Перейти к содержанию

Поїте бджіл водою чи ні


yura

Рекомендуемые сообщения

В 21.04.2018 в 13:32, Володимир Джос сказал:

  На поїлці ажіотаж, придивився,  вся бджола густим потоком йде в напрямку найближчої сусідньої пасіки.   А я ще дивувався, як це півтора десятка сімей умудряються два відра води видудлити в день.   Воду я з весни наливав теплу...

І я вже задовбався воду їм носити. Вчора 4 відра, сьогодні 3.5. І сусідка вчора жалілась що корова не може води з ванни напитись, бо повно бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поміняй воду а то щось їх здорово суше

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може теж сусідські помагають

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Маю чотири сімейки.Бджолам водичку наливаю.Але вони віддають перевагу воді із річки(..Але коли гарний взяток,то беруть із поїлки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Може хто використовує підігрів води в напувалці, як це краще зробити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Серж 82 сказав:

Може хто використовує підігрів води в напувалці, як це краще зробити?

Тато мій грів воду двома акваріумними нагрівачами(кип'ятильниками).Вони з терморегулятором є.Грів 30-40 літрів у емальованій посудині,добре вкутаній.Весною(березень,квітень) та воосени(поки беруть).Якось так.Я не грію,бо переїхали і ніяк не виведу вуличну розетку:ah:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Роман Кременчук сказал:

Тато мій грів воду двома акваріумними нагрівачами(кип'ятильниками).Вони з терморегулятором є.Грів 30-40 літрів у емальованій посудині,добре вкутаній.Весною(березень,квітень) та воосени(поки беруть).Якось так.Я не грію,бо переїхали і ніяк не виведу вуличну розетку:ah:.

Та є в мене такий нагрівач, але дружина сказала що викине мене разом з рибами з акваріума, якщо подохнуть :hmm:

думаю під тазик прилаштувати кришку від інкубатора «квочка», там 4 лампи і регулятор, але думаю що там і регулятора не конче ( 4 лампи 40 ки ледь жевріють то коби ще й  вистачило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Серж 82 сказал:

Може хто використовує підігрів води в напувалці, як це краще зробити?

Ми намагались випускати нагрівач-поплавок, але тема "не пішла". Чому поплавкові? Бо тепла вода як і повітря тримається вгорі і не потрібно гріти весь об"єм. Крім того зменшивши потужність нагрівача, можна використовувать безпечну напругу 12 В. Для "крутих" можна зробити на сонячній батареї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ю.М. сказал:

Ми намагались випускати нагрівач-поплавок, але тема "не пішла". Чому поплавкові? Бо тепла вода як і повітря тримається вгорі і не потрібно гріти весь об"єм. Крім того зменшивши потужність нагрівача, можна використовувать безпечну напругу 12 В. Для "крутих" можна зробити на сонячній батареї.

А поплавок- нагрівач це ідея (справді- навіщо гріти ввесь об‘єм). 

Може підкажете як би мав виглядати той поплавок? Тобто матеріал поплавка і з чого нагрівач.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Серж 82 сказав:

А поплавок- нагрівач це ідея (справді- навіщо гріти ввесь об‘єм). 

Може підкажете як би мав виглядати той поплавок? Тобто матеріал поплавка і з чого нагрівач.

Приєднуюсь до запитання:ah:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Роман Кременчук сказал:

Приєднуюсь до запитання:ah:.

І бажано на 12 v бо можна опинитись у вічно квітучих вишнях, а воно мені треба?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь у брата були нагрівачі для напувалок голубам щоб зимою вода не замерзала, (пластмасовий диск на який зверху ставилась напувалка), вона вроді герметична 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Серж 82 сказал:

А поплавок- нагрівач це ідея (справді- навіщо гріти ввесь об‘єм). 

Може підкажете як би мав виглядати той поплавок? Тобто матеріал поплавка і з чого нагрівач.

"Як мед, то й ложкою"...

