Перейти к содержанию

Проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва


Паланочка

Рекомендуемые сообщения

17 часов назад, alexsandr chumakov сказал:

и график не стыдно показать(мерил молодых пчел).

разброс по кубіндексу на вашем графике в 2.5 единицы, сравните с разбросом индекса с темы Андера и вам станет стыдно ;) Ну вашы промеры (на фото) у меня лично не вызывает сомнений. что за програма использовалась ?

кстате Рутнер по карнике дает такие границы куб индекса.

A. m. carnica 2.59±0.42 (Ruttner 1988, Tab. 14.1), 2.51 - 2.86 (Ruttner 1988, Tab. 14.2), 2.94 in some commercial breeding lines

Какие границы используется сейчас в часности в системе бибрид остается загадкой для меня.. или у вас есть точные данные ? кстате что ети промеры дали лично вам что вы там увидели ? просто хочу понять для чего меряли и что хотели увидеть ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Паланочка сказал:

разброс по кубіндексу на вашем графике в 2.5 единицы, сравните с разбросом индекса с темы Андера и вам станет стыдно

Экк... не стыдно ;) смотрим  график  на матку  такого мэтра-карниковода как Saathoff, который(график) здесь проскакивал на форуме, максимальное количество пчел с индексом больше 3

4 часа назад, Паланочка сказал:

 что за програма использовалась ?

 

 

Программа австрийская платная. Выдала данную семью,как КАРНИКА

 

 

4 часа назад, Паланочка сказал:

Какие границы используется сейчас в часности в системе бибрид остается загадкой для меня.. или у вас есть точные данные

Точными данными не располагаю,но на сколько читал класс не ниже 17-го по кубиталке и 100 процентов положительное дискоидальное смещение 

 

 

4 часа назад, Паланочка сказал:

кстате что ети промеры дали лично вам что вы там увидели ? просто хочу понять для чего меряли и что хотели увидеть ?

Как минимум "увидел", что данная семья соответствует чистопородной карнике, а дальше- всему свое время....:)

222.jpg.10cafb32d21a8e2ae21a6cb49555e3c1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Хадзуми сказал:

Я з вами вести діалог не збираюся, бувайте здорові :wave:

І вам не хворать:) тільки будь-ласка, якщо щось пишите на кшалт цього

Цитата

Бакфаст якщо не ІО то це буде дуже добре видно при виведенні маток, половина маток будуть полосатими, чверть чорними, і чверть жовтими... коли матка іо розбросу по в кольорі майже не має.

ставте отакий значьочок:IMHO::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

21 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Экк... не стыдно ;) смотрим  график  на матку  такого мэтра-карниковода как Saathoff, который(график) здесь проскакивал на форуме, максимальное количество пчел с индексом больше 3

ну я понял что вы меня не поняли ;)

 

21 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Как минимум "увидел", что данная семья соответствует чистопородной карнике, а дальше- всему свое время....:)

вы сомневались что вам прислали карнику ? :dntknw:

21 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Программа австрийская платная. Выдала данную семью,как КАРНИКА

понятно .. не для простых смертных ;)

21 час назад, alexsandr chumakov сказал:

Точными данными не располагаю,но на сколько читал класс не ниже 17-го по кубиталке и 100 процентов положительное дискоидальное смещение 

так то то и оно что Рутнер дает совершенно другие границы куб индекса, чем имеет совренменная карника с бибрида, у тех же маток класа А. что вообще не понятно, и никто пока не обяснил что и как . Например степная имеет в стандарте (по куб индекс) разброс всего то 0,4 , карника по Рутнеру в единицу а в документах приведеных вами выше 1,71. и ето карника.... вы приводите свои промеры в которых разброс в 2,5 и ето карника... а где же тогда не карника ? К томуже етих признаков в нашем (украинском) случае явно не достаточно, потому как карпатка попадает по ети признаки на 100% и смайлик:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2016 в 23:26, Хадзуми сказал:
В 08.05.2016 в 23:20, Пахомич сказал:

 

По фотографиям что искать и определять как минимум не серьёзно. 

А шо там думати , бджола вся жовта. Чудо може бути , но луже рідко. Я думаю що ви підтримуєте , щоб маткарі чистоту породи підтверджували промірами материнських і батьківських сімей, чи ви проти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Пахомич сказал:

Я думаю що ви підтримуєте , щоб маткарі чистоту породи підтверджували промірами материнських і батьківських сімей, чи ви проти.

Спочатку нехай навчатся міряти крила. Біільшість міряють за допомогою сканера. Точність може забезпечити тільки мікроскоп. Тому тих маток які мене цікавлять я можу і сам поміряти. Але на данному єтапі мене карніка не цікавить, є бажання спробувати Італійку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Хадзуми сказал:

є бажання спробувати Італійку.

