Перейти к содержанию

Трутівка


владек

Рекомендуемые сообщения

Тут незрозуміло чи сім"я трутівка, чи матка трутівка. З другого посту виходить, матка перестала сіяти. Навряд що вона перетворилась на трутівку. Скоріше просто пропала, а сім"я перетворилась на трутівочну?
В моем случае, матка трутовка. Когда пчелы, трутовки, яички тонкие как нитки и на сеяны пачками, когда матка, то яички крупнее и не видел, что бы помногу. И еще у меня на трутовом расплоде потянули маточники. Я думаю, что трутни могут и из оплодотворенных яиц, на которых пчелы могут заложить маточники. Если бы не осень, обязательно оставил, но время не остается.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В моем случае, матка трутовка.

Вы её нашли в семье? Странно что она не смогла спариться...
Когда пчелы, трутовки, яички тонкие как нитки и на сеяны пачками, когда матка, то яички крупнее и не видел, что бы помногу.

У меня была однажды матка-трутовка, отлично червила, но расплод ясно дело был "горбатый".
И еще у меня на трутовом расплоде потянули маточники.

А вот это признак что матки нет. Так была ли матка в семье? :dntknw:
Я думаю, что трутни могут и из оплодотворенных яиц, на которых пчелы могут заложить маточники.

Диплоидные трутни(из оплодворенных яиц) могли бы быть если бы их вы сами кормили в стадии личинки, т.к. пчелы таких личинок просто уничтожают. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім дякую за поради. З трутового розплоду вивели матку, сіє, днями буде печатний гадаю, що все ж таки буде горбатий. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы её нашли в семье? Странно что она не смогла спариться...

Було сказано:
, матка перестала сеять и пчелы на трутовых личинках, потянули маточники

Я зрозумів, що спочатку сіяла а потім перестала. Та питання задано мною було з іншого приводу. Якщо об"єднуємо сім"ю з маткою з сім"єю трутівкою то це одна справа, а от коли об"єднуємо із сім"єю де матка трутівка то це інша справа. Чи однаково пройде такий процес? Чи є якісь нюанси на які потрібно звертати увагу? Чи газета спрацює в обох випадках однаково?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо об"єднуємо сім"ю з маткою з сім"єю трутівкою то це одна справа, а от коли об"єднуємо із сім"єю де матка трутівка то це інша справа. Чи однаково пройде такий процес? Чи є якісь нюанси на які потрібно звертати увагу? Чи газета спрацює в обох випадках однаково?

Абсолютно підтримую Ваші сумніви - це абсолютно різні речі. При об"єднані сім"ї з М-трутівкою, останню треба забрати і маєте безматку - обєднання через газету без застережень. У випадку бджіл-трутівок не все так просто, бо тоді трутівок є багато і їх визначити неможливо, тому просте обєднання через газету тут не пройде так гладко, а :IMHO: - такого взагалі не слід робити. Однак по повідомленню, з чого почалася дискусія, то на тепер цілком згідний з Кочутом - забрати вулик і стрясти бджіл. В тій сім"ї практично нема бджіл для зимівлі, а в інших сім"ях вони ще будуть корисними.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Було сказано: Цитата(metrolog @ 10.9.2011, 20:46) , матка перестала сеять и пчелы на трутовых личинках, потянули маточники Я зрозумів, що спочатку сіяла а потім перестала. Та питання задано мною було з іншого приводу. Якщо об"єднуємо сім"ю з маткою з сім"єю трутівкою то це одна справа, а от коли об"єднуємо із сім"єю де матка трутівка то це інша справа. Чи однаково пройде такий процес? Чи є якісь нюанси на які потрібно звертати увагу? Чи газета спрацює в обох випадках однаково?

