Перейти к содержанию

Вокруг пасеки


sij

Рекомендуемые сообщения

Колись бачив старезного вулика на вузьку рамку десь на 200 мм. Цікаво а там який розмір?. Іще: що то за дверцята збоку?
Стандарту там немає.Казав ніби три типурозміри рамок.Хоче перейти на стандартну р.Я погодився зробити йому лежак взамін на старий.Хочу зберегти типу музейного експ. У вулику глуха стеля, доступ до рамок через ті дверцята(геморой страшний).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасіка у сусіда .Вуликам понад 50р. на вузьковисоку рамку.

Колись бачив старезного вулика на вузьку рамку десь на 200 мм. Цікаво а там який розмір?. Іще: що то за дверцята збоку?
У мого родича є один такого типу. Він його називає "слов"янський". Збоку через ці дверці доступ до гнізда. Ставиться біля вулика підставка з розділювачами і спеціальними гачками витягують рамки, якщо треба добратися до останніх. Можете уявити, яка робота при несприятливих умовах, бо коли йде взяток та добра погода та спокійна сім"я, то ще можна миритися, хоча навприсядки працювати не дуже.Особливо катастрофічно, якщо недосвідчений погано з зазорами складе гніздо, а бджоли позабудовують вільний постір. Я думав, що таких вже ніде й нема.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мого родича є один такого типу. Він його називає "слов"янський". Збоку через ці дверці доступ до гнізда. Ставиться біля вулика підставка з розділювачами і спеціальними гачками витягують рамки, якщо треба добратися до останніх. Можете уявити, яка робота при несприятливих умовах, бо коли йде взяток та добра погода та спокійна сім"я, то ще можна миритися, хоча навприсядки працювати не дуже.Особливо катастрофічно, якщо недосвідчений погано з зазорами складе гніздо, а бджоли позабудовують вільний постір. Я думав, що таких вже ніде й нема.
в мене ж такі вулики на вузьку рамку, але вже з наставками і оглядов зверху, ну і збоку дверцята є, а такі "ретро" вулики ще й у нас в селі мона знайти, правда вже без бджіл :)

post-792-1284898631_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думав, що таких вже ніде й нема.

Читав про такі (часом це не вулик Левицького?). Та для музею то просто знахідка. Десь на Форумі бачив оголошення що бджоляр шукає експонати. От тільки на якому та де не пам"ятаю. Проте оголошення бачив недавно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене ж такі вулики на вузьку рамку, але вже з наставками і оглядов зверху, ну і збоку дверцята є

skif, якщо Ваша ласка, детально опишіть все про ці вулики (розміри внутрішні, та рамок). Та навіщо ті дверцята?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

skif, якщо Ваша ласка, детально опишіть все про ці вулики (розміри внутрішні, та рамок). Та навіщо ті дверцята?
коли починав з пасікою, то ще не орієнтувався в типах вуликів, та й нові дорого мені б було робити, поїхав в село збирати старі вулики (таких ще багато), ті що на фото скупляв у різних людей, які робили різні майстри, відповідно розміри усіх не є однакові, різняться сильно по висоті, по ширині більш-менш однакові, розмір рамок 48,5*22 см, висота всередині коливається від 51,5 до 61 см, ширина 24-25, йде по 13-17 рамок+ наставки, стінки у всіх подвійні, між ними мох, відкривши бокові дверцята попадаю у гніздо, дуже зручно весною під рамками таким чином чистити, на тоненьку реєчку набив поперечену і вигортаю все непотрібне, на протязі року фактично більше ними (дверцятами) не користуюсь, на зиму від вулика до дверцят ставлю солом'яні мати далі лен, вроді все, питайте :wave: P. S. тим вуликам що у мене також вже багато років, деякі врятував від гнилої смерті, бджіл у деяких не було вже по 10 і 20 років (а може й більше), стояли майже під дощем, мокли ось цей експонат за 50 грн дістався, від старого залишилось менше половини

post-3-1293182898_thumb.jpg

post-3-1293182914_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такі були у жінчиного діда. Розміри не пам"ятаю, рамка в ширину десь на 200, а то і ні . Дверці з боку це доступ до бджіл. Щоб передивитись усі рамки то потрібно , :hi: усі рамки витягати і складати з боку на під ставку . Не так легко , як у дадані та українському.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

йде по 13-17 рамок+ наставки

На першому знимку виглядає так, що можна надставку ставити? Отже в ті далекі часи вже додумались до надставок! А дверцята Вам дійсно зручні для очистки дна. Та все ж робились вони з метою саме огляду сім"ї. Як Ви гадаєте? Звичайно то все нестандарт. Та для збереження роїв, чи для виводу маток можна використати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На першому знимку виглядає так, що можна надставку ставити? Отже в ті далекі часи вже додумались до надставок! А дверцята Вам дійсно зручні для очистки дна. Та все ж робились вони з метою саме огляду сім"ї. Як Ви гадаєте? Звичайно то все нестандарт. Та для збереження роїв, чи для виводу маток можна використати.
це один і той самий вулик, тільки до і після ремонту; усі такі вулики на наставки йдуть; якщо вже був відкритий верх, то думаю все ж дверцята для очистки використовувались. Один в них недолік - вощину треба все полоску відрізати і знизу "клеїти", а так то нормальні вулики - вже привик :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Та це 100% вулик Левицького :) В мого знайомого є такі,штука класна і для зимовки пдходить на дворі(має товсту стінку) А де саме брали такі і по якій ціні???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Я вже жду не дождусь коли буде весна - улюблена пора року post-1895-1293140875_thumb.jpg post-1895-1293140906_thumb.jpg А це - чим вам не сучасний прапор України post-1895-1293140976_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А це - чим вам не сучасний прапор України

Красиво рапс в цвету представляю какой там аромат стоял
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Красиво рапс в цвету представляю какой там аромат стоял

200 га ріпаку в одному місці. Бджоли залили всі рамки так, що маткам сіяти не було де. Але відкачувати незрілий мед не захотів, а коли запечатали у вуликах було до 20 кг меду - нектар був дуже рідкий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але відкачувати незрілий мед не захотів, а коли запечатали у вуликах було до 20 кг меду - нектар був дуже рідкий.

Вот тут минус лежака без наставки ( я помню-Бортник :hi: )--хотя говорят что мёд с рапса быстро кристаллизуется :IMHO1: разлил бы по таре и накрыл бы марлей что бы излишек влаги испарился , но это уже другая тема
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Фото зроблене у Закарпатті проїздом.Підкажіть,що це за споруда і чи використовують її у наші часи? відредактовано

post-6-1294062449_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

hena, чому не стискуєте фото? Монітора не вистачає, щоб подивитись. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

hena, чому не стискуєте фото? Монітора не вистачає, щоб подивитись. :)
Бракує,мабуть ,знання у мене.Хоча вдома знімок поміщається на чверті екрана.Та й займає він менше 5 МБ.Але за свою світлину,якщо не так,то перепрошую.Адміни,поправте,будьте ласкаві! фото відредактовано. Адм
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

hena, чому не стискуєте фото? Монітора не вистачає, щоб подивитись.

У мене наприклад нормально, Дуже чітке і зрозуміле фото. Тільки дійсно що це? Похоже на середньоазіатську піч.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть,що це за споруда і чи використовують її у наші часи?

Готовимся к новому "Майдану"! :ay:;):wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

hena, чому не стискуєте фото? Монітора не вистачає, щоб подивитись.

І в мене все добре, на пів екрана. Мабуть дійсно піч. А ось для чого? Можна пофантазувати (поки Машіка, чи Славік не пояснять). Знаю, що на Закарпатті популярний будівельний матеріал саман. Думаю, що це піч для обпалювання цегли. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У таких печах чуреки печуть (хліб).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що це піч для обпалювання цегли.

Взагалі думка слушна. Можливо горшки випалюють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю, що на Закарпатті популярний будівельний матеріал саман. Думаю, що це піч для обпалювання цегли.

:hi: Владик, саман сохнет на солнцу сам, я его делал ... :) А це пич для опалювання черепкив, глечикив итд.... Но дана печ на фото давно не використовуеться, стоит как памьятка я так понял... :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про себе я теж подумав про випалювання.Але сувенірної кераміки.Донька з відрядження привезла з Мукачевого дійсно народний витвір.А ще там сири роблять.Коли скуштував,то зрозумів,що насправді треба вважати справжнім сиром! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владик, саман сохнет на солнцу сам, я его делал ... А це пич для опалювання черепкив, глечикив итд.... Но дана печ на фото давно не використовуеться, стоит как памьятка я так понял...

Славік! Дякую за роз"яснення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...