Jump to content
Petrovych61

Посев, посадка медоносов

774 posts in this topic

В 27.03.2019 в 07:44, Иваныч сказав:

На вихідних висадив з десятка три акацій. Хотілося більше але незавжди на це вистачає вільного часу так як пасічник вихідного дня . Хочу як пан Лнонід( Добровол)засадити повністю пагогб біля ставка де ростуть поодинокі дички груші та яблуніале це заняття займає багато часу.:ole_ole:

У такому разі @Иваныч садіть деревця  рідко. Вона поступово сама заросте. Там , де я садив років з десять тому на пустирі, тепер вже повиростали від відростків цілі хащі.:ay:

Edited by ДобровоЛ

15 часов назад, ДобровоЛ сказал:

У такому разі @Иваныч садіть деревця  рідко. Вона поступово сама заросте. Там , де я садив років з десять тому на пустирі, тепер вже повиростали від відростків цілі хащі.:ay:

Прислухвюся до вашо'і' поради. Цими вихідними теж висадив 25 акацій. Земля як камінь потребує гарних дощів. Між деревцями від двох до трьох метрів. З весняно'і' посадки неприйнялося тільки дві .

3 години тому, Иваныч сказав:

Прислухався до вашо'і' поради. Цими вихідними теж висадив 25 акацій. Земля як камінь потребує гарних дощів. Між деревцями від двох до трьох метрів. З весняно'і' посадки неприйнялося тільки дві .

Не менше трьох метрів між посадками - про це підказує мій досвід. І після посадки потребує кілька поливань. Потім акація сама вже завойовує територію. Головне, щоб вона спочатку вкорінилася, а далі все йде, як по нотах.:umora::wave: Мені казали,що під високовольткою я даром садив. Але не тут то було. Так, її там безбожно нищать, як тільки підростає. Але те зрізання провокує її до розростання кущів. І через рік - два вже й не видно тих вирізань.:ay:

А як же ж пахне повітря , коли вона зацвітає! Словом, дерево це просто створене для пасік.  Ним потрібно засаджувати усі пустирі біля пасік.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ

57 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Не менше трьох метрів між посадками - про це підказує мій досвід. І після посадки потребує кілька поливань. Потім акація сама вже завойовує територію. Головне, щоб вона спочатку вкорінилася, а далі все йде, як по нотах.:umora::wave: Мені казали,що під високовольткою я даром садив. Але не тут то було. Так, її там безбожно нищать, як тільки підростає. Але те зрізання провокує її до розростання кущів. І через рік - два вже й не видно тих вирізань.:ay:

А як же ж пахне повітря , коли вона зацвітає! Словом, дерево це просто створене для пасік.  Ним потрібно засаджувати усі пустирі біля пасік.:IMHO:

От і я взявся за цю нелегку посадку( до пагорба ще треба добратися на другий бік ставу) планую ще б акацій з 50 досадити (осінь- весна). Надіюсь і я дочекаюся цього п'янячого аромату.Багато сосідів по дачі кажуть - тобі що немеє чим зайнятися садиш якісь акаці'і'

В 10/21/2019 в 13:22, ДобровоЛ сказав:

старайтеся не попадатися на очі вдячним електрикам :hi:

В 21.10.2019 в 13:22, ДобровоЛ сказав:

Єдиний мінус акації у порівнянні з тою ж липою, що дошка не годиться на вулики. Можна було б густіше садити і через 10-15 років проріджувати на матеріал. А так справді для пасіки кращого дерева не знайти - швидко росте, невибаглива і ще не було жодного року без взятку, хоч і невеликого. Липа по всіх цих позиціях однозначно програє акації. 

18 хвилин тому, medhon сказав:

Словом, дерево це просто створене для пасік.  Ним потрібно засаджувати усі пустирі біля пасік.

Якщо чесно то задовбався я вже садити акації на пустирях. Всі пустирі, обочини, рови, весною випалюються під ноль і 90% молодих саджанців пропадає, а ті що залишаться і доростуть до діаметру 15 - 20 см. будуть обов'язково зрізані якимось замерзаючим на дрова. 

45 хвилин тому, medhon сказав:

Єдиний мінус акації у порівнянні з тою ж липою, що дошка не годиться на вулики. Можна було б густіше садити і через 10-15 років проріджувати на матеріал. А так справді для пасіки кращого дерева не знайти - швидко росте, невибаглива і ще не було жодного року без взятку, хоч і невеликого. Липа по всіх цих позиціях однозначно програє акації. 

А у мене ні на акацію, а ні на липу рука не піднімається та й точно не підніметься. Особливо після того, як  особисто сам виростив оцей акаційний лісок поблизу пасіки.:dntknw:

28 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Якщо чесно то задовбався я вже садити акації на пустирях. Всі пустирі, обочини, рови, весною випалюються під ноль і 90% молодих саджанців пропадає, а ті що залишаться і доростуть до діаметру 15 - 20 см. будуть обов'язково зрізані якимось замерзаючим на дрова. 

