Перейти к содержанию

Моя перша зимівля. Поради початківцям


Рекомендуемые сообщения

А саме зимівлю по дві сім"ї через перегородку для лежаків вважаю найкращою. Перевірено роками. І меду менше їдять і весною швидко силу набирають. :ay:
навів на думку : треба буде спробувати через перегородку (майбуть краще взяти москітку, а не метал) відводки з захмареними матками. Якщо вони туляться до перегородки як по пів клуба, то під перегородку повномеду потім ізолятор і далі рамки. А з іншої сторони дзеркально тобто так само. Тому, що маю прецедент ( я вже писав учора в "Осінь-зима" покинули один ізолятор з двох у вулику.
Живець, ото ж бо. От через це я й побоююсь тих захмарень. Ліпше весною вивести маток. Все одно бджіл для старту десь же треба брати... :dntknw:
Тільки допишіть же, Серый555, що то в зимівнику. Бо не маючи досвіду, хлопці можуть добре начудити. А саме зимівлю по дві сім"ї через перегородку для лежаків вважаю найкращою. Перевірено роками. І меду менше їдять і весною швидко силу набирають.

Вы правы,пчёлы стоят в недостроенном гараже.Зимовником назвать тяжело,но всёравно сверху не капает и с боков не дует.В лежаки по две семьи посадил первый раз.Четыре семьи на сжатом гнезде были по 5рамок,вот и решил не рисковать .Посмотрим что получится,всёравно с десяток лежаков стоят без дела.
Думаю, Серый555, що надовго залишитесь прибічником цього методу зимівлі. Я пару раз пробував зимувати у приміщенні. Але прийшов до думки, що лише малосильним ліпше зимувати у приміщенні. А решта у мене всі на вулиці.Колись робили експеременти. І було доведено науковцями, що ті сім"ї, які зимують на вулиці,- стають більш витривалими і швидше нарощують силу весною. Cosmox, ну, а підігрівати сім"ї зимою - недопустимо. Можете спровукувати надранній засів, що не бажано. Це можливо робити лише після першого обльоту та очистки і скорочення гнізд. Бджоли холоду не бояться, а лиш сирості та голоду. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОбровоЛ, так я семьи не подогреваю, я не даю опускаться температуре в помещении ниже -3 градусов с начала холодов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А саме зимівлю по дві сім"ї через перегородку для лежаків вважаю найкращою. Перевірено роками. І меду менше їдять і весною швидко силу набирають. :ay:
навів на думку : треба буде спробувати через перегородку (майбуть краще взяти москітку, а не метал) відводки з захмареними матками. Якщо вони туляться до перегородки як по пів клуба, то під перегородку повномеду потім ізолятор і далі рамки. А з іншої сторони дзеркально тобто так само. Тому, що маю прецедент ( я вже писав учора в "Осінь-зима" покинули один ізолятор з двох у вулику.
у мене 2 слабенькі відводки зимують в лежаку,перегородку робив так з рейки 10х20мм вертикально зробив рамку,в рамку по центру решітку з комбайна закріпив і з обох боків оббив грубою мішковиною по краях оббив разиною щоб щільніше до стінок вулика була.Так-як відводки дуже слабенькі вулик обклеїв ППС відводки прижав утепленими заставними,зверху потолочин фольгоізол і пінопласт. Новорічні заморозки спокійно пережили,клуби коло передньої стінки сподіваюсь перезимують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОбровоЛ, так я семьи не подогреваю, я не даю опускаться температуре в помещении ниже -3 градусов с начала холодов.
Ну, це вже краще, але теж зайве. Бджоли холоду не бояться. Колись у Сибіру були знайшли роя, що посилився під гіллям ялини, прямо на відкритому повітрі. Й прожив він там, пока його не забрали, не менше двох років,- визначили по кольору стільників. А морози там в ті роки були нижщі - 30С. Ось і робіть свої висновки. :ay:
у мене 2 слабенькі відводки зимують в лежаку,перегородку робив так з рейки 10х20мм вертикально зробив рамку,в рамку по центру решітку з комбайна закріпив і з обох боків оббив грубою мішковиною по краях оббив разиною щоб щільніше до стінок вулика була.Так-як відводки дуже слабенькі вулик обклеїв ППС відводки прижав утепленими заставними,зверху потолочин фольгоізол і пінопласт. Новорічні заморозки спокійно пережили,клуби коло передньої стінки сподіваюсь перезимують.
Юрий Н , перегородку ліпше і простіше робити із звичайного тонкого ДВП. Метал у вулику не дуже доречний. А при такій перегородці дві сім"ї найчастіше створюють клуб біля перегородки,- ніби то одна сім"я.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОбровоЛ, так я семьи не подогреваю, я не даю опускаться температуре в помещении ниже -3 градусов с начала холодов.
Ну, це вже краще, але теж зайве. Бджоли холоду не бояться. Колись у Сибіру були знайшли роя, що посилився під гіллям ялини, прямо на відкритому повітрі. Й прожив він там, пока його не забрали, не менше двох років,- визначили по кольору стільників. А морози там в ті роки були нищі - 30С. Ось і робіть свої висновки. :ay:
у мене 2 слабенькі відводки зимують в лежаку,перегородку робив так з рейки 10х20мм вертикально зробив рамку,в рамку по центру решітку з комбайна закріпив і з обох боків оббив грубою мішковиною по краях оббив разиною щоб щільніше до стінок вулика була.Так-як відводки дуже слабенькі вулик обклеїв ППС відводки прижав утепленими заставними,зверху потолочин фольгоізол і пінопласт. Новорічні заморозки спокійно пережили,клуби коло передньої стінки сподіваюсь перезимують.
Юрий Н , перегородку ліпше і простіше робити із звичайного тонкого ДВП. Метал у вулику не дуже доречний. А при такій перегородці дві сім"ї найчастіше створюють клуб біля перегородки,- ніби то одна сім"я.
Я теж вагався ставить металеву чи москітну але ризикнув,вона ізольована від бджіл товстою мішкоиною з обох боків, повітря у них спільне а це всеж таки тепліше.Для сильних сімей холод не страшний а для таких слабчків як у мене гадаю що погано.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж вагався ставить металеву чи москітну але ризикнув,вона ізольована від бджіл товстою мішкоиною з обох боків, повітря у них спільне а це всеж таки тепліше.Для сильних сімей холод не страшний а для таких слабчків як у мене гадаю що погано.

Я между семьями поставил рамку с натянутой в нутри сеткой, не москиткой а строительной(плетёная наподобее как с лески).Заставные в семьях только с одной стороны,между семьями только сетка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж вагався ставить металеву чи москітну але ризикнув,вона ізольована від бджіл товстою мішкоиною з обох боків, повітря у них спільне а це всеж таки тепліше.Для сильних сімей холод не страшний а для таких слабчків як у мене гадаю що погано.

Я между семьями поставил рамку с натянутой в нутри сеткой, не москиткой а строительной(плетёная наподобее как с лески).Заставные в семьях только с одной стороны,между семьями только сетка.
Серый555, треба було б подвійну сітку, бо можуть в такому разі бути деякі проблеми. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж вагався ставить металеву чи москітну але ризикнув,вона ізольована від бджіл товстою мішкоиною з обох боків, повітря у них спільне а це всеж таки тепліше.Для сильних сімей холод не страшний а для таких слабчків як у мене гадаю що погано.

Я между семьями поставил рамку с натянутой в нутри сеткой, не москиткой а строительной(плетёная наподобее как с лески).Заставные в семьях только с одной стороны,между семьями только сетка.
У моих также одна утеплённая заставная.А какой размер ячейки у строительной сетки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОбровоЛ, так я семьи не подогреваю, я не даю опускаться температуре в помещении ниже -3 градусов с начала холодов.
Ну, це вже краще, але теж зайве. Бджоли холоду не бояться. Колись у Сибіру були знайшли роя, що посилився під гіллям ялини, прямо на відкритому повітрі. Й прожив він там, пока його не забрали, не менше двох років,- визначили по кольору стільників. А морози там в ті роки були нищі - 30С. Ось і робіть свої висновки. :ay:
Как пример: А я знаю бомжа который 5 лет зимует на улице... И жив... Меня не интересуют экстримальные условия выживания пчел. Я хотел бы, чтобы мои подопечные чувствовали себя максимально комфортно. Это мои первые пчелы и первая зимовка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОбровоЛ, так я семьи не подогреваю, я не даю опускаться температуре в помещении ниже -3 градусов с начала холодов.
Ну, це вже краще, але теж зайве. Бджоли холоду не бояться. Колись у Сибіру були знайшли роя, що посилився під гіллям ялини, прямо на відкритому повітрі. Й прожив він там, пока його не забрали, не менше двох років,- визначили по кольору стільників. А морози там в ті роки були нищі - 30С. Ось і робіть свої висновки. :ay:
Как пример: А я знаю бомжа который 5 лет зимует на улице... И жив... Меня не интересуют экстримальные условия выживания пчел. Я хотел бы, чтобы мои подопечные чувствовали себя максимально комфортно. Это мои первые пчелы и первая зимовка.
Cosmox, той факт я навів лише для того, щоб показати, що бджоли не бояться холоду. І лишнє тепло їм шкідливе. Знаю всі переживання Ваші, сам через них проходив не раз. Та й зараз теж переживаю за зимівлю своїх бджіл, хоч це вже й п"ятий десяток моїх з ними зимівель. Ось тому й роз"ясняю Вам так дохідливо, а Ви, бачу ще й ображаєтеся... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это не правильно, на улицу тоже летки настежь, и это не моё мнение, это аксиома.
При всем уважении. Не существует такой аксиомы. Если летки при зимовке на улице были открыты, то нужно учитывать еще много факторов о которых стоит говорить. Ветер в леток при -19 например. На Ваш взгляд это нормальная зимовка? В книгах прошлого века в коллективных хозяйствах всегда были предусмотрены зимовники. Мой дед сносил все семьи в погреб. Также подкармливали осенью и выставляли весной где-то две трети от 30 семей. При 4 семьях 1/3 погибших это очень большой провал
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это не правильно, на улицу тоже летки настежь, и это не моё мнение, это аксиома.
