Перейти к содержанию

Осень-Зима (2014-2015)


Sasha_Gorin

Рекомендуемые сообщения

московский?
:):ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот уже третье утро морозцы . Сегодня был -1 , как то резко пришли . Помёрзло то что давало пыльцу . А днём как былето больше +20 градусов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в этом году первый раз не обработал весной

А я ще ніколи не обробляв весною. Тільки восени - пластини+біпін. Цього року контрольний також планую щавлевою. Щавлеву яким методом плануєш застосувати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я ще ніколи не обробляв весною. Тільки восени - пластини+біпін.

А я пробував обробляти весною, необробляти. Весною обробляв варотомом і апіваролом. Висновок- різниці з роками, коли необробляв- ніякої. Останні кілька років користуюся пластинами восени (габон, варотом,варостоп і т.д.) Поряд спостерігаю за контрольною пасікою- напарник обробляє двічі біпіном в жовтні з інтервалом тиждень. І все. Сила сімей, взяток, зимівля, весняний розвиток- нічим не відрізняється від моєї пасіки. Хіба що отримую більше морального задоволення: напарник витрачає на біпін до 50 грн, я- 1500 на полоски. Це ж на скільки ефективніші ліки я використовую... :umora: ПиСи: мед здаємо кілька років одним і тим же експортерам- немецькі лабораторії претензій не мають... :dntknw:
Почему-то в этой теме идет разговор о обработке от клеща?

Модератори розберуться... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Контрольку планирую щавелевкой!
Я вот тоже трижды щавелевой прошел ЧКД (чистая для анализов ) что то маловато клеща посыпалось Толи мало его (после прошлогодних обработок ) то ли кислота слишком чистая :dntknw: Но верить в то что клеща мало не хочется Есть желание увидеть дно красное от клеща (как в прошлом году)но пока не получается Впереди обстрел керосином с бипином ( получил от Паппа ещё 3 бутылочки. Толи венгерский толи румынский По 85 гривнов литр )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот тоже трижды щавелевой прошел ЧКД (чистая для анализов ) что то маловато клеща посыпалось Толи мало его (после прошлогодних обработок ) то ли кислота слишком чистая :dntknw: Но верить в то что клеща мало не хочется Есть желание увидеть дно красное от клеща (как в прошлом году)но пока не получается Впереди обстрел керосином с бипином ( получил от Паппа ещё 3 бутылочки. Толи венгерский толи румынский По 85 гривнов литр )
Как по мне , так кеща в этом году заметно больше. Хотя в прошом , после обработки бипином, осыпалось много. Видать не весь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот тоже трижды щавелевой прошел ЧКД (чистая для анализов ) что то маловато клеща посыпалось Толи мало его (после прошлогодних обработок ) то ли кислота слишком чистая opr06K94.gif Но верить в то что клеща мало не хочется Есть желание увидеть дно красное от клеща (как в прошлом году)но пока не получается

На днях разговаривал с товарищем из Мелитополя, говорит кислота разная. Ребята так же наблюдают картину, от одной кислоты клещ не сыпется, другую возьмут, валом его сыпется.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

московский? smile.gif ah.gif

Ранее к скифскому были притензии, но как сейчас не знаю. Какая альтернатива? Пластины апизан сейчас стоят. В ноябре нужно бипин.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранее к скифскому были притензии, но как сейчас не знаю.

Я вчера взял скифский для своего товарища, на следующей недели обработаю и посмотрю результат.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот тоже трижды щавелевой прошел ЧКД (чистая для анализов ) что то маловато клеща посыпалось Толи мало его (после прошлогодних обработок ) то ли кислота слишком чистая opr06K94.gif Но верить в то что клеща мало не хочется Есть желание увидеть дно красное от клеща (как в прошлом году)но пока не получается

