Перейти к содержанию

Поможіть врятувати пасіку


Etamin

Рекомендуемые сообщения

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Ну, повторю востаннє, - вулик суперчистий, абсолютно новий 24 рамковий дадан на дві сім"ї. Переселив їх туди тижнів зо два тому.

Я також за сезон повністю обновив гніздо. Всі рамки світлокоричневі або взагалі світлі. В моєму регіоні підозріння на забруднення хімією тільки  ріпак. Та обновлення гнізда починаю вже після нього. А от Міко напевно каже правду 

 

И это можно как то объяснить .Самая сильная гнала больше всего расплода и естественно в нём развивался клещ .Чем больше расплода, тем больше популяция клеща в семье .То что осталась матка и жменька пчёл ,только подтверждает ,что семью заел клещ .Ведь редко кто проводит исследование на к-во клеща в семье .Сам только первый раз провёл такую работу .Результат поразил 

Хоча в моєму випадку сила сім"ї при зльоті складала значно більше 10 вуличок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, повторю востаннє, - вулик суперчистий, абсолютно новий 24 рамковий дадан на дві сім"ї. Переселив їх туди тижнів зо два тому. Хімії , окрім  настоянки червоного перцю при підкормках на зиму та біпіну не використовую. Регулярно слідкую за станом на дні. У кінці серпня поставив полоски. :hmm:

У мене лише може припущення. Торішній обробіток, як Ви писали про потраву не минув беслідно

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Те ж маю припущення, що причиною могли бути суш, яка перенасичена хімією, яку отримали від тих "розрекламованих полосок".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене лише може припущення. Торішній обробіток, як Ви писали про потраву не минув беслідно

Те ж маю припущення, що причиною могли бути суш, яка перенасичена хімією, яку отримали від тих "розрекламованих полосок".

Еслиб это связано с этим то одной семьей необошлось бы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еслиб это связано с этим то одной семьей необошлось бы.

Просто тут діє одночасно декілька факторів і накопичення препаратів є одним із них, а так потрібен загальний аналіз. Це як і лікування у людей, одні і ті ж препарати можуть давати різний ефект.  У різних сім'ях кількість такої суші різна так як постраждала лише половина пасіки. Думаю у кожного з нас на пасіці взяти суш на аналізи багато чого цікавого знайдемо.

Сам інстинкт зльоту пробуджується набагато раніше ніж саме явище, у вулику можуть стояти полоски або обробили від кліща, сім'я всерівно злетить так як інстинкт який проснувся не так швидко зникає. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

В якій годині? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

Маркіян, а ви б звернулися б до Руденка, відправили б бджіл на аналіз. Хай би глянув чи нема там якоїсь болячки.

В мене минулого року був зліт декількох сімей. Потім весною здав аналіз бджіл діагноз  "сильнейший нозематоз"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього ... Звичайно - з його появою - на наших пасіках з‘явилось і куча нової дряні , але згадайте ( хто з потомствених ) розповіді своїх батьків , дідів - зльоти були і до 70-их і задовго до них ... А кліща в нас тоді ще не було ! Я добре пам’ятаю розповіді свого діда - виходить зльоти були завжди і приходились вони саме на першу половину осені . Так , їх було небагато , але вони були , як і зараз... І я впевнений , що і тоді бджолярі змагались в різних «гіпотезах» . Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Saturday, December 23, 2017 в 16:11, Георгий14 сказал:

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього ... Звичайно - з його появою - на наших пасіках з‘явилось і куча нової дряні , але згадайте ( хто з потомствених ) розповіді своїх батьків , дідів - зльоти були і до 70-их і задовго до них ... А кліща в нас тоді ще не було ! Я добре пам’ятаю розповіді свого діда - виходить зльоти були завжди і приходились вони саме на першу половину осені . Так , їх було небагато , але вони були , як і зараз... І я впевнений , що і тоді бджолярі змагались в різних «гіпотезах» . Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

Однієї причини немає, цей процес є комплексним явищем, тобто причин декілька, а кліщ є одною з ключових.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.12.2017 в 16:11, Георгий14 сказал:

