Перейти к содержанию

Что вас беспокоит в саду или на огороде?


Юстина

Рекомендуемые сообщения

в мене такі відповідді: 1. Ранньою весною до розпускання бруньок (можна не чистити) обприскати залізним купоросом. 500 грам на 10 літрів води, добре змочити все дерево. Але не частіше як раз на три роки. Якщо в траві в саду мох - теж обробити. 2. Потрібно. Краще восени і зразу побілити розчином вапна з глиною. Весною побілку поновити. 3. Якщо рани від раку на гілках - зрізати гілку і спалити. Якщо на штамбі - зачистити до живої деревини накласти подрібненого кінського щавелю. обмотати мішковиною і зверху чорною плівкою. щоб до рани не було доступу світла. 4. ліпше всього олійною фарбою. 5. Я кропив Актарою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет дорогие участники форума

Хороша тема... :) Вітаємо на нашому Точку! По саду є трохи питань, але саме трудомістке - як замість "дикого" різнотрав'я(перій і йому подібне) засіяти газонну травичку, враховуючи нечисленні кущики бузини і дикої(дуже дикої) аличі. Сад дістався старий, запущений. Є ділянки вже очищенні від бур'яну(пару років лежав лісоматеріал - засіяв фацелією), але решта - то то суцільна цілина зі старими корневищами. :hi:
Mapet, у мене була схожа картина. Я двічі з розривом у два тижні скосив усе газонокосилкою, а потім накрив усе чорним агроволокном, яке притиснув камінням. Агроволокно коштує копійки. Пролежало воно у мене так з літа й до весни, а потім ось цієї весни засіяв усе густо кабачками (густо заростаючи вони не дають можливості розмноженню пирію.). Тепер, пане Петре, маю чисту грядку. І,завважте, без всякої хімії,- знаю Вашу позатолерантну позицію щодо різних "пекучих"медоносів. :umora: Але більші кущики потрібно все ж повикопувати з корінням. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

лишайники і грибки на деревах саду - коли і як правильно боротись.

Лишайники на старій корі не впливають негативно на загальний стан дерева. При здиранні відмерлої кори обов'язково пошкоджується жива кора, і з'являються додаткові ризики для здоров'я дерева. Виникає необхідність захисту штучно новоутворених ран. Тому у кожного свій вибір: створюємо самі собі геморой, або залишаємо все природнім з мінімальними негативами для дерева. При вирізанні гілок, відмерлих внаслідок захворювання на рак, потрібно відрізати додатково пів-метра візуально здорової гілки, і дерево побілити весною негашеним вапном. Зрізи товстих гілок можна замазувати і замазкою, і глиною з кізяком, і масляною фарбою, і натуральною оліфою, але в будь-якому разі захист зрізу потрібно оновлювати кожного сезону
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3. Якщо рани від раку на гілках - зрізати гілку і спалити. Якщо на штамбі - зачистити до живої деревини накласти подрібненого кінського щавелю. обмотати мішковиною і зверху чорною плівкою. щоб до рани не було доступу світла.
що ще можна використати замість щавлю? Зараз його вже не назбираю, ціна його за 50 г. - 10 грн. Не зовсім зрозуміло як потрібнений корінь повинен триматись дерева - він має бути сипкий чи з чимось розмішаний?. І скільки часу повинна рана бути закрита від доступу світла - рана на стовбурі дерева у двох місцях. Дерево молоде, але рана запущена. gardener, дякую за поради :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3. Якщо рани від раку на гілках - зрізати гілку і спалити. Якщо на штамбі - зачистити до живої деревини накласти подрібненого кінського щавелю. обмотати мішковиною і зверху чорною плівкою. щоб до рани не було доступу світла.
що ще можна використати замість щавлю? Зараз його вже не назбираю, ціна його за 50 г. - 10 грн. Не зовсім зрозуміло як потрібнений корінь повинен триматись дерева - він має бути сипкий чи з чимось розмішаний?. І скільки часу повинна рана бути закрита від доступу світла - рана на стовбурі дерева у двох місцях. Дерево молоде, але рана запущена. gardener, дякую за поради :hi:
Я трохи не так сказав. Це я мав на увазі літом, подрібненим листям щавлю. Теж саме і з плівкою - без світла скоріше заростає рана. Зараз я би хіба що обмазав глиною з вапном і коров'яком і обмотав мішковиною, а вже весною - чистив, мастив і т.д. Може часом нижче рани на стовбурі виросла якась гілка, не чіпайте її, хай росте...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
черешня швидшко росте і стає товстішою за вишню, тому обломлюється.ніби можна вирощувати карликові форми, але з постійною обрізкою.я так прищеплюю тільки коли хочу зберегти сорт.

