Перейти к содержанию

Чему учат в ВУЗах по специальности пчеловодство?


gri

Рекомендуемые сообщения

Став пчеловодом,можно подвизаться программистом,банкиром,критиком или аналитиком,можно юмористом аль пародистом opr06K9M.gif

... Или на больничную койку ;):wave:...или в Президенты. Прекращаем флуд!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

но боюсь, слишком далеко от Урала.

Там ведь и Георгий не далеко. Попробуй связаться! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://images.google.com.ua/imgres?imgurl=...sa%3DX%26um%3D1 цікава стаття - вулики там чудові!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Вот нашел чего хотел. Хорошо бы еще глянуть такого типа документ http://www-chemistry.univer.kharkov.ua/fil...alavr_OKX_0.pdf для специальностей напрямую свзанных с пчеловодством http://www.dcz.gov.ua/kie/control/uk/publi...amp;cat_id=7599 Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників) 1. Професія - 6123 Бджоляр 2. Кваліфікація – 3 розряд 3. Кваліфікаційні вимоги Повинен знати: склад бджолиної сім’ї; роль матки, робочих бджіл та трутнів, життєдіяльність бджолиної сім’ї протягом року; вимоги до вуликів, реманенту, який застосовується під час догляду за бджолами, для викачування меду та переробки воскової сировини; правила користування інструментом; техніку виставляння вуликів із зимівника та встановлення їх у зимівник; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Повинен уміти: виконує підсобні та допоміжні роботи з догляду за бджолами і одержання від них продукції. Виставляє вулики із зимівника. Підготовляє вулики з бджолами та перевозить їх на медозбір, розставляє вулики на пасіці. Проводить профілактичний догляд за вуликами. Ремонтує та фарбує їх. Натягує і навощує рамки. Переробляє продукцію бджільництва. Утеплює гнізда. Підгодовує бджіл та збирає гнізда на зимівлю. Дезинфікує вулики та інвентар, вживає профілактичних заходів щодо боротьби з хворобами та шкідниками бджіл. Підтримує санітарно-гігієнічні умови на пасіці та в приміщеннях. Здійснює поточний ремонт приміщення, огорожі, устаткування та інвентарю. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. 4. Загальнопрофесійні вимоги Повинен: Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні: а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці; б) додержуватись норм технологічного процесу; в) не допускати браку в роботі; г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); є) знати інформаційні технології. 5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти – повна загальна середня освіта(по закінченні навчання). Без вимог до стажу роботи.. 6. Сфера професійного використання випускника - розведення бджіл; - виробництво продуктів бджільництва 7. Специфічні вимоги 7.1. Вік: по закінченні навчання не менше 17 років 7.2. Стать: жіноча, чоловіча 7.3. Медичні обмеження Типовий навчальний план підготовки кваліфікованих робітників Професія 6321 Бджоляр Кваліфікація бджоляр 3-го розряду Загальний фонд навчального часу 881 година № з/п Навчальні предмети Кількість годин Всього З них на лабораторно- практичні роботи 2. Загальнопрофесійна підготовка 49 2.1 Основи правових знань 17 2.2 Основи галузевої економіки і підприємництва 17 2.3 Резерв часу 15 3. Професійно-теоретична підготовка 319 105 3.1 Біологія бджолиної сім’ї 32 6 3.2 Медоносна база бджільництва та запилення сільськогосподарських культур бджолами 38 24 3.3 Пасічні будівлі, бджолярський інвентар та обладнання 56 13 3.4 Розведення та утримання бджіл 96 32 3.5 Хвороби та шкідники бджіл 25 16 3.6 Продукти бджільництва 40 10 3.7 Організація пасічного виробництва 6 3.8 Основи мікробіології, санітарії та гігієни 11 4 3.9 Охорона праці 15 4. Професійно-практична підготовка 478 4.1 Виробниче навчання 240 4.2 Виробнича практика 238 5. Консультації 28 6. Державна кваліфікаційна атестація (або поетапна кваліфікаційна атестація при продовженні навчання) 7 7. Загальний обсяг навчального часу (без п.5): 853 105

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачем оно тебе нужно? Если в областях нет зоотехников - пчеловодов ,разве для начального расширения знаний))) Я поехал учится на зоотехника через пол-Украины ,и пробыв там 2 дня ,я понял какую я сделал ошибку ,что поехал туда учится!!!! Отрасль щас находится в яме!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отрасль щас находится в яме!!