Не переживайте так. Точно приживуться.  А із зрізаних повиростають такі кущі та нові відростки, що вже через пару років перекриють і те зрізане. Ось побачите. :IMHO::az:

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

А у мене ні на акацію, а ні на липу рука не піднімається та й точно не підніметься. Особливо після того, як  особисто сам виростив оцей акаційний лісок поблизу пасіки.:dntknw:

цікаво, хтось пробував з акації вулики робити? :hmm:у сусідів в селі, самі вони живуть в Києвах-Борисполях, біля хати невеликий такий акацієвий гайок, який ще їхній дід-пасічник років 70 тому садив. Зараз ці акації вже старі і заражені омелою. обрізати нереально, бо високі. пропонували нам на дрова майже даром. ми кілька порізали на товсту дошку. пропонують ще, інакше віддадуть знайомим на дрова. от і думаю, а може варто взяти, порізати на 25-ку і спробувати пустити на вулики? чи не варто? розумію що будуть непідойомні, але все ж корпусні, а не лежаки, можна повергати, тим більше дошка практично шарова буде;)

1 година тому, medhon сказав:

цікаво, хтось пробував з акації вулики робити? :hmm:у сусідів в селі, самі вони живуть в Києвах-Борисполях, біля хати невеликий такий акацієвий гайок, який ще їхній дід-пасічник років 70 тому садив. Зараз ці акації вже старі і заражені омелою. обрізати нереально, бо високі. пропонували нам на дрова майже даром. ми кілька порізали на товсту дошку. пропонують ще, інакше віддадуть знайомим на дрова. от і думаю, а може варто взяти, порізати на 25-ку і спробувати пустити на вулики? чи не варто? розумію що будуть непідойомні, але все ж корпусні, а не лежаки, можна повергати, тим більше дошка практично шарова буде;)

Акацію порізати на дошку та продати на меблі, за вилучені кошти купити звичайну смерекову дошку або готові вулики.

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Не переживайте так. Точно приживуться.  А із зрізаних повиростають такі кущі та нові відростки, що вже через пару років перекриють і те зрізане. Ось побачите. 

Та знаю я добре як приживається, скільки виростає і як відновлюється після рубки, але тих що садять одиниці, а рубає і палить кожен дурак. Такі наші реалії нажаль.

9 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Та знаю я добре як приживається, скільки виростає і як відновлюється після рубки, але тих що садять одиниці, а рубає і палить кожен дурак. Такі наші реалії нажаль.

Правильно, і нічого тут  вже й не поробиш... :dntknw:

Edited by ДобровоЛ

7 часов назад, medhon сказал:

Скупой платит дважды, много видели корпусным ульев с акации? 

2 минуты назад, ss77 сказал:

а де можна взять!

46 хвилин тому, ss77 сказав:

та уже чотири роки як

В 07.11.2019 в 12:11, medhon сказав:

цікаво, хтось пробував з акації вулики робити?

Акацієві і гледичієві лаги на підлогу стоять в 2-3 рази довше від дубових. І ручки для молотків і сокир служать набагато довше від ручок з  іншої деревини. А вулики найкраще виготовляти з сосни, з якої викачали живицю:ay:

Тільки що, язичник сказав:

Акацієві і гледичієві лаги на підлогу стоять в 2-3 рази довше від дубових. І ручки для молотків і сокир служать набагато довше від ручок з  іншої деревини. А вулики найкраще виготовляти з сосни, з якої викачали живицю:ay:

Все правильно,крім сосни,в мене вся пасіка з сухостою смереки,матеріал найкращий для пасічників,ось вулики з неї.:ay:

IMG_20140524_203807.jpg

IMG_20140531_171217.jpg

P_20170401_143106_1_p.jpg

P_20170427_091746.jpg

PANO_20140531_160755.jpg

9 часов назад, svitaliy735@gmail.com сказал:

а де можна взять!

тут ))

45 хвилин тому, Ворон сказав:

Все правильно,крім сосни,в мене вся пасіка з сухостою смереки,матеріал найкращий для пасічників,ось вулики з неї

На смерековій дошці завжди є сучки, які завжди розтріскуються. Сухостій завжди пошкоджений як мінімум грибками, тому має ослаблену структуру синюватого забарвлення

3 хвилини тому, язичник сказав:

На смерековій дошці завжди є сучки, які завжди розтріскуються. Сухостій завжди пошкоджений як мінімум грибками, тому має ослаблену структуру синюватого забарвлення

Синюшність скоріше вражажає сосну,в разів три,а коли з неї втянули живицю,то і поготів,сучки міцніше врощені в деревину як в сосни,25 років пропрацював звалювальником лісу,томи ваші доводи незовсім вірні.:hi:

IMG_20160218_152939.jpg

user3001_pic11268_1521356875.jpg.648e6f5027e048c2e84793633dce2cdc.jpg

Фото-0001.jpg

Фото-0002_1.jpg

IMG_20140217_142436.jpg

13 часов назад, Ворон сказал:

Все правильно,крім сосни,в мене вся пасіка з сухостою смереки,матеріал найкращий для пасічників,ось вулики з неї

Звідки це відомо? Я чув, що з ліванського кедра краще. Думаю і інші думки є. Чому саме смерека?

1 година тому, ss77 сказав:

Звідки це відомо? Я чув, що з ліванського кедра краще. Думаю і інші думки є. Чому саме смерека?

З власного досвіду,сира смерека теж чудовий матеріал,але сохне довго,дошки з сухостою за 1--1.5 місяці готові до використання.:hi: