Перейти к содержанию

Проведення селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва


Паланочка

Рекомендуемые сообщения

20 часа назад, Паланочка сказал:

там вчитуватись особливо не треба , просто прочитати не машинально , а вдумуючись що і як.....  я розумію, але чомусь думалось що форумчан більш цікавлять реалії племінної справи... не вже то я один такий :blink::umora:

Не звикли ми (пересічні) читати вдумчиво закони, написані можновладцями - нас більш цікавлять реальний  результат племінної справи, а не демотивовані закони відсутністю логічного правочину.

А Вам, Паланочка, респект за незвичайну прискіпливість. Видно, що Ви "зрітє в корень" і аналізуєте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Паланочка сказал:

.. но ето все ерунда так как даже племеные пасеки должны иметь 25% чистопродных семей , а все другое может быть и нечистопродное , тоесть гибридное. Что уж говорить про товарную пасеку? Закон переписали с Советского без вдумчивого разбора что он рописывает, видно просто по причине "шоб було".

 

такого я не нашол ?? для того и проводят бонитировку в племенных хозяйствах осенью чтоб сделать до нового сезона выбраковку и оставить на пасеке 100% чистопородных семей...а из этих чистопородных семей отбирается селекционная группа (материнки...отцовские) семи в количестве 20-25%.......не чистопородное  и гибрид это разные вещи...не чистопородное--помесь неизвестного происхождения (в нашем случае)..а гибрид это классная вещь токо нужно научиться его получать и уметь им пользоваться....а закон советский из животноводства кое как подкоректировали под пчеловодство..(и не по причине шоб було) а для выделения денег из бюджета так сказать--- для племенного дела ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Делать промеры всей пасеки нет смысла... Сначала отбирается "племенная" группа лучшие семьи по контролируемым признаках, затем делают промеры - те семьи которые не прошли попадают в товарную группу. Остальные получают статус племенных и используются как материнки. Маток для отцовской группы выводят на год раньше от племенного ядра прошлого года и их трутней ,как правило, не проверяют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по логике я согласен на все 100% но но закону (и где Артём его выкопал) бонитеровке подлежат ВСЕ пчёлосеми пасеки

25 минуты назад, Брониславович сказал:

Делать промеры всей пасеки нет смысла... Сначала отбирается "племенная" группа лучшие семьи по контролируемым признаках, затем делают промеры - те семьи которые не прошли попадают в товарную группу. Остальные получают статус племенных и используются как материнки. Маток для отцовской группы выводят на год раньше от племенного ядра прошлого года и их трутней ,как правило, не проверяют.

 

3 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

по логике я согласен на все 100% но но закону (и где Артём его выкопал) бонитеровке подлежат ВСЕ пчёлосеми пасеки

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Иван Иваныч сказал:

А данный закон в отношении кого?Этот закон кто должен выполнять пчелы или люди?

Этот закон по сути -шоры для людей в отношении пчел. Я состою в обществе городском пчеловодов и мне не известно что-б кто-то обсуждал районируется ли УС в нашем регионе?   Нельзя в одной области селекционировать сразу две породы. А если в законе можно, то почему в жизни нельзя? 

К тому-же люди уже попробовали держать пчелу, которая их устраивает, а им закон, который противоречит сам себе пытается это отобрать.  Не получиться. Это все равно, что заставить людей продать мерседесы и пересесть на таврии, запорожцы и луазы. Жигули нельзя, это иномарка.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Граніт сказал:

Этот закон по сути -шоры для людей в отношении пчел. Я состою в обществе городском пчеловодов и мне не известно что-б кто-то обсуждал районируется ли УС в нашем регионе?   Нельзя в одной области селекционировать сразу две породы. А если в законе можно, то почему в жизни нельзя? 

К тому-же люди уже попробовали держать пчелу, которая их устраивает, а им закон, который противоречит сам себе пытается это отобрать.  Не получиться. Это все равно, что заставить людей продать мерседесы и пересесть на таврии, запорожцы и луазы. Жигули нельзя, это иномарка.:umora:

Так а зачем в таком случае Вы предлагали чтобы законы работали для людей. Вроде и так хорошо получается.Правильно сказано кто же от шикарной иномарки ради какого-то закона откажется,попробовали вроде замечательно получается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Иван Иваныч сказал:

так а зачем в таком случае Вы предлагали чтобы законы работали для людей

Не передергивайте. Самые лучшие законы для людей -

не убей

не укради  и т.д.(http://www.ierei-korenev.ru/list/commandments.html)  Большинство остальных на сегодня к сожалению лобируют интересы отдельных финансовых групп, сословий, каст и др. неприкасаемых. 