Да-а, всё сейчас в этой самой, ....! Хотя ветеринария я бы сказал в почёте, это ближе к зоотехнике. Ведь содержат люди живность, котиков собачек. Вот токо не знаю изучают ли лечение комах, тобиш пчёл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне просто любопытно знать, что я знаю из того, что положено знать хотябы бакалавру от пчеловодства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

НЕ советую тратить время!Я закончил школу по пчеловодству и Коледж С красным дипломом Зоотехник по пчеловодству!Херня...Лучше где-то попроситься на 2 сезона на пасеку семей так где 300 и всё!Почитать журналы и книги!А главное то что прочитал на форуме нет нигде!+ есть отзывы!прочитай пару форумов и всё!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С такой позицией всех студентов в подмастерья на 10 лет а преподов-дармоедов разогнать пасеки на кочевле сторожить)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НЕ советую тратить время!Я закончил школу по пчеловодству и Коледж С красным дипломом Зоотехник по пчеловодству!Херня...Лучше где-то попроситься на 2 сезона на пасеку семей так где 300 и всё!Почитать журналы и книги!А главное то что прочитал на форуме нет нигде!+ есть отзывы!прочитай пару форумов и всё!
Підтримую на всі 100%бо провірив на власній шкірі.Даремна трата часу і коштів,ну хіба що комусь дуже потрібна корочка,але з такою якістю освіти гріш їй ціна...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

НЕ советую тратить время!Я закончил школу по пчеловодству и Коледж С красным дипломом Зоотехник по пчеловодству!Херня...Лучше где-то попроситься на 2 сезона на пасеку семей так где 300 и всё!Почитать журналы и книги!А главное то что прочитал на форуме нет нигде!+ есть отзывы!прочитай пару форумов и всё!
Підтримую на всі 100%бо провірив на власній шкірі.Даремна трата часу і коштів,ну хіба що комусь дуже потрібна корочка,але з такою якістю освіти гріш їй ціна...
у мене 1 корочка і червоний диплом (по бджільництву) Закинув їх в ящик!Воно не потрібно!Там не скільки грошей йде як час свій убиваєш!ПРАКТИКА ось основне!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене 1 корочка і червоний диплом (по бджільництву)

мл.специалист/бакалавр/магистр?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене 1 корочка і червоний диплом (по бджільництву)

мл.специалист/бакалавр/магистр?
У найближчому майбутньому це не буде мати жодного значення,хіба може на старість підкинуть пару гривень до пенсії :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У найближчому майбутньому це не буде мати жодного значення,хіба може на старість підкинуть пару гривень до пенсії

Питання здається дійсно риторичним. І відповідь сяви очевидна. Та все ж можна посперечатись з цього приводу. Задам кілька запитань на затравку: 1. Як Ви гадаєте чи відповідає рівень досягнутої освіти та кваліфікації у наших Вузах тим корочкам, які в них ми одержуємо. Відповідь вже прозвучала:
Цитата(Andrej1986 @ 23.11.2010, 17:37) НЕ советую тратить время!Я закончил школу по пчеловодству и Коледж С красным дипломом Зоотехник по пчеловодству!Херня..

2. Як Ви гадаєте чи візьмуть на роботу у США або деінде в розвинутих країнах людину без "корочок"? Якщо, хтось засумнівається у відповіді то наголошу - Ні!. У нас на державну службу (і часто не тільки на державну) також - Ні!. Ви можете сказати - а приватник? Нащо йому ті корочки. Ось приклад: Мій знайомий (студент) по зеленій карті поїхав до США. Два роки прекрасно працював механіком-чорноробом на автостанціях (до речі по спеціальності). А потім йому надоїло працювати на "дядю" і вирішив відкрити свою майстерню. А дзуськи. Без корочок ліцезії не дають. Приїхав до рідного краю зібрав чемодан паперів про освітні програми, які опанував у політеху і повіз до США. Бо наші корочки вимагають там підтвердження. В результаті призначили йому ще 1,5 роки довчитись за символічну суму (казав 1,5 тис $) десь в універі на Алясці і тоді одержав американські корочки та успішно відкрив свій бізнес. Та я не про те. Ці "Ні" у них і в нас мають зовсім різний зміст. У них "Ні" означає що ти, вибач, неук і не можеш кваліфіковано прцювати на даній посаді. А у нас "Ні" це фікція. Просто папірець, який не має під собою нічого сутнього. Причина. Чому у нас так?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому у нас так?

