Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
einar

Сім'я-вихователька

380 posts in this topic

Без стартера - це як?

Елементарно. Стартер-виховалка. Просто термінологічні викрутаси. Але осиротіня хоча б часткове необхідне.

Хочу спитати, якщо сімя вихователька карпатськой породи а личинки давати від УСП , то чи буде від цього поганий прийом личинок. І якщо робити все без стартера. :ah:
Без стартера - це як?
Це якщо забрати матку із сімї а через 3-4 години дати мисочки з личинками, то чи карпатка захоче прийняти личинки другої породи? :dntknw:

Це якщо забрати матку із сімї а через 3-4 години дати мисочки з личинками, то чи карпатка захоче прийняти личинки другої породи?

Вони сироти навіть курячі яйця приймуть :ole_ole:

Хочу спитати, якщо сімя вихователька карпатськой породи а личинки давати від УСП , то чи буде від цього поганий прийом личинок. І якщо робити все без стартера. :ah:
Без стартера - це як?
Це якщо забрати матку із сімї а через 3-4 години дати мисочки з личинками, то чи карпатка захоче прийняти личинки другої породи? :dntknw:
Через три-чотири години після вилучення матки прийом буде не дуже добрий. А ось днів через п‘ять-шість зовсім інша справа.

Бортник ,Маркіян спасибі за підсказку :ole_ole:

Через три-чотири години після вилучення матки прийом буде не дуже добрий. А ось днів через п‘ять-шість зовсім інша справа.

У мене дійсно перша партія прийом 50%. Надалі не менше 80%. Мова йде про стартер-виховалку. Та причина вважаю не в
Через три-чотири години після вилучення матки прийом буде не дуже добрий.

А ось в чому. Першу закладку намагаюсь зробити раніше. Це 25 квітня. На цей момент сім"ї ще не дуже. А тому 20 квітня підсилюю печатним. Та виходить молода десь з 1 травня. Отже 10 травня молодої вже буде досить багато. :IMHO1: Пропоную поговорити про страртер- виховалку в корпусному вулику. Ставлю другий корпус. Переношу в нього 4 різновікового розплоду, +2 криючі медопергові. Утеплення. Решітка. На протязі 9 днів два рази зриваю маточники. Додаю на 9 день ще кілька рамок печатного і обов"язково ще 2 відкритого розплоду. Це щоб притягти якомога більше молодої. На 10 день на решітку кладу поліетиленову плівку. Відкритий розплід забираю. Роблю колодязь. І за 3-4 години даю прививку. За добу плівку забираю. Як вам таке? Edited by Маркіян

А ось в чому. Першу закладку намагаюсь зробити раніше. Це 25 квітня. На цей момент сім"ї ще не дуже. А тому 20 квітня підсилюю печатним. Та виходить молода десь з 1 травня. Отже 10 травня молодої вже буде досить багато. :IMHO1: Пропоную поговорити про страртер- виховалку в корпусному вулику. Ставлю другий корпус. Переношу в нього 4 різновікового розплоду, +2 криючі медопергові. Утеплення. Решітка. На протязі 9 днів два рази зриваю маточники. Додаю на 9 день ще кілька рамок печатного і обов"язково ще 2 відкритого розплоду. Це щоб притягти якомога більше молодої. На 10 день на решітку кладу поліетиленову плівку. Відкритий розплід забираю. Роблю колодязь. І за 3-4 години даю прививку. За добу плівку забираю. Як вам таке?
Маркіян, А саме найцікавіше залишили за занавіскою... :umora: Цікаво ж , а який процент прийому у Вас за таким методом?. :dntknw: Edited by ДобровоЛ

Пропоную поговорити про страртер- виховалку в корпусному вулику. Ставлю другий корпус. Переношу в нього 4 різновікового розплоду, +2 криючі медопергові. Утеплення. Решітка. На протязі 9 днів два рази зриваю маточники. Додаю на 9 день ще кілька рамок печатного і обов"язково ще 2 відкритого розплоду. Це щоб притягти якомога більше молодої. На 10 день на решітку кладу поліетиленову плівку. Відкритий розплід забираю. Роблю колодязь. І за 3-4 години даю прививку. За добу плівку забираю. Як вам таке?
Таке то добре, а якщо Ви не знайшов один захований маточник - то якийсь засіб від тої панянки застосовуєте? То дуже цікава ситуація бо вона вийде раніше ніж привиті і тоді може бути катастрофа. Що тут діяти аби відвернути біду?

