, шановне панство:hi:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважно перечитав повідомлення стосовно  майбутньої Асоціації  матководів України. 

Склалася у мене думка, що дуже народ у нас любить "на дурника" щось прихопити.  Такого  менталітету , в щоб у свідомості людей , так сильно домінувало бажання за чужий кошт поживити, світ мабудь не знає. Паланочка добре пояснив, скільки нам обходиться селекційний матеріал , скільки вимагає праці та коштів. 

Загалом ми нікого не примушуємо до співпраці. Оголосили про наміри, хто як собі хоче так і поступає.  Маток на халяву, офіційно від організації,  ніхто нікому видавати за межі обєднання не буде. Це моє переконання і позиція. Ми створюємо не благочинну організацію . Нам ніхто грандів не видає. Все за свої.   Тут ще нічого не зроблено, тебе вже звинувачують  в бажанні когось використати! А  "товариші" використати нас,   вже є !

Ще і паспорта на маток бажають одержати. 

Включити на хвилинку логіку і трішки знань по матководсту,  і  стане зрозуміло:  будь які матки одержані від селекціонерів обєдання , то перспективний матеріал. Ми не будемо, немає сенсу і логіки, розмножувати непотріб! Невже це не зрозуміло?  В окремих матководів селекціонерів матеріал напрацьовується по 5-7 років, ведеться обмін матеріалом , ведуться покращуючі  добори  серед свого матеріалу та залученого. Проводиться ШЗ кращих  з  кращими,  з метою  одержання  якісного матеріалу.  Тут з"являється "доморощений  тестер"   і хоче одержати на свою промислову пасіку , "на халяву "!, роками напрацьований матеріал.  Таким людям не до нас за матками. Є  багато оголошень ,  там досить пропозицій.  " чистопородних маток вучківського типу", продам F1 від европейських "производителей" і т.д.  Придбайте і "тестуйте".

Щодо паспортів на маток.  Паспорт ( свідоцтво) організація може видати на перевірений матеріал!!!  Це не відбувається в один рік.  Ми в цьому році лише  започатковуємо формування бази селекційного матеріалу.  Матководи-селекціонери одержать бланки паспортів (свідоцт), номерні мітки на маток  , на власний матеріал , за який вони нестимуть персональну відповідальність. Це буде документ, що підтверджує походження матки.

Лише після формування аналітичної бази ( 2-3 роки), налагодженій роботі облітників  та  станцій ШЗ ,  ми зможемо  видати свідоцтво на репродукційних маток (репродукційних та гібридних). 

Щодо карніки. Так , однозначно будемо вести напрямок карніки з Европи.  А чому ні ?  Їх що-  немає в Україні?  Чи може в цьому році  понищимо своїх маток карніки і почнемо скупляти " чистопородних маток вучківського типу" ?  Робота з карнікою вже ведеться 4 роки на різних пасіках  різних  матководів .Результати  використання цих маток, більше ніж хороші.  Чому українські пасічники не можуть використовувати у себе на пасіках маток карніки?  Чому пасічники не можуть мати у себе на пасіках карніку відомих ліній , і чому ці лінії повинні їм бути недоступні? Це все одно ,що я можу купити  хорошу іномарку,  але  цього не зроблю, бо якийсь  " мудрагелик"  так вирішив  за мене.  На мою думку , так бути не повинно.  Тому, ми будемо висвітлювати інформацію, про  перевірених маток карніки які можуть  бути придбати в Україні.  Не по 50 -100 евро ( хоч і цього ніхто не може заборонити) , а по реально доступній ціні 15-20 евро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.03.2016в21:36, Богдан1 сказал:

І ви тоже тоді в списку раз вважаєте всіх.

Пахомич не попадає в цей список (пролетів).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.03.2016в23:31, Іван Михайлович сказал:

На мою думку , так бути не повинно.

И я - и я - того же мнения... А лещата породного районування - пережиток минулого, хоча система буде давати спротив... певний час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Пахомич сказал:

Пахомич не попадає в цей список (пролетів).

А з почуттям гумору в вас все нормально:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Богдан1 сказал:

А з почуттям гумору в вас все нормально:az:

Звичайно ! Можемо і обговорити дане твердження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Пахомич сказал:

Звичайно ! Можемо і обговорити дане твердження.

 

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Пахомич сказал:

Звичайно ! Можемо і обговорити дане твердження.

Пахомович, напротязі якого часу ви займалися селекцією бджіл за домогою ШО ? І чому у вас нічого не получилось з селекцією ? Висновок роблю з того, що ви купляєте карніку.  Розкажіть нам ситуацію, щоб ми не наступили на ваші граблі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 04.04.2016в16:38, Хадзуми сказал:

Пахомович, напротязі якого часу ви займалися селекцією бджіл за домогою ШО ? І чому у вас нічого не получилось з селекцією ? Висновок роблю з того, що ви купляєте карніку.  Розкажіть нам ситуацію, щоб ми не наступили на ваші граблі. 

