Перейти к содержанию

Школа-семінар "За рентабельну пасіку"


didvasil

Рекомендуемые сообщения

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Бджолярський Круг і Дослідна «Пасіка «Діда Василя» організовує проведення 40-годинної школи-семінару «За рентабельну пасіку» з 8 по 12 грудня 2014 р. в готельному комплексі «Водограй», адреса: с. Борщів, Баришівський р-н, Київська обл. (68-й км. на трасі «Київ – Харків» - менше 1 год. від Києва автобусами і маршрутками Харківського і Сумського напрямків). До участі запрошуються (допускаються) пасічники зі стажем не менше 10 років і пасікою більше 50 б/р. Ключові теми: «Технології пасічникування» ( «затравочні» лекції В.Малихіна, А.Подрізана (кочівля), В.Нагорнюка (на промисловій пасіці більше 1000 б/р), О.Комісара, П.Дяченка…. ; «Хвороби бджіл» (Т.Єфіменко , зав. лаб. патології бджіл, П.Дяченка); «Продукти бджільництва» (В.Соломки, В.Малихіна, А.Бажина, закупівельник …). Приймаються побажання та пропозиції (наприклад, є пропозиція провести одну проварню питного меду (повний цикл до постановки на бродіння)). В програмі три вечірні зустрічі: з директором ННЦ інст. ім. П.І.Прокоповича О.Галатюком ; з Президентом СПУ Л.Вередом ; з Головою Гільдії медоварів України В.Барабашем. Про побут та гроші: проживання в номерах(зТВ) на 2 особи по 125 грн/д, є полулюкси і люкси, баня…; 3-хразове харчування від 125 грн, конференц-зал з мультимедійником круглодобово (беріть фільми, фото…). Оргвнесок 1000 грн. Після повідомлення про включення в групу перераховується аванс в сумі 250 грн на картку Приватбанку № 5577 2129 1953 1601 Соломка Олена Василівна. Повний розрахунок при реєстрації. Заявки приймаються по тел. 0984002742, 0501648852, Соломка Василь Олексійович ("ДіД Василь")

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ох "ДіД Василь" всіх ошарашив своїм останнім повідомленням! Аж "мову відняло" у форумчан. І чому немає ніяких обговорень? А минуло вже більше доби!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ох "ДіД Василь" всіх ошарашив своїм останнім повідомленням! Аж "мову відняло" у форумчан. І чому немає ніяких обговорень? А минуло вже більше доби!
Що тут обговорювати, якщо нас відмели поганою мітлою. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво як будуть провіряти кількість бджолосімей та бджолярський стаж? Хоча думаю що це не головне, і впевнений що такої перевірки не буде. Також не сподобався наказовий тон повідомлення:

До участі запрошуються (допускаються) ...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також не сподобався наказовий тон повідомлення:

Есть повод проверить чувство юмора. ;) Вы случаем не из Тернополя?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ох "ДіД Василь" всіх ошарашив своїм останнім повідомленням! Аж "мову відняло" у форумчан. І чому немає ніяких обговорень? А минуло вже більше доби!

особисто мені немає інтересу.
Ключові теми: «Технології пасічникування» ( «затравочні» лекції В.Малихіна, А.Подрізана (кочівля)

нічого нового не почую :IMHO1: , і некочую.
В.Нагорнюка (на промисловій пасіці більше 1000 б/р)

мені це не цікаво бо моя пасіка на порядок менше і збільшуватись до 1000 не маю бажання і тим більше можливості.
О.Комісара, П.Дяченка…. ; «Хвороби бджіл» (Т.Єфіменко , зав. лаб. патології бджіл, П.Дяченка);

маю вароатоз і років з 10 непамятаю ніяких інших хвороб якіб були помітні..... взагалі тема цікава , але тільки в теоретичному плані. для мене.
«Продукти бджільництва» (В.Соломки, В.Малихіна, А.Бажина, закупівельник …).

