Перейти к содержанию

Трутни


Note

Рекомендуемые сообщения

есть ли способы избавиться от трутней в улее? Насколько я понимаю, трутни нужны для оплодотворения матки, но если она уже оплодотваренная то потребность в них отсутсвует. только расход сил и еды с ними получается. поправьте, если я что-то не так понимаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть ли способы избавиться от трутней в улее? Насколько я понимаю, трутни нужны для оплодотворения матки, но если она уже оплодотваренная то потребность в них отсутсвует. только расход сил и еды с ними получается. поправьте, если я что-то не так понимаю

Абсолютно помилкова думка від "дідів". Бджоли мудріші від пасічників і те, що їм не потрібне, в вулику тримати не стануть. Вагомими причин, які оправдовує видалення з вулика трутневого розплоду(а не трутнів) - це боротьба з кліщем, або заготівля гомогенату. Ще я трутневий розплід вирізаю в непродуктивних сім'ях(щоб не псували маток). Практика показує якраз навпаки - де більше трутнів, там більше меду(при умові що в природі є нектар, а в вулику є кому його принести) - менше бджіл задіяні в забезпеченні температурного режиму :IMHO: . Так що не задавайтеся ціллю винищувати трутнів. Коли їх в вулику не потрібно буде, бджоли самі їх виженуть. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поправьте, если я что-то не так понимаю

если семе не нужни будут трутни они их вигонят , не мешайте пчелам жить.. ето если без "погружения".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Практика показує якраз навпаки - де більше трутнів, там більше меду(при умові що в природі є нектар, а в вулику є кому його принести)

Mapet, Підтримую на всі 100! Мої десятирічні спостереження повністю це підтверджують. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть ли способы избавиться от трутней в улее?

а меня недавно удивили . спросили есть ли у меня в ульях где-нибудь трутни , если вдруг есть - дай мол "насыпом" ..... оказывается у спросившего в двух семьях матки пропали и он хотел туда трутней насыпать , "чтоб матки оплодотворились" ....... и это человек с наверное 25-и летним стажем .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть ли способы избавиться от трутней в улее?

А сколько трутней в улье? Если по десятку на дадановской рамке, полной пчел то это нормально и не стоит заморачиваться, даже польза от них будет- если в скором времени пчелы их выгонят то значит матка в семье полноценная. Вот такой Вам будет индикатор качества матки. Ну а если трутней 50\50 по отношению к пчелам то на будущее стоит пересортировать соты- все с большими участками трутневых ячеек отбраковать. :IMHO1:
Насколько я понимаю, трутни нужны для оплодотворения матки, но если она уже оплодотваренная то потребность в них отсутсвует. только расход сил и еды с ними получается.

Да они оплодотворяют маток но не сестер в своем улье а в воздухе чужих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

есть ли способы избавиться от трутней в улее?

а меня недавно удивили . спросили есть ли у меня в ульях где-нибудь трутни , если вдруг есть - дай мол "насыпом" ..... оказывается у спросившего в двух семьях матки пропали и он хотел туда трутней насыпать , "чтоб матки оплодотворились" ....... и это человек с наверное 25-и летним стажем .
Йому треба по спілкуватись з паном Галатюком на тему трутнів :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

в одній старій але мудрій книжці (передрук з видання 1913 року) написано що трутні то як чоловіки - без їхньої уваги бджілкам сумно і вони гірше працюють. Ну а взагалі - не бачу особливого сенсу боротися з трутнями окрім як у частині боротьби з кліщем. Зайвих трутнів бджілки самі на вулицю на осінь викинуть. Звичайно якщо вже ДУЖЕ багато трутневого розплоду то можна й пообрізати, але без фанатизму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній старій але мудрій книжці (передрук з видання 1913 року) написано що трутні то як чоловіки - без їхньої уваги бджілкам сумно і вони гірше працюють. Ну а взагалі - не бачу особливого сенсу боротися з трутнями окрім як у частині боротьби з кліщем. Зайвих трутнів бджілки самі на вулицю на осінь викинуть. Звичайно якщо вже ДУЖЕ багато трутневого розплоду то можна й пообрізати, але без фанатизму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в одній старій але мудрій книжці (передрук з видання 1913 року) написано що трутні то як чоловіки - без їхньої уваги бджілкам сумно і вони гірше працюють. Ну а взагалі - не бачу особливого сенсу боротися з трутнями окрім як у частині боротьби з кліщем. Зайвих трутнів бджілки самі на вулицю на осінь викинуть. Звичайно якщо вже ДУЖЕ багато трутневого розплоду то можна й пообрізати, але без фанатизму.
Кількість трутнів регулюється якістю соторамок і віком матки. Старі матки схильні до збільшення трутнів і чим більше на рамі трутневих чарунків - тим більше трута в вулику. Але є і наліт чужого трута, при зміні матки сімьєю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кількість трутнів регулюється якістю соторамок і віком матки. Старі матки схильні до збільшення трутнів і чим більше на рамі трутневих чарунків - тим більше трута в вулику. Але є і наліт чужого трута, при зміні матки сімьєю.

