Перейти к содержанию

Оцінка якості виведених маток


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Терзают меня смутные сомнения. Не помню уже, матка карники пешец черная как смола, и ножки вроде такие же черные. Весной посмотрю.

Дещо передивився в лірератуі і про опис матки краінки не знайшов . Також не знаходив опис або фотограію ( Досконалу ) і трутня карпатянки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-1784-1418411845_thumb.jpg post-1784-1418411971_thumb.jpg Пахомович ось матки карніки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пахомович ось матки карніки

Я не маю нічого проти. Просто в літературі (наукові) опису матки краінки не зустрів . міжіншим поліська (середньоруська ) також темна .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Терзают меня смутные сомнения. Не помню уже, матка карники пешец черная как смола, и ножки вроде такие же черные. Весной посмотрю.

Дещо передивився в лірератуі і про опис матки краінки не знайшов . Також не знаходив опис або фотограію ( Досконалу ) і трутня карпатянки.
Пахомичу, нагадайте весною, я Вам це зроблю вже персонально.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пахомичу, нагадайте весною, я Вам це зроблю вже персонально.

Я нічого не маю проти кольору матки , Є різні фотографії маток . Я зовсім не заперечую хто шо має, але в мене є запитання- хто має яскраві фотограії чистопородних трутнів (купляти не буду)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пахомичу, нагадайте весною, я Вам це зроблю вже персонально.

Я нічого не маю проти кольору матки , Є різні фотографії маток . Я зовсім не заперечую хто шо має, але в мене є запитання- хто має яскраві фотограії чистопородних трутнів (купляти не буду)
Ну, Пахомич, не хочете,- гора з плеч. А що Ви скажете взагалі про перше бонітування маток?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да и вообще, плодовитость матки сильно не на прямую влияет на количество расплода :IMHO1:
Конечно. На количество расплода влияет количество молодых пчел, которые могут ухаживать за этим расплодом.
А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування? Як і хто це робить. Хто ж забажає викласти тут з цього приводу достатньо аргументовані міркування? Хотілося б почути істинних матководів. З вдячністю чекаємо на сміливців. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування?
Головне знати походження,і візуально оцінити матку.Вага не завждидає позитивні результати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування?
Головне знати походження,і візуально оцінити матку.Вага не завждидає позитивні результати.
Дочинець, а Ви, Василію, на колір ніжок матки все таки ж звертаєте увагу?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування?
.......,і візуально оцінити матку.......
Дочинець, а Ви, Василію, на колір ніжок матки все таки ж звертаєте увагу?
візуально оцінити матку.Це означае не лише колір ,а й постановку ніжок,(карпатка має павукоподібну постанову),а також форма тіла ,крила ,та інші ознаки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування?
.......,і візуально оцінити матку.......
Дочинець, а Ви, Василію, на колір ніжок матки все таки ж звертаєте увагу?
візуально оцінити матку.Це означае не лише колір ,а й постановку ніжок,(карпатка має павукоподібну постанову),а також форма тіла ,крила ,та інші ознаки.
Дочинец, словом, я так зрозумів, що саме всебічна візуальна оцінка і є основною при їх оцінках. :ay: Та ішого я й не сподівався.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А все ж, яким чином можна бонітувати маток у перші два-три дні після народжування , крім зважування?
Головне знати походження,і візуально оцінити матку.Вага не завждидає позитивні результати.
Маю підозру,що бульшість наших матковивідників про існування торзіонних ваг навіть не підозрюють.Пане Василю,а Ви їх маєте? Світлину до студії! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю підозру,що бульшість наших матковивідників про існування торзіонних ваг навіть не підозрюють.Пане Василю,а Ви їх маєте? Світлину до студії! :hi:
І що якщо мають ваги.Як зважування маток впливае на їх якість.Тим більше що не кожна велика матка якісна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тим більше що не кожна велика матка якісна.

Згоден. + в різний період життя матка має різну вагу і її коливання дуже пристойні. І не рідко буває що сім"я передова по всім ознакам, а на матку соромно глянути ))). А буває ходить як жолудь завбільшки а толку від того ніякого :IMHO1: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тим більше що не кожна велика матка якісна.

Згоден. + в різний період життя матка має різну вагу і її коливання дуже пристойні. І не рідко буває що сім"я передова по всім ознакам, а на матку соромно глянути ))). А буває ходить як жолудь завбільшки а толку від того ніякого :IMHO1: .
Тоді спростуйте мою думку:не кожна мала матка-- якісна! :umora: І що за розмови про велику-малу?Йдеться про стандартні величини.Для карпатянки ще в 1978 р.Технічними Умовати вона окреслена межами 185--205 мгм.Перш ніж відіслати матку замовнику,ви мусите її важити і вагу вказувати. У тих же Умовах словосполученями"матка мала","матка велика" не оперували :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тим більше що не кожна велика матка якісна.

