Перейти к содержанию

Сім'я-вихователька


einar

Рекомендуемые сообщения

21 минуту назад, Lefty сказал:

Яку ціль Ви переслідуєте плануючи масовий вихід розплоду в день прививки?

по моему человеку с начала нужно выучить биологию пчелиной сими а уж потом браться за вывод маток :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Lefty сказал:

Загалом рахується що найкраще молоді бджоли виділяють маточне молочко на 6-10 день.

По правді кажучи не розумію маніпуляції з рамками на яких яйця та ще й у такій кількості (6 рамок), а чи не завелике навантаження по одночасному викормлюванню  такої кількості розплоду на сімю  буде, і як результат частина розплоду може бути викинотою?

ІМХО якщо є необхідність краще підсилювати розплодом на виході за 5-6днів до прививки

А мне кажет нужно подсиливать за  десять дней :hmm: и в момент прививки нужно сделать еще несколько очень важных работ :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, tolik2362 сказал:

А мне кажет нужно подсиливать за  десять дней :hmm: 

А лучше не подсиливать ,

а купить готовых маток

  • Подобається 6
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, tolik2362 сказал:

по моему человеку с начала нужно выучить биологию пчелиной сими а уж потом браться за вывод маток :IMHO1:

Маточное молочко — это секрет, выделяемый глоточными верхнечелюстными железами пчелы. Основную массу маточного молочка пчелы способны выработать с 4—6 до 12—15-дневного возраста. 

Источник https://www.medoviy.ru/pda/?razdel=mean&type=product&idn=1892 но ранее читал не здесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, tolik2362 сказал:

по моему человеку с начала нужно выучить биологию пчелиной сими а уж потом браться за вывод маток :IMHO1:

 

Цитата

для этого 3-4 мая меняю расплод из другими семьями которые меня устраивают, и ставлю в воспиталку ( в нижний корпус ) 6-ть рамок яиц, 

4 мая 3 - х дневное яйцо + 18 дней = 22 мая + 3 дня на созревание = 25 мая даю яйцо на прививочной рамке, + 2 дня до личинки на 27 мая пчеле которая вышла 22 мая 5 дней, где нарушение в биологическом цикле ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Віталій.В сказал:

Маточное молочко — это секрет, выделяемый глоточными верхнечелюстными железами пчелы. Основную массу маточного молочка пчелы способны выработать с 4—6 до 12—15-дневного возраста. 

Источник https://www.medoviy.ru/pda/?razdel=mean&type=product&idn=1892 но ранее читал не здесь.

самое полноценое молочько пчелы выделяют на 10 11 день так говорят приподавателяи с гадяча :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Віталій.В сказав:

 

4 мая 3 - х дневное яйцо + 18 дней = 22 мая + 3 дня на созревание = 25 мая даю яйцо на прививочной рамке, + 2 дня до личинки на 27 мая пчеле которая вышла 22 мая 5 дней, где нарушение в биологическом цикле ? 

матка в середньому рамку дадана засіває за 3 дні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, tolik2362 сказал:

самое полноценое молочько пчелы выделяют на 10 11 день так говорят приподавателяи с гадяча :hmm:

Вот за это спасибо :az:, буду далее учить мат часть и вносить коррективы.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, tolik2362 сказав:

самое полноценое молочько пчелы выделяют на 10 11 день так говорят приподавателяи с гадяча :hmm:

можливо ,  проте що таке повноцінне молочко було б цікаво запитати у тих викладачів. Рутнер пише що при викормлювані маточних личинок склад молочка міняється і  залози які виділяють різні складові розвинені і по різному в залежності від віку бджіл кормилець

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Мико сказал:

А лучше не подсиливать ,

а купить готовых маток

Полностью согласен для больших пасек при вероятности получения в нужное время с нужным качеством.А так многие пытаются выводить сами ,хотя экономической целесообразности в этом  бывает что и нет ,учитывая стоимость племенного  материала,качество (если нет опыта вывода),затраты на организацию семьи воспитательницы ,время.организацию нуклеусного парка.,учитывая что бывают и неудачи.А так заказал сколько там нужно 10-30 штук и жди спокойно когда пришлют.Но любители(с большой буквы ) не могут пройти мимо этого действа так как сделать самому для них представляет громадное удовольствие даже когда это вроде бы и не выгодно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, tolik2362 сказав:

