Перейти к содержанию

Выбор места для пасеки


Дмитрий

Рекомендуемые сообщения

Поділітсь знанями як тримати пасіку в лісі? Чи ефективна така пасіка? (ліс переважно хвойний)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки я знаю (практичного досвіду зараз дуже мало) бджілкам потрібні цвітучі рослини, дерева (сади), з хвої вони інколи збирають - але це може бути падевий мід, крім цього їм потрібне (не цілодобове) сонячне освітлення, бажано щоб була вода не далеко, їм прийдеться далеко літати... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я бы с удовольствием в Савранский лес махнул, пасеку бы там поставил...хорошо там!!! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У роки семидесяті мн.ст. наш колгосп тримав три пасіки по 100 з лишком сімей на кожній.Усі розміщалися у лісі,на великих галявинах,з просіками для лету бджіл.Для весняного розвитку ліс,без сумніву,найліпше місце.До того ж затишне,мікроклімат стабільний.Але він мае бути листяний!Чи багато медо-та пилконосів побачиш у бору?І ще одна згадка.Попри непоганий ботанічний склад довкілля,колгоспні пасічники терзали агронома та голову правління,аби ті поблизу точків сіяли буркун,гречку,фацелію.Тепер про подібне можна тільки мріяти :at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ліс переважно хвойний)

Если первоцветы есть, то уже сейчас там много пыльцы... Ну и какой подлесок надо смотреь и выбрать подходящий участок. На днях первые клёны пойдут. И просеки с открытыми полянами должны быть... А в Европе падевый мёд с хвои в чести! Короче, нужен анализ местности.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас под Красным лиманом я видел довольно большие пасеки в лесничестве посреди хвойного леса. Правда там есть лиственные участки вырубки, гари и местность болотистая. Кстати почва там - почти что чистый песок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В лесу должны быть вырубки, основные медоносы: крушына, малина иван-чай, ну и конечно липа- царица :) всех медоносных деревьев

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Мы держали пасеку в городе, потом решили попробовать вывезти на дачу. Дача находится в Крымских горах, там кругом лес. Восновном преобладают буковые, дуб, орешник, кизил, сосны, местами липа, боярышник. Первую зиму пчелы зимовали под открытым небом. Зимовка прошла без потерь. Все семьи по развитию всегда обгоняют тех, которые зимовали в городе(частный сектор, садов очень много). Не смотря на то что растения в этом районе цветут с опозданием на 2 недели, развитие весно просто СУППЕР. Да и пчелы,лесные, выглядят здоровее и бодрее городских :) Весной всегда бурный взяток, иногда даже получалось скачать по 2-3 рамки меда(3й корпус) с семьи. В мае выезжаем на акацию в Херсон, очень выручает так как в этот период у нас нет взятка и сильные семьи могут начать роиться. В начале июля второй основной взяток дает Липушка, очень интенсивный взяток!!! Вобще все зависит от конкретной местности и произростающей на ней растительности, а также от погодных условий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Вивчав місцевий ліс я довго, знайшов вирубку (суцільну) десь 20-30га навколо ліс листяний багато кленів, також з медоносів є малина, інших ціних медоносів більше не виявив, при цьму можна відмінусувати клен бо до 20 квітня в мене сімї ще слабкі тому меду з нього не візьму. Хочу спробувати вивизти десь в перших числах квітня туди кілька сімей, так звати на пробу, щоб подивитись на різницю у розвитку та можливо й бджілки меду там відшукають в досталь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при цьму можна відмінусувати клен бо до 20 квітня в мене сімї ще слабкі тому меду з нього не візьму.