Хадзумі , чому ви завжди ходите боком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Пахомич сказал:

Хадзумі , чому ви завжди ходите боком.

Пахомович як я ходжу ви ще не бачили. Я на ваше запитання відповів. Нехай міряють та надають документ на кожну матку, але я все рівно буду перемірювати якщо ця матка буде для мене цікава. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Пахомич сказал:

Хадзумі , чому ви завжди ходите боком.

:umora::ay: Ну, Пахомовичу, - веселий ви чоловік!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ну, Пахомовичу, - веселий ви чолові

Пройшов школу комунізму:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Хадзуми сказал:

. Я на ваше запитання відповів.

Нічого ви не вілповіли. Міжіншим мої гібриди І.О. показали себе з найкращої сторони. З розвитком не відстають, на одну вчора поставив другий  півкорус (є корпус і 2 півкорпуси) і сьогодні вже закидано. Поведінка прекрасна - сьогодні в 18год при температурі нижче 10 щей хляпав дощ  розкидав корпуса і витягував рамки , ноль уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Пахомич сказал:

Нічого ви не вілповіли.

А що маю обовязок відповісти так як вам сподобається... 

13 минуты назад, Пахомич сказал:

Міжіншим мої гібриди І.О. показали себе з найкращої сторони. З розвитком не відстають, на одну вчора поставив другий  півкорус (є корпус і 2 півкорпуси) і сьогодні вже закидано. Поведінка прекрасна - сьогодні в 18год при температурі нижче 10 щей хляпав дощ  розкидав корпуса і витягував рамки , ноль уваги.

Справа в тому що ваші гібриди мене інтересують меньше всього...ви спочатку вийдіть на ринок ІО, а потім поговоримо. 

32 минуты назад, Пахомич сказал:

Пройшов школу комунізму

Це помітно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Хадзуми сказал:
10 минут назад, Пахомич сказал:

Нічого ви не вілповіли.

А що маю обовязок відповісти так як вам сподобається... 

10 минут назад, Пахомич сказал:

Міжіншим мої гібриди І.О. показали себе з найкращої сторони. З розвитком не відстають, на одну вчора поставив другий  півкорус (є корпус і 2 півкорпуси) і сьогодні вже закидано. Поведінка прекрасна - сьогодні в 18год при температурі нижче 10 щей хляпав дощ  розкидав корпуса і витягував рамки , ноль уваги.

Справа в тому що ваші гібриди мене інтересують менше всього...ви спочатку вийдіть на ринок ІО, а потім поговоримо. 

Тоді віддихайте . Ваші проблеми і ви для мене не становите інтересу.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Пахомич сказал:

Тоді віддихайте . Ваші проблеми і ви для мене не становите інтересу.

Бувайте здорові :wave:чекаємо Пахомича на ринку Іо от тоді порегочемо :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Пахомич сказал:

Пройшов школу комунізму:umora::hi:

Ага! І цитуючи мене загубили саме букву,  на яку комунізм і починається.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тут все Пахомич з Хадзумі батли устраюють. Хлопці підв'язуйте, дійсно вашу флудіку не цікава читать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Пахомич сказал:

Міжіншим мої гібриди І.О. показали себе з найкращої сторони. З розвитком не відстають, 

Поподробней можно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гібридні групи створюються  саме для того, щоб одержувати переважаючі показники  їх батьківських форм.  Прикро , -що "живуть "  гібриди не довго, а наступні їх покоління  не  зберігають за собою тих позитивних господарсько корисних ознак які були в гібрида.

Ми , в бджолярстві , на 90 % використовуємо гібриди. Природньо спаровані матки утворюють гібридизовану бджолу. Це можуть бути міжвидові гібриди, внутрішньовидові (Закарпаття), міжпородні . а початком завезення бакфастів на Україну ,то зявилися і міжрасові гібриди невідомих спадкових домінуючих ознак. Якщо матководи -селекціонери бакфаста ,на Заході, мають можливість островного та штучного спаровування, у нас лише природнє, то маємо в наступних поколіннях гібридів  з абсолютно не прогнозованими  господарсько корисними ознаками.

Рулетка, " аль бо пан, аль бо пропав" ! Прикро якщо невдача спіткала  такого селекціонера ,і в наступних поколіннях зявилися , до прикладу, злобні ознаки, які були "придушені" в процесі планової селекції. Вони нікуди не зникають,  це природній захисний фактор  всіх рас бджіл. Негативні ознаки  "приглушуються", в процесі селекційних доборів під час створення  конкретного селекційного  виду .

