Перейти к содержанию

Поможіть врятувати пасіку


Etamin

Рекомендуемые сообщения

може кропили ввечері і інші сімї вже не літали.

От власне і я про це подумав - напередодні кілька днів стояли дощі і похолодало, бджоли сиділи по вуликах, а мої стимулювались підкормками і тому літали в проміжках між дощами в пошуках корму. До того ж, породиста карпатка, молоді матки - такі дуже активно працюють навіть за поганої погоди - помічав раніше. А в сусіда бджоли помісні, матки ройові - могли сидіти в цей час у вуликах. А от чим і де кропили - це вже не знаю. Бджоли в самому місті стояли, тут в парках соняшник не сіють )))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене була аналогічна ситуація, 2 слабкі сі"мі та 1 середньої сили, пропали. Яким чином пропали слабкі я також не знав, доки не приїхав і не побачив як обкрадають сім"ю інші бджоли. Ці слабкі сім"і стояли поруч з цією середньої сили. По моєму відбувся напад на сім"ю, бджоли які залишились у вулику нізчим просто покинули вулик, як і було в моєму випадку. Можливо вам це допоможе. Позавчора робив ревізію та ще раз обробляв бджіл ліками від кліща. Правда я не бризгаю зі шприца, а беру розпилювач 0,5л туди вливаю 0,3г розчину, так як ампула має 1г.), виймаю кожну рамку і з однієї та другої сторони на них розпилюю ліки. Також виявилась ще одна слабка сімейка на 3р. Обєднував дуже просто. Головне щоб було прохолодно та під вечір. Відкриваю вулик з сімєю середньої сили, або сильної сім"ї, крайні утеплюючі діафрагми забираю, ставлю звичайну діафрагму і за нею поставив 3р з іншого вулика. Матку поки засунув в нуклеус. На другий день діафрагму забрав, так сім"я об"єднана. В теплу пору не рекомендую, так як сім"ї можуть не прийняти гостей. Можете нових підселенців збризнути сиропом, приймуть без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробка перша цього року планувалася на вчора.

 

 

Etamin, Злітають бджоли цілими сім'ями навіть кидаючи розплід через закліщенність, або ж через засилля молі. Таке буває і це беззаперечний факт. Люди бачили цілі рої в цей час. А пора то далеко не ройова. У мене теж років з десять - п'ятнадцять тому був зліт, причому сильної сім'ї. Ну, і із тих пір, як тільки остання качка завершувалася (а це було впереддень Спаса), я завжди чимось обробляв. А після виходу усього розплоду, - повна, лише одноразова обробка сімей біпіном з росинки і із почерговим вийняттям рамок. Більше зльотів не було. :ay: А осінню підгодівлю треба робити не менше, ніж по три літри через день. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора ввечері спілкувався зі знайомим пасічником. Має три пасіки в різних місцях нашого району. Така сама ситуація як в мене, на ті самі вихідні, тільки сімей з однієї з пасік злетіло - 7, усі. Ці сім'ї були за 20 км від моїх. Двічі цього року кожна з них оброблялася від кліща. Знайшов цікаву інформацію на рахунок осінніх злетів - http://maymed.ru/?p=755

