Перейти к содержанию

Сім'я-вихователька


einar

Рекомендуемые сообщения

19 хвилин тому, Віталій.В сказав:

..... як хотів зрозуміти  яка кілкість бджіл приймає скільки личинок, але ні чого не вийшло...

ех... всетаки ази важлива річ:  якщо коротко то на прийом,  рівно як і на якість виховання і як кінцевий результат якість маток впливає не лише кількість бджоли а цілий  ряд факторів .....

Вітаалій , повірте я не хочу Вас образити, проте якщо справді вирішили виводити маток навіть просто для себе з більш менш стабільним результатом і гарної якості, теорію все ж потрібно підтягнути. Мушу визнати tolik2362 десь трохи має рацію: можна обсудити нюанси, і навіть нехай  у співрозмовника практичного досвіду зовсім мало ( у самого не так вже й багато) проте теоретично він не погано розбирається в предметі розмови

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Вибачте... Ви напевно читаєте тільки те що пише Рутнер, перечитайте знову уважно мої повідомлення  з 11 -тої сторінки потім поспілкуємося, без образ

В тому своєму першому повідомленні Ви настільки все звалили в кучу, що лиш з третьої спроби  зрозумів, що матку забираєте в відводок.  Навчіться розділяти дуже довгі речення на більш короткі, бо дуже  важко відразу зрозуміти суть сказаного. Без образ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

 

постоянным клиентам придётся выводить 

 

и друзьям, знакомым тоже .Ну и конечно же для себя -это уже болезнь,ничего нет приятней увидеть результаты своего труда.И поэтому племенных будем брать ,лелеить,ухаживать ,восхищаться,.Кому то картины смотреть,а у нас в другом красота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

У кожного свої методи, і кожен рахує, що лиш у нього правильно:)

Спочатку читаєм Руттнера, а вже тоді запитання. Скажу лиш, що на мою думку, нерозумно грузити майбутню виховалку  одночасно  шістьма  рамками засіву, виховалці ще маток виводити, а її достроково спрацьовуєте на вигодуванні величезної кількості личинок, причім одночасно:blink: 

Матководство Руттнера має бути настільною книгою в кожного пасічника, там є всі відповіді на всі запитання

 

 Дасте менше, точно непомилитеся;) 60 личинок на виховання то занадто

Можно давать и 60 но для нужно сделать некоторые манипуляции за ранее с семье воспитатильнецой и матки будут хорошего качества 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, tolik2362 сказав:

Можно давать и 60 но для нужно сделать некоторые манипуляции за ранее с семье воспитатильнецой и матки будут хорошего качества 

Можна, але чи є в тому нагла потреба, особливо в матководів- початківців та при вихованні маток для потреб своєї пасіки в невеликих кількостях? Та й сам, хоча матки і  продаю, нехочу давати величезні закладки личинок на виховання. краще менше, але якісно.

Нерахую себе якимось крутим матководом, в першу чергу намагаюся виводити  матки ЯКІСНІ.  У мене всі виховалки з матками. Хоча прийом в такій виховалці менший, ніж в безматочній, мені вистачає , стартером практично некористуюся,  мої виховалки стабільно працюють весь матковивідний сезон

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, davolodya сказал:

Можна, але чи є в тому нагла потреба, особливо в матководів- початківців та при вихованні маток для потреб своєї пасіки в невеликих кількостях? Та й сам, хоча матки і  продаю, нехочу давати величезні закладки личинок на виховання. краще менше, але якісно.

Нерахую себе якимось крутим матководом, в першу чергу намагаюся виводити  матки ЯКІСНІ.  У мене всі виховалки з матками. Хоча прийом в такій виховалці менший, ніж в безматочній, мені вистачає , стартером практично некористуюся,  мої виховалки стабільно працюють весь матковивідний сезон

Если всё устраивает без стартера, то и флаг в руки.  А если без стартера никак?  И с чего Вы взяли, что семья не может обеспечить качественным кормом сотню - другую личинок в маточниках, если спокойно в сутки может обеспечить 4 - 5 тыс личинок в пчелиных ячейках?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.01.2019 в 18:38, Егор Юрьев сказал:

Совершенно верно.