Вот когда законы будут защищать средний класс, и он появиться, станет крепко на ноги и потолстеет, тогда ни бедные , ни богатые не подумают его нарушать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

On 27.01.2016 at 7:43 PM, Паланочка said:

Жало дякую за можлівість ще раз почитати цею .... Можна поцікавітісь, ві маєте якесь відношення до племінної справи, чи цього закону? ... Цікаво хто готував цею закон?

Артеме, я дав посилання тому, що хочу так само  як і кожен з нас мати чітку уяву, що я маю робити займаючись бджільництвом в рамках законів, які виписав орган насильства у вигляді - Держви. Щоб якийсь недолугий "ЧИНУША" не вправляв мені свої НОРМАТИВИ і не відволікав від того чим я займаюсь.

В цих вимогах є раціональне зерно, але воно виписано так, що нами воно не сприймається. Дивись, ти дуже цікаву і доречну статтю написав про селекцію. Вона з ніг на голову поставила ці норми. Тобто, якби "ЧИНУШІ" читали і спілкувались з нами, то таких ляпів не було б.

Моя думка така, що ті хто займається селекцією в бджільництві повинні вести облік таких робіт. Щоб, кожен із нас мав доступ до якісних показників  тої ж самої матки, яку продають матководи або селекціонери. Щоб не просто було написано "Хороша матка", а додавався витяг у вигляді сертифіката чи якогось іншого папірця де чітко видно було, наприклад ті параметри про якість матки за  2-3 роки, про які ти писав у своїй статті.

Тобто коли виявиться, що тобі чи мені підсунули ФУФЛО, то за такий бізнес або морду б'ють або до суду волочать. 

А хто готував цю муру, там є підпис. Але напевне їх уже немає або не доживуть до цієї весни. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Артеме я підозрюю, що ти хочеш, щоб розрізнялось поняття селекції та поняття племінної роботи  в бджільництві. Бо селекція спрямована на якість, стійкість до захворювань, плодючість, продуктивність ….. І в селекції застосовуються  такі  методи як добір ….. гетерозис (силу гібриду)…..

А племінна робота це система заходів, яка спрямовується на поліпшення уже успадкованих якостей.

Я так розумію, що ти підозрює, що в технологічних вимогах попутали яйця з продналогом. І ототожнили ці поняття.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Жало сказал:

Артеме я підозрюю,

ні на мою думку селекція і племінна робота , це з одного кошика, про одне і теж іншими словами.

 

4 минуты назад, Жало сказал:

в технологічних вимогах попутали яйця з продналогом.

а це таки є :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закон:

2.6. Залежно від племінних і продуктивних якостей бджолині сім’ї на пасіках поділяють на:

селекційну групу – на племінних пасіках. До групи входять чистопородні бджолині сім’ї. Селекційна група створюється у розмірі 20-25 % від наявних бджолосімей;

племінне ядро – на товарних пасіках. Племінне ядро створюється у розмірі 10-15 % від наявних бджолосімей;

користувальну групу – може бути в наявності на всіх пасіках.

Наука - Книжка каже:

" Племінні якості бджолиних сімей можуть проявлятись повністю лише при створенні оптимальних умов утримання, догляду та годівлі. Бджолині сім'ї слід утримувати у вуликах однакової системи, в їх гніздах повинно бути достатньо високоякісних кормів, слід запобігати зльотам, нальотам бджіл, а також не переставляти рамки з вулика у вулик. На кожній пасіці потрібно вести зоотехнічний і племінний облік. Необхідно забезпечити парування маток в умовах, ізольованих від інших пасік, або вести племінну роботу на пасіках суцільно в радіусі 15 км. "

За комплексом господарсько корисних ознак усі сім'ї пасіки розділяють на три групи.

До першої відносять понад 10 % бджолиних сімей, найкращих за зимостійкістю, силою, розвитком, медовою і восковою продуктивністю, стійкістю проти захворювань, нерійливих, а також з ознаками, характерними для чистопородних бджіл, яких розводять на пасіці;

до другої — бджолині сім'ї, які мають середні господарсько корисні ознаки

і до третьої — до 10 % бджолиних сімей з найнижчими господарсько корисними ознаками. Сім'ї цієї групи вибраковують, а пасіку поповнюють за рахунок сезонного приросту.

Бджолині сім'ї першої групи використовують для виведення трутнів і маток. Останніми замінюють маток у другій групі і забезпечують формування нових сімей.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 hours ago, Паланочка said:

ні на мою думку селекція и Племінна робота, це з одного кошика, про Одне и теж іншімі словами.

