Перейти к содержанию

Кочуємо: хто? як? і головне - на чому?


Рекомендуемые сообщения

Хоч питання й не нове, частинами його можна зустріти у багатьох місцях. Все ж вирішив відкрити цю тему саме тут, де вона найбільш доречна й де найчастіше шукатимуть початківці відповідь на запитання про транспортні засоби, пристосування, механізми застосовувані при цьому, а також про методи кочівлі бджолосімей. Щедро поділіться своїм досвідом, що стане надбанням для багатьох.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щедро поділіться своїм досвідом, що стане надбанням для багатьох.

Почну із свого досвіду, про який вже якось повідомляв. Цьогоріч збудував за своїм кресленням причіп на 15 рутівських вуликів, що постійно знаходяться на ньому. Виготовив його у м. Біла Церква на фірмі"Вадим". Виконання і ціна мене повністю задовільнили. На той час - десь квітень-травень 2014 за 8680 грвн.На одній волговській підвісці (на двох треба іншакатегорія), підсилений. Колесами укомплектовував сам. Причіп весь оцинкований, розрахований для перевезень вантажу до 1 тонни, хоч у техпаспарті стоїть 750 кг ( щоб не мати проблем з ДАІ).Тел. менеджера- 096 772 48 34 (Женя) Середня висувка на п'ять бджолосімей - на підшипниках. У мій комплект входять два домкрати-стойки на колесиках, що дозволяє одній людині легко її висувати - засувати, агрегатувати з авто та без сторонньої допомоги перевозити у будь-який час і в будь-яке місце. А ще при допомозі двох чоловік переставити навантажений причіп у будь-яке облюбоване Вами місце, якщо це важко зробити при допомозі авто через відсутність площі для маневру. post-6465-1411019360_thumb.jpg Це моє надбання на зимовій якірній стоянці. Дадани у майбутньому заплановано перемінити на рутівські. Відповім на всі запитання
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щедро поділіться своїм досвідом, що стане надбанням для багатьох.

Почну із свого досвіду, про який вже якось повідомляв. Цьогоріч збудував за своїм кресленням причіп на 15 рутівських вуликів, що постійно знаходяться на ньому. Виготовив його у м. Біла Церква на фірмі"Вадим". Виконання і ціна мене повністю задовільнили. На той час - десь квітень-травень 2014 за 8680 грвн.На одній волговській підвісці (на двох треба іншакатегорія), підсилений. Колесами укомплектовував сам. Причіп весь оцинкований, розрахований для перевезень вантажу до 1 тонни, хоч у техпаспарті стоїть 750 кг ( щоб не мати проблем з ДАІ).Тел. менеджера- 096 772 48 34 (Женя) Середня висувка на п'ять бджолосімей - на підшипниках. У мій комплект входять два домкрати-стойки на колесиках, що дозволяє одній людині легко її висувати - засувати, агрегатувати з авто та без сторонньої допомоги перевозити у будь-який час і в будь-яке місце. А ще при допомозі двох чоловік переставити навантажений причіп у будь-яке облюбоване Вами місце, якщо це важко зробити при допомозі авто через відсутність площі для маневру. post-6465-1411019360_thumb.jpg Це моє надбання на зимовій якірній стоянці. Дадани у майбутньому заплановано перемінити на рутівські. Відповім на всі запитання
Шановний, Iddo,якраз для початківців мало кому вдасться зразу купити такий причіп :ah: .Ви б краще розповіли,як пасічникували перші 5-10років.З повагою :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний, Iddo,якраз для початківців мало кому вдасться зразу купити такий причіп .Ви б краще розповіли,як пасічникували перші 5-10років.З повагою