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього

Чтобы спастись больная семья покидает зараженный улей. И это может быть не только клещ но у любое другое заболевание.Просто в наше время эти случаи участились именно из за клеща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Злітають ще й сім'ї,в яких корм неприданий для зимівлі(крім хворих).Чи проводили аналіз корму на надо?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.12.2017 в 15:11, Георгий14 сказал:

Кліщ ,кліщ , кліщ - « добре» що він є - тепер можна повісити всіх «собак» на нього ... Звичайно - з його появою - на наших пасіках з‘явилось і куча нової дряні , але згадайте ( хто з потомствених ) розповіді своїх батьків , дідів - зльоти були і до 70-их і задовго до них ... А кліща в нас тоді ще не було ! Я добре пам’ятаю розповіді свого діда - виходить зльоти були завжди і приходились вони саме на першу половину осені . Так , їх було небагато , але вони були , як і зараз... І я впевнений , що і тоді бджолярі змагались в різних «гіпотезах» . Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

Настоящая причина известна! Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Пчелы слетают осенью. В, так называемое, бабье лето. Когда, после первых заморозков, наступают теплые дни.

Основная причина плохое качество (с точки зрения пчел) матки. Пока матка сеет-пчелы ощущают ее присутствие. Когда во время первых похолоданий, засев прекращается, остается только крытый расплод, пчелы воспринимают матку как обычную пчелу (особенно свищевых). Они не могут сформировать клуб, не чувствуют королевы. Когда наступают теплые дни, не видя дальнейшей перспективы вывести матку, на фоне предстоящей зимы и отсутствия трутней, пчелы разлетаются. Матки также могут улететь, так как они стали легкими, потому что прекратили отлаживать яйца.

Если в семье матка старая или с изьяном, семья зимует с некоторым количеством трутней, вокруг которых и формируется клуб. Трутни имеют похожие с маткой *феромоны* и компенсируют, в таком случае, недостающее маточное вещество..Когда семья летом нормально развивалась, пока матка сеяла все было нормально, трутней изгнали. И вдруг, определенное стечение обстоятельств: похолодание-отсутствие засева-потепление -слет.

Наверное, многие замечали как хаотически зимуют пчелы без матки и трутней. Также и с плохими матками, просто не всегда слетают, так как не всегда бывают провалы с засевом осенью.

  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 3
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Волкотрубенко сказал:

Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Основная причина плохое качество (с точки зрения пчел) матки. 

похолодание-отсутствие засева-потепление -слет.

 

Вы забыли поставить смайл :IMHO1::IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.12.2017 в 16:11, Георгий14 сказал:

Думаю - той хто виявить справжню причину осінніх зльотів бджіл - справедливо заслуговуватиме на отримання Нобелівськоі премії !

 

5 часов назад, Волкотрубенко сказал:

Настоящая причина известна

@Волкотрубенко  один из претендентов на Нобелевскую премию , предложенную @Георгий14

  • Подобається 3
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 4
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Волкотрубенко сказав:

Настоящая причина известна! Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Цікава думка.....:blink::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Волкотрубенко сказал:

Настоящая причина известна! Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Пчелы слетают осенью. В, так называемое, бабье лето. Когда, после первых заморозков, наступают теплые дни.

Основная причина плохое качество (с точки зрения пчел) матки. Пока матка сеет-пчелы ощущают ее присутствие. Когда во время первых похолоданий, засев прекращается, остается только крытый расплод, пчелы воспринимают матку как обычную пчелу (особенно свищевых). Они не могут сформировать клуб, не чувствуют королевы. Когда наступают теплые дни, не видя дальнейшей перспективы вывести матку, на фоне предстоящей зимы и отсутствия трутней, пчелы разлетаются. Матки также могут улететь, так как они стали легкими, потому что прекратили отлаживать яйца.

Если в семье матка старая или с изьяном, семья зимует с некоторым количеством трутней, вокруг которых и формируется клуб. Трутни имеют похожие с маткой *феромоны* и компенсируют, в таком случае, недостающее маточное вещество..Когда семья летом нормально развивалась, пока матка сеяла все было нормально, трутней изгнали. И вдруг, определенное стечение обстоятельств: похолодание-отсутствие засева-потепление -слет.

Наверное, многие замечали как хаотически зимуют пчелы без матки и трутней. Также и с плохими матками, просто не всегда слетают, так как не всегда бывают провалы с засевом осенью.