Так Ви меду ні з чого не вызьмете, бо люди взагалі до того не придатні... ;) Не мінусуйте клени - це бджілкам на розвиток - вони візьмуть для себе, потім і Вам принесуть. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивизти десь в перших числах квітня туди кілька сімей, так звати на пробу, щоб подивитись на різницю у розвитку та можливо й бджілки меду там відшукають в досталь.
Впершу чергу в лісі обов,язкові першоцвіти. І буде Вам щастя з раннім розвитком бджол. Бжола лісна комаха і саме ліс швидко відтворює і лікує бджол.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне
А пасеку зачем тащить за собой.Мои друзья живут в городе, а пасека (120-150 семей) у них в сёлах (200 км от города).И проблем не возникает.Конечно, если это 2-3 улика,то тогда место всегда можно найти (хотя бы и на чердаке).Вообще надо исходить из местных условий...В чём конкретно проблема?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне
А пасеку зачем тащить за собой.Мои друзья живут в городе, а пасека (120-150 семей) у них в сёлах (200 км от города).И проблем не возникает.Конечно, если это 2-3 улика,то тогда место всегда можно найти (хотя бы и на чердаке).Вообще надо исходить из местных условий...В чём конкретно проблема?
зараз 3 вулика но хочу розвести до 20 а їздити на таку відстань дороговато пасіка ще не продуктивна
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивизти десь в перших числах квітня туди кілька сімей, так звати на пробу, щоб подивитись на різницю у розвитку та можливо й бджілки меду там відшукають в досталь.
Впершу чергу в лісі обов,язкові першоцвіти. І буде Вам щастя з раннім розвитком бджол. Бжола лісна комаха і саме ліс швидко відтворює і лікує бджол.
вибачте що вмішуюся, но як ви будети охраняти пасіку у лісі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне
А пасеку зачем тащить за собой.Мои друзья живут в городе, а пасека (120-150 семей) у них в сёлах (200 км от города).И проблем не возникает.Конечно, если это 2-3 улика,то тогда место всегда можно найти (хотя бы и на чердаке).Вообще надо исходить из местных условий...В чём конкретно проблема?
зараз 3 вулика но хочу розвести до 20 а їздити на таку відстань дороговато пасіка ще не продуктивна
у вас спитали по люцькі: в чьом проблєма? ви шо - у багатоповерхівку переїхали? і проблематично вулики на балконі поставить? чі шо? а як серйозно - проведіть розвідку місцевості навколо міста. виявіть найсприятливіші за медовою базою території, і розміщуйте десь там пасіку... можна домовитись з якимось родичем, чі кумом... шоб в них на городі десь поставити... чі де там... чі у вас проблема взагалі де їх взагалі на місці поставити? тоді приблизно такі правила: вулики мають стояти так, щоб ранкове сонце їх будило літом якнайраніше, а у обід і на вечір шоб на точку був тіньок... чі шо? ви сформулюйте питання ясніше. хоча у вінницькій області я особисто тяжів би до виставлення пасіки не далі ніж півкілометра від заплави річки, або якого іншого потічка, чі джерела... аби не морочитись з поїнням... і теж: чи є ліс, чи мокро, чи сухо, чи дикі поля, чи орні землі... шо там росте... сосновий ліс, наприклад може бути продуктивним хіба на вирубках... і так далі...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вирубку (суцільну) десь 20-30га

