Перейти к содержанию

Сім'я-вихователька


einar

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, FES сказав:

Книжка Рутнера, це звичайно добре і є повчальною. Але я не бачу нічого поганого як наші маткарі  досвідом поділяться (як формують стартера чи сім'ї виховательки) Але зазвичай  вони (маткарі) думають, що вирощують майбутніх конкурентів. Як на мене, то це просто Смішно.

Досвідом поділитися нешкода, але спочатку потрібно  уважно вивчити працю того ж Руттнера,  знати біологію бджолиної сім'ї, щоб орієнтуватися в основних поняттях, а вже тоді можна задати якесь конкретне питання, а несподіватися, що матководи все повинні розжувати від самого початку до кінця і нададуть всю готову інформацію. Для цього існує "буквар", вчіть основи, а потім запитання. Щоб щось нове для себе освоїти, потрібно трохи прикласти зусилля

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, FES сказал:

Книжка Рутнера, це звичайно добре і є повчальною. Але я не бачу нічого поганого як наші маткарі  досвідом поділяться (як формують стартера чи сім'ї виховательки) Але зазвичай  вони (маткарі) думають, що вирощують майбутніх конкурентів. Як на мене, то це просто Смішно.

Делится опытом в первую очередь   нужно с своими близкими которые из явили желание :IMHO1:.Сегодня приходил внук так я начял делится опытом в изготовление еще трех инкубаторов чтобы был десяток а то в прошлом году  не хватало .А в мае с удовольствием научу выводить маток на практике и делать ИО.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, tolik2362 сказал:

Делится опытом в первую очередь   нужно с своими близкими которые из явили желание :IMHO1:.Сегодня приходил внук так я начял делится опытом в изготовление еще трех инкубаторов чтобы был десяток а то в прошлом году  не хватало .А в мае с удовольствием научу выводить маток на практике и делать ИО.:hi:

Не пробували інкубатор зробить з отводка з підігрівом

Після запечатки маточники собрать у відводок з підігрівом і датчиком темпаратури 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, AVA сказал:

Не пробували інкубатор зробить з отводка з підігрівом

Після запечатки маточники собрать у відводок з підігрівом і датчиком темпаратури 

 

А зачем мне такой геморой хватает одного инкубатора без пчел :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, tolik2362 сказал:

А зачем мне такой геморой хватает одного инкубатора без пчел :hi:

Так просто пришла ідея, в отводку бджоли отрегулірують вентіляцію і влажность , а подогрів поможе держать температуру

У воспиталкі пускать маточники на акацію , трохи проблемно

Ужать застроють , не ужать можуть необігріть 

Стало питаня інкубатора 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

а несподіватися, що матководи все повинні розжувати від самого початку до кінця і нададуть всю готову інформацію.

Ніхто не каже розжовувати, просто поділитись досвідом, а маткар початківець вже сам вибере собі, той чи інший метод.Особисто я як 2012 році почав пасічникувати (ще до Точка) зареєструвався на ОПФ (так там в темі Матководство) все настільки, як ви кажете розжовано.І ніхто там нічого не приховує.На то він і форум, щоб спілкуватись,набиратись досвіду,запозичити той чи інший метод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, FES сказав:

зареєструвався на ОПФ (так там в темі Матководство) все настільки, як ви кажете розжовано.І ніхто там нічого не приховує.На то він і форум, щоб спілкуватись,набиратись досвіду,запозичити той чи інший метод.

Інформації море, хто хоче, той її має, тільки треба нелінуватися.

12 хвилини тому, FES сказав:

просто поділитись досвідом, а маткар початківець вже сам вибере собі, той чи інший метод.

Як Ви це собі уявляєте? Тема дуже обширна, в двох словах непоясниш, чому хтось має витрачати свій дорогий час, щоб пояснити все?  Ви самі повинні вивчити все, всі методи, всі способи і вирішити ,який саме найбільш підходить під Ваші умови і потреби, а вже тоді, що незрозуміло, розпитувати. І можу запевнити , що відповідь на конкретне питання отримаєте, принаймні мені ще ніхто невідмовив в підказці, і я теж стараюся підказати, якщо знаю відповідь на питання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, FES сказал:

Ніхто не каже розжовувати, просто поділитись досвідом, а маткар початківець вже сам вибере собі, той чи інший метод.

При бажанні в ютубі все єсть і на скільки з дрібницями що краще і не знімеш, почитати трішки книжок, бери і повторяй з відео в дрібницях не думаючи і все вийде :IMHO:, але наприклад мені так не достатньо, я хочу розуміти чому саме так треба робить, а не інакше і які після цього будуть результати . Ось наприклад я технік, і в авто не можу відремонтувати тільки карбюратор ( не розумію принцип роботи ) двигун , коробку, запалювання регулюю і ремонтую без проблем як розумію куди що рухаєця чому і для чого.