 

а це таки є : Умора:

Я погоджуюсь, що це з одного кошика. Тобто селекція є заходом в Племінній роботі, а в заголовку  дослівно написано "селекційно-племінної роботи в галузі бджільництва" виходить масло масляне.

Як на мене то воно повинно писатись так «ТЕХНОЛОГІЧНІ ВИМОГИ до проведення селекції як заходу племінної роботи в галузі бджільництва»

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В законі про миролюбність ні слова. Змодилюєм ситуацію коли районована порода УС (про те що вони бувають злюки не раз писалось тут) в безвзяточний період зажалили п'яного сусіда на смерть. А бджоляр буде казать "у мене районована порода бджіл, все по закону", а прокурор скаже "Головніша Конституція і право на життя ніж зокон про бджільництво".

То ж цим законом можна "крутить як циган сонцем". Демократія однако велика сила, якщо в мене пасіка з наловлених роїв (в моїй місцевості), хто мене може смушувать купувать маток районованой породи??? 

Чумусь Інститути виступають за районування бджіл, а племінний матеріал безкоштовно не надають, при тому що Інститут утримується за мої податки.

П.С. Тут можна дискутувати довго, але висновак один. Закон написаний (переписаний) чисто для галочки, щоб показать видимість роботи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если никто не собирается выполнять закон и даже пытаться его выполнить,а начинают искать какие-то не угодные моменты,так нечего и рассчитывать ,что кто то будет выполнять законы в отношении людей,кто должен исполнять закон думает точно также как и ВЫ,"А ОНО МНЕ НАДО"

Так что живем в полной демократии,А если точно то в АНАРХИИ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 hours ago, ВАДОС said:

П.С. Тут можна дискутувати довго, але висновак один. Закон написаний (переписаний) чисто для галочки, щоб показать видимість роботи.

І як підтвердження сказаного дивимось, про що каже закон про бджільництво зокреме Стаття 8. Державна підтримка    зайняття   бджільництвом   здійснюється  шляхом:

 - створення умов і сприяння розвитку бджільництва на Україні;
-
проведення наукових досліджень і вжиття заходів щодо  охорони та збереження генотипів бджіл;

-відшкодування витрат  на  ветеринарно-санітарне  забезпечення бджільництва; і так далі.

Хтось з форумчан може розповісти, що отримав таку підтримку.

Або ті хто займається селекцією, а їх не мало судячи з оголошень "Продам матку", як вам допомагає нижче наведена стаття Закон  Стаття 9. З метою збереження, відтворення та розповсюдження українських степових,  карпатських  і  поліських  генотипів бджіл в ареалах їх природного розселення створюються  племінні  бджолорозплідники  та племінні пасіки,  які займаються селекцією і репродукцією бджіл та їх реалізацією.

Племінна база   і   система    селекційно-племінної    роботи створюються  центральним  органом  виконавчої  влади,  що реалізує державну аграрну політику, та Українською академією аграрних наук, діяльність  яких  у  цій  галузі  провадиться відповідно до Закону України "Про племінну справу у тваринництві".

Артем та інші форумчани, які кажуть "учіть МАТ часть" мають зерно раціоналізму.  Тоді кожен з нас знатиме своє положення і місце в системі селекції. Або  Племіний або  в чергу за СУБСИДІЯМИ. А  хто ліниться, той взагалі до весни може не дожити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 час назад, Жало сказал:

Артем та інші форумчани, які кажуть "учіть МАТ часть" мають зерно раціоналізму.  Тоді кожен з нас знатиме своє положення і місце в системі селекції. Або  Племіний або  в чергу за СУБСИДІЯМИ. А  хто ліниться, той взагалі до весни може не дожити. 

Бажання вчити мат. частину закону НЕМА, краще перечитаю Рутннера і Малкова то буде більше толку для мого самовдосконалення, як наслідок і мого матеріального забеспечення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Писаки нормативних документів, навічно відірвані від реалій сьогоднішнього життя.

Вони не спромоглися виконати  вимоги Евросоюзу, не виконали вимоги Законів України про підготовку до вступу в СОТ,  не  імплементували нормативну базу  України до  Регламентів Евросоюзу . То хто з нас у цьому винуватий?  Два десятки матководів які намагаються не відставати від матководів Европи, які за власний кошт ведуть селекційну роботу, впроваджують сучасні  технологій у матководстві та селекції бджіл. і т.д.  То ми ще й порушники бездарних нормативних інструкцій ?

В міністерстві  нікому це робити, наука в загоні, чвари і розбрат. Дерибан бюджету і тільки.  От і маємо дурнувату писанину у вигляді  переписування старорежимних документів. Не дивуйтеся  написаному. Хіба лише у бджільництві таке? 

