Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
Etamin

Поможіть врятувати пасіку

В теме 85 сообщений

А кількома словами ... 

В теми Диагностика заболеваний пчёлhttp://tochok.info/forum/index.php?/topic/6491-диагностика-заболеваний-пчел/#comment-266240

Поделиться сообщением

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Ну, повторю востаннє, - вулик суперчистий, абсолютно новий 24 рамковий дадан на дві сім"ї. Переселив їх туди тижнів зо два тому.

Я також за сезон повністю обновив гніздо. Всі рамки світлокоричневі або взагалі світлі. В моєму регіоні підозріння на забруднення хімією тільки  ріпак. Та обновлення гнізда починаю вже після нього. А от Міко напевно каже правду 

И это можно как то объяснить .Самая сильная гнала больше всего расплода и естественно в нём развивался клещ .Чем больше расплода, тем больше популяция клеща в семье .То что осталась матка и жменька пчёл ,только подтверждает ,что семью заел клещ .Ведь редко кто проводит исследование на к-во клеща в семье .Сам только первый раз провёл такую работу .Результат поразил 

Хоча в моєму випадку сила сім"ї при зльоті складала значно більше 10 вуличок.

Поделиться сообщением

Ну, повторю востаннє, - вулик суперчистий, абсолютно новий 24 рамковий дадан на дві сім"ї. Переселив їх туди тижнів зо два тому. Хімії , окрім  настоянки червоного перцю при підкормках на зиму та біпіну не використовую. Регулярно слідкую за станом на дні. У кінці серпня поставив полоски. :hmm:

У мене лише може припущення. Торішній обробіток, як Ви писали про потраву не минув беслідно

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Те ж маю припущення, що причиною могли бути суш, яка перенасичена хімією, яку отримали від тих "розрекламованих полосок".

Поделиться сообщением

У мене лише може припущення. Торішній обробіток, як Ви писали про потраву не минув беслідно

Те ж маю припущення, що причиною могли бути суш, яка перенасичена хімією, яку отримали від тих "розрекламованих полосок".

Еслиб это связано с этим то одной семьей необошлось бы.

Поделиться сообщением

Еслиб это связано с этим то одной семьей необошлось бы.

Просто тут діє одночасно декілька факторів і накопичення препаратів є одним із них, а так потрібен загальний аналіз. Це як і лікування у людей, одні і ті ж препарати можуть давати різний ефект.  У різних сім'ях кількість такої суші різна так як постраждала лише половина пасіки. Думаю у кожного з нас на пасіці взяти суш на аналізи багато чого цікавого знайдемо.

Сам інстинкт зльоту пробуджується набагато раніше ніж саме явище, у вулику можуть стояти полоски або обробили від кліща, сім'я всерівно злетить так як інстинкт який проснувся не так швидко зникає. 

Изменено пользователем Wladimir_K

Поделиться сообщением

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

В якій годині? 

Поделиться сообщением

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

Маркіян, а ви б звернулися б до Руденка, відправили б бджіл на аналіз. Хай би глянув чи нема там якоїсь болячки.

В мене минулого року був зліт декількох сімей. Потім весною здав аналіз бджіл діагноз  "сильнейший нозематоз"

Поделиться сообщением

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього ... Звичайно - з його появою - на наших пасіках з‘явилось і куча нової дряні , але згадайте ( хто з потомствених ) розповіді своїх батьків , дідів - зльоти були і до 70-их і задовго до них ... А кліща в нас тоді ще не було ! Я добре пам’ятаю розповіді свого діда - виходить зльоти були завжди і приходились вони саме на першу половину осені . Так , їх було небагато , але вони були , як і зараз... І я впевнений , що і тоді бджолярі змагались в різних «гіпотезах» . Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

Поделиться сообщением

В Saturday, December 23, 2017 в 16:11, Георгий14 сказал:

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього ... Звичайно - з його появою - на наших пасіках з‘явилось і куча нової дряні , але згадайте ( хто з потомствених ) розповіді своїх батьків , дідів - зльоти були і до 70-их і задовго до них ... А кліща в нас тоді ще не було ! Я добре пам’ятаю розповіді свого діда - виходить зльоти були завжди і приходились вони саме на першу половину осені . Так , їх було небагато , але вони були , як і зараз... І я впевнений , що і тоді бджолярі змагались в різних «гіпотезах» . Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

Однієї причини немає, цей процес є комплексним явищем, тобто причин декілька, а кліщ є одною з ключових.

Поделиться сообщением

В 23.12.2017 в 16:11, Георгий14 сказал:

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього

Чтобы спастись больная семья покидает зараженный улей. И это может быть не только клещ но у любое другое заболевание.Просто в наше время эти случаи участились именно из за клеща.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти