Перейти к содержанию

Зимовка пчёл на подсолнухе


AnatoliyF

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Незнайка 25 сказав:

 

знаю теж деяких - котрі продавали по 60-70пакетів, а в прошлому році ЗАСЬ, 90%пасіки лягло, причина сонях за 2км від пасіки, а що робить після відкачки 30 кг соняха на круг, досвіду теж зась, от і рахуем "синицю в руках та буслика в небі"":hi:Порахувати чи самі зведіть дебет з кредитом.

Тут не зась.... А ще треба вміти працювати з бджолами....  А нє подивився 3 рази продав фіг зна які пакети і за низьку ціну бо він так дивився... А потім чекає осені щоб дати сероп і  все чекає весни...  І таких багато. 

І пакети такі як ціна. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Незнайка 25 сказал:

мне то не надо разжовывать,как и что, это ребятам с З.У. расскажите.У меня норм.

Догодовував осінню цукром, а сусід повністю пустив в зиму на соняху - з зими вийшли всі і у мене і у нього. А от з Дніпропетровської як брали пакети то казали:- якби в нас зимували так як у вас то було б супер. Я от чесно не розумію - чому в них так погано бджоли зимують?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Догодовував осінню цукром, а сусід повністю пустив в зиму на соняху - з зими вийшли всі і у мене і у нього. А от з Дніпропетровської як брали пакети то казали:- якби в нас зимували так як у вас то було б супер. Я от чесно не розумію - чому в них так погано бджоли зимують?

Бо там бджоли зношенені в шент. І зимівля на 3-4 вулочки це стандарт. Тай вних медовий напрямик і так недбають за сім'ї  як на західній.

Пропала  сім'я  на західній  пакети купиться або відводок сам зроблю. 

А у нас пропала сім'я  і все....  Втратили весь  всі вкладення  в цю сімю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Незнайка 25 сказал:

 

знаю теж деяких - котрі продавали по 60-70пакетів, а в прошлому році ЗАСЬ, 90%пасіки лягло, причина сонях за 2км від пасіки, а що робить після відкачки 30 кг соняха на круг, досвіду теж зась, от і рахуем "синицю в руках та буслика в небі"":hi:Порахувати чи самі зведіть дебет з кредитом.

Откачал  более  50 кг.  на семью чистейшего подсолнуха.   10-15 %  семей те что при перевозке домой оказались полегче  дал  по  6-9 литров  сиропа .  остальные зимуют на чистейшем мёде с подсолнуха. проблем нет  и это  более  200 семей.      раньше  на  зиму  очень уплотнял. сейчас  не  сокращаю.  зимуют на  полном гнезде 10 рам.  не  зависимо  от  того  сколько  рамок занимает клуб. 

17 часов назад, Серж 82 сказал:

 А от з Дніпропетровської як брали пакети то казали:- якби в нас зимували так як у вас то було б супер. Я от чесно не розумію - чому в них так погано бджоли зимують?

Ну  есть  такой  подвид  пчеловодов -- летний пчеловод.   пчёлы у них  живут  с  весны и до осени- зимы .  потом  пчёлы у них  улетают в  тёплые  края  или погибают.  обычно  причиной пропажи  является  сглаз  соседа. или  же  соседские пчёлы.   Весной  эти  пчеловоды  мигрируют  на  западную  в  поисках дешёвых  пакетов.

  • Подобається 13
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 6
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2018 в 20:24, Незнайка 25 сказал:

90%пасіки лягло, причина сонях за 2км від пасіки

У нас у посушливі роки у вуликах на зиму залишається практично лише соняшниковий мед - зимують добре. У 2008 році сильна засуха все літо. До соняшника підгодовували сиропом, у вуликах пусто. Соняшниковий мед був дуже густий. Після соняшника теж нічого не було, все вигоріло. На зиму пішли на чистому соняшнику. Коли формували гнізда на зимових рамках внузу, де не запечатаний мед - суцільний твердий кристал.  Гнізда складали дуже щільні і добре утеплили. Зимою у середині клуба тепло  і мед стає м'яким, бджоли його можеть їсти  Всі 110 сімей вижили.

То ж шукайте інші причини гибелі бджіл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимівля на соняшниковому меді краща чим зимівля на цукровому. Але на весні після першого обльоту або на початку березня заливати із чайника медову ситу для того щоб бджолам була вода якою можна розрідити закристалізовані корми. По периметру клуба кристалізація може буди сильною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2018 в 21:51, Серж 82 сказал:

Догодовував осінню цукром, а сусід повністю пустив в зиму на соняху - з зими вийшли всі і у мене і у нього. А от з Дніпропетровської як брали пакети то казали:- якби в нас зимували так як у вас то було б супер. Я от чесно не розумію - чому в них так погано бджоли зимують?

