Перейти к содержанию

Кочуємо: хто? як? і головне - на чому?


Рекомендуемые сообщения

Підскажіть як правильно зробити?

Вечером, закрыл летки погрузил и повез. Привез, разгрузил, открыл летки. Если рамки без разделителей то перед переездом желательно несколько дней рамки в улье не трогать, пусть запрополисуют.
А вентиляцію як робити? Верхнє утеплення убирать? Холстик загибать? (перевозитиму з кришами). Рамки з разделителями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вентиляцію як робити? Верхнє утеплення убирать? Холстик загибать? (перевозитиму з кришами). Рамки з разделителями.

В 148 сообщении я Вам очень подробно описал как делаю я. Может кто и по другому делает?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вентиляцію як робити? Верхнє утеплення убирать? Холстик загибать? (перевозитиму з кришами). Рамки з разделителями.
При перевезенні абсолютно все утеплення знімають. І якщо можна,- замість дашків ставлять сітку. Ні - й так можна. Головне, щоб бджолам було у вулику куди "викотитися". І багато що залежить від відстані пепревезення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вентиляцію як робити? Верхнє утеплення убирать? Холстик загибать? (перевозитиму з кришами). Рамки з разделителями.
При перевезенні абсолютно все утеплення знімають. І якщо можна,- замість дашків ставлять сітку. Ні - й так можна. Головне, щоб бджолам було у вулику куди "викотитися". І багато що залежить від відстані пепревезення.
Дякую! І ще питання - чи варто перевозити пасіку за 10 км від дому прямо до 2-х полів соняха (250га), чи може нікуди не виїжджати, а надіятися на поле соняшника яке знаходиться за 3км від пасіки (150га)? Якщо чесно трохи переживаю, так як планую кочувати первий раз і багато чого не знаю і побаююсь зіткнутися з труднощами. :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якую! І ще питання - чи варто перевозити пасіку за 10 км від дому прямо до 2-х полів соняха (250га), чи може нікуди не виїжджати, а надіятися на поле соняшника яке знаходиться за 3км від пасіки (150га)? Якщо чесно трохи переживаю, так як планую кочувати первий раз і багато чого не знаю і побаююсь зіткнутися з труднощами.

прикинь скільки буде пасік кругом цих полів :dntknw: коли строки цвітіння :dntknw: ну й за вивезенною пасікою потрібно постійно наглядати Непереживай 10 км це прогулянка можна нічого не знімати закрив тай поїхавГоловне не одягатись в шорти й майку(знаю з власного досвіду) :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прийшов час, який в бджільництві мені найменш подобається потрібно перевезти бджіл. На домашньому достають до 2 полів одне за 1 км. десь 130 га і десь 250 га в межах 1,5-2 км в протилежній стороні. ще є гарбузі 100 га десь за 3,5 км.але їх не рахую, що не подобається так це поля горбисті мої знайомі пасічники їх не люблять, але і напрягатися на перевозку не потрібно, але кортить перевезти на 500 га за 35 км. землі рівнині і сонях різних термінів цвітіння, колега вже там став. На іншому точку, який потрібно перевозити намалювалась ще одна проблема принесли липу і потрібно скачати і перевозити хоча б до 130 га. біля основного точка, а тут ще й жара намальовується. Буде цього року мед..., а як це все пройти... Ще у мене по сої зійшов торішній сонях, як його не "спалювали" а він росте в сою вже посадив, напевне і з нього може бути медозбір, до точка 2 км. Як мій знайомий каже, є просто мед і великий мед, саме для великих медів потрібна кочівка. 3 км. до полів це вже багато і варто підвозити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть як правильно зробити?

Вечером, закрыл летки погрузил и повез. Привез, разгрузил, открыл летки. Если рамки без разделителей то перед переездом желательно несколько дней рамки в улье не трогать, пусть запрополисуют.
Дмитрий 94 если рамки без разделителей то лучше поставить колышки. Сейчас лето жарко и при любом сдвиге рамки сдвинутся и привезете винегрет из пчел воска и меда.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую! І ще питання - чи варто перевозити пасіку за 10 км від дому прямо до 2-х полів соняха (250га), чи може нікуди не виїжджати, а надіятися на поле соняшника яке знаходиться за 3км від пасіки (150га)? Якщо чесно трохи переживаю, так як планую кочувати первий раз і багато чого не знаю і побаююсь зіткнутися з труднощами. :helpme:
Все правильно підказують. Але варто було б ще й у агронома поцікавитися сортом. Бо вже маємо і сонях, що не дає нектару... :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
що не подобається так це поля горбисті мої знайомі пасічники їх не люблять,

А чому не люблять?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що не подобається так це поля горбисті мої знайомі пасічники їх не люблять,

А чому не люблять?
Тому що є вибір. Недалеко рівнині поля з шикарним чорноземом і на них врожайність краща, хоча по виділенню напевне різниці ніякої. Але і на моїх горбах непогано виділяє була б погода.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Ось, повторюсь, найцікавіше для кочівлі з того , що я бачив. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Кочуємо. Хто, як і, головне, - на чому?
  • 2 weeks later...

