Перейти к содержанию

Нуклеус


Note

Рекомендуемые сообщения

Зробив 5-ть нуків на 3-ри відділення, кожне відділеня  розраховано на  3-ри рамки 195 х 145 х 36  ш/в/ бок планка + кормушка, або 4-ри рамки без кормушок, в цім році хочу спробувати щоб кормові рамки для нуків готовили основні сімї, але кормушки для пістраховки та старту нука зробив, для повної готовності нуки потрібно ще пофарбувати, проварити кормушки в воску, покрити криші, та вставити 40мм пінопласт в криші, глибина криші 60мм та поки що без пінопласту тому на фото криші так глибоко і сидять , рамки всі збиті  та навощені. Три роки користуюсь схожими нуками із ппс,  але міль достала їсть ппс навіть без рамок, тому ці нуки зробив здерева - верби + буде можливість випалити стінки чі накрайняк гарно вимити.

1982528106_..thumb.jpg.dc660526f7ff9d501a2049c618bb482a.jpg

209103854_..1.thumb.jpg.1e9b55bfeeaa608ec5b5db5b5806e42d.jpg

1034558867_..2.thumb.jpg.9ca4cbc87a0f8773e87b953a483cc880.jpg

 

1667528396_..3.thumb.jpg.e025b5e4d9eb6ca357ff2610588f39bf.jpg

підрамочний простір 20мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Хто може порекомендувати виробника нуклеусів на 4 маткомісця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Делюсь своими наработками . Самое простое , это стандартный корпус . Ничего не надо делать специально , кроме дна . К примеру , корпус 10 рамок .  Это условно можно по объёму поделить на 4 отдела-мининуки . 
Что надо ? 
1. Крышка стандартная .
2. Рамки стандартные .
3 . 3шт заставные доски , плотно входящие в корпус . В общем стандарт.
4. Дно(низкое) делается на раз два это основное что надо делать . Это лист ОСБ . По периметру плоский брусочек в ширину корпуса , и высотой в 15мм . На четыре стороны , где летки , пропуски этого бруска . Теперь такие же прикрученные бруски , там где стоят заставные доски . Доски почти плотно становятся на эти бруски по центру , формируя изолированные отделы .
Я пользуюсь обычной плёнкой . Типа купол на гнезде . Нарезаются кусочки плёнки на каждое отделение , с сантиметровым нахлёстом на заставную . И один кусок плёнки кроет всё сразу . Это для удобства . Потолочины не удобны . Так как под плёнкой видно пчёл и их количество .
Забирая матку , забирается заставная , и отделения соединяются , у них общий запах , да и малыши конфликтов не делают . Оставляю , естественно одну матку . И на этом месте формирую к ГВ полноценную семью . Поздней осенью , она переезжает к основным группам .
Да...чуть не забыл . В некоторых этих днищах делал коронкой круглые отверстия с сеткой . Для вентиляции .  И на двух сторонах , под ОСБ бруски под низом прикручены . Для прохода воздуха . Но это так , проба пера .
Днища хранятся отдельно . 
Нет лишних ящиков и прочего . Корпуса используются дальше .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Хтось користується нуклеусами з ППС? Як вони вам? На скільки сезонів вистачає?

изображение_viber_2022-11-26_12-56-21-089.jpg

изображение_viber_2022-11-26_12-56-22-410.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 для  разового літнього обльоту маток, для своєї  пасіки ,   якщо шатувати то хватить на 5 років точно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, arki сказав:

Хтось користується нуклеусами з ППС? Як вони вам? На скільки сезонів вистачає?

изображение_viber_2022-11-26_12-56-21-089.jpg

изображение_viber_2022-11-26_12-56-22-410.jpg

В мене з ппс відслужили 2 роки , більшісті ще прослуже і 3-й , можливо і 4-й .

Можливо і 5 прослужить , але залежить від інтенсивності використання. 

Бджоли гризуть біля перегородки між відділеннями , льотки теж розширять самі. Якщо забути рамки і заведеться міль , то труха.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Конструктор сказал:

В мене з ппс відслужили 2 роки , більшісті ще прослуже і 3-й

а стосовно обєму то які краще, вистачить на 3 рамки чи краще більші?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, B 740 сказал:

для  разового літнього обльоту маток

а якщо для кілька разового? то мабуть на 3 рамки малуваті будуть?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, arki сказав:

а стосовно обєму то які краще, вистачить на 3 рамки чи краще більші?

 

9 хвилин тому, arki сказав:

а якщо для кілька разового? то мабуть на 3 рамки малуваті будуть?

В мене є на 1/2 145р , коли виводив маток весь сезон то вистачало 2 рамки , вважаю що це мінімум для цих цілей.

Зараз більше цікавить разовий вивід, тому більше використовую мікрик 4х місний по 2р. Спочатку заселяю 4мматко місця , потім з'єдную на 2 , а буває і що на одне.

Якщо облітувати для своєї пасіки то немає нічого кращого ніж гніздова рамка.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, arki сказал:

а якщо для кілька разового? то мабуть на 3 рамки малуваті будуть?

