Перейти к содержанию

Улей 14-16 рам 300+145


Ногаец

Рекомендуемые сообщения

Цитата(Kolokol @ 23.2.2015, 9:24) Но таскать надставку полномедную-очень тяжело. Это минус, который перечеркивает все плюсы.

Особенно, если нет помощников.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Kolokol @ 23.2.2015, 9:24) Но таскать надставку полномедную-очень тяжело. Это минус, который перечеркивает все плюсы.

Особенно, если нет помощников.
Может с одной надставки на 16рам нужно сделать две-по 7рам каждая ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(Kolokol @ 23.2.2015, 9:24) Но таскать надставку полномедную-очень тяжело. Это минус, который перечеркивает все плюсы.

Особенно, если нет помощников.
Був би мед. А як його викачати,- сообразим правильно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рут300

Это как?
Но для себя пришёл к выводу -перехожу на Рут300 + надставки 145.

на сколько рамок?
Но таскать надставку полномедную-очень тяжело.

Это минус, который перечеркивает все плюсы. :IMHO1:
прошу вибачення за втручання.ОстаннІм чАсом зовсІм вІдмовився від переміщення наставок.Рамки з медом спокійно вибрав у ящики по 6 шт. переніс куди потрібно.У заміну поставив поставив суш із запасу та 2-3 рамочки із вощиною на выдбудову.Выдкачані рамки у слідуючу наставку для осушки.Ось такий кругообіг.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но для себя пришёл к выводу -перехожу на Рут300 + надставки 145.
Рут300

Это как?
Рут300 - такого в пчеловодстве нет. Есть стандарт: Рут-230, Дадан-300.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора всім форумчанам.Хочу поділитися з Вами та спитати поради. У мене 40 сімей і всі в лежаках на 24 рамки +відділ нуклеусний на 4 рамки в тому ж таки лежаку-надставка на 300 *(10-12)рам.За 4 роки мого стажу результати дуже сильно відрізняються одне від другого щодо медозборів.Бувае, що корпуса позаливають повністю а бувае, що через один і я розумію що все залежить від сили сім'ї Коли починав я думав так- дві сім'ї через перегородку нарощують силу перед взятком,потім об'еднав,матку в нуклеус, щоб можна було рамками з розплодом підсилювати медовик,надставку на лежак(вигляд у такого вулика надзвичайний) і ніби все правильно.А на практиці різні сім'ї по різному перезимовують, не завжди вдается наростити силу сім'ї до взятку.Якщо робиш медовик з двох сімей то частіше за все такі сім'ї більш ройливі та всерівно приносять меду меньше ніж одна сильна сім'я + надставка.Думав про надставку з рамкою на 145 ,думав про запасних маток прошлорічних на відводок від основної сімї.Цікаво як би Ви Гуру нарощували силу сім'ї в 24 рам лежаку коли вийшли бджілки з зими на 5-6 рамках,думаю що надставки мені в цьому році можуть і непригодитися?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на практиці різні сім'ї по різному перезимовують, не завжди вдается наростити силу сім'ї до взятку.Якщо робиш медовик з двох сімей то частіше за все такі сім'ї більш ройливі та всерівно приносять меду меньше ніж одна сильна сім'я + надставка.Думав про надставку з рамкою на 145 ,думав про запасних маток прошлорічних на відводок від основної сімї.Цікаво як би Ви Гуру нарощували силу сім'ї в 24 рам лежаку коли вийшли бджілки з зими на 5-6 рамках,думаю що надставки мені в цьому році можуть і непригодитися?

Питання треба ставити більш конкретно по сроках медозбору. А відносно медовиків, то гадаю, що особливу увагу треба звернути на матку. Або формувати на молоду, або має бути малорійлива. Інакше
Якщо робиш медовик з двох сімей то частіше за все такі сім'ї більш ройливі та всерівно приносять меду меньше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво як би Ви Гуру нарощували силу сім'ї в 24 рам лежаку коли вийшли бджілки з зими на 5-6 рамках,думаю що надставки мені в цьому році можуть і непригодитися?
В мене є кілька лежаків на українську рамку з надставками на 145 За 5 років практики я зрозумів що не обов'язково чекати повного розширення. Наприклад - розширив до 10-12 рамок, цвітуть сади (наприклад) - все, ставлю над гніздом надставочки. Якщо гарна погода = заливають медом. І маємо весняного меду
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По сроках медозбору -мені здаеться що все в природі на Закарпатті прискорилось на один місяць,акація спокійно може бути з 28 квітня по 10 травня,а сади абрикоси та вишні зацвітуть кінець березня та початок квітня. 15 січня був ранній обліт. Відносно медовиків на молоду матку згоден але це стосуеться безпосередньо при формуванні з двох сімей перед медозбором а тепер потрібні заходи по бурхливому розвитку на прошлорічній матці,гірчиця, пилок, тепло,кобальт, це ну + 2 рам розплода при всіх маніпуляціях.Виходить бджіл мало,а корпуса на 300 завеликі а квітень - близько.Вот якби метод Двуматкового спробувати по Озерову або якось так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По сроках медозбору -мені здаеться що все в природі на Закарпатті прискорилось на один місяць,акація спокійно може бути з 28 квітня по 10 травня,а сади абрикоси та вишні зацвітуть кінець березня та початок квітня. 15 січня був ранній обліт. Відносно медовиків на молоду матку згоден але це стосуеться безпосередньо при формуванні з двох сімей перед медозбором а тепер потрібні заходи по бурхливому розвитку на прошлорічній матці,гірчиця, пилок, тепло,кобальт, це ну + 2 рам розплода при всіх маніпуляціях.Виходить бджіл мало,а корпуса на 300 завеликі а квітень - близько.Вот якби метод Двуматкового спробувати по Озерову або якось так
А я вважаю, що проблема не в кількості маток, а в кількості робочої бджоли - тобто в силі сімей. Бджоли "керують" процесом розмноження - скільки вони підготують чарунок - стільки матка і покладе яєць. Якщо сімї по 3 рамки (як у мене на разі) то на акацію я їх не розжену ні з одною ні з двома матками. Краще їх зєднати по дві в одну, а запасні матки відсадити в нуклеуси тоді ще може...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот якби метод Двуматкового спробувати по Озерову або якось так

