Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
ДобровоЛ

Оцінка якості виведених маток

Recommended Posts

що на науковообгрунтовану оцінку якості маток поставлено хреста

що ви хотіли цим сказати ?
Відчувається,що матководи зацікавлені гнати вал а там хай трава не росте.

по чому відчувається ?
Радий був би почути коментар науковців зі школи Гайдара.

булоб цікаво. доречі 30 в інституті можна буде поставити питання по цьому до Субота Ю.В. - зав. відділом селекції і репродукції українських степових бджіл ННЦ «Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича».

булоб цікаво. доречі 30 в інституті можна буде поставити питання по цьому до Субота Ю.В. - зав. відділом селекції і репродукції українських степових бджіл ННЦ «Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича».
Науковці, Артеме, вважають за нижче їх достоїнства спускатися до розмов з нами. Ці ж публікації аж ніяк їм у залік не підуть. По-старинці, публікації у періодиці потрібні їм, але ж ніяк не дискусії хоча б тут, у нас на форумі. Edited by ДобровоЛ

Науковці, Артеме, вважають за нижче їх достоїнства спускатися до розмов з нами. Ці ж публікації аж ніяк їм у залік не підуть. По-старинці, публікації у періодиці потрібні їм, але ж ніяк не дискусії хоча б тут, у нас на форумі.
Думку поділяю повністю. І,Паланочко,не сприймайте вийнятково на свою адресу.Ви шукаєте себе у маткарстві,а десятки ділків вже зробили з цього свій бруднуватий бізнес.Я саме про них. :hi:

І,Паланочко,не сприймайте вийнятково на свою адресу

добре ;)
Ви шукаєте себе у маткарстві,а десятки ділків вже зробили з цього свій бруднуватий бізнес.Я саме про них. opr06K93.gif

я тут доречі тему - опитування створив http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=9660&st=0 у нас є багато продавців маток , але немає інструмента який би контролював хочаб відповідність заявленній породі.

у нас є багато продавців маток , але немає інструмента який би контролював хочаб відповідність заявленній породі.

Пересічному пасічникові, як мені нещодавно повідомила авторитетна людина в бджільництві, "до лампочки" якої породи в нього бджоли і які там кубітальні індекси... Головний критерій - кількість товарного меду за сезон, успішна зимівля і т.д... Хоча мені особисто дуже цікаво провести такі випробування.
  • Like 1

Как говорил один хороший пчеловод : " Оця матка приперла 90 кг меду ,а ця 100 кг " При вопросе, а что за порода пчёл у вас ,только сдвинул плечи.Про кубитальный индекс естественно он тоже не знал

• Like 1

Пересічному пасічникові, як мені нещодавно повідомила авторитетна людина в бджільництві, "до лампочки" якої породи в нього бджоли і які там кубітальні індекси... Головний критерій - кількість товарного меду за сезон, успішна зимівля і т.д... Хоча мені особисто дуже цікаво провести такі випробування.

мені теж цікаво, але я думаю що таких хто цікавиться що він купує і що в нього літає по пасіці достатньо багато.
Про кубитальный индекс естественно он тоже не знал

це говорить про рівень знань нашого бджільництва. переважна більшість бджолярів навіть не знає що то таке. :IMHO1:
  • Like 1

це говорить про рівень знань нашого бджільництва. переважна більшість бджолярів навіть не знає що то таке. :IMHO1:
I бiльшiсть ця перевищуе мабуть 95 %

Мико,піпл хаває...Але ж,купуючи матку за 150 грвень,я хочу знати за що виклав гроші.

Мико,піпл хаває...
Значит вы Гена относитесь к тем везунчикам 5 %. Я к сожалению к ним не отношусь. Я в большинстве 95 %

з відсотками це до UkrStep він всі відсотки знає ;):umora:
  • Like 1

Але все ж велика матка завжди вселяє більше надії. :ay:
Вы очень справедливо написали :az: Надежду вселяет, но не более того... Думаю, это связано с общечеловеческим качеством - желанием получить за свои кровнозаработанные по максимуму. Мне думается, что прямых признаков оценки качества матки по внешнему виду нет и быть не может. Если оценивать статистическое количество (например 1000 маток), то, возможно, удастся получить достоверные результаты, что матки массой тела 210мг имеют лучшую на 11% яйцекладку, чем матки с массой 180 мг. (все цифры с потолка). Но не следует забывать, что для оценки данной конкретной матки эти данные не применимы.

Мико,піпл хаває...
Значит вы Гена относитесь к тем везунчикам 5 %. Я к сожалению к ним не отношусь. Я в большинстве 95 %
Романыч,на пипла вы не похожи.Есть караптки,бекфаст,карницкие... Значит отбор ведете,не надеетесь на добрых дядюшек с их котиками в мешках.

Думку поділяю повністю. І,Паланочко,не сприймайте вийнятково на свою адресу.Ви шукаєте себе у маткарстві,а десятки ділків вже зробили з цього свій бруднуватий бізнес.Я саме про них. :hi:
Шо то, друже, Вы сильно наезжаете на матководов. Мне не известна Ваша история приобретения маток, которая навела Вас на такие мысли, но обобщать не справедливо. Ни один известный мне матковод не заинтересован в производстве маток с низкими ХПП. А сказки, про перегруженные воспиталки и прочие приколы, связанные с неземной жадностью матководов - это зачастую продукт нерадивых пасичников :at: Кстати, недавно ознакомился с тезисами книги Тизлера 2014г, любезно предоставленными для всеобщего обозрения нашим коллегой Дмитрием Гриньковым. Там есть момент, где говорится о существовании такого явления, как беспричинная тихая смена качественной матки спустя некоторое время после ее успешной подсадки. То есть, бывают ситуации, когда и матковод и пчеловод сработали на 5 баллов, а карта так лягла, что результат всё равно негативный.

...Там есть момент, где говорится о существовании такого явления, как беспричинная тихая смена качественной матки спустя некоторое время после ее успешной подсадки. То есть, бывают ситуации, когда и матковод и пчеловод сработали на 5 баллов, а карта так лягла, что результат всё равно негативный.
DrBee, І це теж буває. І ніяка оцінка якості вже тут не допоможе. Якщо бджіл матка чимось не влаштовує, - вони її обов"язково змінять і ніщо цьому не завадить,- це як Отче наш. Edited by ДобровоЛ

а карта так лягла, что результат всё равно негативный.

Так коллектив просто против. Не любит она его...

Молодая, только вышедшая матка начала сеять по несколько яиц в одну ячейку. Это просто плохая матка или у этого могут быть еще какие-то причины?

• Like 1

Молодая, только вышедшая матка начала сеять по несколько яиц в одну ячейку. Это просто плохая матка или у этого могут быть еще какие-то причины?

Так бывает с молодыми, в течении пары дней "научиться".
  • Like 1

Ей хоть есть куда сеять? Свободных ячеек достаточно?

Первая причина - недостаточно молодой пчелы для ухода за расплодом и подготовкой ячеек для засева. Остальное уже тут сказали. Матка хорошая.
  • Like 2

Якісна із відомим родоводом, перевірена на кладку матка, й коштувати повинна відповідно.:IMHO:

• Like 2