Дни считаются от дня прививки.

А вот что происходит на 7-8 день после прививки(или 10-11 день от яйца) посмотрим на фото

ScreenShot.jpg.030127291b1708f5b6f0d0ce61e62e05.jpg

Это период когда есть опасение отрыва будущей матки от корма

Щось я запутався, . На 9-10 день личинка прядучи кокон активно рухається  і незначні струси маточника найменш шкідливі в цей час. І корм вона вже не споживає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Гурович сказав:

И с чего Вы взяли, что семья не может обеспечить качественным кормом сотню - другую личинок в маточниках, если спокойно в сутки может обеспечить 4 - 5 тыс личинок в пчелиных ячейках?:dntknw:

Нехочеться Вас теж до Руттнера посилати:), все ж таки солідний  стаж маєте... але класика є класика, Руттнер для мене великий авторитет, і коли він сказав, що 100 неможна, то я в першу чергу прислухаюсь його думки, ніж до догадки типу

 

12 хвилини тому, Гурович сказав:

с чего Вы взяли, что семья не может обеспечить качественным кормом сотню - другую личинок в маточниках, если спокойно в сутки может обеспечить 4 - 5 тыс личинок в пчелиных ячейках?:dntknw:

Виховувати бджолину личинку то одна річ, а матку - зовсім інша.

 Ви можете давати на виховання хоч сотню, хоч кілька, це Ваш особистий вибір, і Ваше право, але чи воно того варте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, tolik2362 сказал:

Можно давать и 60 но для нужно сделать некоторые манипуляции за ранее с семье воспитатильнецой и матки будут хорошего качества 

Одним из вариантов манипуляции есть роздаивание пчел кормилец , а потом резкое лишение их пристроить вырабатываемое молочко

Интересно , с вашей точки зрения , какое оптимальное время накопление маточного молочка пчелами кормилицами до дачи маточников 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, davolodya сказал:

Можна, але чи є в тому нагла потреба, особливо в матководів- початківців та при вихованні маток для потреб своєї пасіки в невеликих кількостях? Та й сам, хоча матки і  продаю, нехочу давати величезні закладки личинок на виховання. краще менше, але якісно.

Нерахую себе якимось крутим матководом, в першу чергу намагаюся виводити  матки ЯКІСНІ.  У мене всі виховалки з матками. Хоча прийом в такій виховалці менший, ніж в безматочній, мені вистачає , стартером практично некористуюся,  мої виховалки стабільно працюють весь матковивідний сезон

От количества маточников не зависит качество маток :IMHO1:а зависит в основном от семи которая их воспитывает .Семя с маткой не сможет произвести хороших маток если она не введена в роевое состояние :IMHO1:.Семи воспиталки могу использовать также весь сезон хотя  они без маток  но этого не делаю потому как маток перестаю 15 июня .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, AVA сказал:

Одним из вариантов манипуляции есть роздаивание пчел кормилец , а потом резкое лишение их пристроить вырабатываемое молочко

Интересно , с вашей точки зрения , какое оптимальное время накопление маточного молочка пчелами кормилицами до дачи маточников 

Для вывода своих маток не когда не занимаюсь наблюдениями за пчелами я не научный работник .А даю личинок через 4 часа  в сильную семью которая все внимание отдаст этим личинкам и даст то молочко которое нужно этим личинкам в их возрасте.:hi:   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, tolik2362 сказав:

От количества маточников не зависит качество маток :IMHO1:а зависит в основном от семи которая их воспитывает

Це щось нове, на Нобелівську премію тягне;) 

Звідки ж тоді рекомендації Руттнера  взялися, чому він рекомендує максимально допустиму кількість личинок для прививки, при чому вони різні для виховалки з маткою і без  матки?   

  Відео  про виступ німця  в Кривому Розі до перегляду непропонуйте, я його бачив, та й той німець для мене неавторитет, і те, що він розказував неможе бути інструкцією до виконання, принаймні для мене

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, davolodya сказал:

Це щось нове, на Нобелівську премію тягне;) 

Звідки ж тоді рекомендації Руттнера  взялися, чому він рекомендує максимально допустиму кількість личинок для прививки, при чому вони різні для виховалки з маткою і без  матки?   