А мне кажет нужно подсиливать за  десять дней :hmm: и в момент прививки нужно сделать еще несколько очень важных работ :IMHO1:

Я підсилення роблю в два етапи, за 5 і за 10 днів до прививки співміщаючи його з іншими операціями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Lefty сказал:

матка в середньому рамку дадана засіває за 3 дні

Вы наверное не поняли где я беру 6 -ть рамок яйца ?, рамки рокирую с других семей выкидания яйца не замечал, яйцо ставлю а не личинку чтобы семья которая будет выводить маток воспитывала эти личинки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Lefty сказал:

можливо ,  проте що таке повноцінне молочко було б цікаво запитати у тих викладачів. Рутнер пише що при викормлювані маточних личинок склад молочка міняється і  залози які виділяють різні складові розвинені і по різному в залежності від віку бджіл кормилець

с печатного рас плода будет лупиться  не один день или я не прав :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Віталій.В сказав:

Вы наверное не поняли где я беру 6 -ть рамок яйца ?, рамки рокирую с других семей выкидания яйца не замечал, яйцо ставлю а не личинку чтобы семья которая будет выводить маток воспитывала эти личинки.

Ви напевно мене не зрозуміли: на рамці де будуль лише яйця їх вік буде від 1хв і до 3 діб.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, КАЕ сказал:

громадное удовольствие даже когда это вроде бы и не выгодно.

Не смотря на то что выгоды почти нет ,

постоянным клиентам придётся выводить 

да и компаньону на пакетную тоже 

Ещё бы доставку  до НП 40 км в один конец ,как то решить 

мопед что ли помощнице купить 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Lefty сказал:

Ви напевно мене не зрозуміли: на рамці де будуль лише яйця їх вік буде від 1хв і до 3 діб.

 

16 минут назад, Lefty сказал:

 

Так правильно, 25 травня дозріває бджола і маю 2 рамки 5 -ти денної бджоли,  після чого ще два дні по дві рамки прибуває бджола годувальниця, в результаті чого на трох денну личинку  в маточниках у мене уже 6- ть рамок бджоли годувальниці,  6 -ть рамок для того що з кожної із 6 -ти рамок і виходить бджола що дня. Цікаво те що  при такій кількості бджоли із 6 -ти закладок таким способом  приймали від 18 до 24 маточників, хоча на двох  полосках поданих на прививочній рамці близько 60 -ти яїчок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, tolik2362 сказав:

по моему человеку с начала нужно выучить биологию пчелиной сими а уж потом браться за вывод маток :IMHO1:

Золоті слова:ay: Окрім біології, дуже варто почитати Матководство  Руттнера. То нічого, що об*єм книги великий, зате  розжовано практично все,  всі способи виводу, з поясненнями, тільки треба нелінуватися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Віталій.В сказав:

 

 із 6 -ти закладок таким способом  приймали від 18 до 24 маточників, хоча на двох  полосках поданих на прививочній рамці близько 60 -ти яїчок. 

це  у виховалку з маткою даєте 60 личинок:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

Золоті слова:ay: 

Ви можете мені показати де я роблю грубі порушення ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, davolodya сказал:

Золоті слова:ay: Окрім біології, дуже варто почитати Матководство  Руттнера. То нічого, що об*єм книги великий, зате  розжовано практично все,  всі способи виводу, з поясненнями, тільки треба нелінуватися

може тоди i по 

 

10 минут назад, Віталій.В сказал:

 60 -ти яїчок. 