На днях разговаривал с товарищем из Мелитополя, говорит кислота разная. Ребята так же наблюдают картину, от одной кислоты клещ не сыпется, другую возьмут, валом его сыпется.
ще такий варіант обробки щавелевою кислотою: особливу увагу - Застосування щавлевої кислоти методом скроплення.Для приготування застосовується дигідрат (71,4%-на щавлева кислота). Оброблятиму на початку жовтня коли вийде останній розплід, а він таки буде останнім, тому що матки захмарені 10-го вересня. Шведський варіант комплексної терапії вароатозу. Гражина Топольська. Поширене повсюдно явище стійкості кліщів вароа деструктор до більшості акарицидів, а також запроваджений у країнах Європейського Союзу контроль меду на залишок в ньому ветеринарних препаратів призвели до того, що підвищився інтерес до альтернативних - екологічних методів лікування вароатозу. Здавна відомі пасічникам методи полягають в основному на проведенні певних заходів розведення та гігієни і застосуванні поширених у природі натуральних речовин, таких як ефірні олії та органічні кислоти. Але оскільки ці методи досить трудомісткі, а їх ефективність нерідко недостатня, як допоміжні були рекомендовані синтетичні ліки. Ефективність екологічних методів залежить від зовнішніх (кліматичних) чинників та від стану бджолосімей. На минулорічному Конгресі Апімондії в Любляні Превед Крістіансен - радник з хвороб бджіл шведської спілки пасічників представив схему комплексної боротьби з вароато-зом, яка запроваджена у Швеції. Він полягає на: - вилученні закритого трутневого розплоду; - визначенні природного щоденного осипу кліщів; - короткочасному застосуванні мурашиної кислоти; - застосуванні щавлевої кислоти методом скроплення (поливання). Вилучення закритого трутневого розплоду. Рекомендується вилучати розплід з цілого щільника, або вирізати окремі секції з рам-ки, поділеної а дві чи три частини. Порожню рамку ставлять всередину гнізда, де найліпші умови для відбудови щільника. Якщо рамка поділена на три частини (секції), то через тиждень, коли бджоли відбудують щільник, дві секції вирізають. Наступного тижня одну з відбудованих секцій вирізають знову. Тобто через З тижні маємо щільник з трутневим розплодом на трьох різних етапах розвитку. Секції з закритим розплодом вирізають і знищують. Роботу виконують щотижня. Якщо рамка поділена на дві частини, секції з розплодом вирізають через кожні 10 днів, коли рамка не поділена - що З тижні. Але оптимальним вважається трутневий щільник з трьома секціями. Визначення природного щоденного осипу кліщів. Спостереження проводять у червні за допомогою розміщеної на дні вулика світлої вкладки прикритої металевою сіткою. Якщо щоденний осип менший ніж 5 кліщів, то з подальшими заходами можна почекати до осені. Ідеально, якщо контроль осипу кліщів проводять у кожній бджолосім'ї, але можна обмежитися декількома сім'ями у пристосованих для цього ву-ликах. Відстань між вкладкою і сіткою має бути не менше 8 мм. Сітка повинна накривати ціле дно і треба слідкувати, щоб її вічка (розміром ЗхЗ мм) не були апрополісовані. Варто мати на пасіці хоч би 2 вулики пристосовані для таких спостережень. Для цього придатний вулик, корпус якого має дно з сітки, поставлене на додатковий елемент зі знімною задньою стінкою, яка разом з прикріпленою до неї вкладкою утворює шухляду. Короткочасне застосування мурашиної кислоти. Цей захід необхідний тоді, коли щоденний осип кліщів більший 5 штук, або коли є сильне повторне зараження з сусідніх пасік. Мура-шину кислоту застосовують у першій половині серпня. Її наливають шприцом на вкладку, вирізану з дуже пористого адсорбуючого матеріалу, розміщену на дні, або безпосередньо на рамках. Зовнішня температура під час застосування кислоти має бути вища ніж 12°С. Під час короткочасного лікування мала кількість кислоти вільно випаровується упродовж 6-1О годин.Спочатку концентрація кислоти всередині вулика стрімко зростає. Через 6 год більшість кислоти випаровується. Спосіб застосування має бути пристосований до зовнішньої температури і типу вулика. У Польщі нерідко буває різке підвищення тем-ператури, тому найбезпечніше було б застосувати кислоту ввечері. Датчани рекомен-дують застосовувати кислоту в будь-який час дня, залежно від передбачуваної темпе-ратури протягом дня. При температурі 12-20°С лікування проводять протягом дня, при 20-25°С - ввечері або вранці, якщо температура перевищує 25°С -вдосвіта. Вкладка, на яку наливають кислоту, повинна мати розмір 12х20 см. (Найчастіше можна придбати 85%-ну мурашину кислоту. Щоб одержати 60%-ну кислоту, до кожних 70 мл 85-ої треба долити 30 мл води. Коли мурашину кислоту почали застосовувати для лікування вароатозу, виникла небезпека втрати маток. Даний метод зводить цю небезпеку до мінімуму. Але не вдається, однак повністю уникнути пошкодження відкритого розплоду або порушення виходу молодих бджіл з розплоду. Однак інтенсивність цього явища настільки мала, що немає негативного впливу на зимівлю бджіл. Застосування щавлевої кислоти методом скроплення. Цей простий, недорогий і ефективний спосіб застосування щавлевої кислоти набуває у Швеції щораз більшої популярності. Щоб метод був ефективний і безпечний для бджіл, треба дотримуватися певних вимог. Лікувальний розчин. Застосовується розчин цукро-вого сиропу (1:1) кімнатної температури, який містить 3,2 % щавлевої кислоти. Для приготування застосовується дигідрат (71,4%-на щавлева кислота). Розчин готують у пропорції: 7 ,5 г щавлевої кислоти, 100 г цукру, 100 г води. З цих складових отримують 150 г розчину. Надзвичайно важливо дотримуватися описаної пропорції. Спосіб застосування розчину і доза. Шприцом скроплюють, а фактично поливають бджіл у вуличках тонким струменем розчину в таких дозах: - слабка сім'я 20-25 мл; - середня сім'я. 25-30 мл; - сильна сім’я 30--35 мл. На одну вуличку витрачають приблизно 5 мл лікувального розчину. Незначне підкурення димом, завдяки якому бджоли опускаються в глибину вуличок, значно полегшує роботу. Термін застосування. Лікування проводять У період відсутності у бджолосім'ях розплоду -восени (друга половина жовтня). Атмосферні умови. Зовнішня температура під час лікування не повинна бути нижча ніж 0 0С.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот уже третье утро морозцы . Сегодня был -1 , как то резко пришли . Помёрзло то что давало пыльцу . А днём как былето больше +20 градусов
:blink: рановато ......... наверное . у нас после 22-25 С* двое суток непрерывный сеющий дождик (мжичка) , и 7-12 С* . земелька питает :ole_ole: . юрки на окрестных полузасохших тополях сидят согнулись , мокнут сволочи .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ранее к скифскому были притензии, но как сейчас не знаю. Какая альтернатива?