Тоді  це не лише його проблема! Це проблема всіх  пасічникв, чиї пасіки оточують такого " товариша".  При вільному спаровуванні  , особливо в місцевостях насичених бджолами ,  де маса різних рас і поколінь трутнів , вільно літають в пошуках неплідних маток, вести мову про сплановану селекцію якогось конкретного виду, абсурдна справа. Навіть якщо пасічник який використовує прекрасного бакфаста і не виводить маток, трутні  з цієї сімї ,свою роботу роблять!  Стверджувати , що вони покращують загальний трутневий фон, абсолютне безглуздя. В цих  особин замішано досить різних алелей  в кодах ДНК, і ніхто не може спрогнозувати , чи то буде покращення , чи погіршення. і яким боком воно вилізе оточенню.

В таких умовах вести масові добори складно, не кажучи вже про селекційну справу.:IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Паланочка сказал:

ну я понял что вы меня не поняли ;)

Можливо...:)

 

20 часов назад, Паланочка сказал:

вы сомневались что вам прислали карнику ? :dntknw:

В порядочности Андрея не сомневался и не сомневаюсь!!! Но есть порядок, мерить- и меряю.

 

20 часов назад, Паланочка сказал:

понятно .. не для простых смертных ;)

Не "небожитель" я:(

 

20 часов назад, Паланочка сказал:

так то то и оно что Рутнер дает совершенно другие границы куб индекса, чем имеет совренменная карника с бибрида, у тех же маток класа А. что вообще не понятно, и никто пока не обяснил что и как . Например степная имеет в стандарте (по куб индекс) разброс всего то 0,4 , карника по Рутнеру в единицу а в документах приведеных вами выше 1,71. и ето карника.... вы приводите свои промеры в которых разброс в 2,5 и ето карника... а где же тогда не карника ? К томуже етих признаков в нашем (украинском) случае явно не достаточно, потому как карпатка попадает по ети признаки на 100% и смайлик:IMHO1:

Самое мудро поступил брат Адам... и значечек :IMHO1:;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Паланочка сказал:

понятно .. не для простых смертных

http://www.pexa.de/FlugelE.htm

10 раз померял удалил,  CCleaner  почистил реестр установил померял и так по кругу. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Іван Михайлович сказал:

гібридні групи створюються  саме для того, щоб одержувати переважаючі показники  їх батьківських форм.  Прикро , -що "живуть "  гібриди не довго, а наступні їх покоління  не  зберігають за собою тих позитивних господарсько корисних ознак які були в гібрида.

Ми , в бджолярстві , на 90 % використовуємо гібриди. Природньо спаровані матки утворюють гібридизовану бджолу. Це можуть бути міжвидові гібриди, внутрішньовидові (Закарпаття), міжпородні . а початком завезення бакфастів на Україну ,то зявилися і міжрасові гібриди невідомих спадкових домінуючих ознак. Якщо матководи -селекціонери бакфаста ,на Заході, мають можливість островного та штучного спаровування, у нас лише природнє, то маємо в наступних поколіннях гібридів  з абсолютно не прогнозованими  господарсько корисними ознаками.

Рулетка, " аль бо пан, аль бо пропав" ! Прикро якщо невдача спіткала  такого селекціонера ,і в наступних поколіннях зявилися , до прикладу, злобні ознаки, які були "придушені" в процесі планової селекції. Вони нікуди не зникають,  це природній захисний фактор  всіх рас бджіл. Негативні ознаки  "приглушуються", в процесі селекційних доборів під час створення  конкретного селекційного  виду .

Тоді  це не лише його проблема! Це проблема всіх  пасічникв, чиї пасіки оточують такого " товариша".  При вільному спаровуванні  , особливо в місцевостях насичених бджолами ,  де маса різних рас і поколінь трутнів , вільно літають в пошуках неплідних маток, вести мову про сплановану селекцію якогось конкретного виду, абсурдна справа. Навіть якщо пасічник який використовує прекрасного бакфаста і не виводить маток, трутні  з цієї сімї ,свою роботу роблять!  Стверджувати , що вони покращують загальний трутневий фон, абсолютне безглуздя. В цих  особин замішано досить різних алелей  в кодах ДНК, і ніхто не може спрогнозувати , чи то буде покращення , чи погіршення. і яким боком воно вилізе оточенню.