У мене на даданівську рамку нук,  на 2 дадана ще краще,. В мікрухах проблема це зльот маток  , ту площу сот вона засіває за 2 дні , слідуючій матці не має де сіяти . І ще багато різних нюансів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, B 740 сказал:

У мене на даданівську рамку нук,  на 2 дадана ще краще

це зрозуміло...

а якщо обрати ті варіанти що я скинув на фото, то мабуть двомісний більше буде практичніший а ніж одномісний?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, arki сказал:

це зрозуміло...

а якщо обрати ті варіанти що я скинув на фото, то мабуть двомісний більше буде практичніший а ніж одномісний?

Двомісний ще гірший , не має кормового відділення , якщо обєднати два відділення то також виходить якась непонятка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, B 740 сказал:

Двомісний ще гірший , не має кормового відділення , якщо обєднати два відділення то також виходить якась непонятка.

стосовно кормового відділення то згоден. а якщо з одного відділення матку забрати а в другому на певний час залишиться то вихід в обєднанні. а в обномісному як бути якщо на певний час матка залишиться?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, arki сказал:

стосовно кормового відділення то згоден. а якщо з одного відділення матку забрати а в другому на певний час залишиться то вихід в обєднанні

Треба пробувати , і тоді зрозумієте який нук вам треба

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, B 740 сказал:

ту площу сот вона засіває за 2 дні , слідуючій матці не має де сіяти

ще як варіант забрати пару рамочок із трьох і поставити в основні сімї, натомість дати з вощиною, тощо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, arki сказав:

ще як варіант забрати пару рамочок із трьох і поставити в основні сімї, натомість дати з вощиною, тощо...

і так кожні пів доби.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Mihail-ves сказал:

і так кожні пів доби

і так кожен раз після відбору матки щоб було місце молодій, якщо його нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, arki сказал:

і так кожен раз після відбору матки щоб було місце молодій, якщо його нема

38 минут назад, arki сказал:

 

То можливо зразу робити нук такого обєму як треба?

І ще не повторюйте головної помилки , це посадка не плодки на чайну ложечку бджоли , як багато хто робе. Якісних маток так не отримає ніхто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, arki сказал:

Хтось користується нуклеусами з ППС? Як вони вам? На скільки сезонів вистачає?

Є що використовувалися три сезони - трохи розширили льоток.

106484591_868125347030124_3381933645193238444_n.thumb.jpg.7945f7aff6027e131df91ec6e19e200b.jpg

IMG_20220512_160600.thumb.jpg.5be7283e2366857045abdc1d9428eb2c.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27.11.2022 в 15:34, arki сказав:

і так кожен раз після відбору матки щоб було місце молодій, якщо його нема

це якщо там буде багато бджіл, а так, для розуміння, в нуклеусах, якщо вони не разові, проблема, завжди не вистачає бджіл. тобто має ще бути донор. так, що щодоби підставлять вощину не будете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27.11.2022 в 12:53, arki сказав:

а стосовно обєму то які краще, вистачить на 3 рамки чи краще більші?

вистачає і на дві і на три. а кормове відділення , для мете це обов'язково. хоча роблять годівниці розміром як рамка в цей нук. середина вибрана фрезою, як варіант. таж є такий варіант в мене.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, СЄРЖ сказал:

це якщо там буде багато бджіл, а так, для розуміння, в нуклеусах, якщо вони не разові, проблема, завжди не вистачає бджіл. тобто має ще бути донор. так, що щодоби підставлять вощину не будете.

Якщо нук потрібного розміру то проблему бджіл вирішити не складно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29.11.2022 в 20:17, Александр К. сказав:

Якщо нук потрібного розміру то проблему бджіл вирішити не складно.

я ж і кажу, для цього використовую донори на таку ж рамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, СЄРЖ сказал:

я ж і кажу, для цього використовую донори на таку ж рамку.

просто треба не забирати матку вiдразу, дати трохи посiяти, в моему випадку досить 3-5 днiв.. нук на полтора дадана... тодi донор стане не потрiбним...

з досвiду останнiх трьох рокiв...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В 27.11.2022 в 11:49, arki сказал:

Хтось користується нуклеусами з ППС? Як вони вам? На скільки сезонів вистачає?

IMG_20180424_182759.thumb.jpg.08d72f1bd34b7090b48cb4073e2fa094.jpg

Ось знайшов фото 2017 року. На два відділення по три рамочки(1/6 дадана) в кожному. Відпрацювали вже 6 сезонів. Всі і досі робочі. Декілька підпортила міль, але подремонтував. Бджоли не згризли жодного. В льотках у мене стоїть пластикова трубка, і направляючі перегородки теж пластик, дно дерев"яне з засіткованими отворами. Три рамки мені достатньо. При першому заселенні ставлю замість третьої стаканчик з сиропом, потім кормушка в мене не потрібна, було навіть забирав рамку з кормом і ставив вощину. Як на мене то нуклеус дуже зручний. Маю півсотні таких. Для виводу кількох сотен маток в сезон саме те що треба.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...