Перейти к содержанию

Сім'я-вихователька


einar

Рекомендуемые сообщения

Маркіян, Зверніть увагу на те, про що вже писав. Звичайно якщо за ціль поставити максимальну кількість прийнятих личинок(яєць) то треба зовсім інакше готувати виховательку. Я ж давав у стандартні (для себе) виховательки. З личинками все нормально, прийом мене задовольняє. Я писав про ЯЙЦЯ... Якщо Ви вмієте зробити так, що в частково осиротілу сім"ю (забирається лише матка а майже весь розплід від яйця і до печатного залишається) даєте ЯЙЦЯ і їх прийом становить 90+ % ну то я Вас стоячи поаплодую і попрошусь щоб навчили. P/S Всі розказують про "молоду" бджолу. От скажіть-но мені, з якого віку бджола активно виділяє саме маточне молочко? А то зустрічав випадки коли "прививочную рамку ставят между 2 расплодных на выходе... пчела которая лупиться будет принимать участие в кормлении личинок" ). Ну хіба-що личинок в 3-й - 4-й закладці ця бджола буде годувати ))). А там після закладки вихователька розформовувалася ))). До чого розповіді про її участь в вигодовуванні личинок маточних - не зрозуміло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От скажіть-но мені, з якого віку бджола активно виділяє саме маточне молочко?

Максимальное выделение на десятый день
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Максимальное выделение на десятый день

+/- 2 дні (звичайно ми розуміємо що це доволі умовно і навіть підстаркуваті бджоли зможуть годувати личинок). От і потрібно, якщо планується закладка на 05.05.15 вжити заходів для того, щоб не пізніше ніж за календарний місяць до цього матка вийшла на дуже високий темп яйцекладки і сім"я мала відповідні умови для вирошування бджіл, які будуть годувати личинок. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От скажіть-но мені, з якого віку бджола активно виділяє саме маточне молочко?

На 6-й день. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

(забирається лише матка а майже весь розплід від яйця і до печатного залишається)

Завжди перша прививка на 9-й день після осиротіння. А на 6-й день після прививки даю одну з яйцями на самий край.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 6-й день.

Різні джерела стверджують різне. Але я теж схиляюсь до 6-12 денного віку як оптимального для вирощування маточних личинок. :az: Ну звичайно, якщо на 9-й день осиротіння (повне осиротіння виховательки) давати прививку то її прийом у 100 відсотках буде кращим. Але мене такий варіант чомусь не приваблює. Довести поки-що нічого не можу, але думається, що матки більш якісні з виховательок з частковим осиротінням.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12-й день після відйому матки дати контрольну рамку в гніздо. Якщо молода матка із свищового маточника народиться то її бджоли уб"ють, а привиті маточники залишаться неушкодженими.
Завжди перша прививка на 9-й день після осиротіння. А на 6-й день після прививки даю одну з яйцями на самий край.
Оце воно. :ay: Статус розплоду вищий від чужої чи неплідної матки. Дякую. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Довести поки-що нічого не можу, але думається, що матки більш якісні з виховательок з частковим осиротінням.

