Перейти к содержанию

Як правильно об'еднати дві сімі?


strongik

Рекомендуемые сообщения

Для цього можна день-два потроху надвечір їх попідгодувати.

Чтобы матки сеяли, я подкармливаю уже шесть дней, значит мне чтобы объеденить осталось полить рамки и положить газету? Если ждать для объеденения похолоданий то потеряю одну семью.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://tochok.info/forum/index.php?showtop...mp;st=220&# как заметили и при трутовках Алкоголь помогает :friend_drink: ,по пьяни перебратались и всё . а если серьёзно , дело думаю вот в чём -- пары алкоголя нитралезируют ферменты маток , проще говоря их запах , как бы обнуляя их . плюс к этому самогон (лучше вонючий) своим резким запахом придаёт пчёлам общий запах , как например другие применяемые для этой цели - карвалол ,мята и т.д. ну и наконец принимая "во внутрь" пчёлы в одинаковом состоянии , им не до грызни :):IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что бы матки сеяли я подкармливаю уже шесть дней,значит мне чтобы объеденить осталось полить рамки и положить газету? Если ждать для объеденения похолоданий то потеряю одну семью.

Серый555, Не поливать, бо можете втопити. Краще з росинки усіх бджіл збрискати. І м'ята ліпше, бо корвалол їх трохи розшевелює до агресії. Я ніколи газету не клав. Там свинець, між іншим. А замість самогону - 5 крапель нашатирного спирту за заставну + до всього, щоб збити запах. І робіть це над вечір. Бджоли тоді менш активні. І не забудьте за захист матки. Навіть не знаю, чому вони у Вас побились. А може то була спроба крадіжки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там свинець,

lddo, давно уже в типографиях газеты печатают без помощи свинца .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

давно уже в типографиях газеты печатают без помощи свинца .

ИрТиМакс, Ви,мабуть, не в курсі, що крім офсету існують і до цих пір інші старі друки. Більше 30 років з цим був пов'язаний. А типографська фарба не менш шкідлива. Особливо та, що приходить до нас з китайським "ухилом".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что бы матки сеяли я подкармливаю уже шесть дней,значит мне чтобы объеденить осталось полить рамки и положить газету? Если ждать для объеденения похолоданий то потеряю одну семью.

Серый555, Не поливать, бо можете втопити. Краще з росинки усіх бджіл збрискати. І м'ята ліпше, бо корвалол їх трохи розшевелює до агресії. Я ніколи газету не клав. Там свинець, між іншим. А замість самогону - 5 крапель нашатирного спирту за заставну + до всього, щоб збити запах. І робіть це над вечір. Бджоли тоді менш активні. І не забудьте за захист матки. Навіть не знаю, чому вони у Вас побились. А може то була спроба крадіжки?
1.Папір (бажано без друку), призначений для запобігання швидкого контакту бджіл обох сімей; 2.Горілка (вонючий самогон) крім запаху, дає ефект часткового "наркозу". Якщо потреба в з"єднанні особливо цінних сімей та переносу вулика з бджолами в межах пасіки, можна спробувати ефір, ам. селітру, або висушений триб чагу в димар, тільки дуже обережно з дозами (спробуйте на окремій групі бджіл).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сейчас при объединении летная пчела на старое место не слетает?? :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сейчас при объединении летная пчела на старое место не слетает??

Tolstiy, Це добре робити перед поверненням з кочівлі, - увечері перед переїздом. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сейчас при объединении летная пчела на старое место не слетает??

Tolstiy, Це добре робити перед поверненням з кочівлі, - увечері перед переїздом. :ay:
Ну так, но я не кочую, поэтому будем ждать холодов! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Ну так, но я не кочую, поэтому будем ждать холодов!

Tolstiy, Був у мене вільний час і вирішив проексперементувати із осіннім з'єднанням - підсиленням сімей. У одній сім'ї зникла матка. Знищував двічі всі маточники свищові, допоки не лишилось жодного і відкритих личинок теж. З цієї сім'ї у рійницю струсив з чотирьох рамок бджіл, попередньо підгодувавши і ту, яку мав підсилити теж. А через години три, обприскавши з росинки сиропом з краплями меліси-м'яти обидві сім'ї, добре обприскав і висипав з рійниці так, як я колись вже показував на цьому фотоpost-6465-1410299906_thumb.jpg , щоб бджоли зайшли до вулика через льоток самі. Дошка стояла припасована до льотка нахилено градусів на 30-35. Димарем потроху підганяв. Переселення робив позавчора після 18.00, щоб підсилювані переночували разом. Жодного чублення не помітив. Вулика і три рамки, що залишались у обезматочній сім'ї не прибирав. Матку у сім'ї, .що підсилювалась, посадив з кількома бджолами під ковпачок. Випускати її мав не раніше трьох діб, бажано надвечір. Доречі, з'єднувались різні породи. У результаті зліт був не більше 10 відсотків. Вже зранку з'єднані сім'ї почали активно носити пилок. Матку випущу десь завтра. Спробуйте й Ви, жалко ж губити такий час і потенцію приєднувальних комах для збільшення кількості розплоду бджіл, що будуть зимувати., :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Як правильно об'еднати дві сімі?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...