Перейти к содержанию

Проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва


Паланочка

Рекомендуемые сообщения

9 минут назад, Паланочка сказал:

пока только разговоры, закончатся они работой ? будет ясно по результату сезона. Пока говорить можно только о планах. Да если кто хочет поработать в селекцыи степной или карпатки звоните (0988230091) раскажу о чем речь. Создана рабочая група, в которую вошли как "карпатчики" так и "степовики" .По карпатке можно обращатся к Болюбаш Богдану,(на форуме Богдан 1) он входит в ету групу ,и может ввести в курс дела. Также он занимается организацыей изолированого облетника. По степной обращайтесь ко мне. По степной предварительно запланирована встреча в гадяче всей групы (апрель) для обсуждения дальнейшей работы (плем материал, изолированый облетник и так дальше). По карпатке тоже думаю возможно такая встреча будет.

Артемію, а по полісянці так нічого й не буде?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Артемію, а по полісянці так нічого й не буде?

 Леня ищи полескую, если найдешь можешь стать ведущим специалистом ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Паланочка сказал:

Брониславович пока не существует у нас людей которые на практике делали подобное, и моглибы осуществить хоть первый хоть второй пункт ;):umora: Но мне всетаки больше нравится первый :wave:

  Если начать работать и немного продвинуться по первому или второму пункту, а потом объединить усилия что то должно получиться, при самом неудачном варианте новая линия Бакфаста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

у нас вже є всі можливості  почати працювати  в програмно-аналітичному комплексі   "beebreed".


Поясніть детальніше, про що мова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Артемію, а по полісянці так нічого й не буде?

Я так думаю, може і помиляюся. З поліською варто би було попрацювати. Як,не як наша бджола. Але де ті  вихідні форми?  Можливо північні регіони Житомирської ,Рівненської, Волинська, могли б ще розшукати аборигенну бджолу? Чи є хтось на форумі з тих країв?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, pr1zZ сказал:

А я всё понял. Карпатчиков устраивает План Породного Районирования, так как он всё равно не работает. Отменять они его боятся, так как думают, что Карнику и Бакфаст завозят мало и в карманах. А после отмены будут более активно это делать.

Карпатчики предложили изменить это План и сделать спец районы, где будут плем хозяйства, а в остальных обл разрешить использовать только УКРАИНСКИХ ПЧЕЛ. Это так, как я запомнил... 

Представители УС злобно смотрели на Карпатчиков и призывали их соблюдать План районирования...

Все согласились, что нужно создавать изолированные облётники, но делать за свой счет никто не будет. Ждут помощи от Государства.

П.С. В кулуарах согласились, что как-только появится качественный племенной материал УС и Карпатки, от покупок Карники и Бакфаста пчеловоды откажутся.

 

 :IMHO:   Якщо у нас з нашими автохтонними породами не буде селекції на рівні бакфаста , італійки чи карніки на зразок Заходу, ніхто їх розводити не заставить, повірте. Навіть перевірити бджолу до якого роду-племені  вона відноситься, теж потрібні засоби і обладнання та й хоч специ середньої ланки. І хто це буде робити на пасіках в 3-5 сімей? А якщо ті 3-5 сімей не будуть в заданих рамках, що їх будуть палити разом з хазяїном?:ole_ole::rofl: 

Все поїзд пішов! Ніхто вже тут нічого не зробить, скільки б грошей не вкрали б! Я, приміром, до себе на дачу , де бджоли, нікого не допущу. Це моя приватна земля!! У мене не АТО і я зумію захистити і свій дім і свою землю разом з 4-5 десятками сімей на ній, повірте! І таких як я буде 80-90 відсотків.