 Не раз розмовляв з людьми в яких бджоли пропали після зімовки на соняшнику

Як що хорошо допитаться виходило що винуватий не сонях, а його кількість на рамкі.

Є така невелика але дуже важна особливість зімовки на соняшнику ,рамка з медом повина бути запечатана.

Не запечатані ячейки з підсонухом бистро кристалізуются

Мед з соняшника залишати на зіму не під кінець взятку авось щось пренесуть .

А залишить  в середині, а краще в началі взятку корпус на зіму повністю печатний.

А оте авось викачать . Друг який казав що багато меду у гнізді послухав , каже уже третій год сімьї перестали осипатся зімой

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я сколько занимаюсь пчёлами, всегда пускаю пчёл на чистом подсолнухе. Сахар никогда на пасеке не применял, раньше не кормил потому что сам нищий был, а сейчас уже лень. Бывали года, что какое то количество семей гибло, не из за подсолнечникового мёда, а из за отсутствия его под конец зимовки и клеща. Как то в молодости, попробовал оставить пчёлам на зиму майского мёда(книжек начитался) но после того, как моль эти рамки взяла в плотную паутину, больше этим не страдаю.

  • Подобається 10
  • Дякую 4
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Дід мене змалку учив - на першій качці меду залишати з кожного боку по 1 рамці травневого меду, на другій (сонях+різнотрав,я) - ще по одній, на третій (сонях) - ще по одній. За його технологією я втрачав робочий простір аж на 6 рамок у й так обмеженому лежаку. Тому й врожай у 50 кг з вулика для нього був хорошою нормою. До речі, коли приймав від нього пасіку 7 років тому (з 30 вуликів живими дісталось 9), то у декілька з них були окутані сумнозвісною павутиною молі...

У 2016 році я відмовився від остачі  "першої ступені" рамок, але на 2-3 качці мед залишав (що теж вважав нераціональним). Зимівля вдалася - 2 сім,ї, та й ті змістилися вбік, виїли корм та заклякли на пустих рамках хоч на іншій половині були повномедки.

Минулого року лишав мед тільки з останньої качки (чистий сонях) і результат зимівлі ніяк не змінився (відхід 6% з причини, описаної у 2016р).

Чи це може наші місцеві миколаївські бдоли звикли до таких "знущань"?:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Sashko сказал:

Дід мене змалку учив - на першій качці меду залишати з кожного боку по 1 рамці травневого меду, на другій (сонях+різнотрав,я) - ще по одній, на третій (сонях) - ще по одній

Цей метод колись  і ми пробували. Але у лежаках після  відкачки соняшника часто матка не іде на пусті рамки, а виїдають повномедні і засівають їх, хоча вони крайні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Проблему зимовки решает пленка сверху но это противоречит вопросу о вентиляции ! Решение проблемы зимовки сахар ! Покормили (умеренно ) и спи спокойно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
Конечно может,он же может позволить и купить весной тот десяток ,который в зимовке от засахаренных или падевых кормов в роение ушел.А еще лучше обосранные гнезда чистить и вытягивать за уши ту оставшуюся жменю А крупной замена кормов выгодна и на разнице все затраты сезона окупаются еще и на отдых пчеловоду останется
Вот ну как тут не подумаешь что человек что не пет или не курит, если такой бред несет . Кто в зиму засахаренные обосранные рамки ставит если их в приншепи не может быть. Если в зиму оставляем мед тот сто наносили летом или же качаем и закармливаем.
Не ну точно что то веселенькое , а потом пишем всякую етесь .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не хочу тут рассказывать ,что и к чему . Сахар можно конечно оптом ,ну мелкое не как . Вы же не поедете на завод за летками?
Мелкий пасечник сахар может и не покупать, знали Вы такое ,мед оставить и много других ньюансов .
Если хотите узнать больше жтзнь подскажит или тут есть эксперт который Била Гейца за пояс затыкнет ,( шутка).