Добре хоч маємо сусідів від яких можна щось почерпнути і використати для себе. Беремо  за основу  нормативну базу Евросоюзу та напрацьовуємо матеріал і практику, створюймо нормативну базу, організовуємося в громадські обєднання і  .....спасіння утопаючих, діло рук самих утопаючих.

Прийде час і займемось нормативною базою для галузі бджолярства. поки що ми їм не потрібні, у них "своя свадьба, у нас своя".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Відео-звіт по семінару з селекційної справи

@pr1zZ, Деня я так и не понял что ответил уважаемый Гайдар на твой вопрос по поводу того что сам нарушает ППР? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.01.2015в16:50, Паланочка сказал:

цікаво які будуть коментарії ?? :wave:

Якби мав "то" на папері то була би користь -сходив би до клозету

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Fabro сказал:

Відео-звіт по семінару з селекційної справи

да интересненько было, жаркие дискуссии, все как положено... Вот только как мне показалось воз остался на месте.:unsure:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Fabro сказал:

Деня я так и не понял что ответил уважаемый Гайдар на твой вопрос по поводу того что сам нарушает ППР? 

А я всё понял. Карпатчиков устраивает План Породного Районирования, так как он всё равно не работает. Отменять они его боятся, так как думают, что Карнику и Бакфаст завозят мало и в карманах. А после отмены будут более активно это делать.

Карпатчики предложили изменить это План и сделать спец районы, где будут плем хозяйства, а в остальных обл разрешить использовать только УКРАИНСКИХ ПЧЕЛ. Это так, как я запомнил... 

Представители УС злобно смотрели на Карпатчиков и призывали их соблюдать План районирования...

Все согласились, что нужно создавать изолированные облётники, но делать за свой счет никто не будет. Ждут помощи от Государства.

П.С. В кулуарах согласились, что как-только появится качественный племенной материал УС и Карпатки, от покупок Карники и Бакфаста пчеловоды откажутся.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минуты назад, Виталик К. сказал:

Вот только как мне показалось воз остался на месте.

пока только разговоры, закончатся они работой ? будет ясно по результату сезона. Пока говорить можно только о планах. Да если кто хочет поработать в селекцыи степной или карпатки звоните (0988230091) раскажу о чем речь. Создана рабочая група, в которую вошли как "карпатчики" так и "степовики" .По карпатке можно обращатся к Болюбаш Богдану,(на форуме Богдан 1) он входит в ету групу ,и может ввести в курс дела. Также он занимается организацыей изолированого облетника. По степной обращайтесь ко мне. По степной предварительно запланирована встреча в гадяче всей групы (апрель) для обсуждения дальнейшей работы (плем материал, изолированый облетник и так дальше). По карпатке тоже думаю возможно такая встреча будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, pr1zZ сказал:

П.С. В кулуарах согласились, что как-только появится качественный племенной материал УС и Карпатки, от покупок Карники и Бакфаста пчеловоды откажутся.

 

 Есть два пути решения данной задачи:

- нужно приблизить характеристики УСП к характеристикам Бакфаста;

- можно экстерьерные признаки Бакфаста подогнать под УСП;

  Что то мне кажется, что легче и быстрее сделать второе...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, bercik сказал:

Якби мав "то" на папері то була би користь -сходив би до клозету

Саша, дарма так думаєш.

Якщо тобі, до "кльозету" , і мені, другому, третьому, а чиновникам і тим більше.  Якщо самі не будемо  рухати нашу справу, нікому того не потрібно, і ніхто того робити не буде! Я в цьому переконався після цієї наради.  Справу роблять ті яким це потрібно.Для нас  ця нарада  дещо прояснила.  Ми мали можливість поспілкуватися, вияснили ,.що маємо робити   і що для цього потрібно.  Дуже шкода, що тебе  не було з нами. Пора обєднувати наші зусилля і доводити нашу карпатку до рівня европейської карніки. Тим більше , у нас вже є всі можливості  почати працювати  в програмно-аналітичному комплексі   "beebreed". Для цього потрібно, обєднуватися, і спільно  виводити карпатку в світ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Брониславович сказал:

 Есть два пути решения данной задачи:

- нужно приблизить характеристики УСП к характеристикам Бакфаста;

- можно экстерьерные признаки Бакфаста подогнать под УСП;

  Что то мне кажется, что легче и быстрее сделать второе...:IMHO1:

Брониславович пока не существует у нас людей которые на практике делали подобное, и моглибы осуществить хоть первый хоть второй пункт ;):umora: Но мне всетаки больше нравится первый :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...