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора ввечері спілкувався зі знайомим пасічником. Має три пасіки в різних місцях нашого району. Така сама ситуація як в мене, на ті самі вихідні, тільки сімей з однієї з пасік злетіло - 7, усі. Ці сім'ї були за 20 км від моїх. Двічі цього року кожна з них оброблялася від кліща. Знайшов цікаву інформацію на рахунок осінніх злетів - http://maymed.ru/?p=755
Розкажу з власного досвіду. В мене з братом пасіка стояла в одному місці, у брата зліт побачив ще в серпні, попередив про обробіток від кліща, але він з цим ділом затягнув, як результат злетіло десь 6-7 сімей у мене 0. Ще замітив одну цікаву ситуацію, у мене з'язвилия на пасіці сім'ї в яких бджіл аж занадто в 10 рамок не входять таких не було, в окрузі є дкілька пасічникі в яких 2-5 сімей. Думаю тут проблема у власних помилках, не потрібно економити на бджолах і робити все вчасно. І ще якщо обробили від кліща і думаєте, що кліщ зі злоьту можна викрслити, то це неправильно. Бджола керується інстинктами, а ці річ формується набагато раніше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю тут проблема у власних помилках, не потрібно економити на бджолах і робити все вчасно. І ще якщо обробили від кліща і думаєте, що кліщ зі злоьту можна викрслити, то це неправильно. Бджола керується інстинктами, а ці річ формується набагато раніше.
Тут наверное даже не ошибки и не экономия,а простое разгильдяйство и надежда на авось. Четыре сезона с 15-20 июля начинал обрабатывать от клеща(в первые два года полосками,а за тем пушкой) и все было в ёлочку ,а в этом году затянул начало обработки на две недели и как результат-семь слетов и быстрый отход молодой пчелы,что вызвало резкое проседание семей и замедление червления матками. :hi: Единственным успокоением был лишь тот факт,что семьи были поделены в лежаках пополам и оставшийся мед от слетевших семей (а его цена в этом году в переводе на гривну в этом году составляла 450- 500 грн. за бутылек) позволила особо не думать о подготовке к зимовке и реализации пакетов весной. Но все равно было неприятно,что из-за лени,а других причин-то и не было произошли такие потери. :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут наверное даже не ошибки и не экономия,а простое разгильдяйство и надежда на авось. Четыре сезона с 15-20 июля начинал обрабатывать от клеща(в первые два года полосками,а за тем пушкой) и все было в ёлочку ,а в этом году затянул начало обработки на две недели и как результат-семь слетов и быстрый отход молодой пчелы,что вызвало резкое проседание семей и замедление червления матками. opr06K93.gif

Можна й так. У мене по сусідству стоять ще вулики інших пасічників біля тих вуликів купа сміттєвих пакетів і для мене це ще один висновок, що з сусідів поки пасічників не виходить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна й так. У мене по сусідству стоять ще вулики інших пасічників біля тих вуликів купа сміттєвих пакетів і для мене це ще один висновок, що з сусідів поки пасічників не виходить.
Загодовують з пакетів а купа бо малими порціями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна й так. У мене по сусідству стоять ще вулики інших пасічників біля тих вуликів купа сміттєвих пакетів і для мене це ще один висновок, що з сусідів поки пасічників не виходить.
Загодовують з пакетів а купа бо малими порціями.
Ні, пост був не про це. Для роботи з бджолами необхідна, як це сказати відповідна культура. Розкиданні пакети це для мене включає таке відношення, те ж саме розкидане сміття на місцях кочівлі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна й так. У мене по сусідству стоять ще вулики інших пасічників біля тих вуликів купа сміттєвих пакетів і для мене це ще один висновок, що з сусідів поки пасічників не виходить.
Загодовують з пакетів а купа бо малими порціями.
Ні, пост був не про це. Для роботи з бджолами необхідна, як це сказати відповідна культура. Розкиданні пакети це для мене включає таке відношення, те ж саме розкидане сміття на місцях кочівлі.
ОООООО! Це дуже слушне зауваження. Як до цих пакетів відносяться так і до всього і до бджіл теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Злітають бджоли цілими сім'ями навіть кидаючи розплід через закліщенність, або ж через засилля молі. Таке буває і це беззаперечний факт. Люди бачили цілі рої в цей час. А пора то далеко не ройова.

У мене "злетіло" дві сім"ї вже після загодівлі і першої обробки біпіном. Але це не зліт і думаю що взагалі злетів не буває: матка з жменею бджіл ходить по рамці. Це кліщ. Два роки обробляю тільки в жовтні біпіном і було добре. На третій рік цього виявилося недостатнім - після біпіна на газеті було дуже багато кліщів і бачив кілька бджіл без крил. Моя думка - злетів не буває - є недостатьня боротьба з кліщом і ослаблені бджоли вилітають помирати за межі вулика. В піддоні мертвих бджіл немає - тільки кліщ :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але є одне питання: чим могли бджоли отруїтись в кінці серпня?

Кто то из виноградарей не удачно решил потравить ос которые били грозди винограда. Ваш сосед у которого тоже пасека мог в этот период активно закармливать пчел. Ваши возможно в этот период были в свободном поиске, летели по известному маршруту на падь и нашли отравленный сироп. :ah:
а може сусід закрив льотки на час обробки чогось-там.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
Злітають бджоли цілими сім'ями навіть кидаючи розплід через закліщенність, або ж через засилля молі. Таке буває і це беззаперечний факт. Люди бачили цілі рої в цей час. А пора то далеко не ройова.

