Перейти к содержанию

Трутівка


владек

Рекомендуемые сообщения

:af: Попередньо обговорював цю тему з Mapet(ом). Тепер хочу почути думки інших бджолярів. :hi: Ситуація повторюється майже щорічно однаково і виглядає таким чином: В районі 5-15 червня при огляді сім"ї, що відроїлася кілька днів тому, бачу активну молоду матку (а скоріше їх кілька, бо співи лунають з ледь відкитих маточників). Знищую СТАРАННО всі маточники (переглядаю рамки два рази, а при потребі ще й бджіл з них струшую). Матки при цьому прямо на руки вискакують. :ole_ole: Закриваю вулик і більше до ньго не заглядаю. А на початку серпня виявляється, що це трутівка. :wave: В подібних ситуаціях де молодих маток не спостерігав і залишав один маточник такого ніколи не бувало. :ae: Отож для мене це просто ЗАГАДКА і МІСТИКА ! :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не повернення матки з обльоту явище не рідкісне. Так часто буває полетіла і не повернулась. Тому коли рій і вийшов з вулика треба не знищувати всі матки, а зробити кілька маленьких відводків, на всяк випадок. Для такого випадку і проигодились би. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а зробити кілька маленьких відводків, на всяк випадок. Для такого випадку і проигодились би.

Вот! А если возглавить процесс вывода маток, то и роёв не будет! :IMHO1: Господа! :hi: Осваивайте вывод маток - это не только мёд, но и три, четыре... килограмма сна!(читай отдыха). :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закриваю вулик і більше до ньго не заглядаю. А на початку серпня виявляється

Я при виведені молодих маток з "контроля" сім"ю знімаю тільки коли бачу перший засів. Звичайно в мікронуклеусі завжди є декілька запасних. Але феномен, що то все в одному вулику... Поміняйте там матку. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не повернення матки з обльоту явище не рідкісне. Так часто буває полетіла і не повернулась. Тому коли рій і вийшов з вулика треба не знищувати всі матки, а зробити кілька маленьких відводків, на всяк випадок. Для такого випадку і проигодились би. :hi:
:IMHO1: Як кажуть: "Я не поважав би себе якби не шукав пояснення". Отож маю таку думку: :af: Рій пішов, бджоли наготувалися відпустити другого а тут я "незграбно заліз" ВСІ маточники передавив. А настрій в сім"ї залишився. І полетіли вони з УСІМА молодими матками. А у вулику розплоду немає, маточників немає. І перетворюється - на трутівку. :ole_ole: Залишається питання для грамотних пасічників (я хоча трохи читав літератури, але вже старий і погано запам"ятовую) : "Чи можуть з одним роєм піти одночасно УСІ молоді матки". Якщо "так" то моя теорія вірна. В противному разі треба шукати інакше пояснення. Чомусь відповідь що матки при сприятливих погодних умовах (а я спстерігав це саме тоді) не повертаються до вулика мене не зовсім переконує.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подавили на соте, или вырезали и где-то в стороне подавили? И в каком возрасте маточники были?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подавили на соте, или вырезали и где-то в стороне подавили?

До речі, досить правильне питання!!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чомусь відповідь що матки при сприятливих погодних умовах (а я спстерігав це саме тоді) не повертаються до вулика мене не зовсім переконує.

Это действительно не такое уж редкое явление. У пчел очень много врагов, и среди насекомых, и среди птиц.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рій пішов, бджоли наготувалися відпустити другого а тут я "незграбно заліз" ВСІ маточники передавив. А настрій в сім"ї залишився. І полетіли вони з УСІМА молодими матками. А у вулику розплоду немає, маточників немає. І перетворюється - на трутівку.

