Перейти к содержанию

Осень-Зима (2014-2015)


Sasha_Gorin

Рекомендуемые сообщения

Был на пасеке, приятно удивлен погодой и облетом, хотя по прогнозу дождь с утра, а получилось все наоборот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О каком разрыве идёт речь?

Хоть я и не многокорпусник, да и вопрос не ко мне, вставлю свои 5 копеек. Речь идет о разрыве между медовыми сотами нижнего и верхнего корпусов. Значит это ничто иное как: толщина верхнего бруска + зазор между корпусами (6-8 мм) + толщина нижнего бруска. Естественно, подразумевается, что рамки верхнего корпуса заполнены донизу сполна. В суровые зимы этот безмедный промежуток может иметь плохие последствия, потому многих настораживает. Для корпусов с рамкой на 145 этот разрыв легко можно уменьшить, применяя более тонкие планки. Вес рамки это позволяет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О каком разрыве идёт речь?

Без меду між корпусами. От взяв і порахував: нижня планка 10 мм, між корпусне 10 мм і верхня планка 10 мм(в деяких 12). Таякби 30 (32) получається. Або 40, якщо верхня 20.
В суровые зимы этот безмедный промежуток может иметь плохие последствия

Для сурових зим, коли сильні морози тримаються довго - це напевно проблема, але не для наших(я таки про свої краї).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На одном точке -1. Большая сильная семья не перешла во во второй корпус. Почему - без понятия, зимовка на вид благополучная, ни сырости ни плесени, корм в нормальном состоянии, семья такой силы что должна была в соседний улей перейти не то что верхний корпус. :hmm: . Выели в ноль нижний корпус даже в уголках, небольшая группа пчел, где-то до трети клуба перешла наверх и там застыла на меде т.к. недостаточно было массы пчелы чтобы обогреться, а основная часть съела весь мед и погибла от голодухи. В середине января очень дружно отзывались :ak: . Была у меня кандидатом на отцовскую.
Количества рамок которые стоят в нижнем корпусе не должно хватать для пчел. Если в этом корпусе много меда это тоже плохо. В начале зимовки надо проконтролировать положение клуба - должен быть между корпусами.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Количества рамок которые стоят в нижнем корпусе не должно хватать для пчел. Если в этом корпусе много меда это тоже плохо. В начале зимовки надо проконтролировать положение клуба - должен быть между корпусами.
Спасибо Геннадий Брониславович. Скорее всего именно в этом была ошибка. Надо было как я это обычно делаю, на пару рамок сократить нижний корпус, и вентиляция лучше и клуб крепче за верхний цепляется. Меня что еще сбило с толку, я в январсую оттепель на секунду второй корпус поднял и увидел пятно пчел на нижних брусках верхнего корпуса, успокоился, думаю процесс идет, а оказалось что во втором корпусе была только очень малая часть клуба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня бегло осмотрел своих, положил по килограмму меда. В 2 самых сильных семьях клуб разошелся по рамкам, остальные пока еще в клубе плотном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня купил в магазине вощину по 100. Требований обмена только на воск не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вощину свою начали делать?

В этом году не делал, совсем времени на это дело не было... :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуйста какой температуры должен быть обогреватель max и min чтобы от него была польза и небыло вреда пчелам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуйста какой температуры должен быть обогреватель max и min чтобы от него была польза и небыло вреда пчелам?

Какой обогреватель в улье? Зачем?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожалуйста какой температуры должен быть обогреватель max и min чтобы от него была польза и небыло вреда пчелам?
Найліпший обігрівач бджолам - якісний мед і добре утеплене та скорочене гніздо! :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был на пасеке, приятно удивлен погодой и облетом, хотя по прогнозу дождь с утра, а получилось все наоборот.
Останнім часом прогноз погоди взагалі перестав дивитись, від нього толку 0. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Количества рамок которые стоят в нижнем корпусе не должно хватать для пчел. Если в этом корпусе много меда это тоже плохо. В начале зимовки надо проконтролировать положение клуба - должен быть между корпусами.
Тобто, в нижньому корпусі, наприклад, 5 рамок, а у верхньому - 7? Я правильно зрозумів?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но 3,5см розрив мені всерівно не подобається. І ВСЕ. opr06K9M.gif opr06K9M.gif opr06K9M.gif

Я вже років 5 зимую на 145-ту і не з однією сім'єю. Ну не бачу я проблем в 3,5 см розриву, бо клуб ніколи не сідає в одному корпусі на 145 - по-любе відразу на два корпуси клуб розтягується. Тож і кажу, що проблема надумана. Те що Вам це не подобається, то є абсолютно нормально і Ви маєте на це повне право, але суб'єктивно, бо таки не має під собою практичного підґрунтя. Просто Ви ще до того не готові... :IMHO::wave::az:
Я не маю нічого проти зимівлі на рамці 145. На цю зиму одну сімю також пустив на 145. Але: 1. Коли скорочую сімї, то ніодна не поміщалалась на одній 145 рамці. 2. Ну не можу повірити :dntknw: що ця полоска без меду, без суші є краще ніж суцільна рамка з медом. 3. З рамкою на 145 може зручніше нам, але не бджолам. :IMHO1: 4. Я нікого не переконую ( замалий стаж ) а тільки говорю свою думку. 5. В мене гніздові на 300 а з верху магазини 3 по 145 на літо. На зиму залишаю тільки на 300, можу магазин пустий поставити під гніздовий корпус і так зимуєм. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был на пасеке, приятно удивлен погодой и облетом, хотя по прогнозу дождь с утра, а получилось все наоборот.
Останнім часом прогноз погоди взагалі перестав дивитись, від нього толку 0. :IMHO1:
За повідомленнями ЗМі на завтра обіцяють у нас + 15 С. А за прогнозами різних сайтів- +5С,+ 7 С. І кому вірити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но 3,5см розрив мені всерівно не подобається. І ВСЕ. opr06K9M.gif opr06K9M.gif opr06K9M.gif