Бджола звісно не залізяка, з нею цікавіше, має свій характер, повадки, інстинкти, при тому що в одній сімї  той чі інший  інстинкт розвинутий дуще  чі навпаки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Віталій.В сказав:

в ютубі все єсть і на скільки з дрібницями що краще і не знімеш, почитати трішки книжок, бери і повторяй з відео в дрібницях не думаючи

Не все з ютуба можна дивитися, особливо початківцю, інформацію потрібно вміти фільтрувати. Тому в першу чергу потрібно вивчити основи, а вже тоді дивитися ютуб, і при цьому обов'язково думати, що вийде після конкретної рекомендації

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, davolodya сказал:

Не все з ютуба можна дивитися, особливо початківцю, інформацію потрібно вміти фільтрувати. Тому в першу чергу потрібно вивчити основи, а вже тоді дивитися ютуб, і при цьому обов'язково думати, що вийде після конкретної рекомендації

Згоден на 100%, в ютубі сміття більше як дійсно корисної інформаціїї, але читаючи коментарі до відео  трішки починаєш розуміти, а буває до відео коментарів така портянка що і кінця не видно і тільки десь в кінці  потрібна інформація,  не рідко можна зустріти посилання на ще краще відео або статтю тількиж знову треба не лінитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Віталій.В сказав:

читаючи коментарі до відео  трішки починаєш розуміти, а буває до відео коментарів така портянка що і кінця не видно і тільки десь в кінці  потрібна інформація,  н

Коментарі до відео частенько пишуть такі ж самі, як і автор відео. Тому без знання основ в ютубу нема що робити, там  є дуже багато роликів з серії ТАК РОБИТИ НЕМОЖНА!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Коментарі до відео частенько пишуть такі ж самі, як і автор відео. Тому без знання основ в ютубу нема що робити, там  є дуже багато роликів з серії ТАК РОБИТИ НЕМОЖНА!

Тут не поспориш, чомусь згадав відео батька й сина гарячо облюбований канал в темі весна - літо але підпищиків на його канал більше 1000. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Віталій.В сказал:

Тут не поспориш, чомусь згадав відео батька й сина гарячо облюбований канал в темі весна - літо але підпищиків на його канал більше 1000. 

И это радует и вселяет надежду ,  что удастся и в дальнейшем  продавать пакеты таким горе-пчеловодам 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

22 часа назад, Віталій.В сказал:

для мене індикатор нагрузки це матка, яка також знаходиться в гнізді,  як би занатто була загруженна сім'я то матка припнила б відкладати яйця :IMHO:,

У хвісти від пакетів,  де не облетілася вже третя матка, підставляла гарні плідні. Інколи вони так просідали, що матка засівала нижні частини рамок не обсижені бджолами. Тому ваша думка хибна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Надія сказал:

 

У хвісти від пакетів,  де не облетілася вже третя матка, підставляла гарні плідні. Інколи вони так просідали, що матка засівала нижні частини рамок не обсижені бджолами. Тому ваша думка хибна

Оце аргумент :ay:, дякую :hi:.З ранку пиляю рамки, а думки біля матки.., я був впевнений що, коли даю багато яєць тільки вільна бджола покидає матку та спускаєця до низу в результаті чого немає кому готовити комірки для засіву маткою,  на практиці матка яйця відкладає, занчить бджола впораласся ( так думав ) а коли на тут на форумі відхватив стусанів :az:, почав знову аналізувати свої дії  та хай не великі але знання, і появилась думка... а якщо матка відкладає яйця  в комірки які були підготовлені раніше !? :hmm:зайшов попити кави а тут Ваша точка зору, ще раз дякую .

На Вашу думку, скільки можна дати одночасно рамок з яйцями на 10р бджоли ? звісно берем добре обсижені рамки, дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.03.2019 в 21:43, davolodya сказав:

Не все з ютуба можна дивитися, особливо початківцю, інформацію потрібно вміти фільтрувати. Тому в першу чергу потрібно вивчити основи, а вже тоді дивитися ютуб, і при цьому обов'язково думати, що вийде після конкретної рекомендації

мені для першої прививки (як це українською- прививка??), треба було щоб хтось тицьнув пальцем в личинку, якій 1-день і не більше. А таких поряд не було.. і мені буквально по телефону розжовували - от така вонаа, геть малааа, крихітка, там молочка трошечки і прийшлось ютуб дивитись також... І шо.. і методом тику, спроб і екперементів (я на привочній рамці ставила помітки, де я думала, что личинка вже не та по віку, більше ніж 24 години...) вчилась і вчусь. Прививаюсь шпателем, може перейду на джентер. Побачим. Шпателем мені цікаво)))

Рутнер.. само собою прочитаний і перечитується.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.03.2019 в 22:05, davolodya сказав:

Коментарі до відео частенько пишуть такі ж самі, як і автор відео. Тому без знання основ в ютубу нема що робити, там  є дуже багато роликів з серії ТАК РОБИТИ НЕМОЖНА!