як для мене доволі все просто і все ,що потрібно для кочівлі,питання лише в тому де такий маніпулятор знайти

 

Світлина від Dugas Fabrice.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

проблем найти маніпулятор немає,були б гроші

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, miro сказал:

як для мене доволі все просто і все ,що потрібно для кочівлі,питання лише в тому де такий маніпулятор знайти



 

Світлина від Dugas Fabrice.

Але чи заїдеш ним куди тобі потрібно-Болото  степ балка і тд?Ну і по одному корпусу я сам без маніпулятора розгружу.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, igorstep сказав:

Але чи заїдеш ним куди тобі потрібно-Болото  степ балка і тд?Ну і по одному корпусу я сам без маніпулятора розгружу.

 

я теж розгружав по одному корпусу................,тепер я займаюсь пакетами, ножа не бачу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

я теж розгружав по одному корпусу................,тепер я займаюсь пакетами, ножа не бачу

То для чого Вам така машинка? Чи просто для прикладу?
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, igorstep сказав:

То для чого Вам така машинка? Чи просто для прикладу?
 

щоб кочувати, но не двигати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Виникло одне питання, але почну з початку..

Звоню, сьогодні, знайомому пасічнику, який живе на невеличкому хуторі, спитати який він цукор бере для підкормки. Розговорились. Каже у нас тут таке було... Привезли 180сімей! Поставили у нас на перельоті. Ми як пішли з мужиками та як дали їм і в хвіст і в гриву. До навкулачок правда не дійшло. Як потім з'ясувалось то мужичок був один а їх було троє чи четверо. То я кажу- Оце ви герої.(( А в минулому році хтось приїздив то вони йому вулики повалили. Така поведінка звісно нікого не красить. І тим більше вулики тут в чому винні? Можливо тут зіграла жадібність, зависть та інші людські вади, але питання не в цьому.Вірніше декілька питань:

Таке явище як пасіка на перельоті як його охарактеризувати?

 Яка відстань від стаціонару, 1000,2000.... метрів? І чи дійсно бджола із стаціонару летить у вулик що на перельоті?

Як вирішувати питання з місцевими. Бо якщо підеш домовлятися  то звісно що скажуть "не-не у нас тут і так бджіл багато" хоча у випадку який я наводив вище то на хуторі не більше 120-150сімей.

І мабуть що варто прикупити травмат? Бо бджіл в обіду не дам.

Сам поки не кочую, але бачу що треба починати. Тому прошу кочівників з досвідом, так сказать "прожжённых". Пролити трохи світла у цій справі. Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Руслан К. сказал:

Виникло одне питання, але почну з початку..

Звоню, сьогодні, знайомому пасічнику, який живе на невеличкому хуторі, спитати який він цукор бере для підкормки. Розговорились. Каже у нас тут таке було... Привезли 180сімей! Поставили у нас на перельоті. Ми як пішли з мужиками та як дали їм і в хвіст і в гриву. До навкулачок правда не дійшло. Як потім з'ясувалось то мужичок був один а їх було троє чи четверо. То я кажу- Оце ви герої.(( А в минулому році хтось приїздив то вони йому вулики повалили. Така поведінка звісно нікого не красить. І тим більше вулики тут в чому винні? Можливо тут зіграла жадібність, зависть та інші людські вади, але питання не в цьому.Вірніше декілька питань:

Таке явище як пасіка на перельоті як його охарактеризувати?

 Яка відстань від стаціонару, 1000,2000.... метрів? І чи дійсно бджола із стаціонару летить у вулик що на перельоті?

Як вирішувати питання з місцевими. Бо якщо підеш домовлятися  то звісно що скажуть "не-не у нас тут і так бджіл багато" хоча у випадку який я наводив вище то на хуторі не більше 120-150сімей.

І мабуть що варто прикупити травмат? Бо бджіл в обіду не дам.

Сам поки не кочую, але бачу що треба починати. Тому прошу кочівників з досвідом, так сказать "прожжённых". Пролити трохи світла у цій справі. Дякую!

Идиот ваш знакомый пасечник. Если бы провалил мои, уже б он пчел держать не смог. Доиграется. 