Отож, щоб чогось від мене добитися, як одного з пасічників-середнячків, хай мене переконають, що їх бджола значно краща, ніж той же "замшевий" бакфаст чи карніка.:please::UA:

Та цього  ніколи не буде навіть у найкращому сні, бо виділені гроші (якщо дофантазувати аж до цього)  розкрадуть ще на кордоні чи прямо вже в Кабміні. Умілих і найнаглючіших казнокрадів у нас же садять на "найхлібніші" місця. Мені це відомо з власного досвіду, як державному службовцю третьої категорії. Правда витерпів я на тій посаді менше року. Бо якщо не крастимеш, тебе просто посадять... Це є українська специфіка.

 Ось найголовніші причини, чому таке святе й благородне починання з автохтонами провальне ще не почавшись...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Я так думаю, може і помиляюся. З поліською варто би було попрацювати. Як,не як наша бджола. Але де ті  вихідні форми?  Можливо північні регіони Житомирської ,Рівненської, Волинська, могли б ще розшукати аборигенну бджолу? Чи є хтось на форумі з тих країв?

Зараз знайду зсилку, пане Іване, якщо це вас цікавить. Там про все є. Я особисто й відкрив тут тему Поліської темної лісової. Це не є середньоєвропейська, вона трохи відмінна від них.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Я так думаю, може і помиляюся. З поліською варто би було попрацювати. Як,не як наша бджола. Але де ті  вихідні форми?  Можливо північні регіони Житомирської ,Рівненської, Волинська, могли б ще розшукати аборигенну бджолу? Чи є хтось на форумі з тих країв?

А ось і віднайшов про полісянку , пане Іване.

 

54 минуты назад, Брониславович сказал:

 Леня ищи полескую, если найдешь можешь стать ведущим специалистом ...

Дякую, Геннадію, але точно вже  не потягну... Чорнобиль своє ,паразит, забирає (я про здоров"я)...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Артемію, а по полісянці так нічого й не буде?

Леонід треба людей які б тією породою займались :(

52 минуты назад, Брониславович сказал:

 Леня ищи полескую, если найдешь можешь стать ведущим специалистом ...

:ay::az:

48 минуты назад, Брониславович сказал:

  Если начать работать и немного продвинуться по первому или второму пункту, а потом объединить усилия что то должно получиться, при самом неудачном варианте новая линия Бакфаста.

буду иметь ввиду как путь к отступлению ..если че :blink::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, nibond сказал:


Поясніть детальніше, про що мова.

мова про те, що ми  маємо можливість і можемо розмістити свій племінний матеріал  в  европейські системі  Beebreed / система що передбачає наслідки парувань.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Брониславович сказал:

  Если начать работать и немного продвинуться по первому или второму пункту, а потом объединить усилия что то должно получиться, при самом неудачном варианте новая линия Бакфаста.

От для чого потрібна полісянка, автохтон, який як і бакфаст єдиний , що може зимувати на вересу! А без автохтонів ніякого закріплення ГКО досягти неможливе !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

мова про те, що ми  маємо можливість і можемо розмістити свій племінний матеріал  в  европейські системі  Beebreed / система що передбачає наслідки парувань.

Так, додививсь відео, стало зрозуміло. Ціна 1 тис євро за 100 сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минуты назад, nibond сказал:

Так, додививсь відео, стало зрозуміло. Ціна 1 тис євро за 100 сімей.

Саме для цього ми і обєднуємось в ГО   "Обєднання матководів України".

Я можу відпрвити 6 - 10 маток , з кожної селекційної групи по 1-2 матки.  Ціна питання = 10 евро за матку. 

У кого є матеріал чистопородної  карпатки  може долучитися до цього проекту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Я можу відпрвити 6 - 10 маток , з кожної селекційної групи по 1-2 матки.


Наскільки я зрозумів, система стає ефективною, коли в неї солідна база як за кількістю, так і за часом. Чи є в них вже напрацьований матеріал по наших бджолах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 час назад, Fabro сказал:

 

@pr1zZ, Деня я так и не понял что ответил уважаемый Гайдар на твой вопрос по поводу того что сам нарушает ППР? 