Лавр, А я вважаю, що бджоли ліпше нас знають, що і як і скільки творити з трутнями. Виняток і тут існує,- трутувочна сім'я. Звичайно, те, що повідомоляє Лавр | Сообщение #10| , - це беззаперечно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кількість трутнів регулюється якістю соторамок і віком матки. Старі матки схильні до збільшення трутнів і чим більше на рамі трутневих чарунків - тим більше трута в вулику. Але є і наліт чужого трута, при зміні матки сімьєю.

Это заключение не совсем точное... Если кому интересно смотрите"Матководство" Рутнера в соответствующем разделе...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да они оплодотворяют маток но не сестер в своем улье а в воздухе чужих.
А чужих маток оплодотворяют на какои расстоянии улей от улья?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да они оплодотворяют маток но не сестер в своем улье а в воздухе чужих.
А чужих маток оплодотворяют на какои расстоянии улей от улья?
Не правильный вопрос - пасека от пасики
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чужих маток оплодотворяют на какои расстоянии улей от улья?

Не правильный вопрос - пасека от пасики

Cosmox, Запліднення маток проходить, за звичай, у визначених місцях у повітрі високо над землею до 5 і більше км від пасіки, під час так званого весільного польоту,- матка спереду, а за нею - десятки трутнів. Це є у першому ліпшому довіднику. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чужих маток оплодотворяют на какои расстоянии улей от улья?

матка може спаритись і відразу після вильоту на пасіці , але при нормальних умовах (погода і так далі) спарювання відбуваеться від 2-4 км від пасіки де збираються трутні і матки з прилеглої території доречі то не правда що трутні не заплідять "матку-сестру"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Cosmox, Запліднення маток проходить, за звичай, у визначених місцях у повітрі високо над землею до 5 і більше км від пасіки, під час так званого весільного польоту,- матка спереду, а за нею - десятки трутнів. Це є у н ліпшому довіднику. :hi:
І оце вони летять, летять.... Кругом ластівки, щурки... А вони летять і терплять.... Дуже багато разів спостерігав що матка не відлітає від свого вулика навіть і 20-ти метрів. Природа цього процесу така що феромони роблять свою справу. А от коли нема партнерів, або феромони не “такі“, то тоді можливий політ і на велику відстань. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Природа цього процесу така що феромони роблять свою справу. А от коли нема партнерів, або феромони не “такі“, то тоді можливий політ і на велику відстань.

Бортник, Може й так. Але ж природа передбачила все, щоб вони уникали близькоспорідненого спарування. Так пишуть науковці, а в тім?.. :dntknw: Я вже говорив не один раз, що у бджільництві винятків, очевидно, більше, ніж правил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже багато разів спостерігав що матка не відлітає від свого вулика навіть і 20-ти метрів.

Можливо Ви спостерігали лиш ознайомчий обліт маток, а сексу там і не було... Мені не доводилось щось подібне бачити, та й зір вже не той... Зустрічав інформацію, що трути перед вилітом на гульки, запасаються медом на 19 км польоту. Можливо, це можна пояснити тим, що у Вас матковивідна пасіка. Одночасний виліт невісток притягає "мужиків" туди, де жінок більше. (Майже за Купріним :blink: )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Цікаво, а хтось спостерігав за виведенням трутнів бакфастом? :dntknw: З бакфастом я пока на ознайомчих позиціях, тож питання до досвідчених у цій галузі,- через який час вони виходять у цих сімях? І коли (на який день) їх там запечатують? :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот хочешь быстро все узнать ...придет лето начнут выводить трутней ...карандаш и блокнот в руки к Бакфасту . Как полученную информацию затем можно использовать в мирных целях?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот хочешь быстро все узнать ...придет лето начнут выводить трутней ...карандаш и блокнот в руки к Бакфасту . Как полученную информацию затем можно использовать в мирных целях?
Ну,Брониславовичу, Ви як завжди - оригінал. З матками я вже добре ознайомився - 14-й день їх вихід ,- це точно, навіть для збірної виховательки. Ну, а тепер наступний сезон точно оголошу трутневим по бакфасту! :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-247-1416508414_thumb.jpg спариваются над нуклеусным парком
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-247-1416508414_thumb.jpg спариваются над нуклеусным парком
Uslav та то ж лише політ. Самого акта (коїтуса) ж не видно. Жоден трутень замертво не летить на землю! :umora: Хоча, ні - дійсно пару вже ніби "десантуються" і без парашутів! А фото - поза конкурсом - перше місце! :ay::ole_ole::ax:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...