Очень даже может быть. Все молодые маточки которые бегают по рамках уйдут с роем. В семье остаются маточки которые сидят в маточниках и ждут покуда уйдет рой. Если их передовить то... Другое дело что к выходу роя как раз и подталкивают те что сидят в маточниках. И если толкачей не станет, то и лететь не надо. Но если настроились...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подавили на соте, или вырезали и где-то в стороне подавили? И в каком возрасте маточники были?
:vinny: "передавити" це образно. Ясно що вирізав і викидав із вулика. А маточники практично всі на виході. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А маточники практично всі на виході.

У сімї, коли виходять молоді матки, бджоли їх відразу всіх не випускають із маточників, а "вивчають" їх :blink: . Після чого залишається одна неплідна матка - краща на "думку" бджіл :ole_ole: . Та коли пасічник відкриває вулика, починає оглядати стільники, бджоли не втримують маток, тому їх і буває по кілька одночасно. Такі матки шустрі і не хочуть потрапляти на очі :ae: , їх легко не помітити. Тому і відбувається таке явище, яке Ви описуєте. Хоча не зрозуміло, чому воно у Вас часто трапляється :dntknw: . Тут може бути і збіг, коли лишається одна матка, яка губиться при обльоті. Це справді не рідкість :ak: . Однак, після того, як у сімї появляється неплідна матка, краще проконтролювати за тим як вона почне відкладати яйця. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А маточники практично всі на виході.

У сімї, коли виходять молоді матки, бджоли їх відразу всіх не випускають із маточників, а "вивчають" їх :blink: . Після чого залишається одна неплідна матка - краща на "думку" бджіл :ole_ole: . Та коли пасічник відкриває вулика, починає оглядати стільники, бджоли не втримують маток, тому їх і буває по кілька одночасно. Такі матки шустрі і не хочуть потрапляти на очі :ae: , їх легко не помітити. Тому і відбувається таке явище, яке Ви описуєте. Хоча не зрозуміло, чому воно у Вас часто трапляється :dntknw: . Тут може бути і збіг, коли лишається одна матка, яка губиться при обльоті. Це справді не рідкість :ak: . Однак, після того, як у сімї появляється неплідна матка, краще проконтролювати за тим як вона почне відкладати яйця. :hi:
залишеється питання: "Чи можуть вилетіти одночасно у рій ВСІ молоді матки?". Що думаєте з цього приводу? :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

залишеється питання: "Чи можуть вилетіти одночасно у рій ВСІ молоді матки?". Що думаєте з цього приводу?

Можуть. Але це не обовявзково, що відсутність матки у сімї означає, що їх було кілька і вони вилетіли. Ви ж пишете про те, що знищуєте маточники. Достатньо одній лишитись і вона піде разом із роєм, адже сімя вже була "глибоко" в роєвому стані. А такі неплідні матки практично відразу після виходу з маточників здатні літати (по причині, яку я вже описав). А ще, якщо не проконтролювати, то сімя може і кілька разів відпустити рій. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

залишеється питання: "Чи можуть вилетіти одночасно у рій ВСІ молоді матки?". Що думаєте з цього приводу?

Можуть.
Дякую. Це основне, що мене хвилювало. І це тішить моє его. Напевно таки моє трактування має право на існування. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У сімї, коли виходять молоді матки, бджоли їх відразу всіх не випускають із маточників, а "вивчають" їх blink.gif . Після чого залишається одна неплідна матка - краща на "думку" бджіл

:IMHO1: Молодые маточки сами не выходят с маточника если чувствуют присутствие другой в семье. При этом издают звуки заставляющие выйти рой. В роевой семье пчелы охраняют маточники, что б их не разгрызли соперницы. Рои с несколькими молодыми маточками ( до десяти) довольно частое явление. Поэтому вариант , что пчелы изучают и оставляют одну в период их нахождения в маточниках маловероятен. Скорее всего они выбирают лучшую в период обоснования семьи на новом месте. Тогда они изгоняют ненужных с семьи (типа трутней осенью)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поэтому вариант , что пчелы изучают и оставляют одну в период их нахождения в маточниках маловероятен.