цікаво та покищо для мене не актуально , по причині іншої спрямованості пасіки.
Приймаються побажання та пропозиції (наприклад, є пропозиція провести одну проварню питного меду (повний цикл до постановки на бродіння)).

для мене не цікаво , бо для себе я вже вмію , а на продаж не роблю. особисто для мене не актуально. взагалі мій шлях у медоварінні міг бути і інший , я в 2012 отримав 3 місце і грамоту , а медалі так і не дісталось, надалі це відбило і бажання приймати участь в наступних конкурсах , і як результат бажання до медоваріння пропало.
В програмі три вечірні зустрічі: з директором ННЦ інст. ім. П.І.Прокоповича О.Галатюком ; з Президентом СПУ Л.Вередом ; з Головою Гільдії медоварів України В.Барабашем.

З Галатюком ми зустірчались в Умані. почули про трутнів які носять воду ,і про маток иом в польщі по 20 злотих, реально так стоять матки нелідні . крім того на питання - бажання відповідати у директора немає , а при спробі їх поставити знаходяться ті хто закриває вам рота , бо це ж директор. :dntknw: До директора є багато питань і таких які він не тільки міг би а і повинен виконати , та нажаль в мене склалося така думка що ми тільки плутаемося під ногами, а ще більше після прочитання книги "Таємниці бджолиної селекції" де Хижа говорить до нас пасічників «Перед тим, як постукати до когось у двері, подумай, чи ти там потрібний». В.Хижа «ТАЄМНИЦІ БДЖОЛИНОЇ СЕЛЕКЦІЇ» ст48. Веред позитивний , і зним би було про що поговорити, для мене особисто.. З Барабашем , про медоваріння писав вище.
Оргвнесок 1000 грн.

....... :dntknw: і це все тільки моя думка :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ох "ДіД Василь" всіх ошарашив своїм останнім повідомленням! Аж "мову відняло" у форумчан. І чому немає ніяких обговорень? А минуло вже більше доби!
Що тут обговорювати, якщо нас відмели поганою мітлою. :)
Да ладно ,чего только стоят доклады Вереда и Галатюка ,я готов заплатить чтоб их больше не слышать :umora: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

....... :dntknw: і це все тільки моя думка :IMHO1:
Артём,но ведь тебя там и не ждут ,потому что у тебя не
пасічники зі стажем не менше 10 років і пасікою більше 50 б/р.
Или у тебя 51 семья :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть повод проверить чувство юмора.
Ви думаєте що він жартує?
Вы случаем не из Тернополя?
... :UA:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви думаєте що він жартує?

Я думаю это в продолжение темы о профи - пчеловодах. Мы слишком часто жалуемся, что наши интересы никто не хочет представлять. Вот прекрасная возможность наглядно показать, что профи не способны даже собраться вместе, не то что генерировать какие-то идеи самостоятельно. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не способны даже собраться вместе

Невже для того, щоб зібратися обов"язково платити тисячу грн? :ah: А може- час ще не настав? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Или у тебя 51 семья opr06K9J.gif