Така велика вирубка може бути добрим медодаєм (для приблизно 20-и сімей) за рахунок малини, іван-чая(кипрей), тощо. Треба спробувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне
А пасеку зачем тащить за собой.Мои друзья живут в городе, а пасека (120-150 семей) у них в сёлах (200 км от города).И проблем не возникает.Конечно, если это 2-3 улика,то тогда место всегда можно найти (хотя бы и на чердаке).Вообще надо исходить из местных условий...В чём конкретно проблема?
зараз 3 вулика но хочу розвести до 20 а їздити на таку відстань дороговато пасіка ще не продуктивна
у вас спитали по люцькі: в чьом проблєма? ви шо - у багатоповерхівку переїхали? і проблематично вулики на балконі поставить? чі шо? а як серйозно - проведіть розвідку місцевості навколо міста. виявіть найсприятливіші за медовою базою території, і розміщуйте десь там пасіку... можна домовитись з якимось родичем, чі кумом... шоб в них на городі десь поставити... чі де там... чі у вас проблема взагалі де їх взагалі на місці поставити? тоді приблизно такі правила: вулики мають стояти так, щоб ранкове сонце їх будило літом якнайраніше, а у обід і на вечір шоб на точку був тіньок... чі шо? ви сформулюйте питання ясніше. хоча у вінницькій області я особисто тяжів би до виставлення пасіки не далі ніж півкілометра від заплави річки, або якого іншого потічка, чі джерела... аби не морочитись з поїнням... і теж: чи є ліс, чи мокро, чи сухо, чи дикі поля, чи орні землі... шо там росте... сосновий ліс, наприклад може бути продуктивним хіба на вирубках... і так далі...
так я переїхав у багато поверхівку я хотівби поставити у лісі, ліс від мене 2-3 км но незнаю як правильно підійти до лісника, і як з охраною у лісі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К леснику подойти с банкой меда, с охраной в лесу - надежда только на себя или на напарника (если будете кочевать, то без надежных напарников "ни как") :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивизти десь в перших числах квітня туди кілька сімей, так звати на пробу, щоб подивитись на різницю у розвитку та можливо й бджілки меду там відшукають в досталь.
Впершу чергу в лісі обов,язкові першоцвіти. І буде Вам щастя з раннім розвитком бджол. Бжола лісна комаха і саме ліс швидко відтворює і лікує бджол.
вибачте що вмішуюся, но як ви будети охраняти пасіку у лісі
Буду там жити. Жартую, буде без охорони. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

під тим лісом знайти село, у селі знайти свою людину, у людини десь поставить. села там нема такого, шоб вулиця була отак: з одної сторони хати, а з другої - той ліс? у лісі без догляду ставити ризиковано, ну це як на мене... скажіть, що за населений пункт, той ваш райцентр - гляну по карті та по космознімках - скажу, які б місця я вибирав у вашому випадку собі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Переїхав з села в районий центр, виникла проблема розміщеня пасіки, городок не виликий :helpme: підкажіть будь ласка щось розумне
А пасеку зачем тащить за собой.Мои друзья живут в городе, а пасека (120-150 семей) у них в сёлах (200 км от города).И проблем не возникает.Конечно, если это 2-3 улика,то тогда место всегда можно найти (хотя бы и на чердаке).Вообще надо исходить из местных условий...В чём конкретно проблема?
зараз 3 вулика но хочу розвести до 20 а їздити на таку відстань дороговато пасіка ще не продуктивна
у вас спитали по люцькі: в чьом проблєма? ви шо - у багатоповерхівку переїхали? і проблематично вулики на балконі поставить? чі шо? а як серйозно - проведіть розвідку місцевості навколо міста. виявіть найсприятливіші за медовою базою території, і розміщуйте десь там пасіку... можна домовитись з якимось родичем, чі кумом... шоб в них на городі десь поставити... чі де там... чі у вас проблема взагалі де їх взагалі на місці поставити? тоді приблизно такі правила: вулики мають стояти так, щоб ранкове сонце їх будило літом якнайраніше, а у обід і на вечір шоб на точку був тіньок... чі шо? ви сформулюйте питання ясніше. хоча у вінницькій області я особисто тяжів би до виставлення пасіки не далі ніж півкілометра від заплави річки, або якого іншого потічка, чі джерела... аби не морочитись з поїнням... і теж: чи є ліс, чи мокро, чи сухо, чи дикі поля, чи орні землі... шо там росте... сосновий ліс, наприклад може бути продуктивним хіба на вирубках... і так далі...
так я переїхав у багато поверхівку я хотівби поставити у лісі, ліс від мене 2-3 км но незнаю як правильно підійти до лісника, і як з охраною у лісі?
нє,ну чули, чи нє? шо за райцентр?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В наших краях є таланти які вулики крали з під хати нето що з лісу Нестрашно вам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В наших краях є таланти які вулики крали з під хати нето що з лісу Нестрашно вам?
Людина,яка не тямить у бджолах до них не полізе.Якщо вже щось і станеться,то майже завжди тут замішані так звані пасічники з найближчої околиці.Не один раз доводилось розслідувати такі справи і часто ноги росли саме звідти :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...