  Відео  про виступ німця  в Кривому Розі до перегляду непропонуйте, я його бачив, та й той німець для мене неавторитет, і те, що він розказував неможе бути інструкцією до виконання, принаймні для мене

Почитайте внимательно Рутнера вы этот эпизод явно пропустили а немец для меня также ни авторитет .А от своего метода вывода маток отказываются не собираюсь и вас не агитирую делать как я .Я писал выше что качество маток зависит от правильности создания семи воспитательници для такого количества личинок а как я это делаю описывать не буду :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, davolodya сказал:

Це щось нове, на Нобелівську премію тягне;) 

Звідки ж тоді рекомендації Руттнера  взялися, чому він рекомендує максимально допустиму кількість личинок для прививки, при чому вони різні для виховалки з маткою і без  матки?   

  Відео  про виступ німця  в Кривому Розі до перегляду непропонуйте, я його бачив, та й той німець для мене неавторитет, і те, що він розказував неможе бути інструкцією до виконання, принаймні для мене

Я приминяв метод підготовки німця , мені понравився , тільки я ставив за раз 24 маточники ( і не всі принімали ) 

Тільки я перед постановкою привочної рамки , у будущуй карман , ставив рамки з молодим росплодом і яйцями 

А перед закладкою утром забирав рамки з розплодом . а вечером (розрив часов 5 ) давав прививочну рамку .

Забирав на другі сутки  мисочки були повні молочка , і давав друга закладку яку,  вже  залишав і  сюди  же після запечатки вертав першу 

Правда на ця воспиталка була слабіша чим у німця розплод на виході був тільки на шести рамках, ну я моточників сотню не ставив 

 

але девять десять днів стояли , ждав коли бджола созріє , ну і де розплод яйця матка успівала вкинуть по виходу пбжоли запечатають , щоб свищів небуло

Ну і за тридні підставляв молодий розплід ,який забирав перед закладкою ,  німець не ставив :hmm:

47 минут назад, tolik2362 сказал:

От количества маточников не зависит качество маток :IMHO1:а зависит в основном от семи которая их воспитывает 

Тут думаю малось на увазі кількість молодої бджоли в сімьї  ,а не її сила  точніше удой із сімьї ,тільки удой з сімьї,  

Чим більше удой тим більше і повніше можно налить у маточники 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Почитайте внимательно Рутнера вы этот эпизод явно пропустили а немец для меня также ни авторитет .А от своего метода вывода маток отказываются не собираюсь и вас не агитирую делать как я .Я писал выше что качество маток зависит от правильности создания семи воспитательници для такого количества личинок а как я это делаю описывать не буду :hi:

Я немаю питань до підготовки сім*ї-виховалки, питання є конкретно до кількості личинок на прививку. Ви кажете, якість від кількості незалежить, Руттнер стверджує протилежне, є максимально допустима кількість личинок, і вона різна для виховалки з частковим осиротінням і з повним. Вгадайте з трьох раз, до чиєї думки я прислухаюся:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Lefty сказал:

саме з вище наведених міркувань вважаю що краще підсилювати розплодом на виході (ІМХО в два етапи)і а не заморочуватись з рамками з яйцями, отримавши при цьому на час виховання велику кількість бджіл кормилець приблизно одного віку. Стосовно перевантаження сімї одночасним викормлюваннням величезної кількості розплоду ІМХО при любому розкладі не є добре.

Ви розумієте чого я затіяв такий підхід, хотілосся одночасну і рибку зїсти і т.д...

1) 6 - ть рамок яйця, з міркувань... щоб було достатньо бджоли годувальниці. 