 

Гайдар в конце ведь ясно сказал  что ихние пчёлы дают им продукцию          тоисть деньги........ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, nibond сказал:


Наскільки я зрозумів, система стає ефективною, коли в неї солідна база як за кількістю, так і за часом. Чи є в них вже напрацьований матеріал по наших бджолах.

Де вони його взяли, адже ніхто з нас матеріал не подавав.  Подати матеріал до реєстру може або державна установа  ( що у нас дуже сімнівно, що вона таке може зробити, через відсутність в цій системі людей які в цьому зацікавлені), або організація яка спеціалізується на селекційній справі у бджільництві.  Таких людей я вже знаю.  Організація ( Громадська Організація  Обєднання матководів України)  на стадії реєстрації. Крім того, Спілка пасічників України , в лиці її нового -старого керівництва теж зацікавлена в зрушенні підходів до селекційної та племінної роботи.

Наша організація відкрита для всіх , хто займається матководством та селекцією . Раді будемо бачити у себе  пасічників - практиків, що ведуть племінну роботу у себе на пасіках і зацікавлені у співпраці.

Перші кроки зроблено . Неформальна  рада створена! (керівник  Артем Майстерчук). Є люди, які  мають бажання, зацікавлені  та знають що робити. Серед нас є ті, що готові потратити  особистий час , власні кошти та створити  українську  базу селекційного матеріалу, підтримувати один другого, обмінюватися матеріалом і т.д.  Ми також готові , я це запропонував представникам науки на нараді, співпрацювати з науковцями......вони в роздумах!!!!  У них ще не сформоване розуміння, що  так як було , вже ніколи не буде! Одержувати державні кошти ( це наші податки!) за ходіння на "роботу"  припиниться. Нам потрібно  якісна наукова підтримка  і плідна співпраця з результатом.  Ми не будемо стояти осторонь і спостерігати за "вяло-текучою інфантильністю"  наукових установ. 

Наша держава "прямує" в ЕС. Хочемо чи ні, нас туди зятягнуть!  Якщо ми не будемо  готові жити і працювати в таких умовах, нас просто відтиснуть в " куточок" і  ....далі придумайте самі, що буде з нашими бджолами  і нами  також.

Зробивши ці кроки , ми зможемо визначити  матеріал  з яким   зайти в систему . Европейці  зацікавлені  в  присутності  нашого матеріалу в системі. Будь який селекціонер зацікавлений в адаптованому матеріалі для селекції. Ми в свою чергу , матимемо доступ до европейської аналітичної системи селекції.

Присутність у системі , інструмент,  ним  потрібно користуватися. Адже немає українського компютера, але є  відомі на весь світ українські програмісти , які досконало володіють цим інструментом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наша держава "прямує" в ЕС. !

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

нас туди зятягнуть???

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Неформальна  рада створена!

Що то за "рада"?Докладніше будь ласка!Коли збиралися...ітд

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Іван Михайлович

  • Іван Михайлович

Ми поговорили 70 хвилин..Дякую за змістовну розмову.Пропоную створити 5 груп Карпатка Українська степова Поліська Карніка Бакфаст. Думаю буде досить для України!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, nibond сказал:

Наскільки я зрозумів, система стає ефективною, коли в неї солідна база як за кількістю, так і за часом. Чи є в них вже напрацьований матеріал по наших бджолах.

звичайно немає. для того щоб внести в базу якийсь матеріал , він повинен бути протестований за визначеними методиками (які в нас ніхто не використовує) і так далі. звичайно з 1 поколінням про ефективність мова не йде. програма порівнює матеріал за 5 років,(якщо не помиляюсь) тому думаю для того щоб вийти на хорошу ефективну роботу системи треба ці 5 років напрацювати, це три покоління.