Майже маленька док дисертація, :IMHO:але написана із стелі і ніким і нічим не підтверджена:IMHO1:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, igorstep сказал:

Майже маленька док дисертація, :IMHO:але написана із стелі і ніким і нічим не підтверджена:IMHO1:.

Главное  самому поверить.  :ay: А  потом  можно и  других убедить. :ae: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, igorstep сказал:

Майже маленька док дисертація, :IMHO:але написана із стелі і ніким і нічим не підтверджена:IMHO1:.

Это уже вторая, первая была: "Почему пчелы заливают гнездо?"

 третья на выходе: "Влияние строительства сот, на медосбор?"

ждем...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Главное  самому поверить.  :ay: А  потом  можно и  других убедить. :ae: 

Ну, критикувати це ми вміємо. 

Припущення цікаве. Тим більше, що я  не зустрічав достовірноі інформаціі яка б пояснювала зліт бджіл. Є деякі досліди американців, бо в них ця проблема дуже велика, але й вони не можуть на 100% нічого стверджувати. 

Обговорювати дану тему потрібно, а тим більше висловлювати свою думку. В спорі рождається істина! Чи не так?

P.S.   Знаю особисто пасічника, в якого років з 8-10 тому злетіло восени 15!!! сімей, після чого він на відріз відмовився займатися божою комахою. 

Інший привіз бджіл з соняшника не качаними. Після вирішення своіх проблем вирішив приступити до приємного. Відкрив вулики, а там тільки мед в рамках і лишився. Всі як одна злетіли. Кількість не пам'ятаю, але знаю що були лежаки і привезені легковим прицепом за одну ходку, тобто не більше восьми.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ВячеславК сказал:

Ну, критикувати це ми вміємо. 

Припущення цікаве. Тим більше, що я  не зустрічав достовірноі інформаціі яка б пояснювала зліт бджіл. Є деякі досліди американців, бо в них ця проблема дуже велика, але й вони не можуть на 100% нічого стверджувати. 

Обговорювати дану тему потрібно, а тим більше висловлювати свою думку. В спорі рождається істина! Чи не так?

P.S.   Знаю особисто пасічника, в якого років з 8-10 тому злетіло восени 15!!! сімей, після чого він на відріз відмовився займатися божою комахою. 

Інший привіз бджіл з соняшника не качаними. Після вирішення своіх проблем вирішив приступити до приємного. Відкрив вулики, а там тільки мед в рамках і лишився. Всі як одна злетіли. Кількість не пам'ятаю, але знаю що були лежаки і привезені легковим прицепом за одну ходку, тобто не більше восьми.

 

І в мого колеги,  з Демидівки Рівно обл восени також був зліт  з 28 десь половина .Дядько займається всім., поки зібрав картоплю і таке  сяке, то вже не було кого годувати. На весну вийшло 4 шт. А щодо зльоту то версій можна придумати скільки завгодно, а причини так і недосліджені. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, igorstep сказав:

А щодо зльоту то версій можна придумати скільки завгодно, а причини так і недосліджені. 

Погодьтеся - якщо не говорити, то й проблеми не буде. Тобто мало хто про неі знатиме, бо випадки зльоту поодинокі. А висловлювати свою думку нікому не заборонено.

Для прикладу масове розповсюдження порода Бакфаст отримала завдяки інтернету та форумам. Я впевнений, що стосовно перших заводчиків цієі породи крутили пальця біля веска. А зараз.....??? Вже ціла "секта" цієі породи. Бакфаст досліджений, мабуть, уже не менше за наші аборигенні породи. А якихось 7-8 років тому це була диковинка.

Так, що говорити треба. Особливо про проблеми, тимпаче про такі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Волкотрубенко сказал:

Настоящая причина известна! Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Пчелы слетают осенью. В, так называемое, бабье лето. Когда, после первых заморозков, наступают теплые дни.

Основная причина плохое качество (с точки зрения пчел) матки. Пока матка сеет-пчелы ощущают ее присутствие. Когда во время первых похолоданий, засев прекращается, остается только крытый расплод, пчелы воспринимают матку как обычную пчелу (особенно свищевых). Они не могут сформировать клуб, не чувствуют королевы. Когда наступают теплые дни, не видя дальнейшей перспективы вывести матку, на фоне предстоящей зимы и отсутствия трутней, пчелы разлетаются. Матки также могут улететь, так как они стали легкими, потому что прекратили отлаживать яйца.