Я вже років 5 зимую на 145-ту і не з однією сім'єю. Ну не бачу я проблем в 3,5 см розриву, бо клуб ніколи не сідає в одному корпусі на 145 - по-любе відразу на два корпуси клуб розтягується. Тож і кажу, що проблема надумана. Те що Вам це не подобається, то є абсолютно нормально і Ви маєте на це повне право, але суб'єктивно, бо таки не має під собою практичного підґрунтя. Просто Ви ще до того не готові... :IMHO::wave::az:
Я не маю нічого проти зимівлі на рамці 145. На цю зиму одну сімю також пустив на 145. Але: 1. Коли скорочую сімї, то ніодна не поміщалалась на одній 145 рамці. 2. Ну не можу повірити :dntknw: що ця полоска без меду, без суші є краще ніж суцільна рамка з медом. 3. З рамкою на 145 може зручніше нам, але не бджолам. :IMHO1: 4. Я нікого не переконую ( замалий стаж ) а тільки говорю свою думку. 5. В мене гніздові на 300 а з верху магазини 3 по 145 на літо. На зиму залишаю тільки на 300, можу магазин пустий поставити під гніздовий корпус і так зимуєм. :az: Якийсь глюк. Два рази відправилось повідомлення. Соррі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3. З рамкою на 145 може зручніше нам, але не бджолам. :IMHO1:
Взагалі-то, якщо цю тему розвинути трохи, то безперечним висновком стане те що бджолам взагалі дуже незручно бачити біля вулика людину з бідоном для меду.... Та хіба ж ми звертаємо увагу на такі дрібниці?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так.... прогнози щось геть не справджуються :angry: Вчора передавали дощ, а було +15... Сьогодні також дощ передавали....В обід було сонечко +8. Виніс сьогодні своїх бджілок з зимівника - трішки літали. Розплід є в 1-3 сім'ях. Зауважив що як виносив пінопластового вулика тепла над клубом не відчувалось, а через пів години після того як виніс поправляв їм утеплення - то відчувалось дуже сильне тепло. Мабуть через збудження викликане переноскою вулика - після такої теплової встряски - матка почне полюбе працювати... В зимівнику було +6 - деякі бджоли вилітали і кружляли по темній кімнаті. Всіх вітаю з початком нового пасічного сезону :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто, в нижньому корпусі, наприклад, 5 рамок, а у верхньому - 7? Я правильно зрозумів?

Спробую за Брониславовича, Хай відпочине, або десь лекцію прочитає... Я його так зрозумів: якщо сім"я займає 7 рамок в нижньому корпусі, то її треба стиснути до 5-6 рамок, аби бджоли "зачепилися" за верхній корпус. Ставити зверху більше рамок, ніж внизу немає ніякого сенсу. :IMHO: Приклад з 5-ма рамками, на мій погляд, не вдалий. Бо 5 рамок - то вже відводок і зимують їх, мабуть в одному корпусі...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без меду між корпусами. От взяв і порахував: нижня планка 10 мм, між корпусне 10 мм і верхня планка 10 мм(в деяких 12). Таякби 30 (32) получається. Або 40, якщо верхня 20.
:hi: Понял.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приклад з 5-ма рамками, на мій погляд, не вдалий. Бо 5 рамок - то вже відводок і зимують їх, мабуть в одному корпусі...
5 рамок на 145 - це 2,5 рамок на 300. Якийсь замалий відводок. Буває, що відводок з'їсть 5 майже повномедних рамок на 300 за зимівлю. А тут у два рази менше. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики а ШО на харьковщине с облётами,мои на улице прикрыты шифером,с закрытыми летками и без прилёток :dntknw: .А попаду на пасеку не раньше воскресенья :angry: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хороший погодний сайт Белорусия Британия на шесть дней но точно www.pogoda.by рекомендую с погодой все же удобней

Был на пасеке, приятно удивлен погодой и облетом, хотя по прогнозу дождь с утра, а получилось все наоборот.
Останнім часом прогноз погоди взагалі перестав дивитись, від нього толку 0. :IMHO1:
За повідомленнями ЗМі на завтра обіцяють у нас + 15 С. А за прогнозами різних сайтів- +5С,+ 7 С. І кому вірити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики а ШО на харьковщине с облётами,мои на улице прикрыты шифером,с закрытыми летками и без прилёток :dntknw: .А попаду на пасеку не раньше воскресенья :angry: .
Ігор, з Харкова зі мною летіла в літаку одна жіночка, то казала, що по Харкові у суботу очікують десь близько + 15С.... :ah: А ось одне з повідомлень іннету - Новости | 1 день назад | УНИАН Завтра в Украину придет по-весеннему теплая погода ... сухая погода. Ночью 1?5 тепла, днем ??5?10 ... днем ??5?12, местами до 15 тепла. В Киеве ...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Количества рамок которые стоят в нижнем корпусе не должно хватать для пчел. Если в этом корпусе много меда это тоже плохо. В начале зимовки надо проконтролировать положение клуба - должен быть между корпусами.
Тобто, в нижньому корпусі, наприклад, 5 рамок, а у верхньому - 7? Я правильно зрозумів?
В нижньом 7 рамок маломедних і з остатками розплода, а в верхньому 7 повномедних (від бруска до бруска запечатаний мед) і тоді бджілки переходять без проблем. Це про рамку на 230.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...