2 часа назад, bercik сказал:

Що то за "рада"?Докладніше будь ласка!Коли збиралися...ітд

я так зрозумів Іван Михайлович вже розповів :az:

4 минуты назад, bercik сказал:

Ми поговорили 70 хвилин..Дякую за змістовну розмову.Пропоную створити 5 груп Карпатка Українська степова Поліська Карніка Бакфаст. Думаю буде досить для України!

Поки що мова про степову і карпатку, по поліській немає людей, по бакфасту інші підходи , карніка ? чудова бджола , але якщо входити в систему з карнікою, то в чому зміст для України ? хіба не краще зоставити селекцію німецької бджоли німцям ? в чому перспектива ? кращу бджолу карніка ніж німці ми тут не зробимо.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Іван Михайлович сказал:

Де вони його взяли, адже ніхто з нас матеріал не подавав.  Подати матеріал до реєстру може або державна установа  ( що у нас дуже сімнівно, що вона таке може зробити, через відсутність в цій системі людей які в цьому зацікавлені), або організація яка спеціалізується на селекційній справі у бджільництві.  Таких людей я вже знаю.  Організація ( Громадська Організація  Обєднання матководів України)  на стадії реєстрації. Крім того, Спілка пасічників України , в лиці її нового -старого керівництва теж зацікавлена в зрушенні підходів до селекційної та племінної роботи.

Наша організація відкрита для всіх , хто займається матководством та селекцією . Раді будемо бачити у себе  пасічників - практиків, що ведуть племінну роботу у себе на пасіках і зацікавлені у співпраці.

Перші кроки зроблено . Неформальна  рада створена! (керівник  Артем Майстерчук). Є люди, які  мають бажання, зацікавлені  та знають що робити. Серед нас є ті, що готові потратити  особистий час , власні кошти та створити  українську  базу селекційного матеріалу, підтримувати один другого, обмінюватися матеріалом і т.д.  Ми також готові , я це запропонував представникам науки на нараді, співпрацювати з науковцями......вони в роздумах!!!! 

А науковцям хоч дали якусь ссилку на матеріал про цю систему?  А то вони не розуміють що від них хочуть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мова іде про створення органу(думаю ассоціація матководів май доречна та вагома для світу) який буде працювати.Та спів працювати з державними структурами.Плануеться дати цивілізований початок селекції з залученням професійних господарст. для виходу на ринки світу.Враховувати потрібно і інтереси бакфаст щоб не плентався позаду та не шкодив.Карніка вже на Україні ! Ім май легше.-бо достатньо скопіювати підходи.По аборигенним-стадія початкова відбір добір там де і поліська.Селекція велася ротом і вказівним пальцем на клавіатурі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стосується Карпатки. W. G. Rothetibuhler (1980) считает, что любая программа улучшения породы пчел должна состоять из трех этапов: полевых испытаний, селекционной работы и коммерческого производства улучшенных пород пчел При этом полевые испытания должны проводиться именно в тех районах, где порода будет использоваться. Задача селекционера — спланировать порядок полевых опытов, отобрать пчелиные семьи для селекции, решить, когда использовать инструментальное осеменение, а также как поддерживать и использовать улучшенную породу.  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуты назад, teplov сказал:

отобрать пчелиные семьи для селекции,

Из того что имеем

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Паланочка сказал:

 в чому перспектива ? кращу бджолу карніка ніж німці ми тут не зробимо.

 

Таки, да. Лучше, чем немцы сделали пчелу для условий Германии, не сделаем, а лучше для условий Украины - можно сделать только в условиях Украины. Так что перспектива есть, причём начальный материал от немцев  - это как бы "высокий старт" для достижения быстрого результата.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Іван Михайлович сказал:

Де вони його взяли, адже ніхто з нас матеріал не подавав. 


Я мав на увазі не тільки Україну. Адже карпатка, наприклад, не ізольована виключно в межах України, є й суміжні держави. Є якісь фанати карпатянки і в інших, більш віддалених країнах Європи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...