Маркіян скільки по рекомендуєте давати мисочок у воспиталку на первий раз ?

Цікаво ж , а який процент прийому у Вас за таким методом?.

% ніякого. Працював виключно з лежаком і перегородкою.
а якщо Ви не знайшов один захований маточник - то якийсь засіб від тої панянки застосовуєте?

Це головотяпство виключається з розгляду. І обговоренню не підлягає. Давайте говорити про серйозні ключові моменти.
Маркіян скільки по рекомендуєте давати мисочок у воспиталку на первий раз ?

Завжди працював за схемою 30 привитих і через три дні ще стільки. У мене саме такі прививочні рамки. Edited by Маркіян

Це головотяпство виключається з розгляду. І обговоренню не підлягає. Давайте говорити про серйозні ключові моменти.
Якщо для вас це головотяпство, то для пасічника-промисловця це... Гаразд, сказав А треба говорити Б. А суть ситуації в тому, що ми не знайшовши розплоду відкритого і яєць і маточників, виникає питання : "Чи матка є?" І, що робимо? - Ставимо контрольну рамку - тобто даємо відкритий розплід................. А в сімї на цей час присутня молода матка неплідна, гормональний фон якої слабкий. І тут з "контролькою" появляються феромони матки та розплоду. Бджоли 100%-но убивають молоду матку (яку Ви знайдете біля прилітної дощечки) і закладають маточники, які Ви знаходите при контрольному огляді і думаєте, що матки там не було. Оце Вам головотяпство. :ah: А тепер про :
а якщо Ви не знайшов один захований маточник - то якийсь засіб від тої панянки застосовуєте?

То від тої панянки контрольна рамка і є той засіб - даєте відкритий розплід у виховательку. Бджоли "панянку" уб"ють на другий день шукайте її під приліткою, а привиті маточники залишаться не ушкодженими. А інакше як? Ви молодуху в сильній сімї 90% не відшукаєте. З.І. В бджільництві такі епітети - типу "головотяпство" застосовувати не прийнятно. Edited by Живець

У мене дійсно перша партія прийом 50%. Надалі не менше 80%. Мова йде про стартер-виховалку. Та причина вважаю не в
Через три-чотири години після вилучення матки прийом буде не дуже добрий.

А ось в чому. Першу закладку намагаюсь зробити раніше. Це 25 квітня. На цей момент сім"ї ще не дуже. А тому 20 квітня підсилюю печатним. Та виходить молода десь з 1 травня. Отже 10 травня молодої вже буде досить багато. :IMHO1: Пропоную поговорити про страртер- виховалку в корпусному вулику. Ставлю другий корпус. Переношу в нього 4 різновікового розплоду, +2 криючі медопергові. Утеплення. Решітка. На протязі 9 днів два рази зриваю маточники. Додаю на 9 день ще кілька рамок печатного і обов"язково ще 2 відкритого розплоду. Це щоб притягти якомога більше молодої. На 10 день на решітку кладу поліетиленову плівку. Відкритий розплід забираю. Роблю колодязь. І за 3-4 години даю прививку. За добу плівку забираю. Як вам таке?
Та власне варіант робочий. Для початку піде.

Завжди працював за схемою 30 привитих і через три дні ще стільки. У мене саме такі прививочні рамки.
Треба лише зазначити що це чи не найбільша кількість личинок. Зі зменшенням кількості поліпшується якість виведених маток.

Извиняюсь, а если представить ту же ситуацию с этим самым ящиком-стартером, но в окружении 150 семей. Ведь пасека промышленная (или, например, на пасеке несколько бригад) и самое главное - на точку нет даже поддерживающего взятка. Может ли быть такое, что в такой ситуации этот стартер разграбят сильные семьи, что присутствуют на этом точке? И опять же попутный вопрос - вот вывезу я штук 40 нуклеусов с неплодками для облета на точек, где нет взятка или слабый взяток. И могут ли напасть на нуклеусы эти 150 семей?

Та власне варіант робочий. Для початку піде.
І що - обов'язково користуватись плівкою між корпусами чи суцільною перегородкою? РР+медовий корпус - не пройде такий варіант?

Якщо для вас це головотяпство, то для пасічника-промисловця це...

Згоден. Для масового виводу, одному... буде така проблема. А для мене... ціль вивести до 60 маток тому контроль однієї сім"ї спокійно.
Гаразд, сказав А треба говорити Б. А суть ситуації в тому, що ми не знайшовши розплоду відкритого і яєць і маточників, виникає питання : "Чи матка є?" І, що робимо? - Ставимо контрольну рамку - тобто даємо відкритий розплід................. А в сімї на цей час присутня молода матка неплідна, гормональний фон якої слабкий. І тут з "контролькою" появляються феромони матки та розплоду. Бджоли 100%-но убивають молоду матку (яку Ви знайдете біля прилітної дощечки) і закладають маточники, які Ви знаходите при контрольному огляді і думаєте, що матки там не було. Оце Вам головотяпство.

Живець я пропоную розглянути варіант стартер-виховалка. І з того що ти сказав ну нічого не зрозумів. Давай ще раз розжуй і по пунктам. :hi:
І що - обов'язково користуватись плівкою між корпусами чи суцільною перегородкою?

Не знаю. А як же теза про повне осиротіння?
Извиняюсь, а если представить ту же ситуацию с этим самым ящиком-стартером, но в окружении 150 семей.

Во. І Робин-Гут туди ж. Та я ж не про стартер калякаю-малякаю. Матка в нижньому!!!!!!!

Не всі сімї з маткою гарні виховательки, я роблю так, вибираю з десяток сильних сімей, даю їм всім в другий корпус прийняті в стартері личинки. (в другий корпус піднімаю по рамці відкритого росплоду, між корпусами рр) як що немає взятку підкормлюю сиропом. З цих сімей вибираю декілька в яких найбільше прийнято личинок та найкращі маточники.

Не всі сімї з маткою гарні виховательки

Вірно.
я роблю так, вибираю з десяток сильних сімей, даю їм всім в другий корпус прийняті в стартері личинки

Це коли у тебе
Kоличество семей: 21-30

Для мене це занадто заморочливо. Можливо краще приділити увагу одній сім"ї. Зарані підсилити та підгодувати? То що ти пишеш підійде для масового виводу.А скільки роботи зайвої? А я ще ранній взяток хочу мати. Хоча. Написав а тоді й подумав. Всеодно на акацію ставлю другі корпуси. Переношу туди 5 рамок печатного. Що заважає як ти пропонуєш поставити прививку? Так до 20 шт.? Навіть якщо приймуть 50%. От тільки чи якісні матки вийдуть?

а закладку личинок делали Джентером, НИКОТ или как? Почему спрашиваю: если перенос вручную то можно списать на челов фактор, а Никот - то другие мысли. Но всё равно впечатлило, процент высокий. Такая семья и сотню возьмёт и приём будет и молока хватит и обогреют и качество маток будет ОК.

По правді сказати уже і не пам"ятаю. Більшість закладок роблю джентером, але не завжди обставини дозволяють вирватись на пасіку в конкретний день і час щоб ізолювати матку. Тому доводиться частенько і вручну працювати. Ну самому було приємно такий відсоток бачити приймаючи до уваги досить короткий час з моменту відбору матки і факт того, що осиротіння було лише частковим. P/S в минутому сезоні двічі робив закладку яець... прийом був 14 і 16 з 30 які давав на прививочній. В цьому році маю намір ще якось "побавитись"... хоча і не відношусь до категорії пасічників, які вважають, що матки з яйця якісніші, ніж з 12 год. личинок.