зараз 36 , 50 в планах було , але через 2 потрави пасіки в цьому сезоні не вдалось здійснити розширення в повному обсязі. :wave: зате стаж у мене більше 20 років ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, почему 50? Интерсно узнать как вычислялся "уровеь".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ох "ДіД Василь" всіх ошарашив своїм останнім повідомленням! Аж "мову відняло" у форумчан. І чому немає ніяких обговорень? А минуло вже більше доби!
Що тут обговорювати, якщо нас відмели поганою мітлою. :)
Шановні колеги! Ніякої дискримінації немає. Якщо пілотний проект «школи-семінару» буде вдалим (перш за все за оцінкою учасників), то можна буде провести «школу» для групи зі стажем від 3-х до 10 р і від 10 б/р. (з відповідними змінами в програмі). в термін 9 -13 лютого. А можна і для бджолярів з пасіками більше 100 б/р (теж з «рихтованою» програмою) десь на березень місяць. Дані про стаж і пасіки «НА ВІРУ» і перевірятись не будуть – просто чоловік «сяде не в свої сани» - заняття будуть іти строго по програмі! В 2012 і 2013 рр.мною проведено три (!) 40-годинні семінари в Казахстані (те, що вони вдалися підтверджується пропозицією проведення аналогічного семінару зимою 2015 р.) Досвід їх проведення дозволяє врахувати певні недоліки в їх організації. А саме: від неоднорідності аудиторії по кваліфікації потерпали всі і «профі», і «аматори» і «лектори»; кількість учасників була завелика як для семінару (більше 60 чол. на кожному). (Відбір учасників був проведений Союзом пасічників по конкурсу). Через «строкатість» аудиторії мені прийшлось по ходу семінарів «рихтувать» програми і переорієнтовувать «лекторів» (всі наші пасічники за моїми рекомендаціями; половина занять була моїми). Затратну частину по «лекторах» (транспорт, готель, харчування, гонорари по 100 S на добу кожному…) взяв на себе Союз пасічників Казахстану і в мене з цього приводу голова не боліла. В калькуляції ж нашого проекту «левова» частка оргвнесків з групи до 20 чол (більше непродуктивно) іде саме на залучення висококваліфікованих лекторів ПО ПРОГРАМІ. Сьогодні зустрічався: з Т.Єфіменко (згода), В.Нагорнюком (згода на його пасіці в Обухівському районі), А.Бажиним (експортер, згода), О.Галатюком (згода на зустріч ввечері поза програмою), Л.Вередом (згода на зустріч ввечері поза програмою), В.Барабашем (згода на зустріч ввечері поза програмою). Раніше досягнуті домовленості з В.Малихіним і О.Комісаром. Готовий розглянути конструктивні зауваження та пропозиції шанованого мною Точка до публікації інф. повідомлення в часописах . З повагою!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через «строкатість» аудиторії мені прийшлось по ходу семінарів «рихтувать» програми і переорієнтовувать «лекторів»

Что в вашем выступлении будет такого, что не подойдет для пчеловодов с менее 50 п\с?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кстати, почему 50? Интерсно узнать как вычислялся "уровеь".
Результат вивчення та обробки сотень (!) анкет за 10 років (див. нижче) та з досвіду, проведення десятків зустрічей з пасічниками України (і не тільки), аналіз тем Точка, де є ВСІ необхідні для аналітики дані (за що і вам особисто вдячний) Анкета учасника зібрання бджолярів «Бджолярський Круг» (відповідати на всі пункти не обов’язково - то на Ваш розсуд) Прізвище, ім’я та по-батькові (повністю) ___________________________ _______________________________________________________________ Вік_____________________ Телефон_______________________________ Поштова адреса ________________________________________________ Стаж у бджолярстві_______кількість сімей та інше __________ Спеціалізуюсь на збиранні бджолиних продуктів ____________________ ______________________________________________________________ Мета участі в зібранні ___________________________________________ Які у Вас проблеми_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Як пропонуєте (збираєтесь) їх вирішувати______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Ваша оцінка і пропозиції щодо: А) бджіцльництва в Україні____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Б) громадських організацій (Спілки, Братства, Гільдії медоварів…)_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ В) бджолярської преси_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Г) нашого зібрання (чи так?, що не так?)______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Д) теми, дати і місця проведення майстер-класу (є попередні побажання: «Механізація на пасіці», Градежзьк, 1-2 травня) Е) всього іншого (чого душа болить?...)____________________________________________________________________________Підпис
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

б/р

що таке б/р може хто розшифрувати ? я розумію що тут мова йде про сімї , та абрівіатура непіддаеться :dntknw::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що таке б/р може хто розшифрувати ?

Бджолородины- пчелосемьи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолородины- пчелосемьи.