У мене "злетіло" дві сім"ї вже після загодівлі і першої обробки біпіном. Але це не зліт і думаю що взагалі злетів не буває: матка з жменею бджіл ходить по рамці. Це кліщ. Два роки обробляю тільки в жовтні біпіном і було добре. На третій рік цього виявилося недостатнім - після біпіна на газеті було дуже багато кліщів і бачив кілька бджіл без крил. Моя думка - злетів не буває - є недостатьня боротьба з кліщом і ослаблені бджоли вилітають помирати за межі вулика. В піддоні мертвих бджіл немає - тільки кліщ :IMHO1:
Думю причин багато. Основна бджоли відчувають що не готові до зими. Наприклад матка не плідна, стара не має достатьньо феромону для обєднання сімйі. Доречі бачив рій цієйі осені ю, думав шо то напад але все групою перелетіло через подвіря. Летіли порізно не як рій але разом. Подивився мойі на місці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Пчёл побил клещ и никто никуда не слетал

:IMHO1:

Об осеннем объединении есть целая тема, там всё расписано

Мико, я теж раніше таке думав. А от у мене щойно стався теж злет, - втретє за життя! Кліща не бачив навіть через лупу. Хоч і придивлявся довго. А полоски стояли вже два тижні. Сім"я здорова,- 8 повномедних щільнообсиджувальних даданівських рамок(тиждень тому оглядав), матка цьогорічна тихої заміни від пакета В.Дочинця. Місяць тому пересадив у новий вулик...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  Кліща не бачив навіть через лупу. 

А як проводили дослідження? Опишіть саму процедуру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як проводили дослідження? Опишіть саму процедуру.

Не досліджував. Просто оглядав  через лупу кілька розплідних рамок. І жодного кліща...Бджоли здорові, крила у всіх без змін.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не досліджував. Просто оглядав  через лупу кілька розплідних рамок. І жодного кліща...Бджоли здорові, крила у всіх без змін.

Это Дочинец, все он, вывел перелетных пчел Весной пакетами продает, а осенью они к нему слетают. Хитрый однако

 

 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Летят перелетные пчелы

Под сенью они голубой

Летят просто жутким обвалом

К Доченцу!

                 С песней!

                                 До-мо-й!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, я теж раніше таке думав. А от у мене щойно стався теж злет, - втретє за життя! Кліща не бачив навіть через лупу. Хоч і придивлявся довго. А полоски стояли вже два тижні. Сім"я здорова,- 8 повномедних щільнообсиджувальних даданівських рамок(тиждень тому оглядав), матка цьогорічна тихої заміни від пакета В.Дочинця. Місяць тому пересадив у новий вулик...:dntknw:

Маю припущення,що той вулик стояв в аномальній зоні.Перевірте дерев"яними рогульками чи зігнутими дротами.У мене подібне траплялося.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю припущення,що той вулик стояв в аномальній зоні.Перевірте дерев"яними рогульками чи зігнутими дротами.У мене подібне траплялося.

Через перегородку у тому ж вулику - інша сім"я. Пока на місці... Але спробую взавтра перевірити мідними дротинками , -  користуюсь інколи такими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это Дочинец, все он, вывел перелетных пчел Весной пакетами продает, а осенью они к нему слетают. Хитрый однако

 

 

:umora: :ay: Так у мене ж вже матка вивелась? Ніби ж моя, рідна ?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не досліджував. Просто оглядав  через лупу кілька розплідних рамок. І жодного кліща...Бджоли здорові, крила у всіх без змін.

Когда клеща видно на пчелах это уже катастрофа.Обрабатывать нужно до этого,пока еще невидно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не досліджував. Просто оглядав  через лупу кілька розплідних рамок. І жодного кліща...Бджоли здорові, крила у всіх без змін.

Дещо дивна метода, як на мене... і не достовірна. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда клеща видно на пчелах это уже катастрофа.Обрабатывать нужно до этого,пока еще невидно.

Дещо дивна метода, як на мене... і не достовірна. 

При сильній закліщенності на очі попадеться хоч  пару-другу. А ще, якщо  влітку є трутневий розплід то перевірити можна і по ньому,- матка кліща полюбляє його.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

При сильній закліщенності на очі попадеться хоч  пару-другу. А ще, якщо  влітку є трутневий розплід то перевірити можна і по ньому,- матка кліща полюбляє його.

Це всім відомі істини. Але ж Ви, пане Леоніде, пропонуєте на широкий загал методику, достовірність результатів якої дуже сумнівні. А нас же читають не тільки профі, а й початківці. Відчуваєте відповідальність?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...