Гаразд, сказав А треба говорити Б. А суть ситуації в тому, що ми не знайшовши розплоду відкритого і яєць і маточників, виникає питання : "Чи матка є?" І, що робимо? - Ставимо контрольну рамку - тобто даємо відкритий розплід................. А в сімї на цей час присутня молода матка неплідна, гормональний фон якої слабкий. І тут з "контролькою" появляються феромони матки та розплоду. Бджоли 100%-но убивають молоду матку (яку Ви знайдете біля прилітної дощечки) і закладають маточники, які Ви знаходите при контрольному огляді і думаєте, що матки там не було. Оце Вам головотяпство.

Живець я пропоную розглянути варіант стартер-виховалка. І з того що ти сказав ну нічого не зрозумів. Давай ще раз розжуй і по пунктам. :hi:
Ви двічі зриваєте маточники і 100% ної гарантії не маєте, що там ( в гнізді) нема маточника. тому є такий засіб "на всяк випадок" - це на той випадок, що із свищевого маточника (невиявленого вами візуально) на 12-й-15 день відйому плідної матки народиться молода матка і привиті маточники бджоли розгризуть - то катастрофа. Щоб уникнути цього потрібно на 12-й день після відйому матки дати контрольну рамку в гніздо. Якщо молода матка із свищового маточника народиться то її бджоли уб"ють, а привиті маточники залишаться неушкодженими.

Не всі сімї з маткою гарні виховательки

Вірно.
я роблю так, вибираю з десяток сильних сімей, даю їм всім в другий корпус прийняті в стартері личинки

Це коли у тебе
Kоличество семей: 21-30

Для мене це занадто заморочливо. Можливо краще приділити увагу одній сім"ї. Зарані підсилити та підгодувати? То що ти пишеш підійде для масового виводу.А скільки роботи зайвої? А я ще ранній взяток хочу мати. Хоча. Написав а тоді й подумав. Всеодно на акацію ставлю другі корпуси. Переношу туди 5 рамок печатного. Що заважає як ти пропонуєш поставити прививку? Так до 20 шт.? Навіть якщо приймуть 50%. От тільки чи якісні матки вийдуть?
Суть в тім що декілька сімей будуть виховувати зразкових маток, до речі все літо. Як для інструменталки, саме то, 4 сім'ї по 20 зразкових маточників кожних 5 ~6 днів з сімї. далі користуюсь інкубатором.

4 сім'ї по 20 зразкових маточників кожних 5 ~6 днів з сімї. далі користуюсь інкубатором.

Рахую. Нехай прийом і обліт плідних 50%. 0,5х4х20х5(закладок)=200маток. Це мені не потрібно. Тому хочу для себе відпрацювати найбільш просту незаморочливу технологію з однією сім"єю.

Ви двічі зриваєте маточники і 100% ної гарантії не маєте, що там ( в гнізді) нема маточника.

Живець ну ти мене здивував.
Стаж: 16-25 лет

Сам пишеш
Ви двічі зриваєте маточники

а далі
і 100% ної гарантії не маєте, що там ( в гнізді) нема маточника.

Ну не сліпий я. Не сліпий. Вже казав що цей варіант не розглядається. За всі роки ну ні разу не було такого. Чому? Бо використовую тільки одну сім"ю. При огляді спочатку трушу бджолу а потім 5 хвилин (ну це як прийдеться) кручу ту рамку.

в минутому сезоні двічі робив закладку яець... прийом був 14 і 16 з 30 які давав на прививочній

Не виконані основні умови. Бджоли має бути натрамбовано. Молодої відповідно. Підгодівля. Можливо ще щось.

Ну не сліпий я. Не сліпий. Вже казав що цей варіант не розглядається. За всі роки ну ні разу не було такого. Чому? Бо використовую тільки одну сім"ю. При огляді спочатку трушу бджолу а потім 5 хвилин (ну це як прийдеться) кручу ту рамку.
Друже, я теж зрячий, хоча вже не добачаю і бува, хоч бачу добре та очам своїм не вірю. Взагалі-то я не про Вас особисто, не сприймайте на свій рахунок - все тут пишеться на загал. Як би ви не трусили та крутили... ;) и всё таки она вертится... :az: З.І. В мене товариш порахував, що в нього матка вийшла з привитих маточників на 14 день тому бджоли погризли маточники і ніяк не погоджувався з тим, що там був старший маточник - свищевий, адже він три рази перевіряв. :wave: Edited by Живець