Про лежаки нічого не знайшов. А по корпусним ось є
Та мій незначний досвід по утриманню двох сімей підтверджує твої спостереження
А на практиці різні сім'ї по різному перезимовують, не завжди вдается наростити силу сім'ї до взятку.Якщо робиш медовик з двох сімей то частіше за все такі сім'ї більш ройливі та всерівно приносять меду меньше ніж одна сильна сім'я + надставка.

Списую це на свої невміння. Адже сам кажеш, що кожного року розвиток і медова база сильно відрізняються. Отже треба вміти пристосовуватись. Та все ж схиляюсь до того що вже сказав. Основна проблема у матках. Саме від них залежить робота об"єднаної сім"ї на ранньому медозборі. І саме головне уникнення роїння. Адже воно якраз і співпадає з раннім взятком. Що каже мій досвід. Не рояться сім"ї з однорічними матками пізнього виводу. Це кінець липня. Мені це добре бо у мене якраз закінчується ГВ. Тобто заміна не впливає на медозбір. Часом залишу їх на другий сезон. Бо дуже вже класно спрацюють. І думаєш що і на слідуючий рік так буде. Дзузьки. Рояться і меду нуль. У мене про такі сроки
спокійно може бути з 28 квітня по 10 травня,а сади абрикоси та вишні зацвітуть кінець березня та початок квітня.

мови немає. Акація з 10-15 травня.
Якщо сімї по 3 рамки (як у мене на разі) то на акацію я їх не розжену ні з одною ні з двома матками.

Ну в мене по 5 рамок. Та всеодно не розжену. Тому роблю вже два тижні стимулюючу підгодівлю. А минулі роки обов"язково після об"єднання у надставку добавляв розплоду з інших сімей. Вони йшли на пізніший взяток. Так робитиму і тепер. Вже кілька років працюю з корпусними. І стоять вони попарно. При виставці відводків посадив окремі у другий корпус. Потім об"єднаю. Та зроблю ще й підсилення льотною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за пораду з липневими матками. А купити рій плюс об"еднання двох сімей на прошлорічних матках - ніяк до акації не розжєнеш?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А купити рій плюс об"еднання двох сімей на прошлорічних матках - ніяк до акації не розжєнеш?

У мене ройова пора починається 1-го травня. Це коли сприятливі погодні умови. Як тепер наприклад. На Закарпатті можливо на два тижні раніше. Тому рій для тебе то реально. Я б його використав шляхом підсилення льотною. Якщо будеш об"єднувати дві то уяви скільки там буде виходити молодої. А вона ж їстоньки просить. Так що не дорахуєшся медку. А так віднеси набік лежак. На його місце рій. І є надія на мед. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

прошу вибачення за втручання.ОстаннІм чАсом зовсІм вІдмовився від переміщення наставок.Рамки з медом спокійно вибрав у ящики по 6 шт. переніс куди потрібно.У заміну поставив поставив суш із запасу та 2-3 рамочки із вощиною на выдбудову.
Вощина з порожніми рамками в перемішку??? І що відтягують?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У заміну поставив поставив суш із запасу та 2-3 рамочки із вощиною на выдбудову.
Вощина з порожніми рамками в перемішку??? І що відтягують?
поставив суш і вощину... що не так ? перечитайте ще раз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У заміну поставив поставив суш із запасу та 2-3 рамочки із вощиною на выдбудову.
Вощина з порожніми рамками в перемішку??? І що відтягують?
поставив суш і вощину... що не так ? перечитайте ще раз.
Мої "ні в жисть" не відтягнуть, аж поки не заллють суші.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рут300

Это как?
Но для себя пришёл к выводу -перехожу на Рут300 + надставки 145.