дякую . :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так розумію, "бджолородини".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через «строкатість» аудиторії мені прийшлось по ходу семінарів «рихтувать» програми і переорієнтовувать «лекторів»

Что в вашем выступлении будет такого, что не подойдет для пчеловодов с менее 50 п\с?
Щоб зрозуміти про що йдеться в цитованій фразі пропоную співставити між собою програми для учнів першого та другого класу (або двох інших суміжних класів) загальноосвітньої школи. А для прикладу, яка може бути реакція аудиторії до 100 пасічників на запитання: "А шо таке на теплий занос?". - 30 сек на запитання, 30 сек на негативну реакцію залу, 1 хв на відповідь. 2 хв Х 100 чол = 200 хв. Загалом витрачається більше 3-х годин чужого часу на те щоб поповнити пробіл в знаннях одного... Першокласникиі в другий клас, як правило, не допускаються...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В калькуляції ж нашого проекту «левова» частка оргвнесків з групи до 20 чол (більше непродуктивно) іде саме на залучення висококваліфікованих лекторів ПО ПРОГРАМІ.

Я могу понять оплату Малыхину В.Е.,который пострадал от боевых действий в зоне АТО или Комисару А.Д.,который уже пенсионер и хоть какую-то добавку к пенсии получит. А вот экспортер Бажин уже тоже обнищал,что так нуждается в гонорарах. Да и какие планируются суммы гонораров. Еще возникает вопрос. А почему деньги надо перечислять на карточку дочери организатора? Или это по примеру Гайдара у которого дочка ведет финансовую сторону.Но там понятно. У них бизнес. А здесь? Или как в известном стихотворении"Откуда дровишки? Из леса везтимо. Отец рубит,а я отвожу"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку треба від конфронтації переходити до співпраці.Фермеру допомогти грошима у придбанні безпечних препаратів.

Це дорога в нікуди. Як і між ким розділити витрати? Як на рахунко кочовиків. В решті решт - це може створити неприємний прецендент. Ще такого в світі немає, щоб платили фермеру пасічники - створимо ноу-хау. :) Насправді - держава повинна створити закони і умови виконання, щоб фермер не міг і остерігався потравити бджіл.
Людей може зблизити тільки спільність інтересів і ширше від дня сьогоднішнього мислення.Ви платите не фермеру.Ви робите внесок у чисте довкілля і убезпечуєте своїх бджіл. Складаємо вартість середньої за силою б.родини,відкачаного буцім-то з ріпаку 10 л (умовного) меду,додаемо сюди ж кілограм зібраного ніби -то пилку...В моїх конкретно умовах це десь 1300 грн.За умови,що фермер обробить ріпак безпечною хімією.Якщо ж ні--пасіка моя у,скажімо ,15 вулиуів,ляже.1300*15=19500 грн.Почухавши потилицю,погоджусь виділити десятину глитаю-фермеру,хай купить,що треба і не губить опосередковано пасіку... Стосовно держави...Ефемернішого ніж вона Гаранта СВОГО слова і вчинка ще не бачив :IMHO1: Я попереджав,що менталітет гальмуватиме.Якщо вже й "просунуті" громадяни України цього не бачать,то чого чекати від пересічного бджоляра у гумових "калошах"... :dntknw:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво як будуть провіряти кількість бджолосімей та бджолярський стаж? Хоча думаю що це не головне, і впевнений що такої перевірки не буде. Також не сподобався наказовий тон повідомлення:
До участі запрошуються (допускаються) ...
Дякую за зауваження. На Точок подавалось для обговорення - в часописах буде "запрошуються". В темі зранку було два зауваження, яких зараз немає (очевидно адміністрація вважає їх для мене образливими. І вони дійсно такі). Йдеться про те що запропонований мною проект - "лохотрон". Незважаючи на те, що один з оппонентів хронічний "несимпатик" "Діда Василя" (мається на увазі "прісний" "крімпчел") я вважаю що в наш вік суцільних лохотронів сумніви (а не обвинувачення) "а чи мене не дурять?) доречні і мають право на обговорення. Для тих хто вміє рахувати я надав всі необхідні дані. Всі лектори цінують свій час (непогано заробляють, а тому "недешеві" та і їх побут і транспортні розходи на сьогодні "ой...") (додатково повідомляю про закладені в калькуляції "риски" в 25%, як то інфляція, падіння гривни, недобір (неявка) учасників до 20 чол. Окрім того я чітко виклав ідею хорошого, на мій погляд, проекту і подав ВСІ необхідні для його організації і проведення дані, навіть прізвища лекторів, по яких може бути складена програма. Чітко викладені застереження. Тематична частина неодноразово "обкатана". Фінансова НІ. Хто бажає здійснити цей чи йому подібний проект -прошу. Не скажу, що буду радий, бо йшов я до цього роки, але у випадку успішного проведення вами заходу (на думку учасників) згадайте і мене грішного...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Людей може зблизити тільки спільність інтересів і ширше від дня сьогоднішнього мислення.Ви платите не фермеру.Ви робите внесок у чисте довкілля і убезпечуєте своїх бджіл. Складаємо вартість середньої за силою б.родини,відкачаного буцім-то з ріпаку 10 л (умовного) меду,додаемо сюди ж кілограм зібраного ніби -то пилку...В моїх конкретно умовах це десь 1300 грн.За умови,що фермер обробить ріпак безпечною хімією.Якщо ж ні--пасіка моя у,скажімо ,15 вулиуів,ляже.1300*15=19500 грн.Почухавши потилицю,погоджусь виділити десятину глитаю-фермеру,хай купить,що треба і не губить опосередковано пасіку... Стосовно держави...Ефемернішого ніж вона Гаранта СВОГО слова і вчинка ще не бачив opr06K9M.gif Я попереджав,що менталітет гальмуватиме.Якщо вже й "просунуті" громадяни України цього не бачать,то чого чекати від пересічного бджоляра у гумових "калошах"... opr06K94.gif wink.gif