Ми робили так: брали звичайний дріт для натягування рамок і експериментальним шляхом під"єднавши до трансформатора 12 В визначали довжину, щоб провід був теплим але не обпікав пальці. Потім цей провід протягували через тонку пластикову прозору трубку( продається на ринку) Як саме, окремий секрет.. Трубку складали в плоску спіраль і фіксували пластинами. Кінці трубки підняти вгору і замазати герметиком. Провід живлення закріпити щоб ішов вгору і не торкався води. "Поплавок " плаває на поверхні, бджоли сідають на теплу поверхню і п"ють теплу воду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Ю.М. сказал:

"Як мед, то й ложкою"...

Ми робили так: брали звичайний дріт для натягування рамок і експериментальним шляхом під"єднавши до трансформатора 12 В визначали довжину, щоб провід був теплим але не обпікав пальці. Потім цей провід протягували через тонку пластикову прозору трубку( продається на ринку) Як саме, окремий секрет.. Трубку складали в плоску спіраль і фіксували пластинами. Кінці трубки підняти вгору і замазати герметиком. Провід живлення закріпити щоб ішов вгору і не торкався води. "Поплавок " плаває на поверхні, бджоли сідають на теплу поверхню і п"ють теплу воду.

Дякую, впринципі з нагрівачем зрозуміло, а від чого можна використати трансформатор?  Ну щоб він не згорів, бо в електриці не шарю. ( колись хотів різати пінопласт ні хромом трансформатором від телевізора, то почав іти дим з нього- чуть не спалив його. Після того більше не експериментував.) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Серж 82 сказал:

Дякую, впринципі з нагрівачем зрозуміло, а від чого можна використати трансформатор?  Ну щоб він не згорів, бо в електриці не шарю. ( колись хотів різати пінопласт ні хромом трансформатором від телевізора, то почав іти дим з нього- чуть не спалив його. Після того більше не експериментував.) 

Навощувач

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто яку використовує напувалку для бджіл, у мене щось типу такої, але основна маса летить до сусідів (на розрізане колесо)

 

hqdefault.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можлива різна якість води, у сусіда, наприклад дощова, а у Вас колодязна, різна жорсткість. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Вихор сказал:

Можлива різна якість води, у сусіда, наприклад дощова, а у Вас колодязна, різна жорсткість. 

В сусіда напевно дощова, для курей, гусей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, FES сказал:

Хто яку використовує напувалку для бджіл, у мене щось типу такої, але основна маса летить до сусідів (на розрізане колесо)

 

hqdefault.jpg

В мене так,:hi:

Фото-0018.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Ворон сказал:

В мене так,

я теж перейшов на банки, менше гемору з краном(капа не капа) та тільки як потепліє їх кожні чотири дні треба мити( зеленню обростають) і вода в нас сильно солями насичена(жорстка) як не будеш мити осінню банку краще викинути чим віддерти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якість води дуже важлива, використовувати потрібно м'яку воду, і це обов'язково.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, larson сказал:

я теж перейшов на банки, менше гемору з краном(капа не капа) та тільки як потепліє їх кожні чотири дні треба мити( зеленню обростають) і вода в нас сильно солями насичена(жорстка) як не будеш мити осінню банку краще викинути чим віддерти.

В мене вода з власної криниці,мию банки час від часу,по потребі,до повна наливаю кожен день.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, larson сказал:

я теж перейшов на банки, менше гемору з краном(капа не капа) та тільки як потепліє їх кожні чотири дні треба мити( зеленню обростають) і вода в нас сильно солями насичена(жорстка) як не будеш мити осінню банку краще викинути чим віддерти.

залили водою воно все відкисає,в мене 10літрові надіваю чорні пакети не так цвіте і вода тепліша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ставлю поїлки таким чином.

20181101_080239.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.02.2019 в 19:35, Серж 82 сказав:

Може хто використовує підігрів води в напувалці, як це краще зробити?

Я зробив ось так. Сезон відпрацювала напувалка. Мені сподобалось. Можна і "самодолив" доробити. Використовував лише ранньою весною. Поруч обладнані напувалки з солоною водою і зі звичайною проточною без підігріву.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...