точно, як рамку вощини тикають по центру гнізда в перших числах квітня, в сім*ю де ледь 5 рамок бджіл:blink: геть вже дубові:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Bee-beep сказал:

мені для першої прививки (як це українською- прививка??), треба було щоб хтось тицьнув пальцем в личинку, якій 1-день і не більше. А таких поряд не було.. і мені буквально по телефону розжовували - от така вонаа, геть малааа, крихітка, там молочка трошечки і прийшлось ютуб дивитись також... І шо.. і методом тику, спроб і екперементів (я на привочній рамці ставила помітки, де я думала, что личинка вже не та по віку, більше ніж 24 години...) вчилась і вчусь. Прививаюсь шпателем, може перейду на джентер. Побачим. Шпателем мені цікаво)))

Рутнер.. само собою прочитаний і перечитується.:hi:

став те матке рамку под засев и на пятый день делайте прививку от постановки рамки в карман с маткой .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, tolik2362 сказав:

став те матке рамку под засев и на пятый день делайте прививку от постановки рамки в карман с маткой .:hi:

*в карман с маткой*-  это Т9 поработал или я не врубаюсь, что это за карман и где он находиться:umora:

за рамку под засев спецом уже думала. Получу свою радимуюю и долгжданнуууюю и упередд!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Bee-beep сказал:

*в карман с маткой*-  это Т9 поработал или я не врубаюсь, что это за карман и где он находиться:umora:

за рамку под засев спецом уже думала. Получу свою радимуюю и долгжданнуууюю и упередд!

карман отгорожен разделительной ришоткой    в семе от которой прививаюсь тоесть материнской   где ставится рамка под засев сбрызнутая хорошо медовой сытой :hi:спасибо что поправил .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, tolik2362 сказав:

карман отгорожен разделительной ришоткой    в семе воспиталке  где ставится рамка под засев сбрызнутая хорошо медовой сытой :hi:

таккк, я поняла, выпью бокал вина и перечитаю сей пост:umora: Руттнера тоже;)  и поморочу голову в реале *парочке жертв на моральное растерзание* :umora:

чего-то  я не еще   не знаю о воспиталке:af:  

Предварительно, я понимаю о чем речь, но буду уточнять  более детально с подробностями в личной беседе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Bee-beep сказал:

мені для першої прививки (як це українською- прививка??), треба було щоб хтось тицьнув пальцем в личинку, якій 1-день і не більше. А таких поряд не було.. і мені буквально по телефону розжовували - от така вонаа, геть малааа, крихітка, там молочка трошечки і прийшлось ютуб дивитись також... І шо.. і методом тику, спроб і екперементів (я на привочній рамці ставила помітки, де я думала, что личинка вже не та по віку, більше ніж 24 години...) вчилась і вчусь. Прививаюсь шпателем, може перейду на джентер. Побачим. Шпателем мені цікаво)))

Рутнер.. само собою прочитаний і перечитується.:hi:

Я щоб вивчить розвиток личинки зробив ковпачок по подобію ковпачка підсадки матки , тільки вмісто сітки генематка

Накрив матку на чистому участку рамки на три часа більше ненадо бо положе подекілька яєць в ячейку

Потім через троє суток ровно почав слідкувати розвиток личинки

А головне було те що я одночасно запустив експеремент в чотирьох сімьях то розвиток ( розмір личинки) був різний

Кожна сімья кормить по різному личинку , була матка ИО в якої невозможно було взять личинку з молочком , його там просто небуло 

Приходилось рамку з засівом ставить в дру сімью , щоб нормально зробить прививку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

12 минут назад, AVA сказал:

була матка ИО в якої невозможно було взять личинку з молочком , його там просто небуло 

Приходилось рамку з засівом ставить в дру сімью , щоб нормально зробить прививку 

Рамку переставляли з яйцем  ?.  На молочко в комірці ні коли не звиртав уваги, цікаво  яка причина малої кількості молочка, відсутність взятку ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Віталій.В сказал:

 

Рамку переставляли з яйцем  ?.  На молочко в комірці ні коли не звиртав уваги, цікаво  яка причина малої кількості молочка, відсутність взятку ?

Да з яйцем , ну із усім остальним 

Прививку робив протягом літа личинки лежали практично в сухих ячейках , як вони виживали незнаю:dntknw:

Сімья розвивалась відмінно , 

Якби не ИО я  б і немомітив ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, AVA сказал:

Да з яйцем , ну із усім остальним 

Прививку робив протягом літа личинки лежали практично в сухих ячейках , як вони виживали незнаю:dntknw:

Сімья розвивалась відмінно , 

Якби не ИО я  б і немомітив ,

Да, печалька:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...