Давно  Хадзумі - з травня 2001. Чому ви вирішили , що нічого не вийшло з селекцією? На матки скарг  від покупців немає , де є гарна медоносна база там і є взятки , то що на тернопільщині  є вплив палісьої , то таке. Тернопільщина не підлягає під чистопородне, тому я і займаюсь контрольованим гібридом. Купуючи елітні матки пасічники всеодно отримають гібриди тому і шукаю чисту краінку для поєднання з місцевими ( не бакфаст , не італійку ). На рахунок граблів , то в мене і ваших друзів різні граблі. Взагалі вам немає чого переживати - залишилось безплатно віддати матку під грифом І.О. в добрі руки і при допомозі групи підтримки в серпні народиться новий  ІОшник.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минуты назад, Пахомич сказал:

Чому ви вирішили , що нічого не вийшло з селекцією?

Та тому що про вас нічого не чути, купуєте карніку не зрозуміло для чого. А книгу брата Адама купили ?

50 минут назад, Пахомич сказал:

Тернопільщина не підлягає під чистопородне, тому я і займаюсь контрольованим гібридом.

Так ви би розповіли, написали статтю про проведену вами роботу, нам цікаво які у вас досягнення. Наприклад які комбінації були найбільш вдалі, а які навпаки.

52 минуты назад, Пахомич сказал:

чисту краінку для поєднання з місцевими

Наскільки мені відомо карніка вдало поєднуется тільки з кавказянкою, цим займаются Поляки.

58 минут назад, Пахомич сказал:

На матки скарг  від покупців немає , де є гарна медоносна база там і є взятки

Хто брав у Пахомича матку розкажіть про враження... 

53 минуты назад, Пахомич сказал:

Взагалі вам немає чого переживати - залишилось безплатно віддати матку під грифом І.О. в добрі руки і при допомозі групи підтримки в серпні народиться новий  ІОшник.  

Пахомович, в мене зараз скільки роботи, що на бджіл часу майже не має, не кажучи про ІО, Якщо буду робити заплідення зніму відео звіт. Не переживайте.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 час назад, Хадзуми сказал:

а тому що про вас нічого не чути, купуєте карніку не зрозуміло для чого. А книгу брата Адама купили ?

19 час назад, Пахомич сказал:

Тернопільщина не підлягає під чистопородне, тому я і займаюсь контрол

Хадзумі ! Книжку Адама я не купив мабудь і купляти не буду (на це є причина). Книгу бігом переглянув  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 час назад, Хадзуми сказал:

 

Так ви би розповіли, написали статтю про проведену вами роботу, нам цікаво які у вас досягнення. Наприклад які комбінації були найбільш вдалі, а які навпаки.

Наскільки мені відомо карніка вдало поєднуется тільки з кавказянкою, цим займаются Поляки.

Хто брав у Пахомича матку розкажіть про враження... 

Пахомович, в мене зараз скільки роботи, що на бджіл часу майже не має, не кажучи про ІО, Якщо буду робити заплідення зніму відео звіт. Не переживайте.

 

 

Мені особисто і думаю ,що багатьом не підходять бджоли , які закидують розплідний корпус на пізніх взятках, тому кавказянка х краінка  мене не влаштовує . Я мав на увазі і інші породи, но вважаю що присутність невеликого проценту кавказянки в лінії , то є плюс. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 час назад, Хадзуми сказал:

.

Хто брав у Пахомича матку розкажіть .

 

 

Шанановний! Я ще жодного разу не повідомляв на форумі, що продаю маток, А ПОТРІБНО.

19 час назад, Хадзуми сказал:

Та тому що про вас нічого не чути, купуєте карніку не зрозуміло для чого. А книгу брата Адама купили ?

Так ви би розповіли, написали статтю про проведену вами роботу, нам цікаво які у вас досягнення. Наприклад які комбінації були найбільш вдалі, а які навпаки.

Наскільки мені відомо карніка вдало поєднуется тільки з кавказянкою, цим займаются Поляки.

Хто брав у Пахомича матку розкажіть про враження... 

Пахомович, в мене зараз скільки роботи, що на бджіл часу майже не має, не кажучи про ІО, Якщо буду робити заплідення зніму відео звіт. Не переживайте.

 

 

Ну навіщо такі затрати - масовка підтримає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

Шанановний! Я ще жодного разу не повідомляв на форумі, що продаю маток, А ПОТРІБНО.

Так в чому затримання, публікуйте тему може якись відчаяний і купить у вас що небудь :umora: 

 

1 час назад, Пахомич сказал:

Ну навіщо такі затрати - масовка підтримає.

Затрати вже основневне куплено, так що затрат майже не залішилося, а массовка то все у ваших фантазіях.