Kolyan, я про це вже писав у інших темах у розділі "З чого почати". Коли зловив першого роя, мені було не більше десяти років. Отоді все й почалось. А кочівля, її організація, а особливо транспорт,- якраз нагальне питання. А той солдат поганий, хто не мріє стати генералом. А із засобами для кочівель можна таким і почуватися (ну майже генералом),- коли мало залежиш від чиїхось примх. Нині ж мед залежить напряму від кочівель. І не лише у промислових масштабах, бо із зникненням колгоспного тваринництва зникла і галузь кормовиробництва із великими і постійними посівами люцерни, конюшини, еспарцету, редьки, суріпиці, гірчиці і т.п., що цікаве пасічників. Тож тут мова саме про засоби, пристосування і механізми для кочівель. Ну і варіанти павільонів теж. :hi: А ще донедавна кочував я спочатку з "Мітсубісі" на орендованому причепі, далі в багажнику і задньому сидінні на "Шкоді". Ну, а вже цьогоріч - з цим "чудом" білоцерківського виробництва. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тож тут мова саме про засоби, пристосування і механізми для кочівель. Ну і варіанти павільонів теж. :hi:
Є цікава тема - переобладнання на бджолопавільйони списаних автобусів. На жаль автобуси на наших дорогах довго не живуть. Свого часу у Черкасах 4 підприємства випускали "Богдани". Якщо в когось є досвід переобладнання "Богдана" на павільйон, прошу поділитися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дадани у майбутньому заплановано перемінити на рутівські. Відповім на всі запитання

а як же бути з вашими словами в одній із тем цитую :для мене вулик це лежак на 32 рамки :blink: особливо гарно виглядае ваш злегка обідраний лежак на фото що стоіть на контрольних вісах (це мабуть для точності замірів) :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бус Форд Транзит(12-18шт 10ти рамочних Дадана)+прицеп(8 шт.) Отако живем....точніше їздимо. Але дуже незручне завантаження вручну...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але дуже незручне завантаження вручну...

Две машины, два прицепа одна ходка 40 семей. Дно в прицепах застелено фанерой 16-мм.

post-762-1411190424_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня кочевка вот так происходит.

post-1616-1411327951_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але дуже незручне завантаження вручну...

Две машины, два прицепа одна ходка 40 семей. Дно в прицепах застелено фанерой 16-мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але дуже незручне завантаження вручну...

Две машины, два прицепа одна ходка 40 семей. Дно в прицепах застелено фанерой 16-мм.
Давно хочу купити приблизно такий от прицеп як у Вас. Тільки мучуся брати просто прицеп, чи з касетами що знімаються ;) . Ви вулики не розвантажуєте? Вони так і стоять весь час на прицепі?
маю двохосний довжина 2,75 м, задумав зробити майданчик на 16 вуликів - 4,60 м , який стоятиме на висувних опорах(типу домкрат), якими можна піднімати і опускати майданчик на кузов причіпу. Таким чином причіп задіяний тільки для перевезення павільону чи по черзі кількох павільонів чи просто майданчиків з вуликами в перспективі. Під'їхав під павільон причіпом опустив на нього павільон зафіксував і в дорогу...... так само приїхав на інше місце, підняв павільон - поставив на "ноги" викотив причіп із-під нього і поїхав за слідуючим. І реєстрація в ДАІ вже не потрібна. На разі міркую з чого такі опори виготовити і щоб піднімали, або домкратом піднімати і потім виставляти на опору з фіксатором висоти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але дуже незручне завантаження вручну...

Две машины, два прицепа одна ходка 40 семей. Дно в прицепах застелено фанерой 16-мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а як же бути з вашими словами в одній із тем цитую :для мене вулик це лежак на 32 рамки особливо гарно виглядае ваш злегка обідраний лежак на фото що стоіть на контрольних вісах (це мабуть для точності замірів)

лінивий пасічник, Про цей вулик( лежак на 32 рамки) є і в моїй аватарці. Я від лежаків не відмовився,- переношу їх на постійний точок. :hi: А корпусні будуть на причепі,- такий собі мобільний додаток до збирання медів на Київщині, а може й далі. Що ж до "обдертості" контрольного,- у мене є вели-и-кі сумніви. Він якраз на тому фото вийшов на другому плані,- отой розовий. :umora:
Але дуже незручне завантаження вручну...

kebadima, У тому то й річ. Для цього й виготовив свого помічника. Вантажні роботи зникнули самі собою.
Две машины, два прицепа одна ходка 40 семей. Дно в прицепах застелено фанерой 16-мм.

NVN, Чудово! :ay: Головне ж, що можна доставляти пасіку у потрібне місце і у потрібний час. Але скільки у Вас помічників задіяно було?
На разі міркую з чого такі опори виготовити і щоб піднімали, або домкратом піднімати і потім виставляти на опору з фіксатором висоти.