Перепрошую, пропустив... :ah: Згоден зMapet, з бджолами-трутівками значно більше мороки і ризику ніж з просто обезматоченою сім`єю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував товариш цього літа виправляти сім'ю-трутівку по методу Єгошиних - матку з рамкою розплоду на виході в глухому ізоляторі ставив в сім’ю трутівку... Все спрацювало - матка в ізоляторі зачервила, бджоли-трутівки в сім'ї виправилися. :ay:
тепер буду знати, що це метод Єгошиних :) (вже знайшов його в архіві) бо цього року допетрав до нього сам, у сусіда по точку затрутовала досить сильна сім'я, тобто ми помітили відсутність матки ще до трутового засіву, а поки чекали на плідну матку з'явилися сіючі трутівки. згадав з літератури, що найбільш безпечним способом підсадки дуже цінних маток є використання глухого ізолятора, мені це здалося логічним і у разі з трутівкою, бо трутівки мають можливість контактування с маточним феромоном, але не мають можливості вбити матку. Купили глухий ізолятор на дві рамки (тепер розумію що краще на 3), поставили у нього одну трохи вільну кормову і одну печатку на виході, але без бджоли, туди ж пустили матку з контейнера разом із супровідною бджолою. Додатково поставили у вулик рамку свіжого засіву. Через тиждень, обережно відкрили ізолятор на прохід однієї бджоли, а ще через тиждень прибрали ізолятор. Спрацювало :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тепер буду знати, що це метод Єгошиних

Офіційно він напевно немає такої назви. Це я просто почув, що вони так роблять... :dntknw::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги, змушений визнати нашу дискусію з приводу сімейки-трутовки не повною. Днями перевірив печатний розплод, НЕ ГОРБАТИЙ !!! Я ще "зелений" як пасічник і не можу пояснити як сталось що матка трутовка зникла, а на її засіві вийшла повноцінна матка, але факт залишається фактом. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги, змушений визнати нашу дискусію з приводу сімейки-трутовки не повною. Днями перевірив печатний розплод, НЕ ГОРБАТИЙ !!! Я ще "зелений" як пасічник і не можу пояснити як сталось що матка трутовка зникла, а на її засіві вийшла повноцінна матка, але факт залишається фактом. :hi:
Бывает так когда матка молодая то сначала может ложить яйца не оплодотворённые и даже по нескольку штук в одну ячейку , со временем всё налаживается и матка стаёт как матка . скорей всего так и было , в моей практике такое было несколько раз :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги, змушений визнати нашу дискусію з приводу сімейки-трутовки не повною. Днями перевірив печатний розплод, НЕ ГОРБАТИЙ !!! Я ще "зелений" як пасічник і не можу пояснити як сталось що матка трутовка зникла, а на її засіві вийшла повноцінна матка, але факт залишається фактом. :hi:
Бывает так когда матка молодая то сначала может ложить яйца не оплодотворённые и даже по нескольку штук в одну ячейку , со временем всё налаживается и матка стаёт как матка . скорей всего так и было , в моей практике такое было несколько раз :ah:
Ні. Таке і вмоїй практиці було. А тут цікаво те, що була матка - викинув під основний взяток для заміни. Вивели матку. Почала сіять, але після печатки розплоду виявилось що ТРУТОВКА. Через тиждень при огляді матки не знайшов, але були свищеві матошники з личинкою. Вийшла матка і уже 3-го вересня побачив перший засів, і після печатання ясно що не ТРУТ.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тут цікаво те, що була матка - викинув під основний взяток для заміни.
Отож не треба робити дурниці... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тут цікаво те, що була матка - викинув під основний взяток для заміни.
Отож не треба робити дурниці... :hi:
Чому дурниці? Як дід учив. А до того ж спрацювало! Правда прийшлось трішки похвилюватись. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По статистике 20% семей при использовании такого приема

викинув під основний взяток для заміни.

остаются без маток и часто становятся трутовками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По статистике 20% семей при использовании такого приема
викинув під основний взяток для заміни.

остаются без маток и часто становятся трутовками.
Та я вже начитався тут на форумі різного, і про заміну маток також. :dntknw: Якщо не перестану читати, то відчуваю, що хана моїй пасіці... :angry: Скільки користувачів - майже стільки ж думок, підходів, порад........ Жах суцільний. :blink: Треба деякий час перепочити, переварити та на фоні всього цього зформувати свою, особисту думку... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба деякий час перепочити, переварити та на фоні всього цього зформувати свою, особисту думку...