Робив саме так. Матка у відводку за перегородкою з віконцем-решіткою. В день прививки закривається на добу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. В мене товариш порахував, що в нього матка вийшла з привитих маточників на 14 день тому бджоли погризли маточники і ніяк не погоджувався з тим, що там був старший маточник - свищевий, адже він три рази перевіряв. :wave:
Живець, для бакфаста це норма. Я сам був здивований - десь 14 з половиною днів - і матка готова! Особливо це відчутно було у В- 73(АР), а у В-75 в мене матки вийшли на кілька годин пізніше В-73. Може причина була і в інших умовах,- не знаю. Бо інкубатор не використовував.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. В мене товариш порахував, що в нього матка вийшла з привитих маточників на 14 день тому бджоли погризли маточники і ніяк не погоджувався з тим, що там був старший маточник - свищевий, адже він три рази перевіряв. :wave:
Живець, для бакфаста це норма. Я сам був здивований - десь 14 з половиною днів - і матка готова! Особливо це відчутно було у В- 73(АР), а у В-75 в мене матки вийшли на кілька годин пізніше В-73. Може причина була і в інших умовах,- не знаю. Бо інкубатор не використовував.
Чув і я таке і про маток 15-й день і про бджіл 20-й, а у власному досвіді все було як книжка пише. Користувався НІКОТ тому похибки бути не може.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З.І. В мене товариш порахував, що в нього матка вийшла з привитих маточників на 14 день тому бджоли погризли маточники і ніяк не погоджувався з тим, що там був старший маточник - свищевий, адже він три рази перевіряв. :wave:
Живець, для бакфаста це норма. Я сам був здивований - десь 14 з половиною днів - і матка готова! Особливо це відчутно було у В- 73(АР), а у В-75 в мене матки вийшли на кілька годин пізніше В-73. Може причина була і в інших умовах,- не знаю. Бо інкубатор не використовував.
Чув і я таке і про маток 15-й день і про бджіл 20-й, а у власному досвіді все було як книжка пише. Користувався НІКОТ тому похибки бути не може.
Я Джентером - похибка могла бути лише в пару- тройку годин. Клала без примусів. Головне, щоб Джентер був у гнізді пару днів. Я його змазував перед постановкою закристалізованим медом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я Джентером - похибка могла бути лише в пару- тройку годин. Клала без примусів. Головне, щоб Джентер був у гнізді пару днів. Я його змазував перед постановкою закристалізованим медом.
Я даю НІКОТ на поліровку на тиждень. Бджоли відвідують його а матка ні. Увечері запускаю матку а вранці уже є яйця - матку випускаю і роздаю ЯЙЦЯ на виховання (не личинки). В НИКОТі яйця в мисочках, тому на привочну переносив мисочки з яйцями. Прийом 80-90%. На другий день уже починають будувати маточники НА ЯЙЦях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
і роздаю ЯЙЦЯ на виховання (не личинки). В НИКОТі яйця в мисочках, тому на привочну переносив мисочки з яйцями. Прийом 80-90%. На другий день уже починають будувати маточники НА ЯЙЦях.
В якому стані сім'я коли Ви їй роздаєте на прийом яйця? Скільки там відсутня матка, чи є там відкритий розплід (якого віку) і т.д.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я Джентером - похибка могла бути лише в пару- тройку годин. Клала без примусів. Головне, щоб Джентер був у гнізді пару днів. Я його змазував перед постановкою закристалізованим медом.
Мабуть от так:

post-1746-1430364044_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Две воспиталки выкормили 48 личинок ,привезённых от друзей,от хорошего племматериала .С утра уже раздал по нукам post-4404-1432531484_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і роздаю ЯЙЦЯ на виховання (не личинки). В НИКОТі яйця в мисочках, тому на привочну переносив мисочки з яйцями. Прийом 80-90%. На другий день уже починають будувати маточники НА ЯЙЦях.
В якому стані сім'я коли Ви їй роздаєте на прийом яйця? Скільки там відсутня матка, чи є там відкритий розплід (якого віку) і т.д.
Прививку на яйца делала несколко раз. Принимали по разному. Последний раз прививала 16 мая в воспитательницу, где открытого расплода уже практически не было. Семья была обезматочена 8 мая. Это была уже вторая прививка. Приняла на воспитание около 80% мисочек с яйцами из сота Знтера. Воспитательница очень сильная и был взяток с акации. Завтра к вечеру маточники перенесу в клеточки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Вновь организованная воспиталка , карника, ,с удалением 8 рам открытого расплода , приняла на воспитание 28 личинок из 33 поставленных .А заказы идут на маток бакфаст .Хорошо есть товарищи ,подставили плечо и снабдили требуемым материалом :ay::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вновь организованная воспиталка , карника, ,с удалением 8 рам открытого расплода , приняла на воспитание 28 личинок из 33 поставленных .А заказы идут на маток бакфаст .Хорошо есть товарищи ,подставили плечо и снабдили требуемым материалом :ay::az:
Какой из линий отдаете предпочтение?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какой из линий отдаете предпочтение?
Особо перебирать не пришлось. От Б-43 и Б-21 материал . :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Особо перебирать не пришлось. От Б-43 и Б-21 материал . ay.gif

Мико ети цыфры не о чем не говорят , добавляйте к ним иницыалы заводчика... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Особо перебирать не пришлось. От Б-43 и Б-21 материал . :ay:
В-21BZF :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

Вновь сформированная воспиталка приняла пять планок по 12 штук, всего три личинки забраковали (  уронил донышки  при прививке ,личинка получила сотрясение мозга ):rofl:Маточники 002.JPGМаточники 003.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Мико сказал:

Вновь сформированная воспиталка приняла пять планок по 12 штук, всего три личинки забраковали (  уронил донышки  при прививке ,личинка получила сотрясение мозга ):rofl:Маточники 002.JPGМаточники 003.JPG

5 планок по 12 шт, виходить 60 личинок це не занадто для однієї виховательки? Чи це про стартер?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ВАДОС сказал:

5 планок по 12 шт, виходить 60 личинок це не занадто для однієї виховательки? Чи це про стартер?

Для стартера нормально, а для виховательки багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Wladimir_K сказал:

Для стартера нормально, а для виховательки багато.

туму і задаю питання Мико.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Сім'я-вихователька

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...