в цьому році маю вже досвід. по цій справі , зі слів орендаря який обробив ріпак і після чого посипались сімї , він купив дешевший препарат щоб зекономити , раніше купував безпечний для бджіл , чесно признався що зекономленні гроші якраз війдуть в ту суму яку він виплатить нам за відшкодування , а це 500 грн на бджолосімю , в селі 350 з лишнім сімей (точну цифру не памятаю) от і подумайте про яку десятину ви говорите. наші заробітки це краплина в морі. В тому щоб бджола не посипалась зацікаленість фермера ( розумного) не менше ніж бджоляра , бо це запилення. а заробіток у фермера на порядок вищий від бджоляра і хто кого дотувати повинен ?? бідний багатого ? чи навпаки ?
Окрім того я чітко виклав ідею хорошого, на мій погляд, проекту і подав ВСІ необхідні для його організації і проведення дані, навіть прізвища лекторів, по яких може бути складена програма. Чітко викладені застереження. Тематична частина неодноразово "обкатана". Фінансова НІ.

Ідея непогана , просто це далеко не для всіх , що можливо і добре бо чим однорідніша група тим ефективніше буде працювати. Надіюсь у вас все вийде і наділі будуть і ще такі проекти , де і я для себе знайду потрібне. На даний час мене цікавить матководство,ШЗ ,селекція, і практична розробка програми селекції в Україні.
Откуда дровишки? Из леса везтимо. Отец рубит,а я отвожу"

Не так давно на опф ви точок паскудили на чому світ стоїть ..... "не плюй в кирницю з якої ще будеш пити " в часності було вами стверджено що в тему "Будущее Украини" недопускають за національною ознакою що є неправда , вами була висловлена думка що точківці не мають права бути присутніми на опф і ще багато чого в цьому дусі ..... постає питання ... ви поміняли свою думку ? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...