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ну да, куча дослідів, що падь шкодить, що цукор краще соняха. Багато хто на форумі і використовують цукор. А я ж починаю , маю гратися, витратити років так 20 щоб мені дійшло, що люди правду кажуть. Як можна рахувати сторожів, не рахуючи вулики? Я про те, що припучтимо 50 вуликіа людина сама тримає, якщо додати ще 100 то хіба це не витрати на сторожа та грузчиків? І які там 100? Я далекий від підрахунків але думаю вуликіа 20 вистачить на оплату праці, при тому ще 80 працюватимуть на вас. Якщо вам прибуток дає 1 вулик, чому не даватиме 300-500? Так пахати треба як раб, але і прибуток в рази вищий
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, blek-269 сказал:

Кто в зиму засахаренные обосранные рамки ставит если их в приншепи не может быть.

Не может быть чего.Подсолнуха который в рамках станет брусом,пади. Что весной не будет следов поноса и гибели пасеки в зимовке после таких замечательных кормов.Будет еще и как.Вы то может и профи ,но только почему то ваш район лидер области по покупке пакетов и каждый год.Даже окрестные районы выручили в этом году покупкой пакетов и пчелосемей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну да, куча дослідів, що падь шкодить, що цукор краще соняха. Багато хто на форумі і використовують цукор. А я ж починаю , маю гратися, витратити років так 20 щоб мені дійшло, що люди правду кажуть. Як можна рахувати сторожів, не рахуючи вулики? Я про те, що припучтимо 50 вуликіа людина сама тримає, якщо додати ще 100 то хіба це не витрати на сторожа та грузчиків? І які там 100? Я далекий від підрахунків але думаю вуликіа 20 вистачить на оплату праці, при тому ще 80 працюватимуть на вас. Якщо вам прибуток дає 1 вулик, чому не даватиме 300-500? Так пахати треба як раб, але і прибуток в рази вищий
А Вы попообуйте и будет извесно одно число и другое ,в теме промышленые пасеки я давал ответы и задавал вопросы , сторож да ,а логистику куда, а инвентарь куда ,а время куда и много много куда . И без этих куда ,надо деньги.
На счет меда подсолнечного. Тут был Метролог ( царство небесное) ,у нас сним были жаркие споры на этот счет .
Лично мое мнение когда мало п/ с ,можго кормить я от этого отошел ,мед время не забирает . А чтобы зимовать на подсолнуху надо зимомовать на сжатом гнизде ,но это другая тема . Это про мед и цену .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, blek-269 сказав:

А Вы попообуйте и будет извесно одно число и другое ,в теме промышленые пасеки я давал ответы и задавал вопросы , сторож да ,а логистику куда, а инвентарь куда ,а время куда и много много куда . И без этих куда ,надо деньги.
На счет меда подсолнечного. Тут был Метролог ( царство небесное) ,у нас сним были жаркие споры на этот счет .
Лично мое мнение когда мало п/ с ,можго кормить я от этого отошел ,мед время не забирает . А чтобы зимовать на подсолнуху надо зимомовать на сжатом гнизде ,но это другая тема . Это про мед и цену .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

так ці ж проблеми і у малих пасічників є, дивні аргументи. меду у мене не багато, тому про реалізацію я не кажу, а от куда дівати корпуси, куди інвентар... це якраз моя проблема. ви ж один раз щось збудували і воно вам служить для корпусів, для меду, рамок, інвентаря, сховища, різниця тільки у обємах. яка різниця хто був на форумі??? чому майже всюду написано що на соняху важкувата зимівля, і тільки наші кажуть у мене все добре. вони зимують, та так зимують, все ж таки мед а не нафту їдять. у мене в тому році теж на соняху зимували але це не аргумент. можу хнайти статистуку в процентах, по зимівлі на соняху, сумніваюся, що ви так заморочувалися з такими дослідами, адже вибірку треба велику робити, та і все це має бути при одникових умовах

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, blek-269 сказав:

Вот ну как тут не подумаешь что человек что не пет или не курит, если такой бред несет . Кто в зиму засахаренные обосранные рамки ставит если их в приншепи не может быть. Если в зиму оставляем мед тот сто наносили летом или же качаем и закармливаем.
Не ну точно что то веселенькое , а потом пишем всякую етесь .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

у мене було, що бджоли опоносилися, і ладно там я, перша зимівля, був на пасіці де 200 сімей, чомусь також рамки опонешені знаходив. може якщо у вас все добре, не значить що у всіх так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, BezGmo сказав:

по зимівлі на соняху, сумніваюся, що ви так заморочувалися з такими дослідами, адже вибірку треба велику робити, та і все це має бути при одникових умовах