При всем уважении. Не существует такой аксиомы. Если летки при зимовке на улице были открыты, то нужно учитывать еще много факторов о которых стоит говорить. Ветер в леток при -19 например. На Ваш взгляд это нормальная зимовка?
А как вы думаете сетка в дне ( сетчатое дно)при -32? ( соответственно защищены от сквозняков) это нормально? да и кстати, книги прошлого века и мій дід робив - то таке, часто не работает. И второй вопрос- сколько выделяется влаги , при съедании 1кг мёда?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Могу ошибаться, но сетка в дне, как я понимаю, предусматривает пленку сверху. Тут немного другой подход в движении воздуха внутри улья. Тяжелый влажный воздух и углекислый газ выходят через сетку в дне. У меня, как я понимаю, теплый воздух поднимается и выходит через верхний леток и вентиляционные отверстия в крыше. Спорить не буду, практического опыта "0". А теоритического из книг много, но как-то все сумбурно в голове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это не правильно, на улицу тоже летки настежь, и это не моё мнение, это аксиома.
При всем уважении. Не существует такой аксиомы. Если летки при зимовке на улице были открыты, то нужно учитывать еще много факторов о которых стоит говорить. Ветер в леток при -19 например. На Ваш взгляд это нормальная зимовка? В книгах прошлого века в коллективных хозяйствах всегда были предусмотрены зимовники. Мой дед сносил все семьи в погреб. Также подкармливали осенью и выставляли весной где-то две трети от 30 семей. При 4 семьях 1/3 погибших это очень большой провал
Летки настежь - аксиома. А от ветра и солнца щитки из плёнки или чего либо пристеплерите или на крайняк шифером прикрыть. Сетка в дне: если на улице - закрывал от прямого ветра - обставлял рубероидом, обкладывал соломой, обсыпал снегом или чем либо чтобы под улей не дуло.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Могу ошибаться. А теоритического из книг много, но как-то все сумбурно в голове.
Воооот, после такого ответа можно и поговорить. Есть у нас тема по вентиляции , там были великие баталии, в принципе там много инфы, но и воду отгрести прийдётся. После первой зимовки и увидев своём дадане айсберги льда , понял что чего то не то с вентиляцией. Короче ,начал трусить литературу но всё не то, просмотрел форумы и на болгарском форуме нашёл шикарную статью, в которой всё расписано.Статью найти не могу , в теме всё есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это не правильно, на улицу тоже летки настежь, и это не моё мнение, это аксиома.
При всем уважении. Не существует такой аксиомы. Если летки при зимовке на улице были открыты, то нужно учитывать еще много факторов о которых стоит говорить. Ветер в леток при -19 например. На Ваш взгляд это нормальная зимовка? В книгах прошлого века в коллективных хозяйствах всегда были предусмотрены зимовники. Мой дед сносил все семьи в погреб. Также подкармливали осенью и выставляли весной где-то две трети от 30 семей. При 4 семьях 1/3 погибших это очень большой провал
Cosmox, Бджоли доброї сім"ї восени самі запрополісовують більші льотки,- оце точно вже аксіома. Вулики треба ставити з наклоном вперед. Тоді і рештки не будуть затримуватися у ньому і сирість витікатиме. Бо при споживанні 1 кг меду, про що запитував Ігор,- повинно виділитися 1 кг води з теплом,- теж аксіома! Щодо зимівлі на вулиці. Зимував у приміщенні , здається, лише раз,- це вже опісля служби на флоті. Ну, а до служби теж і підігрівав, і утепляв, а бджілки бувало й не переживали. А за останні років з двадцять, що зимую на вулиці, втатив сімей 5-6 всього. І то через експеременти з перезимовкою найменшої (критичної) кількості бджіл. Вона, при зимівлі окремо, межує на позначці 3-4 рамки. Менше чотирьох рамок у зиму пускати окремо не варто,- згинуть не маючи можливості утворити надійний клуб. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Серый555, треба було б подвійну сітку, бо можуть в такому разі бути деякі проблеми.

Извените.был сутки на работе,не мог ответить. :hi: Когда объеденял подумал,если прогрызут сетку то вместо двух слабых получится одна сильная.
У моих также одна утеплённая заставная.А какой размер ячейки у строительной сетки?

Размер ячейки 3 мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад наведывался к подопечным с фонендоскопом. Сидят очень тихо и на стук реагируют не громко. Один улей открыл и пчелы сидят посередине немного ближе к летку. Вижу это все через потолочину, где задняя пол крышы - это мет. Решетка, а передняя фанера с двумя летками для кормушек. Ульи такие купил в Киеве, пр-во Харьков. Смущает расстояние между рамками и потолком без холстика и пленки, хотя по бокам рамок стоят диафрагмы. Ну и еще летки открыл "аксиома"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад наведывался к подопечным с фонендоскопом. Сидят очень тихо и на стук реагируют не громко. Один улей открыл и пчелы сидят посередине немного ближе к летку. Вижу это все через потолочину, где задняя пол крышы - это мет. Решетка, а передняя фанера с двумя летками для кормушек. Ульи такие купил в Киеве, пр-во Харьков. Смущает расстояние между рамками и потолком без холстика и пленки, хотя по бокам рамок стоят диафрагмы. Ну и еще летки открыл "аксиома"...
Cosmox, та віддаль (її дехто називає вуликовою) між рамками і стелинами грає велику роль у створенні повітряних потоків, при яких з клубу виділяється з паром волога. А її виходить звідти рівно стільки, скільки з"їдено меду. Ну, а те що " пчелы сидят посередине немного ближе к летку",- на даний час свідчить ,що зимівля у них проходить сито і їх не потрібно ні годувати , а ні тривожити аж до першого весняного обльоту. Бо бджоли, за звичай, рухаються від льотка вгору і до задньої стінки. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Ну ось, наче б то пережив мій єдиний вулик першу зиму. Відкрив у минулі вихідні тільки для того, щоб покласти корм- цукровий сироп. Бджоли були дуже цим невдоволені, декілька навіть встигли вилетіти, за ті півхвилини, що я клав пакета, потім весь час гули. Огляд не робив. Через плівку було видно трохи капель вологи по куткам вулика. Відкрив ширше льотки. Потеплішає, тоді огляну детальніше і буду детальніше відписуватись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Ну ось, наче б то пережив мій єдиний вулик першу зиму. Відкрив у минулі вихідні тільки для того, щоб покласти корм- цукровий сироп. Бджоли були дуже цим невдоволені, декілька навіть встигли вилетіти, за ті півхвилини, що я клав пакета, потім весь час гули. Огляд не робив. Через плівку було видно трохи капель вологи по куткам вулика. Відкрив ширше льотки. Потеплішає, тоді огляну детальніше і буду детальніше відписуватись.
Leopold, Вітаю з успішно складеною зимовою сесією! Ліпше було б почистити гніздо при першій-ліпшій погодній нагоді і добре утеплити. А льотки не варто сильно розширювати - на прохід двох - трьох бджіл і достатньо (в залежності від сили сім"ї) і пока до теплих днів цього достатньо, щоб не зазнати крадіжок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

обнаружил в одном улее, что матка сеет по краям, а центральные рамки пустые? чтобы это могло быть? в остальных все ок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

обнаружил в одном улее, что матка сеет по краям, а центральные рамки пустые? чтобы это могло быть? в остальных все ок
Можливо сильно розширив гніздо і воно розділилось?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

подскажите кто как утепляет улья? И еще одно кто утепляет фольгоизолом?как зимуют и как конденсат?очень много воды весной? Чем посоветуете утеплять улья

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чем посоветуете утеплять улья
Ничем :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Моя перша зимівля. Поради початківцям

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...