Ксожалению такие неадекваты встречаются. Но редко. Не ставьте прям у людей в огородах, а подальше в посадка и все будет нормально и по закону.

У меня в полях есть насосные станции, много не работают,  но насосы сторожуют. Идеальный вариант :) и вдали от сел, и сторожа получают зарплату + рады получить медку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Джаз сказал:

Идиот ваш знакомый пасечник. 

Є трохи. Раніше думав про нього краще.  Але не він один. Минулого року мені три пасічники казали( свої односельці 3-5 сімей) чому я не іду проганяли пасіку що стояла за півтора кілометра від мене нібито (чи)  на перельоті. То сказав що мої дорогу додому знають.)) Картина була така : моя пасіка, ярок десь 500-700м, поле соняха 100га, посадка, за посадкою кочова пасіка до 100 сімей і далі ще 100-150 га соняшника. Роз'ясніть це на перельоті чи старческий маразм? Дякую за підказку з насосними станціями, у нас починають з'являтися на полях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Руслан К. сказал:

Є трохи. Раніше думав про нього краще.  Але не він один. Минулого року мені три пасічники казали( свої односельці 3-5 сімей) чому я не іду проганяли пасіку що стояла за півтора кілометра від мене нібито (чи)  на перельоті. То сказав що мої дорогу додому знають.)) Картина була така : моя пасіка, ярок десь 500-700м, поле соняха 100га, посадка, за посадкою кочова пасіка до 100 сімей і далі ще 100-150 га соняшника. Роз'ясніть це на перельоті чи старческий маразм? Дякую за підказку з насосними станціями, у нас починають з'являтися на полях.

Не люблю місця де звозять багато бджіл і меду не завжди максимум запланованого і відкачака з нюансами, для мене краще менше медоносу, але щоб полизу було менше пасік. Ну і велика помилка в одне місце звозити більше 100 сімей, ідеальний варіант по 30-40 довкола декілька точків. У мене немає більше 40 на кочовому точку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Джаз сказав:

Идиот ваш знакомый пасечник. Если бы провалил мои, уже б он пчел держать не смог. Доиграется. 

Тут не все так однозначно... Більш за все що ми не бачимо повну картину...

Припустіть ситуацію що маєте пасіку 30-40 вуликів надієтесь на той соняшник, а тут привезли великі пасіки по 100 вуликів, обложили зі всіх сторін поле з соняхом... може навіть не на перельоті стоять, але того меду ви вже мати не будете... І ось так рік, два ... будь-хто почне реагувати з посиленою злобою.... 

Як на мене людина яка вивозить велику кількість бджіл, мала б уточнити, або принаймні обговорити це питання з місцевими пасічниками...

Колись в нас посіяли гречку гектарів 200, а вуликів привезли в загальному близько 500 а може і більше...

Як результат  - всі роз'їхались не качавши... Як казав мій знайомий що також туди вивіз - собі вони принесли, але качати не має що...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Тут не все так однозначно... Більш за все що ми не бачимо повну картину...

А представте как себя чувствовал пасечник у которого улья поваляли. В любом случае это не нормальное поведение. 

Местным никто не запрещает тоже кочевать. 

Возле меня на акации стояло 300 ульев. Почему то я качнул нормально, у тех, как говорили, на "развитие" но лукавили, бочки то заливались :) Да, может меньше, но мы ж люди, а не звери что бы жечь, валить или бить морды.

Также в районе второй год садят поле кориандра в 50 га, я туда не кочую, пасеки и так облепливают его со всех сторон. Зачем не понимаю. Для развития и без экзотического для моего района кориандра, хватает.

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Як на мене людина яка вивозить велику кількість бджіл, мала б уточнити, або принаймні обговорити це питання з місцевими пасічниками...

И получили б отказ, жадность то никто не отменял. Но, согласен в том что наглеть не нужно и пхать в одно место много ульев - только себе в убыток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Руслан К. сказал:

Як вирішувати питання з місцевими.

Не вступайте з ними ні в який контакт.Щоб ви не зробили чі не сказали,все обертатиметься проти вас.Пару-тройку вечорів, підряд постріляйте по щуркам з вогнепальноі зброі,автоматично ( у місцевих)відпадає всіляке бажання не тощо конфліктувати,а й йти на контакт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Олег77 сказал:

Пару-тройку вечорів, підряд постріляйте по щуркам з вогнепальноі зброі,автоматично ( у місцевих)відпадає всіляке бажання не тощо конфліктувати,а й йти на контакт.

Или приедут "лягави" и потом у стрелявшего отпадет все желание стрелять вообще где-то:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Кочуємо: хто? як? і головне - на чому?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...