на сколько рамок?
Но таскать надставку полномедную-очень тяжело.

Это минус, который перечеркивает все плюсы. :IMHO1:
прошу вибачення за втручання.ОстаннІм чАсом зовсІм вІдмовився від переміщення наставок.Рамки з медом спокійно вибрав у ящики по 6 шт. переніс куди потрібно.У заміну поставив поставив суш із запасу та 2-3 рамочки із вощиною на выдбудову.Выдкачані рамки у слідуючу наставку для осушки.Ось такий кругообіг.
Так це ясно, я думаю що багато тпасічників, переносять рамки для відкачки по 6-7, я маю на увазі ситуацію, коли мед ще не зрілий, переносить його порамково немає сенсу, а в основному корпусі в цей час потрібно вивести сім`ю з ройового стану (після акації наприклад), от і вимушений тягать надставку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
5. Когда и как ставите вощину?

Во время формирования отводков. Забираем 3-4 рамки с основных семей, а в замен ставим вощину с двух сторон по краям гнезда. Если в это время есть поддерживающий взяток то пчелы их сразу начинают строить. Если взятка нет то стоят не тронутые до подсолнуха. Ну а во время подсолнуха застраивают все где можно
6. Надставляете ли второй магазин сверху первого или под него?

Пустой магазин ставим только над гнездом(в разрез
10. Правильно ли я понял, что формируете гнезда в зиму в августе?

Нет. Семьи формируем в октябре когда нету росплода
7. Как Вы оцениваете трудоемкость обслуживания своего улья относительно других конструкций? 8. Как боретесь с роением и нет ли тут особых проблем - все таки лежаки? 9. Отводки делаете в десятирамочных ульях с надставкой и шестирамочных улейках - в каких случаях какой используете?

Эти вопросы очень обширные и если для кого то будет интересно то я опишу их в другом посту.
Ответьте пожалуйста по остальным вопросам. Очень интересно!!!!!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Приветствую, что скажите о системе 14 рамкового нижнего корпуса + магазин на 145 рамку? 

 И еще, есть желание попробовать через р\р поставить 2 корпуса на 300 и заселись 2 семьи и туда ставить только надставки? что думаете насчет такого варианта?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

добрый день уважаемые пчеловоды!!!!! прошу совета кто использует данный вид ульев может есть какие то особенности или тонкости содержания пчел в данных ульях достались20-шт по наследству в комплекте улей+одна магазинная надставка в етом году заказал еще по одной надставке на 145-ю рамку главный взяток подсолнух и какая порода претпочтительней для данного типа ульяв заметил что мои местные неохотно идут в надставку может кто использует более двух надставок также интересна технология их использования прошу прощения за много вопросов тапками можно кидать заранее спасибо за советы:hi: 
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, станислав83 сказал:

добрый день уважаемые пчеловоды!!!!! прошу совета кто использует данный вид ульев может есть какие то особенности или тонкости содержания пчел в данных ульях достались20-шт по наследству в комплекте улей+одна магазинная надставка в етом году заказал еще по одной надставке на 145-ю рамку главный взяток подсолнух и какая порода претпочтительней для данного типа ульяв заметил что мои местные неохотно идут в надставку может кто использует более двух надставок также интересна технология их использования прошу прощения за много вопросов тапками можно кидать заранее спасибо за советы:hi: 
 

@nibond когда-то писал о рекордсменах в 16р улье 300+2х145.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, станислав83 сказал:

заранее спасибо за советы:hi: 
 

Я свои такие продал в прошлом году (с одним магазином).  Мне не очень понравилось по сравнению с многокорпусники и лежаком на 20 рам и магазином на 145. М/к удобнее в работе, в 20-ти рамочнике места больше. В хороший взяток приходилось с 16-рамочного на запечатку переставлять в другие улья. А поднимал в магазин практически всегда подъемом рамки с расплодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi:
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ильич (альп) сказав:

В хороший взяток приходилось с 16-рамочного на запечатку переставлять в другие улья.

Це не є недоліком вулика, просто не вистачає ще однієї надставки. З двома надставками на соняшнику 15-16 рамочник виглядає привабливіше лежака на 20 рамок+145: 30х145 проти 20х145  і це вже більш схоже на МК. Крім того, у гнізді не накопичується зайвого меду і відпадає необхідність качати гніздові стільники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, nibond сказал:

Це не є недоліком вулика, просто не вистачає ще однієї надставки. З двома надставками на соняшнику 15-16 рамочник виглядає привабливіше лежака на 20 рамок+145: 30х145 проти 20х145  і це вже більш схоже на МК. Крім того, у знізді не накопичується зайвого меду і відпадає необхідність качати гніздові стільники.

Вполне согласен, но решил переходить на м/к 145. Поэтому проще их было продать (было 3 шт почти новых), чем приспосабливаться, делать еще магазины.

Да и по весу магазин на 15 рам с 35 доски :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...