Владимир 22, на московском бипине несколько лет тому назад многие местные пчеловоды у нас остались по весне без пчёл , казанский лучше :IMHO1: . сейчас правда исправились ...... вроде , по крайней мере сам недавно обработал - осыпались . но всё равно поздно осенью пройдусь аква-фло ...... на всякий случай .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щавлеву яким методом плануєш застосувати?
Испарителем, в виде нагревательной пластины.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в этом году первый раз не обработал весной

А я ще ніколи не обробляв весною.
В этом году без весенней обработки видел много клеща на пчёлах, бегали по сотам :blink: За четыре года первый раз такое вижу :at: . Знакомый начинабщий начитался книжек и сделал ульи , рамки на 300и к ним 145е прикручиваются снизу без плечиков :blink::dntknw: .Вообщим вычитал что мёд отбирать с 11сентября :dntknw: . КАроче, клещь съел семью, безкрылые пчёлы, мёртвые личинки на каждой по клещу, видел по два клеща на пчеле! Я помог собрать их в зиму, но он настаивал на три рамки пчелы оставить 25кГ мёда! :dntknw: Мужик старше меня, воспитанию не поддаётся :umora: В августе я сам звонил, предлагал сделать ревизию.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кузмич если там 3 рамки пчели и клеща немеряно било , тогда они не перезимуют скорей всего, лучше соединить с нормальной семьей :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кузмич если там 3 рамки пчели и клеща немеряно било , тогда они не перезимуют скорей всего, лучше соединить с нормальной семьей :wave:
Я то понимаю, так ему и сказал,но мне сразу вопрос --а что с маткой делать? После того как предложил задавить,он меня не понял ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году без весенней обработки видел много клеща на пчёлах, бегали по сотам :blink: За четыре года первый раз такое вижу :at: .
:IMHO1: Результат лечения пластинами :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

казанский лучше

Московский, это как я понимаю- выпускает Агробиопром. Кто выпускает "казанский"?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях разговаривал с товарищем из Мелитополя, говорит кислота разная. Ребята так же наблюдают картину, от одной кислоты клещ не сыпется, другую возьмут, валом его сыпется.