2) даю яйцо а не розплод на виході, з міркувань... щоб зберегти цілосность сімї, бджола яка виховує личинку в своїй сімї перевиховую на свій лад в результаті врод би як їхня родина ( а чі так чі ні не відомо ),

3) чому саме по таких числах  даю яйце, з міркувань...  на період подачі прививочной рамки із яйцем в гізді  сидить десь 10р бджоли на 8 -ми рамках, а коли яйце на П/Р переходить в стадію суточной личинки добавляєця ще бджоли з двох рамок при тому що, саму сім'ю не тривожу не міняю кількість   хотілосся зрозуміти саме можливості сім'ї на вивод маток, а воно он як  18 - 24 маточника, хоча таку кілкість маточників без особливих потуг виводить добре обсиджені 4 - ри рамки бджоли що правда на соняшнику,  якість маточників оприділяю по залишку маточного молочка після виходу матки. Єдине що... можливо  кількість 18 - 24 ( при тому 18 -20 травень, 22 - 24 на соняшнику ) це інстиктивна кілкість маточників яку закладає сім'я, ( по типу... а для чого більше як і так не мало ) :IMHO:

За перевантаження сім'ї на початку виводу маток не розумів,  а тепер появляюця сумніви саме чому і описав кілкісь розплоду на загальний розсуд.

Що до підсилення розплодом на виході, в яких числах і в якій кількості Ви порекомендуєте підсилювати якщо подача личинки запланована на 25 травня ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Я немаю питань до підготовки сім*ї-виховалки, питання є конкретно до кількості личинок на прививку. Ви кажете, якість від кількості незалежить, Руттнер стверджує протилежне, є максимально допустима кількість личинок, і вона різна для виховалки з частковим осиротінням і з повним. Вгадайте з трьох раз, до чиєї думки я прислухаюся:hi:

Вы к Рутнеру а я сам к себе и что либо доказывать не хочу а Буду делать как умею .:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, AVA сказав:

Я приминяв метод підготовки німця , мені понравився , тільки я ставив за раз 24 маточники ( і не всі принімали ) 

у мене виховалка з маткою  з 20 личинок стабільно виховує 18-19 маток, без всяких стартерів і танців з бубном, то ж для чого щось міняти? Виховалка  працює весь сезон, якщо потреби в ній більш нема, вона без всяких проблем працює на пасіці, як звичайна сім*я, без якихось лишніх рухів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Матководство Руттнера має бути настільною книгою в кожного пасічника, там є всі відповіді на всі запитання

Дасте менше, точно непомилитеся;) 60 личинок на виховання то занадто

За Руттнера згоден повністю, поки що не такої книжки не маю але придбаю обов'язково.

Планую  давати личинок не більше 30 - ти, але освоювати повторну подачу личинок, для мене це поки що нове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

у мене виховалка з маткою  з 20 личинок стабільно виховує 18-19 маток, без всяких стартерів і танців з бубном, то ж для чого щось міняти? Виховалка  працює весь сезон, якщо потреби в ній більш нема, вона без всяких проблем працює на пасіці, як звичайна сім*я, без якихось лишніх рухів

Це один з варіантів при якому ця воспиталка розбивалась на нуки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, AVA сказав:

Це один з варіантів при якому ця воспиталка розбивалась на нуки 

У кожного свої потреби на пасіці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

але освоювати повторну подачу личинок, для мене це поки що нове.

Це лишня процедура, на прийом личинок  і якість маток ніяк невпливає. І це, замітьте, не тільки моя думка, те ж саме підтверджує Руттнер

Китайський шпатель без проблем переносить  личинку разом з молочком

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

Це лишня процедура, на прийом личинок  і якість маток ніяк невпливає.

Вибачте не повністю зрозумів :az:, Ви мали на увазі  що не варто повторно давати личинки ? чі щось інше ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Вибачте не повністю зрозумів :az:, Ви мали на увазі  що не варто повторно давати личинки ? чі щось інше ?

Думаю davolodya мав на увазі прививку з двойним перенесенням, Ви ж писали про про дачу наступної партії личинок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Я немаю питань до підготовки сім*ї-виховалки, питання є конкретно до кількості личинок на прививку. Ви кажете, якість від кількості незалежить, Руттнер стверджує протилежне, є максимально допустима кількість личинок, і вона різна для виховалки з частковим осиротінням і з повним. Вгадайте з трьох раз, до чиєї думки я прислухаюся:hi:

Вы не уловили саму суть того что написал Анатолий... розжовывать не буду т.к. все такие умные...с Анатолием я согласен...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...