Ось тут глянь, може що і підійде.
А є ще такі типу "домкрати на колесках". Якщо треба, можу виставити після відвідування дачі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але скільки у Вас помічників задіяно було?

У нас разные походы к этой проблеме. Вместо того что бы покупать 17(семнадцать) прицепов таких как у Вас, мы купили 2(два) двухосных 1600-3400 мм. и оплачиваем труд двоих грузчиков.
А яка вага цього добра на прицепі? Я так розумію прицеп саморобний, з якої труби рама?

На фото новые пустые ульи. Только переделали прицеп и решили примерится что получилось. А вообще осенью когда перевозим домой то 20 ульев в пределах 1000-1200кг. и без проблем. На снимке заводской прицеп только переделанный из бортового. На раме пруба 40х40мм. но пришлось снизу усилить. А вот второй специально заказывали в Белой Церкве там труба 50х50 так тот не усиливали там нормально.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас разные походы к этой проблеме. Вместо того что бы покупать 17(семнадцать) прицепов таких как у Вас, мы купили 2(два) двухосных 1600-3400 мм. и оплачиваем труд двоих грузчиков.

NVN, Ні, я не конкурент Вам. Боже збав. І все прекрасно розумію. Я ж фактично і практично,- любитель. Просто цікавий сам розклад з перевозкою такої маси сімей. А Вам щиро заздрю і бажаю найсприятлівіших позицій у бджільництві й не тільки. І дуже вдячний, що відгукнулися і поділилися своїм досвідом. :ay::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки що спинився на такому варіанті. post-329-1412227484_thumb.jpg Але думаю- це не остаточно. В причіп стає 30 вуликів. Наймаю 1-2 вантажника. Якщо їхати по грязюці- доводиться наймати трактор і 4 вантажника. В трактор стає 60 вуликів. Виглядає приблизно так: post-329-1412228079_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки що спинився на такому варіанті.

einar, Теж добре.Головне, щоб гарні і безвідмовні були помічники. Ну, а на цей причіп не вимагають блюстителі доріг спец. категорію? Є ще варіант. На мій причіп, що на фото, можна спорудити спецмодуль на зйомних стійках. Тоді причіп перевозитеме модуль з півтора дестком багатокорпусників, який можна знімати самому при допомозі стойок і домкрата на колесах. На модуль стає 15 багатокорпусників. Ну, а модулів можна виготовити будь-яку кількість. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, а на цей причіп не вимагають блюстителі доріг спец. категорію?

Категорія "В", паспортна "вантажопідйомність" 500 кг, фактична 2500.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

фактична 2500.

Ну не знаю. Я грузил его щебенкой по верх бортов. Наверно поболе будет
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-247-1412255149_thumb.jpg за одну ходку 33-35 семей
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, а на цей причіп не вимагають блюстителі доріг спец. категорію?

Категорія "В", паспортна "вантажопідйомність" 500 кг, фактична 2500.
А хто виробник такого чуда?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

за одну ходку 33-35 семей

uslav, Супер! :ay: Найголовніше те, що вантажно-розвантажувальні роботи тут , очевидно, не передбачені. Але як щодо "блюстителів" доріг? Не чіпляються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На разі міркую з чого такі опори виготовити і щоб піднімали, або домкратом піднімати і потім виставляти на опору з фіксатором висоти.

Живець, Можна замовити на фірмі "Вадим" у Б.Церкві (див. мої перші пости). А ще див. тут
Й також тут
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На разі міркую з чого такі опори виготовити і щоб піднімали, або домкратом піднімати і потім виставляти на опору з фіксатором висоти.

Живець, Можна замовити на фірмі "Вадим" у Б.Церкві (див. мої перші пости). А ще див. тут
Й також тут
У нього брав 2-х осний; рідне місто; перші пости бачив; за відео дякую. Це те що я собі надумав зробити - тільки крутити корбою 6 гвинтів :blink: - оце мені не сподобалось - візьму з собою електростанцію і дриль - на кнопку нажав і най круте... :ay::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто виробник такого чуда?

pricep-palych.com.ua
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Кочуємо: хто? як? і головне - на чому?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...