1 час назад, Пахомич сказал:

Книжку Адама я не купив мабудь і купляти не буду (на це є причина). Книгу бігом переглянув  

Зрозуміло, навіщо вам та книга, ви свою напишете як створити лінію Пахомич ? 

1 час назад, Пахомич сказал:

Мені особисто і думаю ,що багатьом не підходять бджоли , які закидують розплідний корпус на пізніх взятках, тому кавказянка х краінка  мене не влаштовує . Я мав на увазі і інші породи, но вважаю що присутність невеликого проценту кавказянки в лінії , то є плюс. 

Так які породи ще присутні в вашій лінії ? І яку характеристику кожна влита порода дає вашій лінії. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Хадзуми сказал:

Так в чому затримання, публікуйте тему може якись відчаяний і купить у вас 

Ну чому можливо купить у вас?В Тернополі є файний  магазин під назвою " Нектар" Там можливо купити мої матки і матки мого сина

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минуты назад, Пахомич сказал:

В Тернополі є файний  магазин під назвою " Нектар" Там можливо купити мої матки і матки мого сина

Матки ІО, чи природнього спарювання ? 

50 минут назад, Пахомич сказал:

Ну чому можливо купить у вас?

Ви спочатку дайте відповідь на мої питання, а потім я на ваші. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Хадзуми сказал:

Матки ІО, чи природнього спарюванняі. 

Звичайно природнього.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Хадзуми сказал:

Так в чому затримання, публікуйте тему може якись відчаяний і купить у вас що небудь :umora: 

 

Затрати вже основневне куплено, так що затрат майже не залішилося, а массовка то все у ваших фантазіях.

Зрозуміло, навіщо вам та книга, ви свою напишете як створити лінію Пахомич ? 

Так які породи ще присутні в вашій лінії ? І яку характеристику кожна влита порода дає вашій лінії. 

От тут серечатись з вами не буду. Дійсно є така мрія - розкурочити технологію бакфаста і зібрати назад в свому  варіанті. Солдат , який не хоче стати генералом не солдат , а спортсмен , який не хоче стати чемпіоном не спортсмен. Головне не видавати бажане за дійсне . Невдачі опускають з небес на землю . Якби ви мене  перед тим не загнали в глухий кут по відсильці матки, то я щеб до сих пір не думавби, що на трутневі можна так попухнути. Щоб  собі щось одержати , то потрібно платити банами.:umora::hi:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.04.2016в09:41, Пахомич сказал:

Якби ви мене  перед тим не загнали в глухий кут по відсильці матки, то я щеб до сих пір не думавби, що на трутневі можна так попухнути.

Тут Пахомович я згоден, зараз підбираю під себе технологію виведення трутнів для ШО. На вихідних буду роздавати трутову вощину в батківські сім'ї, спробудую і мітити трутня, і веранди теж поробив. А ви яку технологію використовуєте ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.04.2016 в 21:23, Хадзуми сказал:

Тут Пахомович я згоден, зараз підбираю під себе технологію виведення трутнів для ШО. На вихідних буду роздавати трутову вощину в батківські сім'ї, спробудую і мітити трутня, і веранди теж поробив. А ви яку технологію використовуєте ? 

Технологія сама найпростіша - трутні гуляють на волі. Трутні , то ше та головна біль.В мене проблеми з вибором трутня немає, так як це єдиний екземпляр австрійки DerBee. Шукаємо неплідну. Ну, а на рахунок мічення вами трутня, то я в великих роздумах (пробуйте ) , Якшо у вас веранди, то навіщо мітити, хоча для вироблення точності рухів не помішає .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Пахомич сказал:

Технологія сама найпростіша - трутні гуляють на волі.

Так а звідки ви знаєте що то той трутень що вам потрібно? Оце Пахомович ви і погоріли :umora:

14 минуты назад, Пахомич сказал:

Якшо у вас веранди, то навіщо мітити, хоча для вироблення точності рухів не помішає .  

Мітити буду, тому що я не впененний в успішності тих веранд. Десь на форумі писали що нічого не вдалося з верандами, Тому буду пробувати по різному. 

14 минуты назад, Пахомич сказал:

Шукаємо неплідну.

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Хадзуми сказал:

Так а звідки ви знаєте що то той трутень що вам потрібно? Оце Пахомович ви і погоріли :umora:

Мітити буду, тому що я не впененний в успішності тих веранд. Десь на форомі писали що нічого не вдалося з верандами, Тому буду пробувати по різному. 

:umora:

Ну і чому Усмішка від вуха до вуха? Невже ви вважєте, шо я буду тратити час на маток з якоїсь Лесной Пасеки. Я хочу мати справу  з людьми слова , а не з :ae: . 

4 минуты назад, Пахомич сказал:

Так а звідки ви знаєте що то той трутень що вам потрібно? Оце Пахомович ви і погоріли :umora:

Я вибираю, то шо вважаю за потрібне.Тим більше -трутень відповідає повністю стандарту краінки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...