ставити не буде  ,  а одразу добову личинку 

4 минуты назад, davolodya сказал:

це  у виховалку з маткою даєте 60 личинок:blink:

де ви бачите личинок 

ясно написано 

12 минут назад, Віталій.В сказал:

на прививочній рамці близько 60 -ти яїчок.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

це  у виховалку з маткою даєте 60 личинок:blink:

Вибачте... Ви напевно читаєте тільки те що пише Рутнер, перечитайте знову уважно мої повідомлення  з 11 -тої сторінки потім поспілкуємося, без образ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

 ,  а одразу добову личинку  

 

З цього року хочу почати виводити переносом личинки ( дуже багато роботи при способі вирізання полосок з яйцьом ) саме тому і задаю питання, а починав із яєць як хотів зрозуміти  яка кілкість бджіл приймає скільки личинок, але ні чого не вийшло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Ви можете мені показати де я роблю грубі порушення ?

У кожного свої методи, і кожен рахує, що лиш у нього правильно:)

Спочатку читаєм Руттнера, а вже тоді запитання. Скажу лиш, що на мою думку, нерозумно грузити майбутню виховалку  одночасно  шістьма  рамками засіву, виховалці ще маток виводити, а її достроково спрацьовуєте на вигодуванні величезної кількості личинок, причім одночасно:blink: 

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Ви напевно читаєте тільки те що пише Рутнер

Матководство Руттнера має бути настільною книгою в кожного пасічника, там є всі відповіді на всі запитання

 

2 хвилини тому, Віталій.В сказав:

З цього року хочу почати виводити переносом личинки ( дуже багато роботи при способі вирізання полосок з яйцьом ) саме тому і задаю питання, а починав із яєць як хотів зрозуміти  яка кілкість бджіл приймає скільки личинок, але ні чого не вийшло...

 Дасте менше, точно непомилитеся;) 60 личинок на виховання то занадто

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, tolik2362 сказав:

с печатного рас плода будет лупиться  не один день или я не прав :hmm:

звісно праві, із підставленої рамки на день прививки матимо 7-10 денну бджолу, проте в викормлювані маточних личинок приймають участь як бжоли молодшого так і старшого віку, плюс до всього сам процес викормлювання відбувається 4 доби а бджола старіє. Зрозуміло що окрім тих  бджіл що вийдуть з підставленої рамки в сімї є бджоли різного віку, але достоменно не відомо (ну я не зустрічав такої інформації) яке по віку найкраще співвідношення бджіл кормилць в сімї виховалці....Ну і ще виходимо із того що виховалка буде використовуватися кілька разів.... Загалом  ІМХО тут спрама більше методи яку кожний підбирає під себе

хоча знову ж посилаючись на тогож Рутнера і висновки з різних його дослідів, де він не одноразово зазначає що встановлена не значна різниця для користувацьких маток і практичного бджолярства значення не має ....

37 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Вы наверное не поняли где я беру 6 -ть рамок яйца ?, рамки рокирую с других семей выкидания яйца не замечал, яйцо ставлю а не личинку чтобы семья которая будет выводить маток воспитывала эти личинки.

 

32 хвилини тому, Віталій.В сказав:

 

Так правильно, 25 травня дозріває бджола і маю 2 рамки 5 -ти денної бджоли,  після чого ще два дні по дві рамки прибуває бджола годувальниця, в результаті чого на трох денну личинку  в маточниках у мене уже 6- ть рамок бджоли годувальниці,  6 -ть рамок для того що з кожної із 6 -ти рамок і виходить бджола що дня. Цікаво те що  при такій кількості бджоли із 6 -ти закладок таким способом  приймали від 18 до 24 маточників, хоча на двох  полосках поданих на прививочній рамці близько 60 -ти яїчок. 

саме з вище наведених міркувань вважаю що краще підсилювати розплодом на виході (ІМХО в два етапи)і а не заморочуватись з рамками з яйцями, отримавши при цьому на час виховання велику кількість бджіл кормилець приблизно одного віку. Стосовно перевантаження сімї одночасним викормлюваннням величезної кількості розплоду ІМХО при любому розкладі не є добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Мико сказав:

де ви бачите личинок 

ясно написано 

Так, дійсно , але 60 яєць на прививку це рівносильно що дати 60 личинок, адже з тих яєць за 1-3 дні, залежно від віку яйця, вилупиться личинка. Хоча  навіщо заморочуватися з яйцями, якщо варто зразу давати личинку потрібного віку в правильній кількості:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...