Відповідь проста-тому,що ідуть вчитися не туди де Бог обдарував,а туди де батьки помастили і сусіди позаздрять,і в результаті маємо на одного столяра 10 юристів і 20 економістів...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відповідь проста-тому,що ідуть вчитися не туди де Бог обдарував,а туди де батьки помастили і сусіди позаздрять,і в результаті маємо на одного столяра 10 юристів і 20 економістів...

Можна "помастити", та це не гарантує одержати потрібні для успіху знання та кваліфікацію. Тому що наша система освіти успішно наказала "довго жити", а прийти до нормальних західних стандартів чиновники від освіти не бажають, бо втратять свої "мані-мані". Маємо наскрізь прогнилу , корумповану та недолугу систему освіти. І потуги Вакарчука навести лад (хоча слід визнати і половинчасті, а може просто не встиг) завершились успішним поверненням старої "радянської" системи за нового міністра. Фантастика - більшість дітей цих самих чиновників вчаться за кордоном.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При деятельности пана Вакарчука качество выпускников и абитуриентов снизилось. "Прозорэ тестування" пришедшее на смену экзаменам кровавой гэбни, где они в застенках пытали бедных школьников и драли с них взятки привело к тому, что в ВУЗ теперь поступить вообще элементарно и пришлось вводить новые дисциплины для первокурсников такие как введение в высшую математику, элементарную физику, чытання та пысання. Короче отсталую радянську школу уже успешно развалили. И это я не в интренетах прочитал, а на личном опыте прочуствовал, проработав полгода в школе и 6 лет в ВУЗе. А механизм разваливания банален - бюрократия. Такого объема бумажной работы старожилы не помнят, еще 4 года назад все документы составлял только зав. кафедрой и секретарь - теперь же преподам некогда заниматся не то что наукой, а даже к лекциям не подготовится толком потому, что отписать от обьема спускаемых ц.у. в одиночку просто невозможно и при ходится задействовать весь коллектив кафедр. Не могу утверждать что совковая система высшего образования была идеальной (таковой она была бы если из учебных планов убрать марксизм и историю кпсс))), сама идея была хорошая вот тольоко ее реализация хромала, но тот гибрид, что свагранили из старого и булонского это какойто ппц, насовали всего подряд и главное, что этого "всего подряд" аж по 4 пары - уж не позорились бы, как можно изучить политологию за 9*45 минут или историю искуств, а психологию? К сведению - в булонский процесс не вошел ни один из известных вузов... Кслову - сейчас разрабатывается новый закон об высшем образовании, тех кто учиился на бюджете и не отработал 3 года по специальности обяжут вернуть бабки за обучение + много других лузлов всех не упомнишь, электроннйо версии пока не всречал - говорю то что запомнил с внеочередного заседания ученого совета.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При деятельности пана Вакарчука качество выпускников и абитуриентов снизилось

Вибачте, але це з опери: "В огороді бузина, а в Києві дядько".
"Прозоре тестування"

Точніше "незалежне" дуже, дуже сильно підкостило ректорські і іже з ним прибутки. Може Ви з цим не згідні? Працюючи у Виші, думаю маєте бути обізнані. Як вони за п.Табачника тепер усі. Горою стоять. І "демократи" і "синьо-білі". Всі одностайно. Корито вже знов наполовину повернуто до них.
пришлось вводить новые дисциплины для первокурсников такие как введение в высшую математику, элементарную физику, чытання та пысання.

Подарунок від початкової та середньої освіти.
А механизм разваливания банален - бюрократия.

Однозначно, як і по цілій країні в усіх сферах життя.
Не могу утверждать что совковая система высшего образования была идеальной (таковой она была бы если из учебных планов убрать марксизм и историю кпсс)))

Це звичайно перебільшення. Та для тих часів до 1990 (приблизно) система працювала добре. І марксизм ій в цьому допомагав.
К сведению - в булонский процесс не вошел ни один из известных вузов...