В таких умовах вести масові добори складно, не кажучи вже про селекційну справу.:IMHO: 

Іван Михайлови неварто писати такі страшилки. Особисто я не завожу екзотики до себе на пасіку і нікому не порчу породи, Дворняги існували до мене і будуть існувати після нас. Тож чому ви вважаєте , що дворова   бджола  з вираженими ГКО запліднена чистопородним трутнем не має права на існування. Взагалі , а хто в Україні займався покращенням от цих місцевих дворян.? На рахунок хто приносить злобливість , то специ з Закарпаття. В мене є одна сімя від вучківської і 1 або 2 від синевір, Це страх!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Пахомич сказал:

Іван Михайлови неварто писати такі страшилки. Особисто я не завожу екзотики до себе на пасіку і нікому не порчу породи, Дворняги існували до мене і будуть існувати після нас. Тож чому ви вважаєте , що дворова   бджола  з вираженими ГКО запліднена чистопородним трутнем не має права на існування. Взагалі , а хто в Україні займався покращенням от цих місцевих дворян.? На рахунок хто приносить злобливість , то специ з Закарпаття. В мене є одна сімя від вучківської і 1 або 2 від синевір, Це страх!  

Та хіба то страшилки? Страшно дивитися як пасічники зі сходу приїзджають по пакети. омбінезони як у космонавтів, рукавиці шкіряні, димар з рук не випускає, ото страшилка.  А чому так? Бо з такою бджолою люди мають справу.

Щодо злобливості карпатських бджіл. Я  можу  сказати, Вам не повезло з матками з Закарпаття. В більшості випадків з Закарпаття приходять досить лагідні бджоли.  Трохи не привчені працювати на слабих взятках, але не лихі.

"дворова" бджола  має право, і не тільки  має таке право, це один  з кращих селекційних напрямків роботи.  Саме адаптована місцева бдола і є найкращим матеріалом для селекції. Вона вже адаптована до місцевих медозбірних умов, до кліматичних факторів, у неї вироблений імунітет до місцевих патогенних мікробів і т.д.

Але. Де має взятися той чистопородний трутень,на який Ви маєте надію?  щоб парував Ваших "дворових" маток?  Хто його повинен Вам нагнати на пасіку? Якщо Ви володієте штучни осіменінням  маток , то Вам однаково потрібен той трутень, от і приходиться добирати і відбирати, з різного матеріалу , найкраще,  що можливо відшукати серед матководів, і просто у хороших  місцевих пасічників.  Саме для цього і завозиться селекційний матеріал, саме для цього і створюються контрольні  групи в різних медозбірних регіонах  УКРАЇНИ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Іван Михайлович сказал:

Та хіба то страшилки? Страшно дивитися як пасічники зі сходу приїзджають по пакети. омбінезони як у космонавтів, рукавиці шкіряні, димар з рук не випускає, ото страшилка.  А чому так? 

А потому, что Вы свой сон за явь приняли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Іван Михайлович сказал:

"дворова" бджола  має право, і не тільки  має таке право, це один  з кращих селекційних напрямків роботи.  Саме адаптована місцева бдола і є найкращим матеріалом для селекції. Вона вже адаптована до місцевих медозбірних умов, до кліматичних факторів, у неї вироблений імунітет до місцевих патогенних мікробів і т.д.

Де ви таке прочитали ? :blink: Я можу пройтися спеціально по олд скульних пасічниках набратися таких місцевих аборигенів що вам і не снилося... та вислати все це щастя вам для подальшої селекції. А потім подивимося як у вас нічого не получиться в найкращому селекційному напрямку :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, Пахомич сказал:

Іван Михайлови неварто писати такі страшилки. Особисто я не завожу екзотики до себе на пасіку і нікому не порчу породи, Дворняги існували до мене і будуть існувати після нас. Тож чому ви вважаєте , що дворова   бджола  з вираженими ГКО запліднена чистопородним трутнем не має права на існування. Взагалі , а хто в Україні займався покращенням от цих місцевих дворян.? На рахунок хто приносить злобливість , то специ з Закарпаття. В мене є одна сімя від вучківської і 1 або 2 від синевір, Це страх!  

Можна вести селекцію і місцевих бджіл якщо показують хороший результат. Тримати  матеріал суто в ШО матках, а дочки,на трутнях місцевих, використовувати в якості товарних.

 Помагав відбирати пакети питання перекупнику, питав чи знає він що бджола яка в пакетах трудно назвати карпаткою. Його не цікавить. Аби була бджола. Так що власники 'карпатки' втішаться чудовим сім'ям. Пропонував йому що в сім'ї які буде брати наступним разом пакет щоб потім давати племінну неплідку і створити такий собі круг пасічників які будуть хоча б на карпатці ф1. Бо пакети беруться другий раз з тих же сімей що торік. З домовленістю що приїдем на наступний рік. А забрали більшу половину бджоли з села. Так можна зробити часткову заміну сімей на більш племінну і у клієнта притензій не буде. Бо є ті що замовляють 3-5 пакетів вірячи наївно що їм попадеться щось хороше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...