Если в семье матка старая или с изьяном, семья зимует с некоторым количеством трутней, вокруг которых и формируется клуб. Трутни имеют похожие с маткой *феромоны* и компенсируют, в таком случае, недостающее маточное вещество..Когда семья летом нормально развивалась, пока матка сеяла все было нормально, трутней изгнали. И вдруг, определенное стечение обстоятельств: похолодание-отсутствие засева-потепление -слет.

Наверное, многие замечали как хаотически зимуют пчелы без матки и трутней. Также и с плохими матками, просто не всегда слетают, так как не всегда бывают провалы с засевом осенью.

При таком раскладе значит у хорошей матки должно прибавится

У меня в 2010 году что то негде не прибавилось ,:dntknw:

Сосед тоже молчал :hmm:

Перилеты (слеты ) пчел, были весной у лежаках через перегородку , С отделения , где была наверное по определению пчел плохая матка , основная маса пчел переходила в другое.

Так это там убыло там прибавилось , а где прибавилось осенью 2010 года , когда у меня убавилось .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Волкотрубенко сказал:

Настоящая причина известна! Вы еще не знаете настоящую причину почему слетают пчелы? Тогда рассказываю в двух словах.

Пчелы слетают осенью. В, так называемое, бабье лето. Когда, после первых заморозков, наступают теплые дни.

Основная причина плохое качество (с точки зрения пчел) матки. Пока матка сеет-пчелы ощущают ее присутствие. Когда во время первых похолоданий, засев прекращается, остается только крытый расплод, пчелы воспринимают матку как обычную пчелу (особенно свищевых). Они не могут сформировать клуб, не чувствуют королевы. Когда наступают теплые дни, не видя дальнейшей перспективы вывести матку, на фоне предстоящей зимы и отсутствия трутней, пчелы разлетаются. Матки также могут улететь, так как они стали легкими, потому что прекратили отлаживать яйца.

А як пояснити:восени  вулик з медом, на 4-х рамках яйця, личинки і печатний розплід, а бджіл немає? У нас таке було

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, igorstep сказав:

І в мого колеги,  з Демидівки Рівно обл восени також був зліт  з 28 десь половина .Дядько займається всім., поки зібрав картоплю і таке  сяке, то вже не було кого годувати. На весну вийшло 4 шт. А щодо зльоту то версій можна придумати скільки завгодно, а причини так і недосліджені. 

але чомусь так є,що коли обробив від кліща то є, що в зиму годувати. Вважаю необхідно користуватись ефективними препаратами від кліща, обробляти приходилось і в червні, так мед вже після того не віяв, за те в зиму пішли повноцінні сімї тоді як в інших були злети, тож причиною злетів вважаю є кліщ:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Надія сказал:

А як пояснити:восени  вулик з медом, на 4-х рамках яйця, личинки і печатний розплід, а бджіл немає? У нас таке було

Большая заклещённость, как правило страдают этим достаточно сильные семьи. В таких случаях, количество пчёл резко уменьшается, впоследствии, если посмотреть под увеличительное стекло можно увидеть большое количество клещей на открытом расплоде, которые мигрируют по ячейкам с личинками пчёл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, miro сказал:

але чомусь так є,що коли обробив від кліща то є, що в зиму годувати. Вважаю необхідно користуватись ефективними препаратами від кліща, обробляти приходилось і в червні, так мед вже після того не віяв, за те в зиму пішли повноцінні сімї тоді як в інших були злети, тож причиною злетів вважаю є кліщ:IMHO:

В 2010 році злетіла сімья після двух обробіток біпіном. До цього цю сімью ніхто два роки не обробляв зовсім , даже два роки вулик ніхто не відкривав.

При обробітку звернув увагу , що кліща майже не було в порівняні з деякими моїми сімьми ,можна сказать не було зовсім.

Купляв пусті вулики в одному жили бджоли зі слів хазяїна до них два роки ніхто не підходив , рої вилітали 

 Син почав заніматся , потім бросив і уїхав.

У вулику стояло 5 рамок старих і усе остальне місце було застроїно (лежак 20р )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...