Перейти к содержанию

Осень-Зима (2014-2015)


Sasha_Gorin

Рекомендуемые сообщения

Вот откуда не возмись календарная осень......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот откуда не возмись календарная осень......
Шо ....уже.....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот откуда не возмись календарная осень......
Так вроде уже третий день осени кончается :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот откуда не возмись календарная осень......
Так вроде уже третий день осени кончается :dntknw:
жара ушла - погодка в самый раз ночь +10 но днём + 25 - гречиха давать начала по чуть-чуть после дождей - пора кочевать - своих отвёз - пусть гречкой побалуются под занавес сезона.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мёд в сотах начал кристаллизоваться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть, шановні пасічники чи можна розпочинати підгодовувати бджіл для підвищення розплоду в зиму та як правильно розпочати цей процес?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть, шановні пасічники чи можна розпочинати підгодовувати бджіл для підвищення розплоду в зиму та як правильно розпочати цей процес?

так вже закінчувати треба :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть, шановні пасічники чи можна розпочинати підгодовувати бджіл для підвищення розплоду в зиму та як правильно розпочати цей процес?
В даний період бджіл вже поменшало і ще стає менше тому гніздо скорочується, залишаємо кількість рамок щільно і повністю обсиджених бджолами, а зайві рамки ставимо за заставну і тут є вибір: - якщо на розплід то за заставну ставлю в яких більше меду, а в гнізді залишаю маломедні для засіву і підгодівля малими порціями по 100-200 грамів сиропу (1 кг води на 1 кг цукру), утеплюємо, особливо зверху; - якщо розмноження потрібно припиняти то навпаки - маломедні за заставну і згодувати великими порціями по 1-2-3 літри (на добу) в залежності від сили сім'ї сиропу (1 кг води на 2 кг цукру) .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 кг води на 2 кг цукру

Годую 1:1,5, не раз вже писав чому... Питання по 1:2 - після розмішування цукор нерозчинений не залишається? Бо пробував декілька раз таку концентрацію, ні разу не вдалося до кінця розчинити весь цукор.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 кг води на 2 кг цукру

Годую 1:1,5, не раз вже писав чому... Питання по 1:2 - після розмішування цукор нерозчинений не залишається? Бо пробував декілька раз таку концентрацію, ні разу не вдалося до кінця розчинити весь цукор.
Так, зауваження правильне. Перепрошую Думав одне - об'ємне співвідношення, а писалося інше - вагове. Отже сироп в співвідношенні 1 кг(л) води та 1,5 кг цукру.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть, шановні пасічники чи можна розпочинати підгодовувати бджіл для підвищення розплоду в зиму та як правильно розпочати цей процес?
Для повышения расплода уже нужно прекращать!! Нужно было в августе, если взятка не было! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пчелки сидят на 11 рамках. с подсолнуха осталось много рамок, который не откачивал (расплод). закармливал сахаром, доставил пустой сот так как, места в гнезде не было, что бы не мешать матке сеять. 3кг - 2л 1,5кг - 1л

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чому у двох корпусах рута вони вирішили не заливати верхній, а забивали нижній під зав'язку скорочуючи по максимуму гніздо? у ті роки вони спочатку заливали наверху все, а виводили розплід у низу і вже потім йшли угору під мед...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чому у двох корпусах рута вони вирішили не заливати верхній, а забивали нижній під зав'язку скорочуючи по максимуму гніздо? у ті роки вони спочатку заливали наверху все, а виводили розплід у низу і вже потім йшли угору під мед...
Наверно год на год не приходится, и шо слабо наросли в зиму?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'ї від 10 до 16 рамок. 20 серпня поставив полоски від кліща. Навіть планував дати сиропу. Вчора оглядаю - гвалт! всі!!! рамки повністю забиті медом, розплоду - на 1-2 рамках по невеличкому острівцю! Кошмар!Звідки? І що цікаво, забивають саме з центру. Ввечері стійкий запах меду - вентилюють. В радіусі льоту лише 3 га пожнивної гречки. Невже вона стільки дала? В ароматі відчувається гречаний тон. Підставив в середину по одній рамці порожній. Не знаю чи піде на них матка. :dntknw: Тепер думаю: Що я буду робити з ТАКОЮ кількістю рамок з медом. Полоски, мабуть, ранувато поставив - відкачав би зараз по 3-4 рамочки із сім'ї. От такий рік. Ще ніколи в вересні такого не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На початку вересня підготував бджіл до зимівлі (скоротив рамки ,поставив заставні, поклав холстик, та втеплив). Однак спостерігаю за нашою погодою (вже 10 днів в день 25 градусів а в ночі 10 градусів). Маю сумніви, чи не запарю я своїх бджіл (чи не буде їм жарко та чи не вплине це на зимівлю. Дякую за поради.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'ї від 10 до 16 рамок. 20 серпня поставив полоски від кліща. Навіть планував дати сиропу. Вчора оглядаю - гвалт! всі!!! рамки повністю забиті медом, розплоду - на 1-2 рамках по невеличкому острівцю! Кошмар!Звідки? І що цікаво, забивають саме з центру. Ввечері стійкий запах меду - вентилюють. В радіусі льоту лише 3 га пожнивної гречки. Невже вона стільки дала? В ароматі відчувається гречаний тон. Підставив в середину по одній рамці порожній. Не знаю чи піде на них матка. :dntknw: Тепер думаю: Що я буду робити з ТАКОЮ кількістю рамок з медом. Полоски, мабуть, ранувато поставив - відкачав би зараз по 3-4 рамочки із сім'ї. От такий рік. Ще ніколи в вересні такого не було.
Бідолаха ромео! Слава Богу, у мене таких проблем немає - вже другий мішечок доїдаємо :umora:. Хоча брешу. Поїздив по місцевості: на відстані 1 км почалася по другому колу горубка (багато жовтого пилку несуть), гречка доцвітає десь 2 км - відчувається слабкий аромат і бачив бджіл. Також на відстані 2-3 км поле чогось типа капусти чи турнепса, квітки білі, бджоли відвідують. Так що і у мене є якийсь взяток :( . Вдень бджоли спокійні, не нападають, лише вечером трохи дуріють :ay: . Можу допомогти вирішити проблему з повномедовими рамками - заберу безкоштовно :umora:
На початку вересня підготував бджіл до зимівлі (скоротив рамки ,поставив заставні, поклав холстик, та втеплив). Однак спостерігаю за нашою погодою (вже 10 днів в день 25 градусів а в ночі 10 градусів). Маю сумніви, чи не запарю я своїх бджіл (чи не буде їм жарко та чи не вплине це на зимівлю. Дякую за поради.
Наскільки я знаю, деякі фанати осінню навпаки розутеплюють вулики, щоб зайвого розплоду не було, відповідно витрат корму, зносу бджоли. Зараз ніби ще літо. З утепленням можна не поспішати. Не знаю, яке у вас утеплення. Від холстика і заставних жарко не буде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На початку вересня підготував бджіл до зимівлі (скоротив рамки ,поставив заставні, поклав холстик, та втеплив). Однак спостерігаю за нашою погодою (вже 10 днів в день 25 градусів а в ночі 10 градусів). Маю сумніви, чи не запарю я своїх бджіл (чи не буде їм жарко та чи не вплине це на зимівлю. Дякую за поради.