Дуже мудра думка! :az::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По статистике 20% семей при использовании такого приема
викинув під основний взяток для заміни.

остаются без маток и часто становятся трутовками.
Та я вже начитався тут на форумі різного, і про заміну маток також. :dntknw: Якщо не перестану читати, то відчуваю, що хана моїй пасіці... :angry: Скільки користувачів - майже стільки ж думок, підходів, порад........ Жах суцільний. :blink: Треба деякий час перепочити, переварити та на фоні всього цього зформувати свою, особисту думку... :IMHO1:
Дааа,фильтровать информацию просто необходимо :umora: .Но всё-же форум это масса полезной информации...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба деякий час перепочити, переварити та на фоні всього цього зформувати свою, особисту думку...

Дуже мудра думка! :az::wave:
Коли спілкувався з п. Володимиром Міськом, то він категорично заявив, що не рекомендує початківцю шукати інформацію в інтернеті, ДО того, як прочитає і освоїть на практиці хоч один підручник чи просто книгу з бджільництва (дав тоді й перелік книг, на його думку, достойних називатись такими "підручниками"). Я би не був таким категоричним, але доля правди в цьому є. Форум - це ж перш за все обмін думками, ідеями, досвідом, але не "руководство к действию". Я намагаюсь будь-яку пораду, навіть бувалих форумчан переглянути з різних точок зору і перечитати ще раз літературу з цього питання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

У меня в этом году была трутовка. Исправил по "методу Бортника". Плодную молодую матку с несколькими пчелами посадил в пластиковую клеточку для пересылки маток. Нижний отдел запаковал медом а выход заклил куском вощины с приделанными в них маленькими отверстиями. Клеточку поставил в центр улья между рамок. Через неделю проверил - матка успешно червила, еще кое-где встречались яйца трутовок. Еще через неделю трутовки уже не сеяли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні. Таке і вмоїй практиці було. А тут цікаво те, що була матка - викинув під основний взяток для заміни. Вивели матку. Почала сіять, але після печатки розплоду виявилось що ТРУТОВКА. Через тиждень при огляді матки не знайшов, але були свищеві матошники з личинкою. Вийшла матка і уже 3-го вересня побачив перший засів, і після печатання ясно що не ТРУТ.

Хочу підтвердити сказане на прикладі, що стався у мене. В зиму пішла сильна сім"я з маткою розміром як коняка. Та на весну сім"я сильно ослабла, видно по хворобі. Матку побачив весною, що ледве повзала по верхньому бруску. Мабуть також захворіла. Гніздо сильно скоротив та утеплив. За два тижні на двох рамках був запечатаний виключно трутовий розплід посередині рамок 10х10 см. та один чи два запечатані великі свищеві маточники біля розплоду. Будь мудрим за цих обставин. Що робити було? Вирішив зробити кардинально - пан або пропав. Матку знищив. Та дав вивести свищеву. Підставив рамку доброго розплоду. Вивелась добра матка. Дивина. :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Чи можуть бути трутівки з числа бджіл, які перезимували? Не матка, а саме бджоли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можуть бути трутівки з числа бджіл, які перезимували? Не матка, а саме бджоли?

Как показал П. Г. Москаленко (1988), перезимовавшие рабочие особи медоносных пчел не могут стать трутовками - они стерильны из-за сильного физиологического износа в зимний период, их яичники полностью атрофированы. Пчелы не проявляют агрессивности к чужим пчелам и маткам. Семьи в это время не имеют своей индивидуальности: они легко объединяются и хорошо принимают новых маток
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

их яичники полностью атрофированы.

дякую :az: ... щось таке і я думав... потрібно брати ганеманку і йти просівати сім"ю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

потрібно брати ганеманку і йти просівати сім"ю...

Для какой цели?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для какой цели

Матку знайти :dntknw: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...