Згоден. + в різний період життя матка має різну вагу і її коливання дуже пристойні. І не рідко буває що сім"я передова по всім ознакам, а на матку соромно глянути ))). А буває ходить як жолудь завбільшки а толку від того ніякого :IMHO1: .
Дочинец та Коновал Антон, отут з Вами повністю згоден. Але все ж велика матка завжди вселяє більше надії. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Перш ніж відіслати матку замовнику,ви мусите її важити і вагу вказувати.
А де Ви взяли таку норму.І що тоді якщо я зважу,вкажу вагу матки.Матка під час пересилки схудне ,Ви її дома переважите і скажите що матковод Вас обманув.Щось я в закордонних паспортах на маток небачив щоб вказували вагу ,при тому що ціна матки в декілька разів більша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а тут ось пишуть що по масі маток можна оцінювати навіть спадкові якості маток. Для чого вести селекцію і відбір , якщо можна просто поважити маток. ;):wave: "Чтобы избежать указаных недостатков Пилипенко ВП была предложенна методика ускоренной оценки маток по потомству. Она основиваэтся на установленной тесной положительной взаимосвязи с медовой продуктивностю семей, яйценосностью маток, а также массой неплодних маток (взвешеных сразу после выхода из маточников), числов яйцевых трубочек в их яичниках и размером тела. Поетому было предложенно оценивать наследственные особенности семей рекордисток по массе их маток дочерей. Поетой методике, в свое время, били оценени чистопородние матки основоположницы широко известних линий 61,62, ы 69 которые приумножыли славу карпатских пчел. Она проста , и ее легко применять на практике." Пасека Полищук. Гайдар.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а тут ось пишуть що по масі маток можна оцінювати навіть спадкові якості маток. Для чого вести селекцію і відбір , якщо можна просто поважити маток. ;):wave:
Можна перед виходом маток зменшити температуру в інкубаторі,або маточники поставити в слабший відводок щоб їхбджоли недогріли, тоді матки вийдуть набагато важчі,але побачимо яка буде їх якість. Ніхто не каже що матка повинна бути мала,але якщо пасічник мае деякий стаж роботи з бджолами то він легко може візуально визначити яка матка по величині без всяких зважувань.А якість матки оцінити можна лише через сім*ю.
, числов яйцевых трубочек в их яичниках
Я не спеціаліст по цих питаннях,але мене цікавить де в нас це все рахують і заміряють.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна перед виходом маток зменшити температуру в інкубаторі,або маточники поставити в слабший відводок щоб їхбджоли недогріли, тоді матки вийдуть набагато важчі,але побачимо яка буде їх якість.

так я з вами згоден. я просто привів вам цитату з книги. я так розумію це рекомендації нашої науки. ;)
Я не спеціаліст по цих питаннях,але мене цікавить де в нас це все рахують і заміряють.

незнаю, книжка пише
Поетой методике, в свое время, били оценени чистопородние матки основоположницы широко известних линий 61,62, ы 69 которые приумножыли славу карпатских пчел.

наскільки я зрозумів, зміст в тому що маток оцінюють по вазі дочок, чим важчі дочки , тим більша племінна цінність родоначальниць. Як на мене абсурд. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

незнаю, книжка пише :
В книзі,в науковій статті повинно бути вказано де коли хто проводив дослідження.Ми в основному в книгах і статьях бачимо великий список використаної літератури з якої взята інформація.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В книзі,в науковій статті повинно бути вказано де коли хто проводив дослідження

цитата з "Пасіка" Полищук В.П. Гайдар В.А. Корбут О.В. ст91.
"Чтобы избежать указаных недостатков Пилипенко ВП была предложенна методика ускоренной оценки маток по потомству.

автори не приводять список літератури. але рецензером, виступають В.Д.Бровадський. і В.П.Пилипенко ,на нього ссилаються автори і йому приписують цю методику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В книзі,в науковій статті повинно бути вказано де коли хто проводив дослідження

цитата з "Пасіка" Полищук В.П. Гайдар В.А. Корбут О.В. ст91.
"Чтобы избежать указаных недостатков Пилипенко ВП была предложенна методика ускоренной оценки маток по потомству.

автори не приводять список літератури. але рецензером, виступають В.Д.Броварський. і В.П.Пилипенко ,на нього ссилаються автори і йому приписують цю методику.
Ось , Артеме, цитата, наведена мною ще на початку цієї теми, згадана тобою. "...В.Пилипенком була запропонована методика прискореної оцінки маток за потомством. Вона грунтується на встановленому тісному позитивному взаємозвязку між медовою продуктивністю сімей, яйценосністю маток, масою неплідних маток(зважених зразу після виходу з маточників), числом яйцевих трубочок в яєчниках і розміром тіла маток.Тому було запроновано оцінювати спадкові особливості сімей-рекордисток за масою їх маток-дочок.* За цією методикою у свій час були оцінені чистопородні матки-родоначальниці широко відомих ліній 61,62, і 69.,які примножили славу карпатських бджіл. Вона проста і її легко застосовувати на практиці." ВГайдар,В.Поліщук"Пасіка"К-2008,стор.65 Рецензенти - В Броварський, В Пилипенко, науковий редактор,- А. Витрихівська Все ж ці названі люди хоч з бджолами мають справу...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось іще по оцінці маток. і десь недавно велася мова про мітити чи не мітити маток при продажі. Таж книга post-1784-1422292973_thumb.jpgpost-1784-1422293018_thumb.jpgpost-1784-1422293046_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З прочитаного в темі можна дійти висновку,що на науковообгрунтовану оцінку якості маток поставлено хреста.Відчувається,що матководи зацікавлені гнати вал а там хай трава не росте. Радий був би почути коментар науковців зі школи Гайдара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...