Кислота хочаб раком ,або боком є хімчна сполука . Якщо для аналітичного аналізу ,то одна справа , якщо для диму , то яка абсолютна чистота.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

казанский лучше

Московский, это как я понимаю- выпускает Агробиопром. Кто выпускает "казанский"?
http://pchelovodstvokursk.ru/static/img/00...hxmrn53eu.jpg?1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лет 15-20 назад слушал лекцию областного ветврача по пчеловодству. Он тоже рекомендовал казанские препараты, говорил что-то типа "казанская химия сильней" Не видел у нас такого бипина, есть агробиопромовский ( неоднозначный :IMHO1: Бипин-Т) Спасибо, буду искать такой. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году без весенней обработки видел много клеща на пчёлах, бегали по сотам :blink: За четыре года первый раз такое вижу :at: .
:IMHO1: Результат лечения пластинами :IMHO1:
Но ведь осенью контрольку сделал кислотой ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

blink.gif рановато ......... наверное . у нас после 22-25 С* двое суток непрерывный сеющий дождик (мжичка) , и 7-12 С* . земелька питает opr06KBF.gif . юрки на окрестных полузасохших тополях сидят согнулись , мокнут сволочи .

Да , в том году не было , а в этом году такое . Вот с утра хотел из шданга вытрусить кашу ледовую , махнул , а она переломилась . Опять мороз -1 сутра :dntknw: . Дождя нет уже больше месяца . Собрался ехать на пасеку обработать пчёл , а инет показывает дождь на среду .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кислота хочаб раком ,або боком є хімчна сполука . Якщо для аналітичного аналізу ,то одна справа , якщо для диму , то яка абсолютна чистота.

Пахомыч, ну Вы как всегда правы. Но только не мог найти про то, где я писал про чистоту кислоты. Просто написал, что люди стали последнее время жаловаться, мол не та кислота пошла нынче. Отчего это зависит? Ну не зна. мажет от этого? Срок годности щавельной кислоты при правильном хранении в темном прохладном месте составляет 3 года. При хранении на свету кислота теряет свою акарицидную активность в течение нескольких недель. А может есть и такой фактор, как изготовитель? Кто как и где производит? Древесные опилки (см. примечание) помещают в стакан, замачивают раствором 150 г едкого натра в 300 мл воды и перемешивают фарфоровым шпателем. Смесь переносят на чугунную сковороду и сплавляют 3 часа на газовой горелке при 200—220°. Термометр заключают в металлическую гильзу, которую используют как мешалку. Полученный зеленоватый расплав охлаждают, переносят в стакан, выщелачивают водой и отфильтровывают от темно-бурого шлама. Раствор упаривают на водяной бане до кристаллизации щавелевокислого натрия. После охлаждения кристаллический оксалат отсасывают, растворяют в кипящей воде и обрабатывают 5-процентным известковым молоком. Полученный осадок оксалата кальция отфильтровывают, промывают на фильтре водой и разлагают в стакане 20-процентной серной кислотой. Водный раствор, содержащий щавелевую кислоту, отфильтровывают от гипса, упаривают на водяной бане до начала кристаллизации и оставляют на холоду. Щавелевая кислота кристаллизуется из воды в виде моноклинных призм, содержащих две молекулы кристаллизационной воды.Выход, в зависимости от породы дерева, 28—40%; т. пл. 98°. Чтобы получить безводную щавелевую кислоту, некоторую часть кристаллов возгоняют при 160—170° в вакууме. Т. пл. безводной щавелевой кислоты 189°. Примечание. Лучше брать более богатые целлюлозой сосновые или еловые опилки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владимир 22, на московском бипине несколько лет тому назад многие местные пчеловоды у нас остались по весне без пчёл

В минулому році взяв саме московський. Все добре. Що сподобалось... ампула запаяна в темну пласмасову упаковку. Сам розчин світлий. Тоді як наш явно мутний. Хоча і цьогорічний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...