Якщо безольотний період місяців 3-4, а між ними є обльоти, то можна зимувати і на соняху. А коли, як минула зима, у нас безобльотний період наближався до6 місяців, то тільки сироп. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так ці ж проблеми і у малих пасічників є, дивні аргументи. меду у мене не багато, тому про реалізацію я не кажу, а от куда дівати корпуси, куди інвентар... це якраз моя проблема. ви ж один раз щось збудували і воно вам служить для корпусів, для меду, рамок, інвентаря, сховища, різниця тільки у обємах. яка різниця хто був на форумі??? чому майже всюду написано що на соняху важкувата зимівля, і тільки наші кажуть у мене все добре. вони зимують, та так зимують, все ж таки мед а не нафту їдять. у мене в тому році теж на соняху зимували але це не аргумент. можу хнайти статистуку в процентах, по зимівлі на соняху, сумніваюся, що ви так заморочувалися з такими дослідами, адже вибірку треба велику робити, та і все це має бути при одникових умовах
Давайте в другую тему есть такая ,еажись зимовеа на посолнухе или немного по другому.
Зимую не первый год на подсолнухе и пакетов не покупаю . Разницы не вижу. Вы стучитесь и откроют дверь ,тут про это дело не одну страницу про писали . Вы пробуйте и и результат будет .
Как говорил Чингисхан --- Боишься не делай , сделал не сожелей .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, blek-269 сказав:

Давайте в другую тему есть такая ,еажись зимовеа на посолнухе или немного по другому.
Зимую не первый год на подсолнухе и пакетов не покупаю . Разницы не вижу. Вы стучитесь и откроют дверь ,тут про это дело не одну страницу про писали . Вы пробуйте и и результат будет .
Как говорил Чингисхан --- Боишься не делай , сделал не сожелей .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

ви просто описали, те що я сказав

" і тільки наші кажуть у мене все добре. вони зимують, та так зимують, все ж таки мед а не нафту їдять. "

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ви просто описали, те що я сказав
" і тільки наші кажуть у мене все добре. вони зимують, та так зимують, все ж таки мед а не нафту їдять. "
Я не чего не описываю ,а просто делаю и зимую.
Много говорят ,но не пробовали и что тогда можно говорить ,о чем речь если неделал ,а так слухи

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, blek-269 сказав:

Я не чего не описываю ,а просто делаю и зимую.
Много говорят ,но не пробовали и что тогда можно говорить ,о чем речь если неделал ,а так слухи

Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

слухи, це сказав дядя Вася з іншого села. а коли це в книжках описане, кожен дослід задокументований, це вже не слухи. все як завжди. омшанник зло, сироп зло, ще треба відмовитися від вуликів, та загнати бджіл в дупла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

слухи, це сказав дядя Вася з іншого села. а коли це в книжках описане, кожен дослід задокументований, це вже не слухи. все як завжди. омшанник зло, сироп зло, ще треба відмовитися від вуликів, та загнати бджіл в дупла
Я так понимаю Вы только не давно тут на точку ,тут писанлось и переписано что книги не кто не корректировал уже не одно десяти летие ,а просто перепечатывают .
Пример в книге пишут что надо закармливать в начале августа факт ,факт . А я мед начинаю качать ,так что делать?
Я же пишу читаем пробуем делаем выводы ,а не так Обсе.

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, blek-269 сказав:

Я так понимаю Вы только не давно тут на точку ,тут писанлось и переписано что книги не кто не корректировал уже не одно десяти летие ,а просто перепечатывают .
Пример в книге пишут что надо закармливать в начале августа факт ,факт . А я мед начинаю качать ,так что делать?
Я же пишу читаем пробуем делаем выводы ,а не так Обсе.

Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

я не про технологію закормки кажу, а вплив соняшника  та сиропу на бджолу, яка йде в зиму і її весняний розвиток, є конкретні цифри   і я не брався розказувати про те, що раніше взяток був менший, це тут ні до чого

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я не про технологію закормки кажу, а вплив соняшника  та сиропу на бджолу, яка йде в зиму і її весняний розвиток, є конкретні цифри   і я не брався розказувати про те, що раніше взяток був менший, це тут ні до чого
Ну тогда к нам и расскажете про цыфры, может кто послушает ,а кто и пошлет ,о собенно у кого больше сотни . Вы не слышете меня надо в другую тему я не могу перенести пишу со смартфона ,а Вы цыфры.
Все только за мед больше не очем

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...