Тут, вибачаюсь знов, щось сказано без розуміння змісту терміна "болонський процес". Це добровільне об"єднання Вишів. Аналог Європейського Союзу тільки у сфері освіти. Як відомо ні туди ні сюди нам скоро не світить. А причина озвучена Вашими словами : наявність корумпованої бюрократії. Я її називаю чиновницькою бандою, що управляла країною і при Кучмі, і при Ющенкові, і при Миколі 2-у, і при Центральній Раді , і при Совєтах, і при......,і при... і до кінця наших днів. Європа боїться бандитів, в які б дипломатичні фраки вони не вдягались, і яким б грошима не заманювали європейців. Для них своя безпека та незалежність дорожчі за хабарі, якими іх спокушають. Закінчу все ж на мажорній ноті. Та ж Європа потребує грамотних робітників вищої та середньої ланки (негрів у них вистачає і без українців). Тому з цієї точки зору приєднання окремих Вишів до Болонського процесу (тобто можливість легального викачування "мозгів" середнього рівня) досить імовірна в самому найближчому майбутньому. Приклади цьому поступу є. Так студенти Львівських Вишів (спеціальностей типа механіки) щорічно мають тримісячні ( а деякі і більше) практики на заводах Мерседес. На скільки мені відомо німці із жалем розстаються з практикантами, кажучи що із задоволенням залишили б їх на роботу, та це наразі поза законом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

gri бакалавр

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Точніше "незалежне" дуже, дуже сильно підкостило ректорські і іже з ним прибутки. Може Ви з цим не згідні? Працюючи у Виші, думаю маєте бути обізнані. Як вони за п.Табачника тепер усі. Горою стоять. І "демократи" і "синьо-білі". Всі одностайно. Корито вже знов наполовину повернуто до них.

Как показывает практика "вода дырку найдет". Просто взятки немного пераспределили))) А мозги успешно качаются грантами. Каждую неджелю по десятку новых присылают тока успевай резюме отсылать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мозги успешно качаются грантами. Каждую неджелю по десятку новых присылают тока успевай резюме отсылать.

Так, звичайно. Але це дійсно "мозги". Я ж мав на увазі середню ланку, та кваліфікованих робітників. На них система грантів не розповсюджується. А відносно :
Как показывает практика "вода дырку найдет". Просто взятки немного пераспределили)))

то тут я не згоден. Не дірку знайшла вода, а тільки маленьку шпаринку, в яку просочувалось мізер від того ,що раніше лилось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При деятельности пана Вакарчука качество выпускников и абитуриентов снизилось

ну в цьому році Табачник трошки підправив ,а на той рік "якістю" так попре від абітурієнтів думаю вам сподобається :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот и нет - в этом году вообще и хворых и сирых брать будем потмучто 1/3 тольк от выпуска будет из-за эксперитментов с 12/11 летним с/о.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як на мене то в розвалі освіти важко когось одного звинувачувати... винні майже усі хто так чи інакше прив"язаний до освіти... один приклад: моя дівчина закінчує Університет Шевченка, та з її слів частина третя з потоку ходить на 2-3 пари в тиждень, і то лише через те що дома надоїдає сидіти.... то про яку освіту йде мова?? Винен Вікарчук? Табачник? Чому таких студентів не виключають з ВУЗів??? ось тому серед 500 найкращих ВУЗів світу НЕМАЄ жодного українського!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як на мене то в розвалі освіти важко когось одного звинувачувати.

Мені здається, що це не зовсім правильний термін: "розвал освіти". Погодьтесь, що все змінюється. За 20-ь років змінилось наше суспільство, економічні засади його існування. Повинна змінюватись і система освіти. І всі ці зміни в різних сферах тісно пов"язані між собою і взаємовпливають один на одного. Тому треба говорити саме про розвиток освіти. І тут змушені констатувати, що в цій галузі недобре. Зрозуміло, що в першу чергу ця ситуація складається за рахунок економічного чинника. Бо недолуга економіка не в змозі утримувати стару (а вона до сих пір стара) систему освіти. Здійснити кардинальні реформи - означає викинути "за борт" сотні тисяч освітян, як це було зроблено у промисловості, влада не наважується. І тому до сих пір не ясно, що і яким чином робити. І вчителі ходять до школи та роблять вигляд, що вчать дітей. Слід зауважити, що частина суспільства має потребу одержати кращі знання для себе. Дуже заможні відсилають дітей за кордон. Менш заможні (але все ж заможні) підтримують одну -дві елітні школи (в кожному обласному центрі). Що стосується Вишів, то і в деяких з них також існують так звані наукові школи (тісно пов"язані, як уже було сказано вище, системою грантів з заходом) де діти одержують зовсім не гірші знання, ніж у Європі. Все це островки серед затхлого моря нашої освітянської галузі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...