vlad85, Не переживайте. Ви ж не перевозите їх. А від жари в Середній Азії спасаються теплими фуфайками,- той же метод вийде і у Вас. І, головне, - щоб правильно була влаштована вентиляція.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На початку вересня підготував бджіл до зимівлі (скоротив рамки ,поставив заставні, поклав холстик, та втеплив). Однак спостерігаю за нашою погодою (вже 10 днів в день 25 градусів а в ночі 10 градусів). Маю сумніви, чи не запарю я своїх бджіл (чи не буде їм жарко та чи не вплине це на зимівлю. Дякую за поради.
Есть хорошая поговорка на этот случай Пчёлы гибнут не от холода ,а от голода
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можу допомогти вирішити проблему з повномедовими рамками - заберу безкоштовно :umora:
У одного мобільного оператора є такий план: Дзвоніть абсолютно безкоштовно на всі напрямки всього за 2,40грн в день. :wave:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чому у двох корпусах рута вони вирішили не заливати верхній, а забивали нижній під зав'язку скорочуючи по максимуму гніздо?

На мій погляд, сім"я була не досить сильною. На освоєння верхнього не вистачало живої сили, нижній не могли залишити, бо там розплод. Можливі і інші причини: світлі соти (вощина) зверху, велика міжрамкова відстань між корпусами, можливо ще щось... А те що скоротили гніздо (точніше місце під яйцекладку), під час взятку - явище досить поширене. Причому, зразу і не скажеш, що краще: мало розплоду, більше меду, але ж менше бджоли в зиму - чи навпаки...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відчуваються прохолода. вчора пчоли майже не літали планую розпочати на вихідних обробку від кліща. цікавлюсь порадою щодо можливості розпочати цю процедуру. також хотів уточнити про природні методи обробки без хімії. можливо підскажете такі препарати, які відзначились успіхом в обробці та успішній зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відчуваються прохолода. вчора пчоли майже не літали планую розпочати на вихідних обробку від кліща. цікавлюсь порадою щодо можливості розпочати цю процедуру. також хотів уточнити про природні методи обробки без хімії. можливо підскажете такі препарати, які відзначились успіхом в обробці та успішній зимівлі.
Якщо розплоду вже не має, та симьї збиваются в клуб - можно обробити. У нас, сьогодні вночі, було +5. В деякіх місцях навіть заморозок (померзла огудина).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відчуваються прохолода. вчора пчоли майже не літали планую розпочати на вихідних обробку від кліща. цікавлюсь порадою щодо можливості розпочати цю процедуру. також хотів уточнити про природні методи обробки без хімії. можливо підскажете такі препарати, які відзначились успіхом в обробці та успішній зимівлі.
Мой Вам совет:не заморачивайтесь с обработкой от клеща в зиму без химии.Бипин-Т,я потом через 12дней повторно и все будет хорошо ;) .А вот без химии будете практиковать весной :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мой Вам совет:не заморачивайтесь с обработкой от клеща в зиму без химии.Бипин-Т,я потом через 12дней повторно и все будет хорошо wink.gif .А вот без химии будете практиковать весной

Знову починається чергова епопея. Можна ж використати полоски і вже давно очистити сім'ї від кліща. Ще так до довідки Біпин заборонено у ЄС для використання і даний продукт має властивість накопичуватися, тобто у вощині він і весною буде присутній.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...