Тогда как пчелы выбирают маток из свищевых маточников. Неужели остаётся матка, которая раньше вышла?
В роевой семье пчелы охраняют маточники, что б их не разгрызли соперницы.

После выхода роя, в ряде случаев, после выхода первой матки ПЧЁЛЫ уничтожают маточники задерживая выход остальных маток. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тогда как пчелы выбирают маток из свищевых маточников. Неужели остаётся матка, которая раньше вышла?

Свищевые маточники это не роевое состояние семьи. Посему вполне вероятно, что первая вышедшая может уничтожить все остальные. Для этого на четвертый день сиротства осматривают семью и все закрытые маточники обрывают, так как они заложены на трехдневной личинке. С другой стороны наглядно видно , что пчелы еще в маточниках хорошо определяют где маточка будет лучше. Конечно хотелось бы ,что в случае со свищевыми маточниками пчелы принимали активное участие. По крайней мере Кашковский в своем методе рассчитывает на пчел.
После выхода роя, в ряде случаев, после выхода первой матки ПЧЁЛЫ уничтожают маточники задерживая выход остальных маток.

Бывает но этот ряд очень мал. Как правило если не вмешиваться отпускают второй, потом третий и думаю еще могут. Где то через каждых три, четыре дня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По крайней мере Кашковский в своем методе рассчитывает на пчел.

И не безосновательно. Метод Кашковского успешно работает.
Бывает но этот ряд очень мал

Я с Вами полностью согласен. Я имел ввиду не длину ряда, а то что пчелы уничтожают маточники, а не матки. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имел ввиду не длину ряда, а то что пчелы уничтожают маточники, а не матки.

Немного не в тему, но вони вопрос - я сслышал, что пчёлы разгрызают маточники збоку, а маток убивают матки. ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я имел ввиду не длину ряда, а то что пчелы уничтожают маточники, а не матки.

Немного не в тему, но вони вопрос - я сслышал, что пчёлы разгрызают маточники збоку, а маток убивают матки. ???
Со своих наблюдений могу сказать, что пчёлы разгрызают маточники с любой стороны, естественно чаще с боку и сами убивают маток. Не исключено, что и матка может зажалить соперницу, которая находится в разгрызенном маточнике. И также не пропустит свою соперницу которая уже вышла из маточника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Немного не в тему, просто не знаю куда вставить... На днях смотрел семьи, в одной семье на крайней рамке на середине сота нашел два запечатанных маточника. Потом нашел матку но засев какой-то странный в ячейке по 1-3 яйца, прилепленных как попало. Подскажите пожалуйста, что это случилось с семьей и что делать :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немного не в тему, просто не знаю куда вставить...

Апределим аотом куда его деть...
на крайней рамке на середине сота нашел два запечатанных маточника.

Похоже на тихую смену. А то что
нашел матку но засев какой-то странный в ячейке по 1-3 яйца, прилепленных как попало.

то тут надо смотреть как печатают расплод, не "горбатый" ли...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Доброго дня! Хочу спитатись - десь місяць назад у мене вилетів маленький рій (до 1кг) я поселив його у вулик і ждав доки матка почне засівати. З впевненістю хочу сказати що матка була не плідною я її бачив при оглядах а тижденьназа при черговому огляді я побачив засів - і вирішив більше не турбувати поки не піде печатний розплід , і ось при огляді бачу що відсотків 5-10% із усіх комірок в яких є яйця -трапляються по два яйця в одній комірці. Що це може значити, може просто молода матка і ще не дасвідчена, наврядчи це трутівка. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

може просто молода матка і ще не дасвідчена, наврядчи це трутівка

Скоріше всього. Подивитися печатку, недовго чекати. Якщо на бджолинному розплоді печатка буде не "горбата", значить все гаразд. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Схоже на тиху заміну. А на рахунок кілька яєць в одній чарунці не переживайте, буде взяток бджоли самі наведуть порядок, лишнє почистять і залишать краще яйце.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...