Дякую за відповідь. Воно і на око було видно що вишні гілка тонша. Якщо зробити поздовжні прорізи кори на стороні вишні то товщина вирівняється , чи буде гірше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що треба робити, щоб знищити хвоща польового?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що треба робити, щоб знищити хвоща польового?
Сайт. Тиць сюди
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що треба робити, щоб знищити хвоща польового?

Хвощ полоьовий росте на дуже кислих грунтах, зменшити кислотність і він сам пропаде. Один із способів посипати вапняком, або просто старим вапном :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ще краще внести дифікат (побічний продукт на цукрових заводах при виробництві цукру). Духе добре знімає кислотність грунту (нормалізує pH) і розпушує землю. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Виникло питання. Регулярно виливав під молоді дерева солодкі залишки бджільництва: воду після варки воску, миття посуду, медогонки. Чи не шкідлива солодка вода деревам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як регулярно, наскільки молоді дерева і що за породи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як регулярно, наскільки молоді дерева і що за породи?

3-4 рази на рік (миття медогонки, баків з-під меду - весна, в процесі відкачки - літо, розварювання воску - осінь). Дерева - сажанці після осінньої посадки. Зрозуміло, що для старих дерев відро солодкої води те саме, що укус комара. Породи різні, сортові, районовані для наших степових умов, як стверджували продавці сажанців. Намагався брати сильнорослі, адже мені потрібна тінь для вуликів. І ще: грунти у нас важкі - зверху тонкий шар чорнозему, потім твердюча рижа глина. Літом тріщини...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як регулярно, наскільки молоді дерева і що за породи?

3-4 рази на рік (миття медогонки, баків з-під меду - весна, в процесі відкачки - літо, розварювання воску - осінь). Дерева - сажанці після осінньої посадки. Зрозуміло, що для старих дерев відро солодкої води те саме, що укус комара. Породи різні, сортові, районовані для наших степових умов, як стверджували продавці сажанців. Намагався брати сильнорослі, адже мені потрібна тінь для вуликів. І ще: грунти у нас важкі - зверху тонкий шар чорнозему, потім твердюча рижа глина. Літом тріщини...
Дивіться щоб не принадили мурашок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мурашки, в свою чергу, розведуть тлю. А взагалі - то нічого страшного. Щоб не було тріщин в грунті - мульчуйте пристовбурні круги, хоча би сіном, скошеним бур'яном, соломою, тирсою. Буде дуже добре тримати вологу і рихлість грунту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мурашки все поживне тягнуть до мурашника, а не переїзджають до місць з поживою. А в період розмноження самки мурашок летять на багато кілометрів, і нема їм перешкод, щоб десь оселитися. Самки попелиць теж летять на багато кілометрів і селяться незалежно від наявності мурашок, а найкращий природній засіб проти них це божі корівки :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вчера сделал обрезку сада, теперь надо обрабатывать обрезанные места.Садовый вар по своей не опытности я не приобрёл и масляной краски под рукой не оказалось всё это можно приобрести только через неделю. Нашёл десятки рецептов как приготовить садовый вар самому , но для приготовления нужна канифоль, которой нет. Может кто-то подскажет чем можно заменить садовый вар . Может кто-то знает рецепт его приготовления без канифоли ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еникиой, Воском можно рану покрыть. Глиной тоже можно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Воском можно рану покрыть

Нагреть воск и покрасить как краской ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может кто-то знает рецепт его приготовления без канифоли ?

просто під час приготування не використовувати каніфоль, все решту по рецепту :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нагреть воск и покрасить как краской ?

Да. Где-то читал, что можно олифой или любым маслом покрыть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Глина, коров'як ...один до одного...розвести як сметана водою. Можна ще чуть вапна і мідного купоросу добавити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна ще чуть вапна і мідного купоросу добавити.

Антисептик обязательно, иначе можно занести инфекцию. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Замість каніфолі можна використати живицю. А краще замотати плівкою, щоб не пересихало, а через тиждень замазати варом, і кожного року поновлювати замазку рани до повного заростання рани

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трошки оффтопу (хай пробачать модератори). Побачив щойно назву теми, і зразу в голові виникло: "Спина!".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...